چگونه می توانیم یک مبل ال متناسب با خانه خود بخریم؟

0

کمبود جا در بیشتر منازل شهری به یکی از معضل های بزرگ امروز تبدیل شده است. معضلی که باعث شده وسایلی مثل مبل ال به وسایل پرمصرفی تبدیل شوند. در ادامه راهنمای خرید مبل ال را می خوانید.

پزشکان توصیه می کنند از نشستن مداوم روی زمین پرهیز کنید. نشستن روی زمین به زانوها و ستون فقرات فشار وارد می کند و در طولانی مدت باعث آسیب های جسمی می شود که ممکن است حتی شدید هم باشند. مدتهاست متخصصان به خانواده ها توصیه می کنند حتما مبل و صندلی تهیه کنند و در منزل کمتر روی زمین بنشینند.

مبل ال مدل های مختلفی از جمله مبل های معمولی و مبل ال کلاسیک ، مدل ال باکس دار ، مبل ال تختخواب شو، مبل ال کنج را شامل می شود ، مبل ال مزایا و معایب مختلفی دارد که در ادامه مقاله به بررسی همه ی این موارد خواهیم پرداخت با استادکار همراه باشید .

مبل ال یکی از انواع مبل است که به تازگی وارد خانه های ایرانیان زیادی شده است
مبل ال یکی از انواع مبل است که به تازگی وارد خانه های ایرانیان زیادی شده است

مزیت استفاده از انواع مبل

این توصیه پزشکی البته با متراژ اغلب منازل امروزی به خصوص در مناطق شهری سازگار نیست. امروزه با افزایش سرسام آور جمعیت، خانه ها کوچک و کوچکتر می شوند. این کوچک شدن منازل باعث شده برخی از وسایل نسبتا غیر ضروری مثل میز نهارخوری یا بوفه های دکوری کم کم از فهرست وسایل موجود در اغلب منازل حذف شوند. مبلمان اما همچنان یکی از وسایل ضروری موجود در منزل به شمار می رود و همانطور که گفته شد پزشکان توصیه می کنند این وسیله را حذف نکنید.

مبل ال چیست؟

یکی از راه حل های هوشمندانه ای که طراحان مبلمان منزل برای حل مشکل کمبود جا برای کاربران این وسایل طراحی کرده اند، مبل ال است. مبل ال همانطور که از نامش مشخص می شوند یک مبل به شکل حرف انگلیسی L است. این حرف از حروف لاتین یا در واقع دو خطی است که به هم عمود شده اند. این مبل که در اندازه ها و طرح های بسیار متنوعی تولید می شود در بعضی مواقع تفاوت ساختاری با مبل های معمولی ندارد اما مبل ال باکس دار و بعضی مدل های دیگر آن، تفاوت های جالبی با مبل های معمولی و مبل ال کلاسیک دارند.

بیشتر بدانید جدیدترین انواع مبلمان منزل ۲۰۱۹

مبل ال همانطور که از نامش مشخص می شوند یک مبل به شکل حرف انگلیسی L است
مبل ال همانطور که از نامش مشخص می شوند یک مبل به شکل حرف انگلیسی L است

چرا خرید مبل ال منطقی تر است؟

حتی اگر منزل شما برای یک مبل معمولی هم جا داشته باشد، می توانید با تهیه یک مبل ال از مزایای زیاد آن استفاده کنید. مهمترین مزیت مبل ال کمک به چیدمان متنوع وسایل منزل شماست. یکی از راه های بی خرج و آسان برای تغییر در دکوراسیون داخلی منزل، جا به جا کردن وسایل است. اگر شما یک دست مبل معمولی داشته باشید برای جا به جا کردن آن با محدودیت های زیادی روبرو خواهید بود اما یک مبل ال را معمولا می توانید به هر گوشه از منزل منتقل کنید. این مبل ها همچنین باعث می شوند افرادی که روی آن مینشینند بیشتر احساس کنار هم بودن داشته باشند.

مدل های مختلف مبل ال

امروزه مدل های زیادی از مبل ال ارزان با کاربری های چندگانه وجود دارند که تهیه هرکدام از آنها می تواند شما را صاحب دو وسیله کند. در ادامه مطلب این انواع را بررسی خواهیم کرد.

مدل ال باکس دار

یکی از پرکاربردترین انواع مبل ال، مبل ال باکس دار است. در این مدل که البته با طرح های بسیار متنوع تولید می شود، بخش زیرین مبل به صورت یک باکس مخفی طراحی می شود. اگر در منزل مشکل کمبود جا دارید این مدل برای شما یک نعمت بزرگ خواهد بود چون می توانید از باکس زیر مبل به عنوان انبار استفاده کنید. در این مدل ها معمولا یک یا چند باکس هم کنار مبل طراحی می شود.

در مبل ال باکس دار بخش زیرین مبل به صورت یک باکس مخفی طراحی می شود که می تواند به عنوان انبار مورد استفاده قرار گیرد.
در مبل ال باکس دار بخش زیرین مبل به صورت یک باکس مخفی طراحی می شود که می تواند به عنوان انبار مورد استفاده قرار گیرد.

مبل ال تختخواب شو

یکی دیگر از انواع پرکاربرد مبل ال، مبل ال تختواب شو است. این مدل که بیشتر برای سوئیت ها یا خانه هایی که افراد مجرد در آنها ساکن هستند کاربرد دارد و به راحتی شما را صاحب یک تخت و یک مبل راحتی می کند.

مبل ال کنج

اگر فضای خانه شما به گونه ای است که دو دیوار ال شکل دارد که در معماری ساختمان کنج واقع شده اند می توانید به راحتی از مدل ال کنج استفاده کنید و آن را کنار دیوارها قرار دهید تا فضای کافی برای رفت و آمد خصوصا در خانه های کوچک وجود داشته باشد.

معایب استفاده از مبل ال

طراحان حرفه ای مبلمان منزل برای منازلی که دیوارهای آنها زاویه های کمی دارند هم فکرهای جالبی دارند. بیشتر ساکنین چنین منازلی نمی توانند از مبل ال استفاده کنند چون در آن صورت بخشی از فضای منزل را پشت زاویه مبل از دست می دهند. طراحان مبلمان برای این منازل مبل هایی با شکل نیم دایره طراحی کرده اند. در برخی مواقع پیش می آید که چای روی کاناپه ریخته می شود در این صورت از بین بردن لکه چای از روی فرش و لباس و مبل به شما کمک زیادی خواهد کرد .

مبل تختخواب شو به راحتی شما را صاحب یک تخت و یک مبل راحتی می کند!
مبل تختخواب شو به راحتی شما را صاحب یک تخت و یک مبل راحتی می کند!

 کدام بخش منزل برای مبل ال مناسب تر است؟

مبل های ال اغلب حالت غیررسمی دارند. این مبل ها بیشتر برای استراحت، مطالعه، دورهمی های غیررسمی و تماشای تلویزیون مناسب هستند. این مهمترین نکته درباره جای محل استقرار مبل ال است. توصیه می شود این مبل را برای بخش پذیرایی از مهمان استفاده نکنید. همچنین توجه داشته باشید که بهتر است مبل ال را در بخش هایی که زاویه ۹۰ درجه دارند به کار بگیرید.

اگر مبل ال را وسط اطاق می چینید باید در نظر داشته باشید که ممکن است بخشی از فضای اطاق پشت یکی از بال های مبل گم شود بنابراین بهتر است این مبل را جایی قرار دهید که فضای اضافی از بین نرود. متخصصان دکوراسیون داخلی منزل توصیه می کنند مبل ال را نزدیک به تلویزیون یا کتابخانه قرار دهید.

 این مبل ها بیشتر برای استراحت، مطالعه، دورهمی های غیررسمی و تماشای تلویزیون مناسب هستند
این مبل ها بیشتر برای استراحت، مطالعه، دورهمی های غیررسمی و تماشای تلویزیون مناسب هستند

راهنمای خرید مبل ال

برای خرید یک دست مبل ال چند نکته بسیار مهم را باید رعایت کنید:

  • جانمایی مبل را قبل از خرید تعیین کنید. این مسئله علاوه بر اینکه باعث می شود مبلی با رنگ مناسب بخرید، به شما کمک می کند مبلی با اندازه منطقی و با شکلی که به بخش جانمایی بیاید داشته باشید.
  • وزن مبلی که میخواهید تهیه کنید را در نظر داشته باشید. همانطور که گفته شد مبل ال ممکن است در طول سال چند بار در منزل شما جابه جا شود بنابرین مبلی تهیه کنید که وزن معقولی داشته باشد.
  • پارچه رومبلی مبل های ال به دلیل اینکه میزبان افراد بیشتری نسبت به مبل های معمولی خواهند بود باید مقاوم تر از این مبل ها باشند.
  • اگر مبل ال تخت خواب شو می خرید، بخش تخت خواب شو را به دقت بررسی کنید. بخش های مکانیکی این مبل ها باید قابلیت روغن کاری و سرویس راحتی داشته باشند. همچنین مطمئن شوید تخت خواب شما در جایی که می خواهید مبل را قرار دهید، جا می شود.
  • تشک مبل ال باید کمی سفت تر از حالت معمول باشد. همانطور که گفته شد افراد زیادی در مدت زمان بیشتری قرار است روی این مبل استراحت کنند.
  • بهتر است دسته های مبل عرض بیشتری نسبت به مبل های معمولی داشته باشند. زمانی که می خواهید با خانواده روی این مبل استراحت کنید، فیلم ببینید یا مطالعه کنید باید بتوانید لیوان نوشیدنی خود را نزدیک دستتان داشته باشید.
تشک مبل ال باید کمی سفت تر از حالت معمول باشد
تشک مبل ال باید کمی سفت تر از حالت معمول باشد

جمع بندی

در هنگام خرید مبل ال بیش از همه حواستان به طراحی خانه تان باشد تا مبل را در زوایایی قرار دهید که جلوی دست و پا را نگیرد و زاویه ال آن به گوشه ها بیفتد. اگر خانه شما چنین فضایی را دارد می توانید به خرید مبل ال فکر کنید.

مبل

تعمیرات مبلمان و سرویس خواب

تعمیرات مبلمان و سرویس‌خواب

  • تعمیر مبلمان اداری، راحتی، استیل، چرمی، پارچه ای و...
  • ساخت سرویس خواب، کمد، ویترین و تمامی منسوجات چوبی
  • تعمیر و تغییر مدل رویه مبلمان
  • رنگ کاری مبلمان و منسوجات چوبی
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =