همه چیز درباره نورپردازی سقف کاذب

1

سقف کاذب یکی از حجم‌های دکوراتیو است که برای زیباتر کردن پوشش اصلی سقف در خانه و یا محل کار نصب می‌شود. نورپردازی در سقف نیز یکی از مهم‌ترین مسائلی است که اگر به صورت صحیح بر روی سقف کاذب اجرا شود می‌تواند خانه‌ای رویایی برای شما خلق کند. با استادکار همراه شوید تا همه چیز درباره نورپردازی سقف کاذب را بشناسیم.

اجرای نورمخفی و نورپردازی ساختمان

نورمخفی و نورپردازی ساختمان

 • طراحی و اجرای خدمات نورپردازی ساختمان
 • اجرای نورپردازی نمای ساختمان
 • نورپردازی باغچه، استخر، حوض و آبنما
 • طراحی و اجرای نورمخفی سقف و دیوار، کناف، پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و...
دریافت این خدمت از استادکار

اهمیت نورپردازی سقف کاذب

آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که وارد خانه یا اتاقی شوید و مجذوب نور آرام بخش و زیبای آن فضا شوید؟ نورپردازی دقیق و متناسب با دکوراسیون کمک می‌کند تا حال و هوای خانه دگرگون شود.

به گفته روانشناسان، نور موجود در خانه تاثیر بسیاری بر روی روح و روان افراد آن خانه می‌گذارد

در نتیجه باید بهترین نورپردازی در خانه شکل گیرد تا افراد خانه آرامش واقعی از آن خانه را به عنوان یک پناهگاه امن جذب کنند.

 • یکی از مزیت‌های سقف کاذب نسبت به سقف اصلی خانه نیز نورپردازی بسیار زیبایی است که می‌توان بر روی آن اجرا کرد. تیم تخصصی استادکار با ارائه بهترین خدمات و یک برنامه ریزی دقیق بر اساس چیدمان فضا و رنگ‌هایی که در دکوراسیون استفاده شده است بهترین نورپردازی را بر روی سقف کاذب در فضای شما ایجاد می‌کنند. نورپردازی سقف کاذب شامل مدل‌های مختلفی مانند باکس نور مخفی، سقف کاذب نورگیر، نورپردازی طرح‌دار، نورپردازی سقف با کناف، نورپردازی رو کار و استفاده از انواع نورهای رنگی بر روی سقف کاذب می‌باشد.

مزایای نورپردازی بر روی سقف کاذب چیست؟

همانطور که قبل‌تر درباره مزیت‌های سقف کاذب در خانه گفتیم، این مدل سقف می‌تواند کمک کند تا صرفه جویی بسیاری در مصرف انرژی شود. از طرفی برای نورپردازی سقف کاذب از لامپ‌های LED استفاده می‌شود که این لامپ‌ها به نوبه خود نیز می‌توانند در کاهش مصرف انرژی کمک کنند. علاوه بر این می‌توان بر روی نورپردازی سقف کاذب طرح‌های مختلفی اجرا کرد تا فضا را گسترده‌تر نشان دارد.

انواع نورپردازی بر روی سقف کاذب

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به هنگام نورپردازی سقف به آن توجه کرد کاربرد فضا است. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت رنگ‌ها و بافتی است که در دکوراسیون داخلی فضا و اجسام آن فضا وجود دارد. نورپردازی سقف کاذب انواع مختلفی دارد.

 • نور پردازی محیط روشن: به طور مثال اگر محیط دکوراسیونی روشن داشته باشد نور پردازی آن باید حداقل نور سفید را داشته باشد زیرا خود رنگ سفید میزان بالایی از نور را منعکس می‌کند در نتیجه شما به نورپردازی ملایمی نیازمندید.
 • نورپردازی محیط تیره: از طرفی اگر دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر شما تیره است بهتر است در نورپردازی آن از نورهای روشن مانند سفید بیشتر استفاده کنید تا یک تعادل و هارمونی خوبی بین تمام فضاها به وجود آید.

بیشتر بدانید نکات مهم در نورپردازی حیاط، ویلا و باغچه

انواع روش های نورپردازی سقف کاذب

نور مخفی سقف کاذب

در روش توکار یا همان نور مخفی سقف کاذب سعی می‌شود از چراغ‌هایی استفاده کرد که اصلا در ظاهر سقف کاذب دیده نمی‌شود و در واقع در قسمت‌های داخلی سقف کاذب به کار می‌رو و نوری مستقیم یا غیر مستقیم را در محیط پخش می‌کند. مدل نورپردازی توکار سقف کاذب برای خانه‌هایی که سقف کوتاه دارند بسیار ایده‌آل است.

روش های نورپردازی سقف کاذب
طرح چراغ‌های توکار که در سقف کاذب به کار می‌رود به صورت شبکه‌ای است و در قسمتی از سقف به کار می‌رود که هرگز در ظاهر بدنه آن چراغ مشخص نیست.

نورپردازی نقطه‌ای سقف کاذب

منظور از روش نورپردازی نقطه‌ای در واقع نوعی نورپردازی تو کار است با این تفاوت که از چراغ‌های به هم وصل و شبکه‌ای استفاده نمی‌شود بلکه به صورت نقطه‌های یکی در میان بر روی سقف نصب می‌شود و بیشتر برای مکان‌هایی مانند اداره‌ها و آزمایشگاه‌ها مناسب است و برای این مدل نورپردازی بیشتر از لامپ فلورسنت یا ال ای دی استفاده می‌شود.

نورپردازی نقطه‌ای سقف کاذب | نورپردازی نقطه ای
مدل نورپردازی نقطه‌ای سقف کاذب را می‌توانید در این عکس مشاهده کنید که به صورت مستطیل‌های تکه تکه نورپردازی شده است.

نورپردازی متمرکز سقف کاذب

اگر بر روی سقف کاذب از نوعی چراغ توکار استفاده کنید که در تمام جهات نور مستقیم را ایجاد کند و قابلیت تنظیم برای تمرکز بر روی یک نقطه مشخص را داشته باشد، به این روش نورپردازی سقف کاذب متمرکز می‌گویند که در مکان‌هایی مانند آشپزخانه و یا کارگاه‌هایی مانند نقاشی که نیاز به نور زیاد در یک نقطه مشخص دارند، کاربرد دارد.

نورپردازی متمرکز سقف کاذب

نورپردازی هالوژن سقف کاذب

در این روش سعی می‌شود به جای چراغ‌های ال ای دی از لامپ‌های هالوژن به عنوان چراغ سقف کاذب استفاده شود. هالوژن نوعی لامپ رشته‌ای است که عمر بیشتری نسبت به سایر لامپ‌ها دارد و نوع هالوژن ریلی کاربرد بسیاری در نورپردازی سقف کاذب دارد و برای زیباتر جلوه دادن سقف و مدل دادن نور بر روی سقف معمولا از این روش استفاده می‌شود.

نورپردازی هالوژن سقف کاذب

نحوه نورپردازی سقف کاذب توسط تیم تخصصی استادکار

تیم تخصصی استادکار با بهره‌گیری از بهترین متریال‌ها و امکانات نورپردازی سقف کاذب را در محیط دلخواه شما انجام می‌دهند. مراحل نورپردازی سقف کاذب توسط سرویس دهندگان حرفه‌ای استادکار به صورت زیر است:

قدم اول: بازدید از محیط و مشاوره رایگان

یکی از بهترین مزیت‌های انتخاب تیم استادکار به عنوان سرویس دهنده خدمات، مشاوره رایگان آن است. قبل از هر چیز تیم تخصصی استادکار از محیط و فضایی که قرار به اجرای سقف کاذب و نورپردازی آن است به صورت رایگان بازدید می‌کنند و مشاوره رایگان و بسیار خوبی برای داشتن یک خانه رویایی را به شما پیشنهاد می‌دهند.

شما می‌توانید تمام سوال‌ها و طرح‌های پیشنهادی خودتان را نیز با آن‌ها درمیان بگذارید تا به یک نتیجه دلخواه برسید.

قدم دوم: شناسایی محیط

تیم تخصصی نورپردازی سقف کاذب استادکار با بازدید از فضا و درنظر گرفتن کاربرد محیط برای نحوه نورپردازی آن محیط تصمیم می‌گیرد. قطعا نورپردازی اتاق خواب با اتاق نشیمن بسیار متفاوت است زیرا

 • در اتاق نشیمن رفت‌و‌آمد بیشتر است
 • و علاوه بر این در این محیط افراد خانواده ساعاتی را مشغول تماشای تلویزیون می‌شوند و یا یک دورهمی دوستانه برگزار می‌کنند

پس نورپردازی سقف کاذب در این محیط از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

قدم سوم: طراحی پلان نورپردازی سقف کاذب

برای طراحی پلان مورد نظر تیم تخصصی استادکار بسته به چیدمان وسایل و دکوراسیون داخلی طراحی نورپردازی را به گونه‌ای ترسیم می‌کنند تا نور حاصل از سقف کاذب بتواند درخشندگی خاصی به تمام دکوراسیون محیط ببخشد. حتی ممکن است در فضای موردنظر در برخی نقط نیاز به نورپردازی نباشد از این رو تیم تخصصی استادکار با طراحی یک پلان بسیار دقیق برای نورپردازی سقف کاذب کار خود را آغاز می‌کنند.

قدم چهارم: رعایت نکات فنی و ایمنی

نورپردازی جز یکی از کارهایی است که قطعا خود شخص به تنهایی و بدون هیچ دانشی نباید انجام دهد زیرا خطرات بسیاری از جمله برق گرفتگی را به همراه دارد در نتیجه شما می‌توانید از سرویس‌دهندگان حرفه‌ای مجموعه هایی که به صورت آنلاین خدمات مختلف را ارائه می‌کنند کمک بگیرید. تیم تخصصی استادکار با رعایت تمام جوانب فنی و ایمنی تمامی اتصالات مربوط به نورپردازی و ایجاد کلیدهای مخصوص روشن و خاموش کردن نور را به بهترین شکل انجام می‌دهند تا شما با دسترسی راحت بتوانید نورپردازی منزل خود را کنترل کنید.

قدم پنجم: اجرای نورپردازی سقف کاذب

در قدم نهایی تیم تخصصی استادکار از روی پلان طراحی شده برای نورپردازی، با تمام جزئیات از یکی از مدل‌های نورپردازی شروع به نصب هالوژن‌ها و لامپ‌های LED می‌کنند. از طرفی تم‌های مختلف را می‌توانند بر روی سقف کاذب طراحی کنند. به طور مثال:

 • اگر فضای خانه شما دکوراسیون کاملا سنتی دارد این تیم حرفه‌ای می‌توانند با نصب یک لوستر سلطنتی بسیار زیبا در مرکز سقف کاذب زیبایی و جلوه خاصی به خانه شما ببخشند.
 • از طرفی اگر نورپردازی مخصوص محیط‌هایی مانند اتاق خواب باشد که فرد در آن نیاز به حس آرامش دارد، نورپردازی ملایمی را اجرا می‌کنند
 • و یا در محیطی مانند آشپزخانه برای جلوه کابینت‌ها می‌توانند علاوه بر نورپردازی سقف با استفاده از نورپردازی ریلی در بالای کابینت‌ها جلوه بیشتری به دکوراسیون داخلی آشپزخانه ببخشند.

در طول اجرای پروژه نورپردازی توسط تیم تخصصی استادکار شما می‌توانید همراه این گروه باشید تا از نزدیک شاهد تغییر شگفت انگیز بر روی خانه خود باشید. اگر علاقه مندید در مورد تجهیزات نورپردازی ساختمان اطلاع بیشتری به دست بیاورید حتما مقاله استادکار را در این باره بخوانید.

اجرا و نصب سقف کاذب

اجرا و نصب سقف کاذب

 • اجرای انواع سقف کاذب اداری، تجاری، فروشگاه و خانه
 • اجرای کناف کاری، رابیتس کاری و گچبری
 • ساخت سقف کاذب کناف
 • طراحی و اجرای باکس نور، نور مخفی و نورپردازی سقف کاذب
دریافت این خدمت از استادکار
1 نظر
 1. مگس می گوید

  تکتم کوثری شوهر نمیخاد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 16 =