خطرات خانه تکانی در بارداری ؛ خانم‌های باردار مراقب خانه تکانی باشید

0

خانه تکانی نزدیک است و خانم‌های باردار باید در این سنت شیرین ایرانی‌ها، مراقب خود باشند. خطرات خانه تکانی در بارداری چیزی ست که به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود. به توانایی‌های خود در این دوران اعتماد نکنید، بارداری شما لازمه احتیاط بیشتری ست، و امسال را نمی‌توانید مانند سال‌های قبل به همان سبک خانه تکانی بپردازید.

خطرات خانه تکانی در بارداری ؛ روش‌های ایمن جایگزین

اما اگر به عنوان یک خانم باردار همچنان اصرار دارید خانه تکانی منزل را خود به دست بگیرید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که خطرات زیر را در نظر داشته و روش‌های ایمن‌تری در پیش بگیرید.

فکر تماس با شوینده‌ها را از سر بیرون کنید

انواع و اقسام شوینده‌ها در خانه تکانی به عنوان بازیگران ثابت نقش آفرینی می‌کنند. اما خانم‌های باردار نباید با شوینده‌های شیمیایی سروکار داشته و بوی آن‌ها را استشمام نمایند. این یکی از اصلی ترین خطرات خانه تکانی در بارداری به شمار می رود.

بوی شوینده‌های شیمیایی نه تنها موجب آزار ریه حساس‌تر شما خواهد شد، بلکه می تواند به صورت مستقیم بر سلامت جنینی که همراه دارید، تاثیرگذار باشد. به خصوص ترکیب کردن مواد شوینده با هم فاجعه بزرگتری به بار می‌آورد. این عادتی که متاسفانه بسیاری از خانم‌ها دارند و برای رسیدن به تمیزی بیشتر، چند ماده شویده شیمیایی را با هم مخلوط می‌نمایند، بدترین ظلمی ست که به خود می کنند. گاز متصاعد از ترکیب شوینده‌های شیمیایی همیشه مضر و خطرآفرین است و این موضوع در مورد بانوان باردار بارها شدیدتر است.

اگر ناچار به انجام این کار هستید و یا حداقل حین تمیزکاری در خانه حضور دارید، حتما تمامی درب و پنجره‌ها را باز بگذارید. رفت و آمد هوا و چرخش آن موجب می‌شود که بوی مواد شوینده شیمیایی زودتر از محیط خارج شده و کمترین میزان استشمام را داشته باشید.

به علاوه شما می‌توانید به جای استفاده از شوینده‌های شیمیایی به سراغ مواد طبیعی بروید. محلول‌هایی مانند سرکه سفید می‌توانند برای پاک کردن سطوح و برق انداختن آن‌ها بارها بهتر از شوینده‌ها عمل کند. به علاوه شما امکان استفاده از شوینده‌های ارگانیک را نیز خواهید داشت.

خطرات خانه تکانی در بارداری
خطرات خانه تکانی در بارداری کدامند؟

از شخصا نصب کردن پرده‌ها منصرف شوید

بالا رفتن از نردبان و یا حتی یک صندلی برای بانوان باردار کاملا خطر آفرین است. علاوه بر این که بالا رفتن از نردبان می‌تواند فشار مضاعفی بر شما وارد کند، خود را در خطر سقوط قرار می‌دهید.

اگر برنامه شستشوی پرده‌های خانه را دارید، جدا کردن و نصب آن‌ها را به شخص دیگری (مثلا همسر خود) بسپارید. در این مورد خاص هیچ راهکار جایگزینی وجود ندارد. البته اگر توانستید دست‌هایتان را مانند گجت کش آورده و بدون بالا رفتن از نردبان، پرده ها را نصب کنید؛ موردی وجود نخواهد داشت. اما از آن جایی که به احتمال زیاد چنین توانایی در شما وجود ندارد، بهتر است خیلی آرام روی مبل لم داده و نصب پرده‌ها را به شخص دیگری بسپارید.

شما می‌توانید از خدمات خشک شویی و اتوکشی پرده کمک گرفته و امور مربوط به پرده‌های منزل خود را امسال به این افراد و سرویس ها بسپارید.

