چگونه محیط منزل را تمیز نگهداریم؟ راهنمای کاهش دفعات نظافت منزل

0

اینکه هرروز به تمیز کردن بخشی از خانه مشغول شوید و کارهای کوچک را انجام دهید میتواند از تعداد دفعات نظافت منزل کلی بکاهد و باعث شود آخر هفته‌ها نیازی به نظافت کردن و کاستن از زمان تفریح نداشته باشید. پس گام به گام همراه با ما این برنامه را انجام دهید.

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

 • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
 • شستن و تی کشیدن کف
 • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
 • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

گام اول: همه چیز را در بدو ورود به منزل مرتب کنید!

در اولین گام نظافت منزل استفاده از یک کمد به همراه چند آویز برای کیف، کلید، شال گردن و… میتواند مناسب باشد. این باعث میشود همان چیزهایی که همیشه در اتاق پخش شده و آن را نامرتب کنند در یک جا قرار دهید و هنگام خروج هم همه‌ی آنها را در دسترس داشته باشید.

گام دوم: پس از هر وعده غذایی همه ظروف را بشویید.

گذراندن چند ساعت وقت در آشپزخانه آن هم درست زمانی که بقیه مشغول استراحت هستند اتفاق جالبی نیست! پس بهتر است پس از هر وعده ظروف را داخل ظرفشویی قرار داده و یا آنها را با دست بشویید. جمع شدن مقدار زیادی ظرف کثیف علاوه بر افزودن بر حجم آن باعث میشود با خشک شدن آنها نیاز به انرژی بیشتری برای شست و شو داشته باشید. اگر نمیتوانید هر شب سطل زباله را تخلیه کنید، آخر شب سطل را کنار درب ورودی قرار دهید تا صبح موقع بیرون رفتن آن را با خود بیرون ببرید.

گام سوم: لباس‌ها را طبق برنامه بشویید.

سعی کنید یک برنامه منظم برای شستن لباس‌ها ترتیب دهید. مثلا شنبه‌ها مخصوص لباس‌های سفید، یکشنبه‌ها مخصوص لباس‌های مشکی و…

برنامه مناسب خود را بنویسید و بر طبق همان پیش بروید، سعی کنید از کمک بقیه اعضای خانواده بهره ببرید.

گام چهارم: از تکنیک ۲۰ دقیقه استفاده کنید.

در ادامه میخواهیم یک برنامه پیشنهادی نظافت منزل برای بقیه‌ کارهایی که باید انجام شود به شما ارائه دهیم. هر روز تنها لازم است یکی از این‌ها را انجام دهید و سعی کنید با گوشی موبایل یا ساعت تایمر تنظیم کنید تا بیش از زمان لازم از شما وقت نگیرد و این میتواند بازدهی کار شما را هم افزایش دهد.

 1. تمیز کردن آشپزخانه و پذیرایی (گردگیری، مرتب کردن وسیله‌ها و…)
 2. تمیز کردن سرویس بهداشتی (توالت، دوش، دیوارها و آیینه)
 3. تمیز کردن اتاق خواب (گردگیری، مرتب کردن اسباب‌ بازی‌ها و لباس‌ها)
 4. تمیز کردن قسمت‌های کم استفاده خانه (انباری، اتاق کار و…)
 5. تمیز کردن پنجره‌ها از داخل
 6. جارو کردن تمام منزل
 7. مرتب کردن و گردگیری کمدها
 8. تمیز کردن یخچال و فریزر
 9. گرد گیری آیینه‌ها، میزغذاخوری و…

چیزی از قلم افتاده؟ میتوانید تجربه خود را از طریق کامنت‌ها با دیگران در اشتراک بگذارید، اما اگر مورد دیگری به ذهنتان نرسید میتوانید این برنامه را مرتب تکرار کنید. در انتها داشتن یک خانه مرتب و تمیز بسیار لذت بخش است.

چگونه محیط منزل را تمیز نگهداریم؟ راهنمای کاهش دفعات نظافت منزل
چگونه محیط منزل را تمیز نگهداریم؟ راهنمای کاهش دفعات نظافت منزل

گام پنجم: به خانواده یک برنامه نظافت روزانه بدهید.

برای خانواده‌هایی که در خانه کودک خردسال دارند بهترین کار این است که به کودک خود آموزش دهید چگونه و چه زمانی باید به مرتب کردن اتاق و محیط بازی خود بپردازد. این کار هم باعث افزایش روحیه مسئولیت پذیری او میشود و هم کمک میکند تا از حجم کار بکاهید.

به او یاد دهید که هر شب بعد از بازی کردن و قبل از خواب وسیله‌های خود را مرتب کند و توضیح دهید که این کار هم به ایمنی او و هم راحت‌تر پیدا کردن وسایل بازی کمک میکند.

اگر در خانه یک نوجوان دارید بهتر است برخی کارهای سبک‌تر را به او بسپارید، گردگیری میزها و یا جارو کردن اتاق خواب کارهای کم خطری هستند که نوجوان شما میتواند در انجام آنها به شما کمک کند.

گام ششم: در نظافت منزل از لوازم مخصوص آن استفاده کنید.

ابزارها میتوانند در سرعت و کیفیت نظافت تاثیر بالایی داشته باشند. مثلا برای تمیز کردن سطوح و گردگیری آنها میتوانید از اسپری‌های مخصوص و چند لایه استفاده کنید که علاوه بر پاک کردن گرد و غبار، سطوح را از مواد آلرژی‌زا و میکروب‌ها هم پاک میکند.

در کنار اینها بهتر است برای شیشه‌ها از دستمال‌های مخصوص استفاده کنید و یا برای تمیزکردن پرده‌ها و مبل‌ها از بخارشو بهره ببرید.

گام هفتم: قوانین مخصوص خانه را وضع کنید!

رعایت کردن تنها چند نکته میتواند مرتب کردن و تمیزکردن خانه را تسریع کند. برای مثال به بچه‌ها توضیح دهید که تنها محل غذاخوردن میزغذاخوری است و آنها نباید ظرف غذا را به اتاق خواب و یا پذیرایی ببرند. در ادامه باید بدانند که نباید حین غذا خوردن از اسباب بازی استفاده کنند. این کار باعث میشود اسباب بازی‌ها دیرتر کثیف شوند. پیشنهاد میکنیم در هر اتاق یک ظرف برای لباس‌هایی که نیاز به شست و شو دارند قرار دهید و به همه بگویید لباس‌ها را داخل آن بیاندازند، این میتواند به داشتن یک برنامه شست و شو کمک کند تا هرروز لباس‌های یک اتاق شسته شوند.

هزینه نظافت منزل توسط متخصصین استادکار چقدر است؟

همانطور که میدانید اجرت نظافت منزل طبق عرف بصورت ساعتی محاسبه میشود. در واقع هزینه متناسب با میزان ساعت کار افزایش پیدا میکند. طبق بررسی‌های صورت گرفته، برآورد شده که برای حداقل ۴ ساعت کار مبلغی در حدود ۵۴ هزارتومان دریافت شود. برای ساختمان‌هایی با متراژ بزرگتر ممکن است زمان کار حتی تا ۱۰ ساعت افزایش پیدا کند که برای این زمان کار نیز مبلغی نزدیک ۱۲۴ هزارتومان برآورد شده است.

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

 • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
 • شستن و تی کشیدن کف
 • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
 • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

روند خدمت رسانی در استادکار به چه صورت است و چه خدمات ویژه‌ای دریافت خواهم کرد؟

شما میتوانید با استفاده از سایت و یا اپلیکیشن موبایل استادکار ثبت سفارش کنید، در ابتدا سوال‌های مختصری از شما پرسیده خواهد شد که به کیفیت خدمت رسانی به شما کمک خواهد کرد. در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتری داشته باشید، متخصصین استادکار به صورت رایگان به منزل شما مراجعه کرده و در خصوص زمان‌بندی و همینطور هزینه‌ها به شما مشاوره میدهند. پس از بررسی کامل میتوانید هرکدام از ارائه دهنگان خدمت نظافتچی منزل را که مورد نیازتان بود اعم از مرد و زن و یا براساس منطقه محل سکونت انتخاب کنید. در زمان مشخص شده نیروی استادکار به شما مراجعه کرده و خدمت مورد نیاز انجام خواهد شد. با استفاده از استادکار شما به امنیت، کاهش هزینه‌ها و همینطور کیفیت بالا دسترسی خواهید داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 − یک =