نحوه اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال

1

اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال یکی از روش‌های رایج و مطمئن برای استفاده از آب تصفیه شده مصرفی است. با این روش دیگر نیازی نیست تا هر بار مخزن آب درون یخچال را پر کنید و می‌توانید همیشه و با خیالی آسوده از آب سالم و تصفیه شده درون یخچال که به خوبی خنک شده است، استفاده کنید. اتصال آب تصفیه کن به یخچال شامل چند مرحله نسبتاً ساده است که در این مقاله به آن می‌پردازیم، لطفاً با استادکار همراه باشید.

اهمیت اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال

بیشتر یخچال‌هایی که به سیستم تأمین آب یا یخ‌ساز مجهز هستند، تنها یک فیلتر کربنی ساده دارند که نقش چندان مهمی نیز در تصفیه کردن و تمیز کردن آب ندارد و در بسیاری موارد با جمع شدن رسوبات آب در پشت این فیلترها عملکرد دستگاه نیز مختل می‌شود. در این مواقع معمولاً طعم و بوی آب تغییر می‌کند و حتی بعد از نصب فیلترهای گران‌قیمت کیفیت آب آن طور که باید، بهتر نخواهد شد. در این شرایط بهترین راهکار، اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال است؛ با این کار می‌توانید از ورود املاح و رسوبات اضافی به داخل یخچال جلوگیری کنید و آبی تمیز و گوارا برای مصرف داشته باشید.

اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال از ورود املاح و رسوبات اضافی به داخل یخچال جلوگیری می‌کند.
اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال از ورود املاح و رسوبات اضافی به داخل یخچال جلوگیری می‌کند.

نحوه اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال

برای اتصال آب تصفیه کن به یخچال تنها کافی است که یک انشعاب از دستگاه تصفیه آب را به یخچال وصل کنید. برای این کار به یک سه راهه متناسب با سایز شیلنگ‌ها نیاز دارید؛ معمولاً این کار به وسیله لوله‌کشی آب سرد به سمت محلی که یخچال شما قرار دارد، انجام می‌شود. در سیستم خانه‌های نوساز معمولاً جایگاه یخچال در آشپزخانه تعیین شده است و یک انشعاب مربوط به آب سرد برای این موضوع در یخچال پیش‌بینی شده است. در برخی مواقع نیز می‌توان یک انشعاب از قسمت سینک یا دستگاه‌هایی مثل ظرفشویی و یا لباسشویی به سمت یخچال هدایت کرد. در مسیر این آب باید یک دستگاه تصفیه آب قرار بگیرد و آب سرد بعد از تصفیه وارد یخچال شده و مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر در خانه از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنید می‌توانید یک انشعاب از آن را به یخچال خود نیز متصل کنید.
اگر در خانه از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنید می‌توانید یک انشعاب از آن را به یخچال خود نیز متصل کنید.

بهترین کار این است که در محل نصب دستگاه تصفیه آب در سینک یک انشعاب جدا برای یخچال در نظر بگیرید. برای این کار باید یک سه راهی به لوله قسمت خروجی دستگاه وصل نمایید. یک سمت لوله‌ها به شیر مربوط به آب خوردن در سینک وصل می‌شود، یک سر به لوله روکار مربوط به یخچال و سر دیگر نیز به قسمت ورودی آب در یخچال متصل می‌گردد. بدین ترتیب می‌توانید از یک دستگاه تصفیه برای دو منظور استفاده نمایید و نیازی نیست برای خرید دستگاهی جداگانه هزینه کنید. این مورد را نیز به یاد داشته باشید که در یخچال‌هایی که فیلتر ندارند، می‌توان قبل از اتصال لوله یک فیلتر مخصوص نصب نمود.

به طور کلی اتصال دستگاه تصفیه آب نیاز به یک شیلنگ تصفیه آب، سه راهه مخصوص و شیر قطع کن دارید که نصب آن نیز طی چند مرحله ساده انجام می‌شود:

 1. ابتدا برق یخچال را قطع نمایید و شیر مربوط به یخ‌ساز را نیز قطع کنید.
 2. شیر ورودی دستگاه و شیر مخزن مربوط به دستگاه تصفیه را ببندید.
 3. با جلو کشیدن یخچال به منبع مربوط به فیلتر را پیدا کنید.
 4. شیلنگ مربوط به اتصال آب در یخچال را که معمولاً درون کارتن اصلی آن قرار دارد، بردارید و به کمک کاتر برشی عمودی در آن ایجاد کنید.
 5. سپس یک سر این شیلنگ را به یک طرف این سه راهه کوچکی که تهیه کرده‌اید و سر دیگر را به قسمت دیگر سه راهه متصل کنید.
 6. حال شیر بین راهی را به یک شیلنگ دیگر وصل کنید و سر دیگر آن را نیز به قسمت باقی مانده در سه راهی متصل نمایید.
 7. حال این شیلنگ را به ورودی یخچال متصل کنید.
 8. آب ورودی و شیر مخزن را باز کنید و مطمئن شوید که نشتی در سیستم وجود ندارد.
مراحل اتصال دستگاه تصفیه به یخچال را باید با دقت انجام دهید.
مراحل اتصال دستگاه تصفیه به یخچال را باید با دقت انجام دهید.

توجه داشته باشید که نصب شیر قطع‌کن به منظور وصل و قطع کردن جریان بین دستگاه تصفیه و یخچال انجام می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند که در مواقعی که نیاز به تعویض فیلتر یا تعمیر دستگاه را دارید، بتوانید به راحتی این شیر را ببندید و از خروج آب جلوگیری کنید. فراموش نکنید که فشار باد مخزن تصفیه آب را تنظیم نمایید؛ بهتر است این فشار روی ۱۵ درصد بیشتر از حالت عادی تنظیم شود تا آب با سرعت بیشتری تأمین شود و آبی تازه در اختیار شما و افراد خانواده قرار می‌دهد.

مهم‌ترین مزیت‌های اتصال آب تصفیه کن به یخچال

از آنجایی که با متصل کردن آب تصفیه کن به یخچال املاح موجود در یخچال کاهش می‌یابد، رسوب کمتری در آن ایجاد می‌شود و طول عمر اتصالات و فیلترهای دستگاه بیشتر خواهد شد.

 • در دستگاه یخ‌ساز، به علت عدم وجود رسوبات، یخ‌ها زلال‌تر و شفاف‌تر خواهند شد.
 • به سادگی می‌توانید از طریق آب‌سردکن یخچال آبی باکیفیت و تمیز دریافت کنید.
 • عدم نیاز به خرید فیلتر یخچال که هزینه‌های بیشتری نسبت به فیلترهای دستگاه تصفیه به دنبال دارد.
با اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال می‌توانید از آبی باکیفیت و تمیز استفاده کنید.
با اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال می‌توانید از آبی باکیفیت و تمیز استفاده کنید.

بسیاری از افراد گمان می‌کنند از آنجایی که برخی مدل‌های یخچال فیلتر دارند، دیگر نیازی به دستگاه تصفیه ندارند؛ درحالی‌که این فیلترها تنها از خروج برخی رسوبات و املاح درشت جلوگیری می‌کنند و هیچ‌گاه نمی‌توانند آبی زلال و آشامیدنی در اختیارتان قرار دهند. به همین دلیل این فیلترها تنها در جهت حذف املاح آب تأثیر دارند و برای بالا بردن کیفیت آب آشامیدنی بهتر است از دستگاه تصفیه آب به طور جداگانه استفاده کنید.

کلام آخر

اگر شما هم در خانه از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنید و یا دوست دارید آبی زلال و گوارا مصرف کنید، می‌توانید دستگاه تصفیه خود را به آب‌سردکن یخچال متصل کنید و برای همیشه آبی سالم و خنک در دسترس داشته باشید. چنانچه برای دریافت خدمات مربوط به نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب نیاز به فردی متخصص داشتید، می‌توانید از همکاران ما در استادکار کمک بگیرید.

تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر

 • تعمیر یخچال فریزر
 • تعمیر یخچال ساید‌بای‌ساید
 • تعمیر یخچال فروشگاهی
 • تعمیر یخچال صندوقی
دریافت این خدمت از استادکار

1 نظر
 1. غلامرضا می گوید

  سلام

  آیا امکان اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال هایی که فقط دارای مخزن آب هستند و لوله کشی داخلی ندارند، وجود دارد؟

  می شود داخل این یخچال ها را تا ورودی مخزن لوله کشی کرد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − یک =