برای شستشوی لباس‌های کثیف روش درست جدا کردن چگونه است؟

0

انجام بسیاری از کارهای خانه، خسته‌کننده و طولانی هستند، کارهایی که هرچه زمان می‌گذرد ساده‌تر نمی‌شوند و همچنان هم دردسرساز هستند. شستشوی ظرف‌ها، جارو کردن خانه، جدا کردن زباله‌ها و… همه و همه وقت زیادی از شما می‌گیرند و احتمالاً هم بسیار خسته‌تان می‌کنند. با این حال، بسیاری از این کارهای روزمره، ارزش آن را دارند که با یک استراتژی و برنامه منظم، در درازمدت، برنامه‌ریزی‌شده و در نتیجه انرژی کمتری از شما بگیرند. در این مطلب از وب‌سایت استادکار با شما هستیم تا در رابطه با یکی از همین کارها صحبت کنیم و بگوییم که برای شستشوی لباس‌های کثیف روش درست جدا کردن چگونه است؟

نحوه مرتب کردن لباس‌ها بر اساس رنگ برای شستشوی لباس‌های کثیف

اگر شما هم مثل بسیاری افراد دیگر برای جداسازی لباس‌ها و شستشوی لباس‌های کثیف آن‌ها را به دو دسته رنگ‌های تیره و روشن تقسیم می‌کنید، باید بدانید که یکی از بهترین روش‌های انجام این کار را در پیش گرفته‌اید! با تفکیک لباس‌ها بر اساس رنگ می‌توانید احتمال رنگ دادن پارچه و به دنبال آن، خراب شدنشان را به مراتب کاهش دهید.

توصیه‌ای که برایتان داریم این است که لباس‌ها، حوله‌ها و ملحفه‌های سفید خود را در گرم‌ترین آب بشویید و در صورت نیاز و تمایل نیز مقداری سفیدکننده به آن‌ها اضافه کنید. در کنار این نیز لباس‌های تیره را از روشن‌ها جدا کنید و آن‌ها را به صورت مجزا با آن سرد بشویید. یادتان باشد که بهتر است لباس‌های کوچکی همچون جوراب را با دست بشویید تا بتوانید تا حد ممکن از گم شدن آن‌ها جلوگیری کنید!

بیشتر بدانید:

نحوه تفکیک لباس‌ها برای شستشوی لباس‌های کثیف با کمترین آسیب
برای آنکه در زمان شستشوی لباس‌های کثیف خود کمترین آسیبی به آن‌ها وارد کنید باید به سراغ تفکیک رنگشان بروید.

واقعاً چند نفر لباس‌های شسته شده را مرتب می‌کنند؟

بررسی‌هایی که اخیراً در نظرسنجی‌های مختلفی انجام گرفته، نشان می‌دهد درصد بسیار زیادی از افراد در زمان شستشوی لباس‌های کثیف خود آن‌ها را بر اساس لباس‌های تیره و روشن جداسازی نمی‌کنند! شاید باید اعتراف کنیم که این موضوع به‌ویژه در نسل‌های جدید به مراتب بیشتر رخ می‌دهد. چراکه مادرهای همه ما یاد داده بودند که برای شستشوی لباس‌های کثیف، حتماً آن‌ها را بر اساس رنگ‌های تیره و روشن، تفکیک کنید.

این موضوع می‌تواند کمی هم بسط داده شود. این یعنی لباس‌هایی با رنگ گرم را با هم بشویید و لباس‌هایی با رنگ‌های سرد را با هم. همه این کارها برای آن است که بتوانید شاهد وارد شدن کمترین آسیب به لباس‌هایتان باشید و در زمان شستشوی آن‌ها نیز کمترین دردسر را متحمل شوید. این موضوع، سلامت لباس‌های شما را در درازمدت تضمین می‌کند.

فراموش نکنید که برای شستشوی لباس‌های کثیف خود در زمان استفاده از مواد شوینده، تمامی توضیحات و نمادهای آن‌ها را با دقت مطالعه کنید تا هم بهترین مدل را انتخاب کنید و هم دستورالعمل‌های ویژه ذکر شده در مواد شوینده را به طرز درستی انجام دهید.

بیشتر بدانید:

نحوه تفکیک لباس‌ها برای شستشوی لباس‌های کثیف و افزایش طول عمر آنها
با وجودی که تعداد بسیار کمی از افراد، لباس‌هایشان را بر اساس رنگ تفکیک می‌کنند، اما این کار طول عمر لباس‌ها را افزایش می‌دهد.

جمع‌بندی

با توجه به تمامی مواردی که تا به اینجا در رابطه با شستشوی لباس‌های کثیف مطرح کردیم، احتمالاً به اهمیت تفکیک لباس‌ها بر اساس رنگ پی برده‌اید. سعی کنید برای سلامت و عمر بیشتر لباس‌هایتان دقت بسیاری به کار ببرید و در نهایت نیز لباس‌هایی تمیزتر، سالم‌تر و البته با رنگ اصلی خودشان داشته باشید!

منبع: tasteofhome

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + نوزده =