نحوه تعمیر در یخچال، برطرف کردن فرورفتگی و گودی در یخچال

1

تعمیر در یخچال از خدماتی است که می‌توانید در اپلیکیشن “استادکار” جستجو کرده و از  خدمات آن با بهترین کیفیت بهره ببرید. در یخچال ممکن است بنا به هزاران دلیل مختلف دچار خرابی، پوسیدگی و یا فرو رفتگی شود. این مشکلات معمولاً برای یخچال‌هایی که عمری بالای ده سال دارند، رخ می‌دهد و یک امر طبیعی است.

پس اگر در یخچال شما بنا به هر دلیلی خراب شد، سریع آن را تعویض نکنید و سعی کنید به تعمیر در آن هم فکر کنید. باید بدانید که برای تصمیم‌گیری در مورد تعمیر یا تعویض در یخچال لازم است بررسی بسیار دقیقی از ایراد و مشکل موجود انجام شود و بعد از آن درباره تعویض یا تعمیر در یخچال تصمیم‌گیری کرد.

برای اینکه عیب‌یابی با کیفیتی از دستگاه شما انجام شود، باید از  یک مرکز معتبر و مجاز کمک گرفت. ما در این مقاله سعی می کنیم اطلاعاتی کوتاه، اما جامع در مورد نحوه تعمیر در یخچال در حالتی که پوسیدگی و یا فرورفتگی رخ داده و یا رنگ آن از بین رفته و یا زنگ زده را به شما آموزش دهیم. پس ما با ما همراه باشید و اطلاعات عمومی خود را افزایش دهید.

تعمیر یا تعویض در یخچال

اگر طول عمر یخچال شما بالای ده سال است به احتمال قوی لولای در یخچال شما دچار مشکل شکستگی و یا خوردگی شده است. در این صورت حتما باید از تکنسین تعمیر یخچال فریزر کمک بگیرید. اگر پس از بازرسی تعمیرکار متوجه شد که در یخچال قابل تعمیر نیست باید سراغ تعویض در یخچال بروید. اما توصیه ما به شما تعمیر است نه تعویض! زیرا هزینه تعمیر به طور تقریبی یک چهارم هزینه‌ی تعویض است.

تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر

 • تعمیر یخچال فریزر
 • تعمیر یخچال ساید‌بای‌ساید
 • تعمیر یخچال فروشگاهی
 • تعمیر یخچال صندوقی
دریافت این خدمت از استادکار

تعمیر فرورفتگی یا گودی در یخچال فریزر و ساید بای ساید

در بعضی اوقات در اثر جابه جایی یخچال به دیوار و.. برخورد می‌کند و دچار گودی می‌شود. در این شرایط معمولا امکان تعمیر وجود ندارد. چون اگر در یخچال از داخل باز شده و گودی آن برطرف شود، زیبایی داخلی خود را از دست می‌دهد. در این شرایط بهتر است از در یخچال به همان صورت استفاده کرده و یا آن را به طور کلی تعویض کنید.

اما اگر قصد دارید که خود قسمت فرورفتگی را اصلاح کنید باید در ابتدا در معیوب را از یخچال جدا کرده و محتویات در را تا فاصله‌ی پنج سانتی‌متری خارج کنید. با کمک آچار یا دم باریک فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌ها را صاف کنید. در این مرحله مراقب رنگ در و زیبایی آن باشید. سپس مخلوط ویژه که ترکیبی از پلی ونیل کلراید و پلی پروپیلن است در لولا در یخچال ریخته شود.

در این مرحله توجه کنید که تراز لولا باید درست تنظیم گردد چون در صورت بروز هرگونه اشتباهی، باید با دریل و ابزارهای دیگر مخلوط ویژه را از داخل در یخچال جدا کنید که به شدت زیبایی آن را نابود می‌کند. پس از ریختن مخلوط باید صبر کنید تا به خوبی خشک شود و در نهایت در یخچال را به صورت صحیح نصب کنید.

بیشتر بدانید دلایل یکسره کار کردن یخچال

اگر طول عمر یخچال شما بالای ده سال است احتمال اینکه لولای در دچار مشکل شده و یا در یخچال دچار پوسیدگی، فرورفتگی و.... شود، بسیار زیاد است.
اگر طول عمر یخچال شما بالای ده سال است احتمال اینکه لولای در دچار مشکل شده و یا در یخچال دچار پوسیدگی، فرورفتگی و…. شود، بسیار زیاد است.

تعمیر پوسیدگی در یخچال فریزر و ساید بای ساید

گاهی در اثر مرور زمان و یا نگهداری نادرست یخچال در اطراف در، زیر آبریز یا دیسپنسر، پوسیدگی‌هایی به وجود می‌آید. این پوسیدگی‌ها ظاهری بسیار زننده به یخچال شما خواهد داد. برای رهایی از این ظاهر نازیبا دو کار می‌توانید انجام دهید.

 • تعویض کامل در
 • تعمیر پوسیدگی

اگر در را تعویض کنید، قطعاً یخچال شما ظاهری بسیار زیبا و شیک خواهد داشت. اما هزینه‌ی آن نیز به مراتب بسیار بالا خواهد بود. در صورتیکه تمایل دارید، فقط قسمت‌های پوسیده را برطرف کنید و در را تعویض نکنید باید از تکنسین‌های متخصص استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

تمیز کردن  یخچال فریزر و ساید بای ساید با فولاد ضد زنگ

وجود خراش بر روی بدنه‌ی یخچال باعث می‌شود که این وسیله، ظاهر زیبایش را از دست بدهد. برای برطرف کردن این مشکل راه حل‌های متعددی وجود دارد که ما در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 1. توجه به جنس بدنه

برای برطرف کردن مشکل خراش‌ها بر روی بدنه بهتر است که به جنس یخچال توجه کرد. اگر جنس آن از فولاد یا استیل باشد، باید از روش متفاوتی کمک گرفت. اما آن چیزی که مهم است، حرکت در جهت تارهای فولاد بدنه است. تارها معمولا افقی یا عمودی هستند. می‌توان جهت تار را از ضربه‌های کوچک قلم‌مو بر روی در و بدنه‌ی یخچال متوجه شد، ضربه‌های کوچک نشان‌گر جهت تار هستند.

 1. در یخچال را با کمک آب و یک پودر تمیز کننده پاک کنید

برای شروع کار بهتر است، ابتدا با آب تمام سطح در یخچال را تمیز کرده، سپس یک پودر تمیزکننده ملایم را بر روی در مرطوب پاشیده و با کمک اسفنج تمیز و مرطوب در جهت تار بدنه بخچال را تمیز کرده و سپس با کمک دستمال میکروفیبر آن را خشک کنید.

بیشتر بدانید رفع بوی بد آبسردکن یخچال

 1. از سرکه کمک بگیرید.

سرکه تمیزکاری اسیدی‌تر از سرکه‌ی خانگی است. بنابراین با توجه به خاصیت اسیدی‌ سرکه می‌توان آن را به‌ عنوان یک محلول قوی و قدرتمند دانست که قادر است، تمام آلودگی‌ها را پاک کرده و سطحی تمیز و براق به شما تحویل دهد. برای شروع بهتر است مقداری از سرکه را در یک ظرف ریخته و یک پارچه‌ی آغشته به آن را در جهت تار بدنه یخچال کشیده و با یک دستمال خشک سرکه‌ی اضافی را پاک کنید.

 1. از محصولات شیمیایی موجود در بازار کمک بگیرید.

این محصولات مخصوص تمیز کردن فولاد ضدزنگ طراحی شده‌اند. همیشه به یاد داشته‌باشید، محصولی را انتخاب کنید که با کمک آن راحت‌تر ‌بتوانید خاک و روغن را پاک کرده و از کثیف شدن در یخچال هم جلوگیری کنید.

نحوه براق‌ کردن در ضد‌زنگ یخچال و فریزر ساید بای ساید

 • همان‌طور که قبلاً هم به آن اشاره شد، ابتدا باید خراش‌های جزئی را تمیز کنید که در قسمت قبلی به آن به صورت مفصل پرداخته شد. از یک تمیزکننده با چربی کم استفاده کنید. پاک کننده‌ها از ایجاد خراش‌های سطحی جلوگیری می‌کنند. اگر از پودر استفاده می‌کنید، آن را با کمی آب مخلوط کرده و به حالت خمیری از آن استفاده کنید. اگر هم پاک کننده به حالت کرمی است، با کمک یک پارچه‌ی مرطوب یا اسفنج بر قسمت خراش به صورت سطحی زده و آن را در جهت تار بدنه حرکت دهید. این کار را تا تمیز کردن کامل بدنه ادامه دهید.
 • اگر هنوز خراش مانده باشد، بهتر است، از مقدار کمی خمیردندان کمک بگیرید. توجه داشته باشید، بر خلاف پاک‌کننده‌های مخصوص فولاد ضد زنگ، خمیر دندان سفیدکننده، خاصیت سایندگی دارد. بنابراین با توجه به این خاصیت، مقدار کمی از آن را بر روی مسواک قرار داده و در جهت تار فولاد حرکت دهید. خمیر دندان را با یک پارچه مرطوب پاک کرده و خراش را ارزیابی کنید. این کار را تا زمانی که اثری از آن باقی نماند، ادامه دهید. پس از استفاده از خمیر دندان می‌توانید قسمت پاک شده را کمی آغشته به روغن زیتون کنید.
هنگامی‌که از یک تمیزکننده با چربی کم استفاده می‌شود، پاک کننده می‌تواند از خراش سطحی یخچال نیز جلوگیری کند.
هنگامی‌که از یک تمیزکننده با چربی کم استفاده می‌شود، پاک کننده می‌تواند از خراش سطحی یخچال نیز جلوگیری کند.

تعمیر زنگ‌زدگی در یخچال و فریزر ساید بای ساید

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که با دیدن هرباره ظاهر فرسوده و زنگ زده یخچالتان حسابی حرص خورده و غمگین می‌شوید، می‌توانید از راهکارهای سریع و فوری و البته کم هزینه‌ی ما استفاده کرده و زنگ‌زدگی‌های در یخچال را از بین ببرید.

 • از جوش شیرین استفاده کنید

ابتدا در را کاملا شسته و تمیز کرده و سپس خشک کنید. سپس آن را به صورت کامل آغشته به جوش شیرین کنید و به مدت یک ساعت اجازه دهید، در همین حالت بماند. سپس محل را به آهستگی و در جهت تار ساییده و زنگ‌زدگی ها را به آرامی پاک کرده و خشک کنید. این روش برای زنگ‌زدگی‌های کوچک بسیار مفید و کارآمد بوده. از مزیت‌های این روش می‌توان به استفاده از وسایل بسیار کم هزینه اشاره کرد. معایب این شیوه مدت زمان طولانی یک ساعته و استفاده از دست و فشار برای پاک کردن لکه‌هاست.

 • از بین بردن زنگ‌زدگی با کمک سرکه سفید

لایه ای از سرکه را با کمک یک دستمال خیس بر روی در یخچال کشیده و اجازه بدهید تا چندین ساعت در همین حالت باقی بماند. این روش نیاز به ساییدن ندارد.

 • از بین برد زنگ‌زدگی با کمک نمک و لیمو

نمک و آب لیمو را بر روی محل زنگ زده بزنید و به مدت دو تا سه ساعت اجازه دهید در همین حالت باقی بماند. می توانید از پوست لیمو برای ساییدن استفاده کنید. قدرت پوست لیمو برای از بین بردن زنگ‌زدگی‌ها بی‌نظیر بوده و می‌تواند بدون آسیب رساندن به فلز، زنگ‌زدگی را کاملاً از بین ببرد.

