آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن

1

نصب توالت فرنگی جدید در منزل، علاوه بر آنکه ظاهر زیباتری را ایجاد می کند، باعث صرفه جویی درمصرف آب و انرژی می شود. اگر قصد تعویض توالت فرنگی منزلتان را دارید، باید بدانید که نصب توالت فرنگی جدید کار سختی نیست و خودتان به راحتی از پس آن برمی آئید. کافی است گام به گام این پروسه را با ما دنبال کنید.

مرحله اول: توالت فرنگی قدیمی را بردارید

شیرتامین آب و سیفون توالت را ببندید. دکمه سیفون را فشار دهید تا تمام آب موجود در تانکر سیفون و کاسه توالت تخلیه شود. یک اسفنج و سطل بردارید و باقی مانده آب داخل کاسه توالت را خشک کنید. منبع تامین آب را از تانکر توالت قطع کنید و پیچ هایی که توالت فرنگی را به زمین متصل کرده، باز کنید.

توالت فرنگی را از جایش بلند کرده و از جایی که به زمین پیچ شده و از محل اتصالش به لوله فاضلاب جدا کنید. احتمالا فرد دیگری باید کنار شما باشد و در بلند کردن توالت فرنگی قدیمی به شما کمک کند. چرا که شکل و طراحی برخی توالتها به نحوی است که تنها بلند کردنش کار سختی خواهد بود.

نصب و سرویس توالت فرنگی

نصب و سرویس توالت فرنگی

 • نصب انواع توالت فرنگی زمینی
 • نصب و تعمیر توالت فرنگی وال هنگ، تاشو و دیواری
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی
 • تعمیر و تنظیم سیفون توالت فرنگی
دریافت این خدمت از استادکار

برداشتن توالت فرنگی قدیمی
برداشتن توالت فرنگی قدیمی

مرحله دوم: برداشتن Wax Ring (درفارسی به این قسمت، بوگیر لوله فاضلاب می گویند)

بعد از جابه جا کردن توالت فرنگی قدیمی، یک دستمال کهنه را در سوراخ لوله فاضلاب قراردهید تا راه خروج گازهای فاضلاب را ببندید. با استفاده از کاردک، بوگیر که حالت وکس دارد را بردارید. سطح لوله فاضلاب وبوگیر لوله را که روی کف حمام است بررسی کنید تا سالم باشد؛ اگر این سطح آسیب دیده، لازم است که آن را تعویض کنید. اما  در حالت کلی، نیازی به تعویض این قطعه که به کف حمام پیچ شده است، وجود ندارد.

مسدود کردن موقت لوله فاضلاب با یک پارچه کهنه
مسدود کردن موقت لوله فاضلاب با یک پارچه کهنه
ترمیم بوگیر فاضلاب توالت فرنگی
ترمیم بوگیر فاضلاب توالت فرنگی

مرحله سوم:  اندازه گیری های لازم را انجام دهید

فاصله بین دیوار پشت توالت را تا پیچ های محل نصب توالت به زمین را اندازه بگیرید. این پیچ ها توالت را به زمین متصل می کنند. مطمئن باشید که اندازه ها دقیق هستند. اگر در فضای کوچکی قصد نصب این توالت را دارید، شاید بهتر باشد که فاصله محل نصب توالت با دیوار کناری را هم اندازه بگیرید. در هنگام انتخاب توالت فرنگی جدید، این اندازه ها را مدنظر داشته باشید.

مرحله چهارم: نصب توالت فرنگی جدید

بعد از برداشتن پارچه کهنه داخل لوله فاضلاب، توالت فرنگی جدید را در جایش مستقر کنید. مطمئن باشید که پیچ ها دقیقا در راستای سوراخها قرار دارند. قبل از آن بوگیر مخصوص فاضلاب را روی لوله فاضلاب قرار دهید. باز دقت کنید که پیچ ها دقیقا روی سوراخها باشند و بعد توالت را مستقر کنید.

توالت جدید را محکم سرجایش فشار دهید تا توالت دقیقا سرجایش قرار گرفته و فضاهای خالی پر شوند. درب توالت، سیفون آن را نصب کنید و سپس پیچها را محکم ببندید. البته حواستان باشد تا پیچها بیش از حد سفت نشوند؛ چرا که سفت کردن بیش از حد پیچ ها ممکن است باعث ترک وشکستگی توالت شوند.

بیشتر بدانید راهنمای نصب و تعویض درب توالت فرنگی

تنظیم دقیق توالت فرنگی در جای خودش
تنظیم دقیق توالت فرنگی در جای خودش
چک وتنظیم کردن جای درست پیچها
چک وتنظیم کردن جای درست پیچها

مرحله پنجم: اتصال منبع تامین آب سیفون

شیر آب را وصل کردن و اجازه دهید تا آب داخل سیفون پر شود. چک کنید که احیانا توالت نشتی آب نداشته باشد وتنظیمات لازم را انجام دهید. وقتی تانکر سیفون پر از آب شد،یک بار سیفون را بزنید تا مطمئن شوید که آب از جایی نشت نمی کند. اگر متوجه نشتی آب شدید، شیرآب منبع تامین آب را ببندید و اتصالات توالت را دقیق چک کنید. اگر نتوانستید محل نشتی آب را پیدا کنید، با یک فرد متخصص تماس بگیرید. اما اگر نشتی آب نداشتید، خیالتان راحت باشد. حالا می توانید با چسب آکواریوم (سیلیکون) بدنه توالت را به زمین محکم کنید تا درزهای میلیمتری را پر کنید.

البته علاوه بر توالت فرنگیهای معمولی، توالت فرنگی های وال هنگ هم در بازار موجود هستند که در صورت خرید توالت وال هنگ، روند نصب آن به شیوه متفاوتی خواهد بود.

نصب شیرآلات و تعمیر سیفون

نصب شیرآلات و تعمیر سیفون

 • نصب شیرآلات ساختمانی و بهداشتی
 • نصب شیرآلات اهرمی، مخلوط و پیچی
 • نصب شیر ظرفشویی، روشویی و شیرآلات دیواری
 • نصب دوش حمام و شیرهای سرویس بهداشتی
دریافت این خدمت از استادکار

سخن آخر

نصب توالت فرنگی جدید کار ساده ای است. اما اگر با این کار آشنایی ندارید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. اگر در هریک از بخش های این پروسه دچار تردید شدید، با یک فرد متخصص تماس بگیرید

نصب و سرویس توالت فرنگی

نصب و سرویس توالت فرنگی

 • نصب انواع توالت فرنگی زمینی
 • نصب و تعمیر توالت فرنگی وال هنگ، تاشو و دیواری
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی
 • تعمیر و تنظیم سیفون توالت فرنگی
دریافت این خدمت از استادکار

1 نظر
 1. حسین قلی نژاد سوادکوهی می گوید

  سایت تون عالیه بی نظیر مطالب جالب و مفید و خواندنی بود تشکر میکنم از مدیریت سایت و کسانی که این سایت مفید و عالی رو ساختن خسته نباشید مرسی از مطالب عالی و خواندنی و کامل تون موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =