چطور نظافتچی حرفه‌ای استخدام کنیم؟

0

در این مطلب می‌خوانید:

پیدا کردن آسان و بی‎دردسر یک نظافتچی حرفه‌ای که بتوان نظافت منزل را با خیال راحت به وی سپرد، شرایطی آرمانی است که همه دوست داریم هرچه سریع‌تر به آن برسیم. اما گاهی یافتن یک کارگر نظافت منزل که هم در کارش حرفه‌ای باشد و هم بتوان به او اعتماد کرد، کار آسانی نیست. در این شرایط معمولا به قول معروف عطایش را به لقایش می‌بخشیم و تصمیم می‌گیریم که برای رهایی از دردسرهای جانبی، خودمان تمیزکاری خانه را انجام دهیم و از استخدام کارگر نظافت منصرف می‌شویم.

به  همین دلیل مقاله «چطور نظافتچی حرفه‌ای استخدام کنیم؟» قصد دارد دغدغه و نگرانی‌های شما در مورد نحوه استخدام کارگر نظافت منزل را کاهش دهد و به شما کمک کند تا یک انتخاب مناسب داشته‌باشید، پس با ما همراه باشید و از نکات و ترفندهایی که در این راستا ارائه می‌دهیم، کمک بگیرید.

یک نظافتچی حرفه‌ای چه خصوصیاتی دارد؟

اولین پرسشی که باید در استخدام نظافتچی داشته باشیم این است که ما به دنبال چه ویژگی‌هایی در فرد و یا پرسنل نظافت حرفه‌ای هستیم؟ پاسخ به این پرسش، پیدا کردن نظافتچی را برایمان راحت‌تر می‌کند.

 1. وقت شناسی و توانایی مدیریت زمان

یکی از نکاتی که باید در استخدام نظافتچی در نظر بگیرید، وقت شناسی او است. آیا نیروی نظافتچی به موقع در محل کار حاضر می‌شود؟ توانایی مدیریت کارها در وی چگونه است؟

مدیریت زمان شامل نظم داشتن در انجام کارها و تقسیم آن‌ها در طول مدت حضور در منزل یا محل کار و … است. به نوعی که اتلاف وقت در حداقل مقدار ممکن اتفاق بیافتد. در عین حال نظافت نیز از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.

مدیریت زمان و وقت‌شناسی نیروی نظافتچی منزل
اگر قصد دارید یک نیروی نظافتچی را در منزل استخدام کنید، بهتر است به این مسئله توجه کنید که این نیرو زمان را چگونه مدیریت می‌کند؟ آیا قادر است در زمان محدود، کاری مطلوب انجام دهد؟
 1. دقیق و دلسوز بودن

معمولا یکی از دلایلی که ما از استخدام کارگر نظافت منصرف می‌شویم، بی‌دقتی آن‌ها در نگهداری از وسایل خانه در حین نظافت است. گاهی اوقات نیروهای نظافتچی که به منزل می‌آیند، اصلا به وسایل خانه و مراقبت از آن‌ها توجه نمی‌کنند. به‌گونه‌ای که وقتی از منزل خارج می‌شوند، معمولا یک یا دو وسیله شکسته یا وسیله‌ای خراب شده است.

نکات استخدام کارگر نظافت منزل
همواره به دنبال نظافتچی باشید که دقتش به اثاث منزل شما به گونه‌ای باشد که گویی در منزل خود در حال تمیزکاری است.
 1. نکته‌سنج بودن

نظافتچی باید به جزییاتی که شما با او در مورد نحوه نظافت منزل مطرح می‌کنید، دقیق و مسلط باشد. شاید شما در نحوه تمیز کردن وسایل خانه از یک شیوه خاص استفاده می‌کنید و یا برخی اسباب و اثاثیه خانه همچون عتیقه‌ها نیاز به سبک خاص و متفاوتی از نظافت دارند. در این شرایط باید به کارگران نظافتی این نکات را متذکر شده و نیرو نیز ملزم است تمامی موارد را رعایت کند.

ویژگی‌های یک نظافتچی خوب
یک نیروی نظافتچی نکته‌بین، به صحبت‌ها و خواسته‌های شما توجه کامل دارد و سعی بر آن دارد تا رضایت شما را جلب کند.
 1. حفظ کیفیت کار

نیروی نظافتچی برایش فرقی نمی‌کند که کارش را تازه شروع کرده باشد و یا مدت‌هاست که کار نظافت منزل را انجام می‌دهد. یک نظافتچی حرفه‌ای کیفیت و دقتی که در روزهای اول داشته را همواره حفظ می‌کند.

 1. قابل اعتماد بودن

یکی دیگر از صفات بارز که در استخدام نظافتچی باید به آن توجه داشت، قابل اعتماد بودن نیرو است. از افراد مطمئن برای کار نظافت کمک بگیرید، چون برخی اوقات شرایطی پیش خواهد آمد که مجبور به ترک خانه یا شرکت و… می‌شوید. در این شرایط نیروی نظافتچی باید فردی مطمئن باشد تا شما نگرانی از بابت مهارت او و یا خرابی وسایل و … در غیبتتان نداشته باشید.

 1. آشنایی به تکنیک‌های نظافت منزل

یکی دیگر از نکات بارز که کارگر نظافت منزل باید به آن اشراف کامل داشته باشد، آشنایی با ترفندها و نکات خانه‌داری و تمیزکاری است. آگاهی کامل از وسایل شست و شو و نحوه کارشان، برندهای شوینده و… تماما نکات بارزی هستند که در استخدام نظافتچی باید به آن‌ها توجه کرد.

استخدام نظافتچی خبره آشنا به تکنیک‌های نظافت منزل
یک نظافتچی خبره می‌داند در هر بخش از خانه باید چگونه وارد عمل شود، از چه موادی باید برای شست وشو استفاده کند، نحوه کار با آن‌ها چیست و…
 1. دقت و ریزبینی در کار

یک نظافتچی حرفه‌ای در کارش دقت و ریزبینی دارد و به جزئیات اهمیت می‌دهد و نیازی به نظارت شما بر کارش نیست. همان‌طور که همه می‌دانیم بین تمیز کردن ظاهری و واقعی تفاوت اساسی وجود دارد، یک کارگر نظافت منزل باید بتواند آلودگی را در جاهایی که اصلا انتظارش را ندارید ببیند و آن را تمیز کند. یک نیروی نظافت منزل متخصص اجازه نمی‌دهد، آلودگی فقط به صورت ظاهری پاک شود.

نکات مهم استخدام کارگر نظافت منزل
یکی از نکات بسیار مهم دیگر که در استخدام کارگر نظافت باید به آن توجه داشت، دقت و توجه نیرو به کارش است. نظافت منزل باید به گونه‌ای انجام گردد که نیاز به نظارت شما نباشد.
 1. ظاهر مرتب و آراسته داشتن

یکی دیگر از نکات بارز یک کارگر حرفه‌ای، ظاهر تمیز و مرتب اوست. اگر نیرو ظاهری آراسته نداشته‌باشد، چگونه می‌توان به بهداشت و تمیز کار کردنش اعتماد کرد؟ ظاهر و رفتار مناسب می‌تواند برند نظافتچی را تقویت کند.

 1. صادق بودن

معمولا نیرویی که برای نظافت به منزل می‌آید، سعی دارد کار را با بهترین کیفیت و بدون حادثه انجام دهد، اما گاهی این اتفاق نمی‌افتد و وسیله‌ای شکسته می‌شود، در این شرایط پذیرفتن اشتباه خود و برخورد صادقانه با رفتار اشتباه باعث شده تا هیاهوی کمتری رخ بدهد و از طرفی دیگر مشتری نیز نظافتچی را به عنوان فردی وظیفه‌شناس و صادق می‌شناسد که مسئولیت اشتباهش را پذیرفته‌است.

صداقت، رفتار دوستانه و مشتری‌مداری نیروی نظافتچی منزل
یکی دیگر از صفات بارز یک نیروی نظافتچی متخصص صداقت داشتن و رفتار دوستانه و به قولی مشتری‌مداری است.
 1. قوا و توان جسمانی بالا داشتن

یکی دیگر از نکاتی که در استخدام نظافتچی باید به آن توجه داشته باشید، توان و قدرت نیرو است. از آنجا که کار تمیزکاری نیاز به قوای جسمانی بالا دارد، توجه به این مسئله در استخدام نیرو بسیار مهم است.