 • از بین بردن زنگ‌زدگی با سیب زمینی و مایع ظرفشویی

سیب‌زمینی را نصف کرده و با کمک مایع ظرفشویی سطح آن را بپوشانید. این ترکیب را به مدت چند ساعت در محل زنگ‌زدگی قرار دهید و سپس آن را پاک و خشک کنید.

روش های شیمیایی دیگری هم وجود دارد که به علت خطرهایی که دارند و آسیبی که امکان دارد به یخچال بزند ما به آن‌ها اشاره نخواهیم کرد.

یخچالتان را رنگ کرده و نو کنید

اگر یخچال شما تنها به دلیل رنگ و روی رفته‌اش ظاهر آشپزخانه شما را کمی نازیبا کرده‌است، می‌توانید به جای تعویضش به تعمیر رنگ یخچال فکر کنید. لایه‌ای تازه از رنگ می‌تواند هزینه‌ی بسیار کمتری برای شما داشته‌باشد، اما ظاهر آشپزخانه و یخچال شما را دگرگون کند. می‌توانید از دستور ساده‌ای که ما به شما ارائه می‌دهیم، استفاده کرده و یک یخچال تازه را با صرف هزینه‌ی بسیار کم به خانه‌ی خود بیاورید!

 • به ایمنی کار اهمیت دهید

یخچال را از برق کشیده و در صورت امکان آن را به یک فضای باز ببرید که تهویه‌ی مناسبی داشته باشد. اگر امکان انتقال یخچال را نداشته، حتماً در و پنجره را باز نگه داشته و هنگام کار از ماسک استفاده کرده و گازهای سمی را استنشاق نکنید.

 • فقط به یک شیوه رنگ‌آمیزی را انجام دهید

دو شیوه برای رنگ‌آمیزی وجود دارد. می‌توانید با برس رنگ‌آمیزی کنید. این شیوه خرابکاری کمتری داشته و در صورتی که کار رنگ‌آمیزی در داخل خانه رخ می‌دهد، کاری امن‌تر است. اما پس از خشک شدن شما می‌توانید رد قلم را بر روی در یخچال به‌راحتی ببینید. از طرفی دیگر زمان زیادی را هم به خود اختصاص می‌دهد. در صورت استفاده از اسپری رنگ، رنگ‌آمیزی بسیار سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌گردد. برای امنیت بیشتر بهتر است یخچال را به فضای باز همچون بالکن برده و یا اطراف آن را با پوشش پلاستیکی پوشاند.

 • آماده‌کردن یخچال

قبل از رنگ کردن یخچال، سطح خارجی آن را تمیز کنید. در ابتدا، قسمت‌هایی مانند دستگیره‌ها یا منافذ را در آورده و یا بپوشانید. چنانچه این قطعات هم باید رنگ‌ شوند، می‌توانید آنها را جداگانه رنگ‌ کنید. در مرحله‌ی بعد، هرگونه کثیفی و جرم موجود بر سطح یخچال را با استفاده از محلول تمیزکننده کاملاً پاک کنید. در مرحله‌ی بعدی کل بدنه را سنباده بکشید تا لایه‌ی خارجی رنگ براق پاک شود و تمام لکه‌های زنگ‌زده را تمیز کنید، سپس با پارچه‌ای نمناک کل آن را تمیز کنید. چنانچه یخچال‌تان دچار زنگ‌زدگی است، با استفاده از رنگ محافظ زنگ‌زدگی موقتاً این موضوع را حل کنید.

 • شروع به رنگ زدن کنید

برچسب‌های مخصوص وسایل خانگی با هر رنگی موجود هستند، کافی است آن‌ها را خریداری کرده و کارتان را شروع کنید. تنها دو یا سه لایه رنگ برای دستیابی به یک یخچال نو و براق لازم است. بین هر لایه چند دقیقه برای خشک شدن لایه‌ی زیرین صبر کنید تا مطمئن شوید رنگ‌ها به شکل برابر زده می‌شوند. بسیاری از رنگ‌های اسپری قبل از مصرف مستلزم یک دقیقه‌ی کامل تکان خوردن هستند تا رنگ به شکل مناسب با هم ترکیب شود. پیش از اینکه یخچال را سر جای خود برگردانید، ۲۴ ساعت آن را به حال خود رها کنید تا رنگ کاملاً خشک شود، یا یخچال را در بیرون نگه دارید یا پنجره‌ها را تا جای ممکن باز کنید تا بوی رنگ از بین برود. اینک یخچال تازه و خوش رنگ شما آماده است تا جلوه ای دیگر به آشپزخانه‌ شما بدهد!

رنگ‌ها در دکوراسیون منزل یکی از ارکان مهم و ضروری هستند که جلوه‌ای خاص به آن می‌دهند.
رنگ‌ها در دکوراسیون منزل یکی از ارکان مهم و ضروری هستند که جلوه‌ای خاص به آن می‌دهند. از آنجا که آشپزخانه یکی از مکان‌های مهم و پایه‌ای در خانه است که زیبایی و نظافتش می‌تواند نقش به‌سزایی در روحیه‌ی افراد خانواده بگذارد، توجه به آن یک امر ضروری است. از آنجا که در دکوراسیون آشپزخانه، وسائل برقی حرف اول را می زنند. بنابراین زیبایی، نظافت و بهداشت یخچال به عنوان یکی از وسائل برقی مهم در آشپزخانه بر کسی پوشیده نیست. یک یخچال رنگ رو رفته و یا زنگ‌زده می‌تواند چهره‌ای زشت به آشپزخانه شما بدهد، اگر تمایل به تعویض آن ندارید، رنگ کردن آن می‌تواند یک گزینه‌ی مطلوب باشد که یخچال نویی را به خانه‌ی شما می‌آورد.

سخن آخر

برنامه‌ریزی مالیتان به شما اجازه نمی‌دهد که یخچالی نو و تازه بخرید؟ شاید هم کیفیت یخچال شما بسیار خوب بوده و تنها مشکل آن فرورفتگی، زنگ‌زدگی، پوسیدگی و… است. امروزه در جهان با اطلاع رسانی‌های مختلفی که انجام شده، مصرف گرایی یک شیوه‌ی منسوخ و ناپسند شناخته شده‌است و تلاش‌های بسیار گسترده در این زمینه رخ داده تا در شیوه‌ی الگوی مصرف مردم تغییری مناسب رخ دهد و تشویق به تولید زباله‌ی کمتر ‌شوند.

بنابراین اگر در یا خود یخچال شما دچار پوسیدگی، فرورفتگی  و… شده، می توانید علاوه بر صرفه‌جویی مالی با روش‌های مختلف آن را تعمیر کنید و یا در نهایت آن را رنگ کرده و دوباره از آن استفاده کنید. ما در این مقاله سعی کردیم که شما را با شیوه‌های مختلف در این زمینه آشنا کنیم. در انتها پیشنهاد می کنیم راهنمای خرید یخچال فریزر را نیز مطالعه فرمایید .

منابع: کروک | برترین‌ها | پشتیبان سرویس | تهران سرویس | آی‌.پی امداد

تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر

 • تعمیر یخچال فریزر
 • تعمیر یخچال ساید‌بای‌ساید
 • تعمیر یخچال فروشگاهی
 • تعمیر یخچال صندوقی
دریافت این خدمت از استادکار
1 نظر
 1. حسینی می گوید

  سلام. روکش یخچال ما به خاطر وجود ابسرد کن در قسمت بیرونش زنگ زده. و به مرور قسمتی از روکشش کنده شده. به طوری که فلز زیر یخچال مشخص و نمای بدی به اشپزخونه داده. باید برای رفع این مشکل چیکار کرد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − چهار =