خطرات خانه تکانی در بارداری
خطرات خانه تکانی در بارداری | از نصب پرده ها خودداری کرده و این کار را به سرویس های خدماتی بسپارید

فعالیت‌های نیازمند خم شدن را رها کنید

نفس خانه تکانی نیازمند فعالیت‌هایی ست که با خم شدن بدن همراه هستند. اما شما خانم باردار اجازه چنین کاری را ندارید. با هر بار خم شدن فشاری به رحم و جنین خود وارد می‌سازید. به خصوص در ماه‌های آخر بارداری و زمانی که شکم بزرگ شده است، خم شدن به هیچ وجه عاقلانه نیست.

حتی اگر نمی‌توانید این مسئولیت را به همسر خود و یا هر شخص دیگری بسپارید، بهتر است امسال از خیر خانه تکانی و خطرات خانه تکانی در بارداری گذشته و برق انداختن سرامیک ها یا هر نوع کف پوش منزل را به فراموشی بسپارید.

 

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

  • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
  • شستن و تی کشیدن کف
  • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
  • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

 

لازم به ذکر است که جاروبرقی کشیدن نیز به دلیل وضعیت بدن حین این کار، توصیه نمی‌شود. جاروبرقی کشیدن علاوه بر فشاری که به کمر شما به عنوان یک خانم باردار وارد می‌کند، گرد و خاکی از خود برجای می‌گذارد که تنفس آن برای جنین مضر خواهد بود.

خطرات خانه تکانی در بارداری | جارو برقی کشیدن و خم شدن
جاروبرقی کشیدن و خم شدن یکی از خطرات خانه تکانی در بارداری

در کل بهترین تصمیم این است که کارهای خانه تکانی امسال را به خدمات نظافت منزل بسپارید و خود تنها تماشاگر ماجرا باشید.

تغییر دکوراسیون ممنوع

بیشتر اوقات علاقه مند هستیم که در حین خانه تکانی و پیش از رسیدن سال نو، تغییر دکوراسیونی در اثاثیه منزل داشته باشیم. اما تغییر دکوراسیون برای خانم‌های باردار نیاز به چند نیروی کمکی دارد. شما اجازه هل دادن اشیاء سنگین و یا کشیدن آن‌ها را ندارید. بلند کردن هر جسمی که دارای وزن باشد که جای خود دارد!

شاید با احساس قدرت زیاد و طبق سنت همیشگی خود در سال‌های پیشین، دست به کار شده و احساس ناخوشایندی نیز نداشته باشید. اما مطمئنا پس از گذشت چندین ساعت یا یک شبانه روز، آثار فشاری که بر خود حین جا به جا کردن وسایل خانه وارد آورده اید، هویدا خواهند شد.

خطرات خانه تکانی در بارداری
خانه تکانی در دوران بارداری با خطراتی همراه است و توصیه می شود این کار را به تیم های خدماتی نظافت منزل بسپارید

برای خرید کردن کسی را همراه ببرید

همزمان با نزدیک شدن به سال نو، خرید کردن‌ها نیز شدت پیدا می‌کند. اما شما به عنوان یک خانم باردار لازم است که متوجه خطرات خانه تکانی در بارداری بوده و نباید برای خرید کردن به تنهایی از خانه خارج شوید. این خرید کردن در یک یا دو بسته کوچک از سوپرمارکت سر خیابان خلاصه نمی‌شود. بلکه خریدهای سنگین و گشت و گذارهای طولانی‌تر مقصود می باشد. حتما برای چنین خریدهایی با همسر خود و یا شخص قابل اعتماد دیگری از منزل خارج شوید. به علاوه شما می‌توانید با کمک گرفتن از وب سایت‌های فروش آنلاین یعنی همان فروشگاه‌های اینترنتی کالاهای مورد نظر خود را سفارش داده و در شلوغی هفته های آخر سال، از منزل خارج نشوید.

خانه تکانی شیرین اما سلامت جنین شیرین‌تر است

در نهایت به یاد داشته باشید که هر چه احساس زن بودن و به اصطلاح کدبانویی شما با خانه تکانی سال نو عجین شده است، اما سلامت جنین بارها مهم تر می‌باشد. سال‌های سال بعد می‌توانید به خانه تکانی با شدت و قدرت تمام بپردازید، اما امسال با داشتن جنینی همراه خود، بهتر است باید و نبایدهای خانه تکانی در بارداری را در نظر داشته، زندگی پرنسس وار را تجربه کرده و تنها نظاره‌گر امور باشید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =