۱۵ ارور رایج در ماشین های ظرفشویی ال جی

0

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی هم مانند سایر وسایل منزل حکایت از مشکل و یا ایرادی در ماشین ظرفشویی دارد که باید برطرف شود. بهترین راهنما در این شرایط استفاده از دفترچه‌ی راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی است.

در صورتیکه دفترچه‌ی راهنما را در اختیار نداشته و یا گم کرده‌اید، می‌توانید از استادکار  کمک بگیرید. مقاله‌ی حاضر قصد دارد تا کد خطاهای رایج همچون ارورOE، ارورNE ، ارور EI و پیغام و خطای E1 و…. ماشین های ظرفشویی ال جی را برای شما بیان کرده و راه حل هرکدام از آن ها را نیز به شما بگوید. پس با ما همراه باشد.

 1. رفع ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی زمانی بر روی صفحه‌ی مانیتور ال‌جی اعلام می‌گردد که ماشین ظرفشویی مشکلی در تخلیه آب داشته‌باشد.

در این حالت ابتدا باید شیلنگ تخلیه را بررسی کنید که دچار خمیدگی و… نشده‌باشد.

علت دوم، انسداد و گرفتگی در موتور و یا پمپ تخلیه است که باید بررسی و عیب یابی گردد.

در حالت سوم، مشکل از سوئیچ شناور بوده که ممکن است یک جسم خارجی باعث توقف عملکرد آن شده‌باشد. در هر صورت برای حل مشکل باید از تعمیرکاران زبده و متخصص کمک بگیرید تا مشکل بررسی و عیب‌یابی شده و در صورت نیاز آن قطعه، تعمیر و یا تعویض گردد.

 1. ارور NE ظرفشویی ال جی

کد ارور NE ماشین ظرفشویی ال جی زمانی اعلام می‌گردد که مشکل در میکروسوئیچ دستگاه باشد. سوییچ و موتور، آب را از بازوی شستشوی پایین به وسط و بازوی شستشوی بالا و برعکس در مدت ۹۰ ثانیه هدایت می‌کند.

کد خطا یا ارور NE ظرفشویی ال جی زمانی ظاهر می‌گردد که موقعیت سیگنال میکروسوئیچ برای رسیدن به برد اصلی به اشتباه تغییر کند. در چنین مواقعی باید به جایگزینی میکروسوئیچ و استفاده از یک لوله آب انعطاف‌پذیر ضد زنگ فکر کرد.

نصب و سرویس ماشین ظرفشویی

نصب و سرویس ماشین ظرفشویی

 • تعمیر انواع ماشین ظرفشویی
 • تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده
 • راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی های مختلف
 • تعمیر موتور ظرفشویی و تعمیر مخزن رزین
دریافت این خدمت از استادکار
 1. خطای E1 ماشین ظرفشویی ال جی

هنگامی که کد خطای E1 را در مانیتور ماشین ظرفشویی خود مشاهده می‌کنید معمولا دو حالت کلی وجود دارد:

حالت اول، زمانی‌که مواد شوینده‌ی نامناسب انتخاب کرده‌اید و یا چیدمان ظروف به درستی انجام نشده شاید هم در ماشین ظرفشویی به صورت کامل بسته نشده، محل شلنگ تخلیه نامناسب است و یا شلنگ سوراخ شده و…

مواردی این چنینی که به دلیل سهل انگاری و یا اشتباه کاربر استفاده‌کننده رخ می‌دهد.

بیشتر بدانید طریقه نصب ماشین ظرفشویی ال جی

خطای E1 ماشین ظرفشویی ال جی
اگر از شوینده‌ای استفاده می‌‌کنید که  مخصوص ماشین ظرفشویی نیست، ممکن است که ماشین ظرفشوییتان با کف صابون پر شده و ارور E1 را بر روی صفحه ی مانتیور مشاهده‌ کنید. بنابراین فقط از شوینده‌هایی استفاده کنید که مخصوص ماشین ظرفشویی هستند.

حالت دوم: پیغام E1 در ماشین ظرفشویی ال جی زمانی رخ می‌دهد که اشکال فنی در دستگاه رخ داده‌باشد.

اگر شما با اخطار کد E1 در ماشین ظرفشویی‌تان روبرو شدید، ابتدا تمامی موارد شماره یک را بررسی کرده و در صورتی که هیچ یک از آن‌ها نبود، احتمالاً ماشین ظرفشویی شما دچار نقص فنی شده و باید از تکنسین‌های زبده و ماهر در زمینه تعمییرات ماشین ظرفشویی ال جی کمک بگیرید.

 1. ارور و کد خطای EI در ماشین ظرفشویی ال جی

زمانی که ارور EI رخ می‌دهد معمولا مشکل نشتی آب برای ماشین ظرفشویی رخ داده. در این شرایط باید پمپ مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرد.

 1. ارور یا کد خطای FE در ماشین ظرفشویی ال جی

 • آب بیش از حد وارد دستگاه شده‌است.
 • شیر ورودی دچار مشکل شده‌است.

در این شرایط بهتر است که شیر آب را بسته و دوشاخه را از پریز بیرون بکشید. در صورتیکه مشکل حل نشد، با متخصصین فنی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

 1. ارور یا کد خطای LE ظرفشویی ال جی

زمانی که کد خطای LE را در صفحه ی مانیتور مشاهده کردید حتماً شیر آب را بسته و دوشاخه را از پریز بیرون بکشید و با متخصصین فنی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.  زیرا پمپ ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده‌است و باید تکنسین فنی و متخصص در این امر به بررسی آن بپردازد.

اگر ظروف شما در ماشین ظرفشویی کدر و مات هستند بهتر است تاریخ انقضا مواد شوینده و جلادهنده‌ای که استفاده می‌کنید را حتما بررسی کنید
اگر ظروف شما در ماشین ظرفشویی کدر و مات هستند بهتر است تاریخ انقضا مواد شوینده و جلادهنده‌ای که استفاده می‌کنید را حتما بررسی کنید
 1. ارور یا کد خطای HE ظرفشویی ال جی

کد خطای HE روی نمایشگر ماشین ظرفشویی به این معناست که دستگاه ارور گرمایی می‌دهد. معمولاً زمانی این ارور رخ می‌دهد که دستگاه نتواند آب را گرم کند، یا وقتی که آب آن خیلی گرم می‌شود. برای حل این خطا باید دکمه‌ی خاموش ماشین ظرفشویی را زده و ده ثانیه صبر کنید و سپس دوباره دستگاه را روشن کنید و یک برنامه‌ی شستشوی دیگر به دستگاه بدهید. اگر مشکل حل نشد، با متخصصین فنی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

 1. ارور یا کد خطای tE ظرفشویی ال جی

نمایش کد خطای tE به معنای مشکل در بخش حرارتی دستگاه است، زمانی این ارو را شما بر صفحه‌ی مانتیور مشاهده می‌کنید که دما به بالای ۱۹۴ درجه سانتی گراد رسیده باشد. در این حالت دو مشکل وجود دارد ممکن است ترمیستور ایراد داشته و یا دمای آب ورودی بسیار زیاد باشد. در این شرایط توصیه می‌گردد، حتماً شیر آب را بسته و دوشاخه را از پریز بیرون کشید و با متخصصین فنی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

 1. ارور یا کد خطای PF ظرفشویی ال جی

نمایش کد خطای PF به معنای قطع برق و یا اتصالات است. زمانی‌که دوباره برق وصل شد، هر دکمه‌ای را که می‌خواهید بزنید، ده ثانیه نگه دارید تا برنامه شروع شود. اما اگر بازهم ارور PF در دستگاه نمایان شد، مشکل از اتصالات مدار بوده و باید با متخصصین فنی تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

ارور یا کد خطای PF ظرفشویی ال جی
اگر ماشین ظرفشویی شما بوی بدی می‌دهد از بوگیر استفاده کنید. اگر بو برطرف نشد، ۲۰۰ میلی‌لیتر سرکه‌ی سفید را داخل یک کاسه ریخته و در سبد بالای ماشین قرار بدهید و از برنامه‌ی ECO یا AUTO ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا یک مرحله شستشو  بدون ظرف انجام دهد.
 1. ارور یا کد خطای CE ظرفشویی ال جی

خطای CE  و یا LE زمانی رخ می‌دهد که در عملکرد موتور با مشکلی مواجه شده‌باشید. در صورت نمایش این ارو ابتدا، دستگاه را از پریز خارج کرده و کاملا خاموش کنید، پس از ده ثانیه دوباره دستگاه را به پریز زده و دکمه‌ی روشن دستگاه را بزنید و یک برنامه‌ی جدید برای شستشو انتخاب کنید. اگر باز هم همان کد خطا را بر صفحه‌ی مانیتور مشاهده‌کردید، از تعمیرکاران ماهر استادکار کمک بگیرید.

 1. ارور یا کد خطای CL ظرفشویی ال جی

این خطا مربوط به قفل کودک بوده و زمانی که این پیام نمایش داده‌می‌شود به معنای این است که قفل کودک فعال شده‌است.

همان‌طور که می‌دانید قفل کودک در واقع یک سطح محافظتی است که برای جلوگیری از تغییر برنامه‌ها توسط کودکان طراحی‌شده، برای برطرف کردن کد CL می توان کلید Child Lock را برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیرفعال شده و همه کلیدها بتوانند به درستی کار کنند.

ارور یا کد خطای CL ظرفشویی ال جی
کد H2 به معنای زمان باقی‌مانده از چرخه‌ی شستشو است و به معنای ارور و یا خطا در دستگاه نیست.
 1. ارور ۲۴ یا H01-H24 در ماشین ظرف شویی ال جی

این کد به معنای خطا و یا ارور دستگاه نیست. بلکه ساعتی است که شما برای شستشوی دستگاه انتخاب کرده‌اید. برای اینکه تنظیمات شستن با تاخیر را کنسل کنید، در ماشین ظرفشویی را باز کرده و همزمان برای ۳ ثانیه بر اساس نوع ماشین ظرفشویی‌تان یکی از دکمه‌های که در ادامه بدان اشاره می‌شود را نگه دارید

 • دکمه NORMAL و DELICATE
 • دکمه dual control و delicate
 • دکمه SPRAY و HALF LOAD
 1. ارور یا کد خطای CR در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور CR زمانی رخ می‌دهد که دستگاه در حالت آزمایشی قرار دارد. این حالت را معمولاً تکنسین‌ها و نصاب‌ها برای بررسی کارایی دستگاه انتخاب می‌کنند. زمانی که کد CR را در بر صفحه ی مانیتور مشاهده کردید، دکمه‌ی POWER دستگاه را زده و ماشین ظرفشویی را خاموش کنید. پس از یک تا دو دقیقه دوباره دستگاه را روشن کنید. دستگاه از حالت آزمایشی خارج می‌گردد.

 1. ارور AE ماشین ظرفشویی ال جی

اگر کد خطا یا ارور AE  را بر روی مانیتور ماشین ظرفشویی ال جی مشاهده کردید، باید بدانید که یک نشتی توسط سنسوری که در زیر ماشین ظرفشویی قرار دارد، تشخیص داده شده‌است.

دلیل بروز ارور AE ماشین ظرفشویی ال جی ممکن است، شکستن لوله کنار موتور، خراب شدن پمپ تخلیه، سنسور شناور و یا حتی آسیب‌دیدگی سیم‌کشی باشد. به هر حال، علت بروز ارور AE هرچه که باشد، باید توسط فرد متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی مورد بررسی و عیب‌یابی قرار بگیرد.

 1. نمایش ارور یا کد خطای IE ماشین ظرفشویی ال جی

ارور IE زمانی بر روی صفحه‌ی مانیتور دیده می‌شود که آب قطع است یا شیر آب باز نیست و یا حسگر ایراد دارد. در این صورت ابتدا شیرآب را بررسی کنید و در صورتی‌ که مشکل حل نشده بود بهتر است از نیروی متخصص کمک بگیرید. 

سخن آخر

ماشین‌های ظرفشویی در این دنیای شلوغ  اما مدرن اختراع شدند تا بخشی از کارهایمان را به آن‌ها بسپاریم و راحت‌تر زندگی کنیم. یکی از لذت‌بخش‌ترین چیزها در اول صبح بعد از بیدارشدن از یک خواب شیرین، تماشای ظرف‌های شسته شده و تمیز و پاکیزه در ماشین ظرفشویی است، بدون آنکه ما آن ها راشسته باشیم!

اما داستان همیشه به این زیبایی و دل‌انگیزی پایان نمی‌پذیرد. ماشین‌های ظرفشویی هم مانند تمامی وسائل منزل گاهی دچار خرابی می‌شوند و باید به آن‌ها رسیدگی کرد و به دادشان رسید!

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا پانزده ارور ماشین ظرفشویی ال جی را برای شما بازگو کرده و علت و راه حل پیشنهادی برای هرکدام از آن‌ها را نیز بگوییم.  اما به یاد داشته‌باشید، برای حل بسیاری از خطاها و یا ارورهای پیش آمده در دستگاه باید از متخصصین فن و کارشناسان زبده کمک بگیرید و به قول معروف کار را به کاردان بسپارید!

منابع:کارباما | تعمیرگاه ال جی تک سرویس

نصب و سرویس ماشین ظرفشویی

نصب و سرویس ماشین ظرفشویی

 • تعمیر انواع ماشین ظرفشویی
 • تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده
 • راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی های مختلف
 • تعمیر موتور ظرفشویی و تعمیر مخزن رزین
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 16 =