چرا برای نگهداری گل طبیعی باید آن را از کاسه میوه دور نگه داشت؟!

0

معمولا بیشتر افراد تا زمانی‌که گل‌های طبیعی پژمرده و پلاسیده نشده‌اند، آنها را نگه می‌دارند و بعد دور می‌ریزند، زیرا ظاهر و بوی بدی پیدا می‌کنند. آنچه دسته گل‌های طبیعی را از گل و گیاه آپارتمانی متمایز می‌کند، دوام و عمر کوتاه آنهاست. همانطور که می‌دانید عمر گل طبیعی کوتاه است و به‌سرعت پژمرده می‌شود از این‌رو نیاز است اطلاعاتی درباره روش نگهداری گل طبیعی داشته باشید تا با استفاده از آن ماندگاری‌شان را بیشتر کنید. ترفندهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا حد امکان از گل‌های طبیعی نگهداری کنید. در این مطلب از استادکار به شرح روش نگهداری گل طبیعی پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

گل‌های تازه را از ظرف میوه دور نگه دارید

اتیلنی که میوه‌ها تولید می‌کنند، به رسیدن آنها کمک می‌کند. این هورمون بر گل‌های طبیعی تاثیر منفی دارد و عمر آنها را کوتاه‌تر می‌کند. آزاد شدن اتیلن از میوه‌ها زمانی‌که منتظر رسیدن و نرم شدن هلو، موز، گلابی و… هستید، خوشایند است. اما برای گل‌های طبیعی مفید نیست. اتیلن به روند خراب شدن گل سرعت می‌بخشد و پژمرده شدن برگ‌ها و گلبرگ‌های آن را به دنبال دارد. از این‌رو اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از گل‌های طبیعی تازه ببرید، بهتر است آن‌ها را در جایی دور از ظرف میوه روی میز یا پیشخوان قرار دهید.

چگونه عمر گل طبیعی شاخه بریده را زیاد کنیم؟ طرز نگهداری گل رز در خانه
بهترین راه برای نگهداری گل طبیعی در خانه قرار دادن آن در جایی خنک و به‌دور از نور مستقیم خورشید است.

خوب است بخوانید: بهترین روش خشک کردن گل طبیعی

معرفی سایر روش‌ها برای نگهداری گل طبیعی

روش‌های بسیاری برای نگهداری گل طبیعی و بالا بردن عمر آنها وجود دارد که هر یک به‌نوبه خود تاثیرگذار هستند. در ادامه مطلب به معرفی این ترفندها خواهیم پرداخت:

آب گلدان

برای نگهداری گل طبیعی به مدت طولانی در خانه، گلدانی متناسب با اندازه دسته گل انتخاب کرده و آب گلدان را دو روز یک‌بار عوض کنید. گل‌ها املاح آب را به خود جذب کرده و عوض کردن آب گلدان منجر به طولانی شدن عمر گل طبیعی خواهد شد. فراموش نکنید زمان تعویض آب، گلدان را با مایع ظرفشویی تمیز بشویید.

نحوه عوض کردن آب گلدان برای نگهداری گل طبیعی و افزایش عمر گل‌های تازه
آب راکد محل رشد باکتری‌، قارچ‌ و جلبک‌ها است که همگی آنها موجب کوتاه شدن عمر گل طبیعی و از بین رفتن آن می‌شوند. از این رو به‌طور مرتب آب گلدان را عوض کنید.

غذای گل طبیعی

برای نگهداری گل طبیعی در خانه و افزایش دوام آن، به آب گلدان غذای صنعتی گل اضافه کنید. این غذا بسیاری از نیازهای گل طبیعی را برطرف کرده و باعث ماندگاری بیشتر آن می‌شود.

بهترین روش افزایش ماندگاری و عمر گل طبیعی و گیاهان آپارتمانی با غذای گل
غذای گل را می‌توانید از گلفروشی‌های معتبر خریداری کنید.

ترکیب سرکه و شکر

اضافه کردن سرکه و شکر به آب گلدان یکی از روش‌های بالا بردن عمر گل طبیعی است. شکر برای تغذیه گل و سرکه برای پایین آوردن اسیدیته آب مناسب خواهد بود. اگر pH آب بالا باشد، بستر مناسبی برای رشد میکروب‌ها فراهم شده و عمر گل طبیعی کاهش می‌یابد.

طرز نگهداری گل رز در خانه | افزایش عمر گل طبیعی با اضافه کردن سرکه و شکر به آب گلدان
برای نگهداری گل طبیعی کافیست یک قاشق سرکه را همراه با یک قاشق شکر به آب گلدان اضافه کنید.

بریدن ساقه‌ها

ساقه‌ گل‌ها را دو روز یک‌بار با استفاده از  چاقو  یا قیچی تیز ببرید. ساقه‌ نباید آسیب ببیند، زیرا مانع جذب درست آب می‌شود. لازم است تمام قسمت‌های فرسوده و آسیب‌دیده‌ گل را از آن جدا کنید.

نحوه هرس کردن شاخه‌های گل‌های تازه برای نگهداری گل طبیعی در خانه
هر کدام از شاخه‌های گل که در حال پژمرده شدن بودند، به سرعت آن را از گلدان خارج کنید تا عمر بقیه گل‌ها کم نشود.

همینطور بخوانید: فنگ شویی با استفاده از گل و گیاه و جذب انرژی به وسیله آنها

نکات تکمیلی

  • از میان همه میوه‌ها گوجه‌فرنگی، سیب، موز و گلابی بیش از سایرین اتیلن تولید می‌کنند. تا جایی‌که امکان دارد گل‌های طبیعی را از این میوه‌ها دور نگه دارید.
  • طرز نگهداری از گل رز در خانه بسیار ساده است. زمان خرید مطمئن شوید که گل‌ها تازه هستند و بعد از اینکه به خانه برگشتید، برگ‌های گل را که از جایی که قرار است داخل آب فرو رود از ساقه جدا کرده و سپس گلدان را در جایی خنک و به‌دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید.
  • بسیاری از گلفروشی‌ها برای تازه ماندن گل‌های طبیعی، به آنها اسپری مو می‌زنند.
  • زمانی‌که می‌خواهید گل را در گلدان قرار دهید، برگ‌هایی از گل که زیر آب قرار می‌گیرند را از ساقه جدا کنید. با جدا کردن این برگ‌ها، باعث تمیز ماندن آب گلدان و جلوگیری از رشد میکروب‌ها می‌شوید.

سخن آخر

بدون شک استفاده از گل و گیاهان، طراوت و نشاط خاصی به خانه ما می‌بخشد که هیچ جایگزین دیگری ندارد. یکی از دلایلی که باعث شده افراد کمتر از گل طبیعی در خانه‌هایشان استفاده کنند، سرعت بالای پژمرده و پلاسیده شدن آنهاست. یادگیری طرز نگهداری گل طبیعی به ما کمک می‌کند مدت طولانی‌تری از زیبایی آنها لذت ببریم.

اگر برای حفظ طراوت و نگهداری از باغچه یا فضای سبز خانه‌تان نیاز به کمک دارید روی خدمات حرفه‌ای استادکار حساب کنید.

[“promotion id=”9871]

منبع: lifehacker

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 18 =