از نظافتچی چه انتظاراتی می‌توانم داشته باشم؟

توقعات و انتظارات شما از نیروی نظافتچی باید در اماکن مختلف متفاوت باشند. اگر قصد دارید کارگر نظافت منزل استخدام کنید توقعات شما قطعا نسبت به نیروی نظافتچی شرکت متفاوت خواهد بود. برای درک بهتر و بیشتر تفاوت انتظارات بهتر است که ابتدا نظافت و تمیزکاری را براساس مکان مورد نظر به سه بخش تقسیم کرده و در هر مورد با هم صحبت کنیم:

 1. نظافت مشاعات

اگر شما در حال استخدام نظافتچی برای تمیز کردن راه پله ساختمان هستید، این نیرو باید بتواند این کارها را نیز انجام دهد:

 • نظافت راه پله، شستن دیوارها و نرده‌ها
 • نظافت مشاعات، پارکینگ و حیاط
 • نظافت محوطه لابی و پشت‌بام
 • نظافت محوطه استخر، سونا و جکوزی
 • نظافت سالن اجتماعات و ورزش
 • پاک کردن شیشه پنجره‌های داخلی ساختمان
نظافت ساختمان و مشاعات:

نظافت ساختمان و مشاعات

 • نظافت راه پله
 • شستن دیوارها و نرده ها
 • نظافت مشاعات، پارکینگ و حیاط
 • پاک کردن شیشه پنجره های داخلی
دریافت این خدمت از استادکار
استخدام نظافتچی برای نظافت راه‌پله و مشاعات ساختمان
پله‌ها و نرده‌های کثیف و خاک گرفته، روغن ریخته شده در کف پارکینگ، حیاط پوشیده شده از برگ و زباله تصویر مناسبی از یک ساختمان در لحظه ابتدایی ورود نیست. بنابراین نظافت مشاعات ساختمان را جدی بگیرید.
 1. نظافت اداره و شرکت

یکی از اماکنی که باید به نظافت آن توجه ویژه داشت، نظافت محل کار است. اگر قصد دارید برای شرکت و یا سازمان به استخدام کارگر نظافت فکر کنید، این نیرو باید بتواند نظافت کف (جارو زدن و تی کشیدن کف زمین)، شستن دیوارها، پاک کردن شیشه‌های پنجره، گردگیری میزها، آشپزخانه، لوازم و مبلمان اداری، نظافت سرویس بهداشتی و روشویی‌ها، نظافت آبدارخانه و تمیز کردن یخچال و اجاق‌گاز و شستن ظروف آشپزخانه را انجام دهد.

نظافت اداری و تجاری

نظافت اداری و تجاری

 • نظافت اداره و سازمان
 • نظافت شرکت و محل کار
 • نظافت واحد های تجاری
 • نظافت مجتمع های تجاری و ساختمان های بزرگ
دریافت این خدمت از استادکار
خدمات نظافت اداره و شرکت توسط نظافتچی خانم و آقا
نظافت محل کار در عملکرد و بهره‌وری پرسنل شرکت بسیار موثر است. کارمندان در محیط مرتب و تمیز آرامش بیشتری دارند و بهتر می‌توانند کار کنند.
 1. نظافت منزل

وقتی صحبت از نظافت منزل می‌شود، سطح کار گسترده‌تر می‌گردد. وقتی یک کارگر نظافت منزل را استخدام می‌کنید از او توقع دارید که بتواند نظافت معمولی خانه همچون گردگیری، نظافت آشپزخانه، نظافت اتاق‌ها، سرویس بهداشتی و حمام را انجام دهد. البته در برخی اوقات مثل ایام خانه‌تکانی نیاز است که نظافت منزل به صورت عمیق‌تری همچون شستن دیوارها، نظافت قاب و پنجره و درها … انجام گیرد. بنابراین یک نیروی نظافتچی باید بتواند این کارها را انجام داده و با شیوه تمیز کردن آن‌ها هم آشنایی کامل داشته باشد.

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

 • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
 • شستن و تی کشیدن کف
 • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
 • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

نظافتچی آقا یا نظافتچی خانم؟

برای انتخاب نظافتچی خانم یا آقا معیار مشخصی وجود ندارد، اما آنچه با تجربه مشخص شده، این است که اگر به دنبال نظافت منزل و کارهای ظریف و دقیق هستید به سراغ نیروی نظافتچی خانم بروید تا از نتایج کار شگفت‌زده شوید. اما اگر در نظافت به دنبال کارهای یدی همچون شستن دیوار، شیشه، و یا نظافت مشاعات ساختمان هستید، یعنی کارهایی که به صورت کلی نیاز به توان و قوای جسمانی بالا دارد، به سراغ نیروی نظافتچی آقا بروید.

استخدام نیروی نظافتچی آقا برای تمیز کردن خانه
انتخاب نیروی نظافتچی آقا در بخش‌هایی که نیاز به قوای جسمانی بالا دارد همچون شستن دیوارها، پاک کردن شیشه در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند.

از کجا یک نظافتچی خوب استخدام کنیم؟

پیدا کردن یک نظافتچی ماهر و مورد اعتماد در این روزها، کار آسانی نیست. با توجه به شرایط موجود استخدام نظافتچی از طریق شرکت‌های خدمات آنلاین همچون استادکار بسیار راحت‌تر و مطمئن‌تر خواهد بود.

 • اطمینان از سوء پیشینه و سلامت اخلاقی و جسمانی نیروی نظافتچی

در استخدام تمامی نیروهای استادکار نداشتن گواهی سو پیشینه از طرف متقاضی، سلامت کامل بدنی، داشتن مهارت برخورد و حسن رفتار الزامی است. بنابراین فردی که به منزل شما می‌آید، فردی قابل اعتماد بوده که آموزش‌های لازم به آن داده شده‌است.

 • اطمینان از مهارت کارگر نظافت منزل

بسیاری ار افرادی که به عنوان نیروی نظافتچی به خانه‌ها می‌آیند، اصلا آگاهی از نحوه استفاده از ابزارهای نظافتی و مواد شوینده ندارند، در حالیکه نیروهای ارسالی از طرف استادکار باید مهارتشان را به متخصصان ما به اثبات رسانده باشند.

 • استفاده از خدمات پشتیبانی

از طرفی دیگر انتخاب یک کارگر نظافت منزل براساس گفته‌های فرد دیگر نمی‌تواند تضمین کننده کیفیت کار آن نیروی نظافتچی باشد. در صورتیکه کارگر کارش را خوب انجام ندهد شما نمی‌توانید حق خودتان را بگیرید و یا کسی به کمک شما بیاید. اما در استادکار نیروهای پشتیبان هستند و می‌توانند به کمک شما بیایند.

در استخدام نیروهای نظافتچی استادکار داشتن گواهی عدم سوء پیشینه، سلامت جسمانی و اخلاقی الزامی است.
در استخدام نیروهای نظافتچی استادکار داشتن گواهی عدم سوء پیشینه، سلامت جسمانی و اخلاقی الزامی است.
 • سرعت ارسال نیروی نظافتچی

از زمانیکه شما تصمیم به استخدام کارگر نظافت منزل می‌گیرید، می‌توانید در سریع‌ترین زمان نیرویی که کارش تضمین شده را در ساعت و تاریخ مطلوبتان استخدام کنید.

 • استخدام کارگر نظافت منزل به شیوه آسان‌تر

استخدام نیروی نظافتچی کار آسانی نیست، اما با استفاده از خدمات استادکار شما می‌توانید این کار را در زمانی بسیار کوتاه به سرانجام برسانید. کافی است سفارشتان را ثبت کنید تا در زمانی کوتاه 3 تا 5 کارگر نظافت منزل با سابقه و نحوه عملکردشان به شما پیشنهاد شود، تا شما از میان آن‌ها یک نفر را انتخاب کنید.

 • ایمن ماندن وسایل منزل

مهارت کارگری که برای نظافت منزل استخدام می‌کنید بسیار مهم است. بسیاری ازنیروهای نظافتچی معمولی معمولا آگاهی از نحوه تمیز کردن فضاهای مختلف ندارد و در این شرایط، امکان آسیب رساندن به وسایل وجود دارد. به عنوان مثال شاید ندانند که سرویس‌های بهداشتی را چگونه باید تمیز کند و یا در استفاده از مواد شوینده اسراف کرده و بیش از حد از محلول‌های شوینده مصرف کنند و به سرویس‌ها و … آسیب برساند.

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

 • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
 • شستن و تی کشیدن کف
 • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
 • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

آیا شما هم در مورد استخدام نظافتچی این نگرانی‌ها را دارید؟

در این قسمت ما سعی داریم به سوالاتی که امکان دارد ذهن شما را نیز درگیر کرده باشد، پاسخ دهیم:

قیمت کارگر نظافتچی در استادکار چقدر است؟

قیمت کارگر نظافت در استادکار متفاوت بوده و در هر بخش قیمت‌ها متفاوت هستند به طور مثال میانگین قیمت در بخش نظافت منزل بین 95.000 تومان تا 140.000 تومان متفاوت خواهد بود.

شرح خدمات قیمت واحد (تومان)
نظافت منزل توسط خانم (ویژه) تا ۴ ساعت 95.000
هر ساعت نظافت اضافه توسط متخصص خانم (ویژه) 12.000
نظافت منزل توسط آقا تا ۴ ساعت 80.000
هر ساعت نظافت اضافه توسط متخصص آقا 12.000
نظافت سقف – هر متر مربع 3.000
شست و شوی فرش با متراژ کمتر از 6 متر مربع – هر عدد 15.000

میانگین قیمت نظافت اداره و شرکت بین 75.000 تومان تا 110.000 تومان خواهد بود اگر بعد از بازدید کار، مشتری سفارش را لغو کند، ملزم به پرداخت 30.000 تومان به عنوان هزینه ایاب ذهاب نیرو است.

نظافت اداری و تجاری

نظافت اداری و تجاری

 • نظافت اداره و سازمان
 • نظافت شرکت و محل کار
 • نظافت واحد های تجاری
 • نظافت مجتمع های تجاری و ساختمان های بزرگ
دریافت این خدمت از استادکار

در مورد نظافت ساختمان نیز میانگین قیمت بین 70.000 تومان تا 100.000 تومان خواهد بود اگر بعد از بازدید کار، مشتری سفارش را لغو کند، ملزم به پرداخت 30.000 تومان به عنوان هزینه ایاب ذهاب نیرو است.

نظافت ساختمان و مشاعات:

نظافت ساختمان و مشاعات

 • نظافت راه پله
 • شستن دیوارها و نرده ها
 • نظافت مشاعات، پارکینگ و حیاط
 • پاک کردن شیشه پنجره های داخلی
دریافت این خدمت از استادکار

آیا نظافتچی شرکت استادکار گزینش شده و مطمئن است؟

پاسخ این پرسش مثبت است، همان‌طور که قبلا هم اشاره شد تمامی نیروهای نظافتچی شرکت استادکار ، در زمان استخدام در این شرکت باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته‌باشند.

بهتر است از شرکت خدمات نظافتی؛ کارگر نظافت بگیریم یا نظافتچی شخصی؟

همان طور که قبلا هم اشاره شد، در شرایط کنونی که شهرها گسترده شده، پیدا کردن نیروهای متخصص و مطمئن که نسبت به عملکرد آن‌ها هم تضمینی وجود داشته باشد کار آسانی نیست، بنابراین وقتی از شرکت‌های خدمات نظافتی همچون استادکار کمک می‌گیرید، نیروهای پشتیبان شرکت حامی شما هستند و در صورتیکه مشکلی رخ داد و یا از عملکرد نیرو راضی نبودید، یک نیروی جایگزین برای شما ارسال می‌گردد.

آیا باید به نظافتچی انعام پرداخت کنم؟

قیمت‌ها در استادکار کاملا واضح و مشخص است و شما برای هر ساعت کاری که متخصص انجام می‌دهد، پول آن را پرداخت می‌کنید و نیازی به پرداخت انعام و… نیست.

 نظافتچی‌های استادکار در کدام مناطق تهران سرویس ارائه می‌کنند؟

استادکار به عنوان یک اپلیکشین خدمات آنلاین می‌تواند بهترین خدمات را در تمامی مناطق تهران به شما ارائه دهد. بنابراین برای نیروهای متخصص ما فرقی ندارد شما در شمال تهران زندگی می‌کنید و یا در حنوب، غرب تهران هستید و یا شرق!

استادکار به عنوان یک شرکت خدمات منزل درتمامی مناطق تهران بهترین خدمات را در کمترین زمان ممکن به شما ارائه خواهد داد.

آیا نظافتچی استادکار مسائل بهداشتی مربوط به کرونا را رعایت می‌کند؟

با توجه به شیوع کرونا، نیروهای نظافتچی استادکار موظف هستند که تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و حتما از دستکش و ماسک در حین نظافت استفاده ‌کنند. علاوه براین، نیروهای پشتیبان ما در این روزها، نه تنها به کیفیت کار و برخورد نیرو با شما نظارت دارند، بلکه بهداشت و ایمنی نیرو و شما نیز برای ما اهمیت بسزایی دارد، لذا در تمام مدت حضور نیرو در منزلتان پیگیری وضعیت بهداشتی ایشان بخشی از خدمات پشتیبانی استادکار در این روزهاست، تا در این شرایط نیز بهترین و ایمن‌ترین خدمات را مثل همیشه ارائه دهیم.

سخن آخر

استفاده از اپلیکیشن‌ها و یا وب سایت‌ها خدمات‌رسانی در همه زمینه‌ها را آسان‌‌تر و مطمئن‌تر نموده‌است. با توجه به این موضوع برای پیدا کردن یک نظافتچی مطمئن و ماهر کافی است سفارشتان را ثبت کنید و از سرویس‌های خوبی که این شرکت‌ها ارائه می‌دهند، بدون ذره‌ای نگرانی استفاده کنید.

منابع:HourMaid|CleanJack

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + یک =