ایده‌های جذب و کاربردی برای دکوراسیون اتاق خواب مستر

0

در گذشته بهترین اتاق هر خانه به شاه‌نشین معروف بود. امروزه اما این اتاق با حفظ جایگاه پیشین خود، شکل دیگری به خود گرفته که مستر روم یا اتاق خواب مستر نامیده می‌شود. مستر روم، بزرگترین و مجهزترین اتاق خانه است که در بهترین نقطه مکانی قرار دارد. مستر روم مجهز به سرویس بهداشتی، پنجره‌های بزرگ و در برخی موارد بالکن است. این اتاق اغلب متعلق به زوج‌های جوان و یا والدین است؛ اما بعضی ازخانواده‌ها ایرانی این اتاق را برای مهمان‌نوازی، به مهمان اختصاص می‌دهند. در ادامه این مقاله به دکوراسیون مستر روم و تفاوت آن با سایر اتاق‌های خانه خواهیم پرداخت.

اتاق خواب مستر چه تفاوتی با سایر اتاق‌ها دارد؟

اتاق خواب مستر در نقشه معماری هر خانه، بزرگترین و مجهزترین اتاق است که از لحاظ دسترسی به سایر نقاط خانه در بهترین قسمت قرار دارد. متراژ بالای اتاق، سرویس بهداشتی، بالکن و پنجره بزرگ با بهترین مناظر از ویژگی‌های مستر روم است. همه این ویژگی‌ها، مستر روم  را از سایر اتاق‌ها متمایز می‌کند.

امکانات اتاق خواب مستر در معماری نوین
اتاق خواب مستر اغلب دارای بالکن با نماهای زیبا است.

اصول دکوراسیون اتاق‌خواب مستر چیست؟

درست است که اتاق‌خواب شخصی شما جایی است که اغلب خودتان آنجا رفت آمد دارید و دور از چشم مهمانان و دیگران است. اما اتاق‌خواب شما به عنوان جایی که در آن به خواب می‌روید و آرامش پیدا می‌کنید محل مهم و مقدسی است. بنابراین چیدمان اتاق‌خواب مستر بسیار مهم است و اصول مهم و اساسی آن می‌بایست رعایت شود. در ادامه به اصول دکوراسیون اتاق مستر خواهیم پرداخت.

اصل اول چیدمان اتاق خواب مستر: فرش

فرش یکی از اساسی‌ترین اسباب خانه همه ایرانیان است و نحوه قرار دادن آن در چیدمان اتاق‌خواب مستر بسیار مهم است. به طور کلی فرش باید در قسمتی از اتاق قرار گیرد که، سه طرف تختخواب را بپوشاند. بهترین حالت این است که بخشی از فرش زیر تختخواب قرار بگیرد. اگر فضای شما کوچک است و یا اتاق شما به شکل مربع نیست می‌توانید از یک جفت فرش دوقلوی کوچک در کنار هم قرار دهید.

نکات مهم انتخاب قالیچه و فرش اتاق خواب بزرگسالان
فرش را طوری در اتاق قرار دهید که سه طرف تختخواب را بپوشاند.

اصل دوم چیدمان اتاق خواب مستر: تختخواب

تختخواب را در مرکز اتاق قرار دهید و باقی وسیله‌های اتاق‌خواب مستر را حول محور آن بچینید. در انتخاب سرویس خواب خود دقت لازم را داشته باشید که ارتفاع تخت با تشک خوشخواب می‌بایست با ارتفاع میز پاتخت که در دو طرف تختخواب قرار می‌گیرد یکسان باشد.

چیدمان اتاق خواب مستر چگونه باید باشد؟
سر تخت را در وسط دیوار مرکزی اتاق و دو میز پاتختی در دو ‌طرف آن قرار دهید.

اصل سوم چیدمان اتاق خواب مستر: فاصله‌ها

دقت کنید که تختخواب خود را از دو طرف به دیواره‌های اتاق نچسبانید؛ به خصوص اگر تختخواب شما دونفره است. فاصله حداقل 36 سانتی‌متر را بین تختخواب و دیوار حفظ کنید. میز پاتختی و یا چراغ خواب می‌توانند این فاصله را پر کنند.

استانداردها و اصول طراحی اتاق خواب مستر در خانه کوچک
تختخواب را از دو طرف به دیوار نچسبانید. تخت خواب دونفره باید دست کم 36 سانتی‌متر از دیوار فاصله داشته باشد.

اصل چهارم چیدمان اتاق خواب مستر: چراغ خواب

چراغ خواب کوچکی را روی میز پاتختی قرار دهید. دقت کنید چراغ خوابی را انتخاب کنید که نور را به سمت پایین بفرستد تا چشمان شما در نیمه شب هنگام روشن کردن آسیب نبیند.

نکات کلیدی نورپردازی اتاق خواب
اندازه چراغ خواب باید متناسب متراژ اتاق خواب مستر باشد و نور را به سمت پایین هدایت کند.

اصل پنجم چیدمان اتاق خواب مستر: نیمکت

دکوراسیون اتاق مستر با نیمکت پای‌ تخت به کمال می‌رسد. ارتفاع نیمکت مستر روم می‌بایست چند سانتی‌متر از تختخواب کوتاه‌تر باشد تا جلوه بیشتری پیدا کند. سعی کنید نیمکتی را انتخاب کنید که کمی با متریال تختخواب شما در تضاد باشد. برای مثال، اگر سرتختی شما دارای روکش چرم است، یک نیمکت چوبی یا فلزی انتخاب کنید. ترکیب کردن مواد کاری است که همه ما دوست داریم آن را انجام دهیم زیرا دکوراسیون اتاق خواب را متمایز می‌کند.

فاکتورهای مهم طراحی دکوراسیون اتاق مستر یا مهمان
ارتفاع نیمکت اتاق خواب مستر می‌بایست چند سانتی‌متر از تختخواب کوتاه‌تر باشد.

اصل ششم چیدمان اتاق خواب مستر: عناصر طبیعت

حتما عناصر طبیعی را در دکوراسیون مستر روم قرار دهید؛ عناصری مانند صندلی چوبی، شمع، گل طبیعی. به طور کلی هر چیز که رنگ و ماهیت آن برگرفته از طبیعت باشد، فضایی امن و آرام برای خواب شما فراهم می‌کند. رنگ پارکت‌های طرح چوب نیز می‌‌تواند فضایی گرم و برگرفته از طبیعت در اتاق ایجاد کند. شما می‌توانید برای نصب،تعویض یا تعمیر از سرویس آنلاین نصب پارکت استادکار کمک بگیرید.

ایده‌های طراحی دکوراسیون مستر روم از لاکچری تا ساده
پارکت‌های طرح چوب گزینه مناسبی برای القای گرما و حس طبیعت برای اتاق خواب مستر هستند.

اصل هفتم چیدمان اتاق خواب مستر: فضای شخصی

تنها قانون واقعی این است که سبک شخصی خود را در جای جای اتاق پیاده‌سازی کنید. کتاب‌، عطر، اکسسوری، رنگ و هر چیزی را که مطابق روحیات و سلیقه شخصی خودتان است، انتخاب کنید. اتاق شما متعلق به شماست، بنابراین مهم‌ترین اصل چیدمان، شخص شما هستید.

اتاق مستر، خانه‌ای کوچک در دل خانه شما
مهم‌ترین نکته در چیدمان اتاق‌خواب مستر، سلیقه شخصی و روحیه شما است.

چند ایده جذاب برای دکوراسیون اتاق مستر

اتاق خواب شما محل استراحت و شارژ مجدد شما پس از یک روز طولانی و پرفشار بوده و مکانی است که ساعت اولیه و پایان روز را در آن می‌گذرانید. به همین دلیل مهم است که این فضا را جذاب و مطابق میلتان دکور کنید. در ادامه مقاله «ایده‌های دکوراسیون اتاق‌خواب مستر» را به شما آموزش خواهیم داد که هر فرد چگونه می‌تواند مطابق روحیاتش از این ایده‌ها در چیدمان اتاق‌خواب مستر خود بهره ببرد.

  •  تاج تختخواب یا سرتخت زیبا

تختخواب بزرگترین اسباب اتاق خواب مستر است که در نگاه اول توجه را به خود جلب می‌کند؛ بنابراین یک سر‌تخت مناسب برای محل خوابتان انتخاب کنید. سرتخت می‌تواند یک شلف با کتاب و اکسسوری یا گلدان باشد و یا حتی یک تابلو زیبا. دقت کنید که سرتخت به اندازه‌ای بزرگ نباشد که اتاق‌ را کوچک نشان‌ دهد و به قدری کوچک نباشد که تاثیری در دکوراسیون مستر روم نداشته باشد. برای اطلاعات کافی در رابطه با انتخاب تخت و رنگ آن، مقاله رنگ تخت خواب و تاثیر آن بر دکوراسیون اتاق خواب را مطالعه نمایید.

تختخواب مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟ نکات مهم خرید سرویس خواب
کتابخانه گزینه مناسبی برای قرار گرفتن در بالای تختخواب به عنوان سرتخت است، اما در شرایطی که در چیدمان آن اصول ایمنی رعایت شود.
  • رنگ دیوارها

چرا وقتی می‌توانید دو رنگ را در فضا داشته باشید، به یک رنگ بسنده می‌کنید؟ دیوارهای دو رنگ راهی برای افزایش جذابیت بصری اتاق شما هستند. رنگ‌آمیزی دیوارها و یا کاغذ دیواری می‌توانند فضای زنده‌ای در اتاق‌خواب مستر شما فراهم کنند. سعی کنید تا حد امکان رنگ و طرح‌های مکمل یکدیگر برای دیوارها انتخاب کنید. برای رنگ‌کاری و یا کاغذ دیواری می‌توانید از خدمات آنلاین نقاشی ساختمان استادکار کمک بگیرید.

انتخاب بهترین ترکیب رنگ اتاق خواب کوچک و بزرگ
رنگ‌های شاد و مکمل، میزان جذابیت بصری مستر روم را بالا می‌برند.
  • کنج شخصی

در دکوراسیون مستر روم فضایی را برای خود اختصاص دهید؛ با ایجاد فصای نشیمن مخصوص به خود و قرار دادن قفسه کتاب و یا چند کوسن و شمع، کنجی را برای آرامش شخصی خود بسازید. فراموش نکنید طبق اصل آخر چیدمان اتاق‌خواب مستر، این اتاق از آن شماست و هر چیزی را که به آرامش بیشتر شما کمک می‌کند، در آن قرار دهید.

ترفندهای خلاقانه برای چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مستر
یک فضای نشیمن راحت، چند عدد کوسن و یا یک کتابخانه اختصاصی در مستر روم خود قرار دهید و یک کنج آرامش برای خود بسازید.
  • دست‌سازه‌ها و آثار هنری

قرار دادن یک نقاشی، مجسمه و یا هر چیزی که آمیخته با هنر باشد، دکوراسیون اتاق مستر شما را کامل می‌کند. مقاله چگونه اتاق‌ خواب آرامش‌ بخش تری داشته باشیم؟ را مطالعه کنید تا با تاثیرات هنر در ایجاد آرامش در اتاق خواب آشنا شوید.

ایده دکوراسیون داخلی و چیدمان مستر روم
با یک اثر هنری یا صنایع دستی، هنر را به اتاق خود بیاورید.
  • سبک

شما می‌توانید یک سبک به خصوص را برای اتاق‌خواب مستر انتخاب کنید و چیدمان اسباب اتاق را حول محور سبک مورد نظرتان انجام دهید؛ برای مثال، سبک بوهو مطابق سلیقه طرفداران دکوراسیون سنتی و روستایی است و سبک مدرن یا مینیمالیست برای طرفداران سادگی است. سبک‌ کلاسیک نیز مناسب کسانی است که از تجملات استقبال می‌کنند. انتخاب سبک برای طراحی دکوراسیون اتاق‌ مستر به شما کمک می‌کند که سریع‌تر مستر روم خانه را چیدمان کنید. برای آشنایی بیشتر در رابطه با سبک دکوراسیون اتاق خواب مقاله آشنایی با اصول و انواع دکوراسیون اتاق خواب  را مطالعه نمایید.

چیدمان اتاق خواب مستر مدرن و مینیمال
چیدمان مستر روم در سبک مدرن و مینیمالیست بسیار ساده است و اغلب از رنگ‌های روشن و سفید استفاده می‌شود.
  • پتو

یک پتو پشمی گرم و لوکس روی تختخواب خود قرار دهید تا فضایی گرم و آرام‌بخش فراهم کنید.

نکات کلیدی انتخاب رنگ روتختی و سرویس خواب
قرار دادن یک پتوی متفاوت از روتختی فضایی گرم و لوکس ایجاد می‌کند.

سخن آخر

اتاق خواب مستر فضایی مجهز است که در بهترین نقطه هر خانه از لحاظ دسترسی قرار داد. این اتاق شامل بالکن، سرویس بهداشتی و پنجره‌های بزرگ است. مستر روم می‌تواند فضایی برای مهمانان و یا فضایی برای والدین باشد؛ در هر صورت مستر روم فضای شخصی است که دکوراسیون آن اغلب بر اساس شخصیت صاحب اتاق دکور می‌شود. برای تغییر دکوراسیون مستر روم و یا دکوراسیون داخلی منزل می‌توانید خدمات استادکار را از طریق اپلیکیشن دریافت کنید.

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 6 =