بزرگ‌ترین اشتباهات خشکشویی

0

باور کنید اگر لباس‌ها می‌توانستند صحبت کنند، ممکن بود به خاطر اشتباهات خشکشویی لباس و درست رفتار نکردن با آن‌ها سرمان داد بزنند! خیلی از ما برای اینکه همیشه تمیز و مرتب به نظر برسیم و از لباس‌هایمان بهتر مراقبت کنیم، آن‌ها را به خشکشویی واگذار می‌کنیم، حتی به قیمت هزینه بیشتر. اما گاهی اوقات کهنه شدن لکه‌ها، سپردن لباس‌های اشتباهی به خشکشویی و حتی انتخاب خشکشویی نامناسب، می‌تواند موجب رسیدن آسیب بیشتر به لباس‌های شما شود. در این مقاله از استادکار قصد داریم با رایج‌ترین اشتباهاتی که خیلی از ما در زمان سپردن لباس‌هایمان به خشکشویی انجام می‌دهیم، آشنا شویم.

انتخاب خشکشویی اشتباه

یکی از اولین اشتباهات خشکشویی لباس این است که خیلی از ما لباس‌هایمان را به نزدیک‌ترین خشکشویی که می‌بینیم واگذار می‌کنیم. اما در واقع شما نباید بدون شناخت و آشنایی با کار یک خشکشویی لباس‌هایتان را به آن بسپارید. بهتر است برای انتخاب یک شرکت مطمئن ابتدا خدمات چند خشکشویی را بررسی و با هم مقایسه کنید. می‌توانید برای اطلاع از شیوه عملکرد و حتی هزینه‌های خشکشویی با چند شرکت مختلف تماس بگیرید و در انتها با در نظر گرفتن همه موارد، بهترین خشکشویی را انتخاب کنید.

پیشنهاد می‌کنیم اگر برای بار اول است که به یک خشکشویی اعتماد می‌کنید، اول لباس‌هایی ساده و کم قیمت را به آن بسپارید و اگر نتیجه مورد پسندتان بود، سپس لباس‌های گران‌قیمت و حساس‌تر را به آن خشکشویی تحویل دهید.

بهترین خشک‌شویی کدام است؟ نکات مهم در انتخاب خشکشویی مناسب
یکی از مهم‌ترین اشتباهات خشکشویی که خیلی از ما به آن توجه نمی‌کنیم، این است که بدون هیچ تحقیقی، لباس‌هایمان را به یک خشکشویی نامناسب که تنها مزیتش نزدیکی به خانه‌مان است، می‌سپاریم.

بی‌توجهی به نظرات دیگران در مورد خشکشویی

اگر قبل از سپردن لباس‌هایتان به خشکشویی کمی از نظرات سایر مشتریان نیز باخبر شوید، به احتمال زیاد انتخاب بهتری را تجربه خواهید کرد. بسیاری از خشکشویی‌ها وب‌سایت یا شبکه اجتماعی دارند. می‌توانید سری به وب‌سایت این شرکت‌ها بزنید و برای خواندن نظرات مردم وقت بگذارید. بیشتر افراد دوست دارند تجربه‌های خوب و بد خودشان را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند. مطمئن باشید با خواندن نظرات و کمی پرس‌وجو کردن، می‌توانید گزینه بهتری را برای خشکشویی لباس‌هایتان انتخاب کنید.

چطور بهترین خشکشویی و اتوشویی آنلاین را پیدا کنیم؟
قبل از سپردن لباس‌ها به خشکشویی بهتر است سری به شبکه‌های اجتماعی یا وب‌سایت آ‌ن‌ بزنید و نگاهی به نظرات و تجربه‌های دیگران بیندازید.

انتخاب یک خشکشویی بدون گزینه تحویل

شاید خیلی از خشکشویی‌ها گزینه «تحویل لباس درب منزل» را نداشته باشند، اما بهتر است شما برای راحتی بیشتر به سراغ خشک‌شویی‌هایی بروید که از این ویژگی برخوردار هستند. گزینه تحویل لباس در خشکشویی به شما کمک می‌کند تا میزان زیادی در وقت و هزینه خودتان صرفه‌جویی کنید و بتوانید به مسائل و کارهای مهم‌تری رسیدگی کنید. به خصوص در این روزهای کرونایی و آلودگی هوا، هرقدر کمتر بتوانید از خانه بیرون بیایید، بیشتر به نفع‌تان خواهد بود.

هنگام تحویل لباس به خشکشویی به چه نکاتی توجه کنیم؟
یکی از اشتباهات خشکشویی این است که خیلی از ما شرکت‌هایی را انتخاب می‌کنیم که گزینه تحویل لباس درب منزل را ندارند.

نپرسیدن قیمت قبل از تحویل لباس به خشکشویی

یکی دیگر از اشتباهات خشکشویی که خیلی از ما انجام می‌دهیم این است که در زمان تحویل لباس، هزینه خشکشویی را نمی‌پرسیم. شما باید قبل از اینکه لباس‌هایتان را به خشکشویی بدهید، در مورد قیمت‌ها پرس‌وجو کنید. از چند خشکشویی که می‌دانید عملکرد خوبی دارند، قیمت‌ها را بپرسید و بعد از مقایسه کردن، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

قیمت خدمات خشک‌شویی و اتوشویی
قبل از تحویل لباس به خشکشویی بهتر است در مورد کلیه هزینه‌های آن پرس‌وجو کنید و در صورت مناسب بودن، لباس خود را به آن خشکشویی بسپارید.

نداشتن برنامه‌ریزی برای خشکشویی لباس‌ها

زمانی که برای لباس‌هایتان از خشکشویی استفاده می‌کنید، باید برای این کار برنامه‌ریزی داشته باشید. بهتر است یک روز در ماه را برای خشکشویی لباس‌ها در نظر بگیرید و قبل از مراجعه به خشکشویی، با آن تماس بگیرید و مطمئن شوید در آن روز وقت داشته باشد.

باورهای رایج و اشتباه در مورد خشکشویی
نداشتن برنامه‌ریزی یکی از اشتباهات خشکشویی است؛ بهتر است یک روز در ماه را برای خشکشویی لباس‌هایتان انتخاب کنید.

تخلیه نکردن جیب‌ها قبل از خشکشویی

خیلی از افراد قبل از بردن لباس‌ها به خشکشویی، جیب‌های لباس را با دقت بررسی نمی‌کنند و این موضوع موجب بروز مشکلاتی برای آن‌ها می‌شود. بهتر است قبل از تحویل همه لباس‌ها به خشکشویی ابتدا همه جیب‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید چیزی داخل آن‌ها وجود ندارد و بعد به خشکشویی تحویل دهید. اگر تنها مقدار کمی ماده رنگی، آرایشی یا آدامس داخل جیب شما باشد می‌تواند هم به لباس شما و هم سایر لباس‌هایی که در خشکشویی شسته می‌شوند آسیبی جدی وارد کند. در صورتی که فراموش کردید جیب لباس‌هایتان را بررسی کنید، می‌توانید با خشکشویی تماس بگیرید و این موضوع را اطلاع دهید.

خالی نکردن جیب لباس‌ها یکی از رایج‌ترین اشتباهات شستشو است.
یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات خشکشویی مربوط به تخلیه نکردن جیب‌ها قبل از تحویل به خشکشویی است.

انتخاب لباس‌های اشتباه برای خشکشویی

قرار نیست همه لباس‌های داخل کمدتان را به خشکشویی تحویل دهید تا شسته شوند. به طور معمول شستن لباس‌های حساس و گران‌قیمت به وسیله خشکشویی انجام می‌شود. شما می‌توانید لباس‌های روزمره‌تان را به وسیله ماشین لباسشویی و در خانه بشویید. بهتر است برای انتخاب بهتر لباس‌هایی که باید در خشکشویی شسته شود به برچسب پشت لباس نگاهی بیندازید. نام این برچسب، «برچسب مراقبت لباس» است، اما کمتر کسی واقعا به آن توجه می‌کند!

اگر روی برچسب لباسی نوشته شده dry clean only، یعنی این لباس باید در خشکشویی شسته شود. اما به طور کلی برای شستن لباس‌هایی با جنس پشم، ابریشم، ریون، جیر، مخمل و آستردار بهتر است از خشکشویی استفاده کنید.

دانستنی‌های مهم خشکشویی و اتوشویی و لباسشویی
بهتر است قبل از سپردن لباس به خشکشویی ابتدا به برچسب پشت لباس توجه کنید و مطمئن شوید که برای شستشو نیاز به خشکشویی دارد.

استفاده بیش‌ازحد از خشکشویی

استفاده بیش از اندازه از خدمات خشکشویی می‌تواند به بافت و رنگ لباس شما آسیب وارد کند. در خشکشویی‌ها از مواد شیمیایی و حلال‌های مختلفی برای لکه‌بری و تمیز کردن لباس‌ها استفاده می‌شود که اگر بیش از اندازه باشد، می‌تواند موجب ساییدگی لباس و کدر شدن آن شود.

یک اشتباه رایج در شستشو و خشک‌شویی لباس‌ها
از اشتباهات خشکشویی که بسیاری از افراد نسبت به آن بی‌توجه هستند، استفاده بیش از اندازه از خدمات خشکشویی است.

استفاده از خشکشویی برای لباس‌های آسیب‌دیده

شاید تا به حال به این موضوع توجه نکرده باشید، اما شما باید قبل از تحویل دادن لباس‌ها به خشکشویی با دقت همه بخش‌های لباس را بررسی کنید. اگر لباس شما نخ‌کش شده باشد یا بخشی از آن پاره باشد، ممکن است بعد از شستشو در خشکشویی این مشکل تشدید شود.

بهتر است لباس‌هایی را که آسیب دیده‌اند، جدا کنید و بعد از تعمیر و برطرف کردن مشکل، آن‌ها را به خشکشویی تحویل دهید. البته برخی از خشکشویی‌ها خدمات رفوگری و ترمیم لباس هم دارند، می‌توانید لباستان را برای تعمیر به این بخش بفرستید و بعد از خشکشویی استفاده کنید.

قبل از تحویل دادن لباس به خشکشویی چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم؟
قبل از تحویل دادن لباس به خشکشویی، ابتدا مطمئن شوید که پارگی یا مشکلی در آن وجود ندارد.

آشنا نبودن با قوانین خشکشویی

خیلی‌ از افراد بدون این ‌که در مورد قوانین و مقررات یک خشکشویی چیزی بدانند، لباس‌های خودشان را به آن‌ها می‌سپارند. بهتر است قبل از اینکه یک خشکشویی را انتخاب کنید، از آن‌ها بپرسید که اگر لباس شما آسیب ببیند و یا مشکلی ایجاد شود، چه خواهد شد؟ خیلی از شرکت‌ها قوانین از پیش تعیین شده‌ای دارند و خیلی زود به مشکل شما رسیدگی می‌کنند. برخی شرکت‌ها به شما این اطمینان را می‌دهند که در صورت آسیب به لباس، خسارت آن را پرداخت می‎کنند و یا خودشان اقدام به ترمیم لباس می‌کنند. درحالی‌که خیلی از شرکت‌ها هیچ‌گونه مسئولیتی را قبول نمی‌کنند و دانستن این موضوع می‌تواند در انتخاب یک خشکشویی مناسب به شما کمک کند.

خسارت احتمالی البسه، بیمه لباس و قوانین و مقررات خشکشویی و اتوشویی
قبل از انتخاب خشکشویی، بهتر است از قوانین و مقررات آن‌ها در مورد شرایط خاص سؤال بپرسید. برخی شرکت‌های خشکشویی در صورت آسیب رساندن به لباس شما خسارت آن را پرداخت می‌کنند.

کلام آخر

آشنا شدن با رایج‌ترین اشتباهاتی که شاید خیلی از ما در مورد خشکشویی لباس‌هایمان انجام می‌دهیم، می‌تواند به شما کمک کند از روش‌های درست‌تر و اصولی‌تری استفاده کنید. انتخاب یک شرکت خشکشویی مطمئن با قیمت مناسب مهم‌ترین کاری است که باید برای خشکشویی لباس‌هایتان در نظر داشته باشید. استادکار با معرفی بهترین خشکشویی‌های سطح تهران به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای راحت و مطمئن از خشکشویی لباس داشته باشید. شما می‌توانید با ثبت‌نام در وب‌سایت استادکار و وارد شدن به بخش خدمات خشکشویی استادکار، کلیه هزینه‌های مربوط به خشکشویی را مشاهده کنید و بعد از بررسی نظرات و تجربه‌های سایر افراد، بهترین خشکشویی را انتخاب کنید.

خدمات خشکشویی لباس و اتوشویی

خشکشویی لباس و اتوشویی

  • خشکشویی لباس مجلسی، عروس، نامزدی و لباس شب
  • خشکشویی مانتو، چادر، شال و روسری
  • خشکشویی و اتوکشی کت و شلوار، پالتو، کاپشن و لباس های زمستانی و...
دریافت این خدمت از استادکار

منابع: drycleaning.com.sg  lgfcleaners.com  goodhousekeeping.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − دو =