زیباترین طراحی دکوراسیون داخلی جدید

0

در این مطلب می‌خوانید:

همه‌ی انسان‌ها خانه‌های زیبا و دکوراسیون داخلی منزل را دوست دارند. خانه‌ها محل آسودگی هستند، جایی که در آن ما به تفریح و سرگرمی و استراحت می‌پردازیم.

این مکان جایی است که ما روزمان را با آن شروع می‌کنیم. همچنین، روز‌ به روز بر تعداد کسانی که از خانه‌شان به عنوان محل کار استفاده می‌کنند، افزوده می‌شود. دکوراسیون داخلی منزل از موارد با اهمیت در زندگی است و نحوه چیدمان و انتخاب لوازم دکوری داخل منزل تاثیر به سزایی در روحیه انسان‌ها دارد. ما در این مقاله به دنبال آن هستیم که نحوه چیدمان زیباترین دکوراسیون منزل،اتاق نشیمن و آشپزخانه را به شما آموزش دهیم. در انتهای مطلب اصول دکوراسیون مختص ایرانی‌ها و منازل آن‌ها را برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل ذکر کرده‌ایم. توجه به این نکات می‌تواند شما را در امر چیدمان و دکوراسیون اصیل ایرانی و پاسخ به سوال چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم، یاری دهد.

نکاتی برای زیباترین دکوراسیون داخلی خانه

یک فرش مناسب انتخاب کنید

یک فرش خوب می‌تواند تاثیر زیادی در هماهنگی قسمت‌های مختلف یک اتاق با یکدیگر و دکوراسیون زیبای خانه داشته باشد. این عنصر کمک خواهد کرد در زمان اضافه کردن وسایل و عناصر نامتناسب با اتاق، کلیت رنگی آن را یکپارچه نگه‌ دارد.

بهترین نوع فرشی که می‌توانید برای داشتن زیباترین دکوراسیون منزل انتخاب کنید، آن نوعی است که بتواند تمام وسایل درون اتاق را با یکدیگر هماهنگ و متعادل کند. برای اتاق‌های رنگارنگ، یک فرش با تن رنگی خنثی انتخاب کنید. برای اتاق‌هایی که مملو از سطوح صاف و براق است، از یک فرش با اندکی بافت و پرز استفاده کنید. این تفکر ، به ایجاد اتاقی متعادل‌تر و زیبا‌تر کمک می‌کند.

برای داشتن زیباترین طراحی دکوراسیون داخلی از کار‌های هنری به درستی استفاده کنید

یک هنر خوب، فضا را کامل می‌کند. بسیاری از افراد در ایجاد درست و مناسب این‌ گونه کار‌های هنری در دکوراسیون زیبای خانه، دچار اشتباه می‌شوند. همچنین، بسیاری دوست دارند، کارهایی را انتخاب کنند که کوچک باشند. این کار باعث می‌شود که به دلیل وجود اسباب و اثاثیه‌ی منزلتان، کارهای هنری درون اتاق‌ها کوچک و بدون تاثیر به نظر برسند.

از روشنایی به خوبی استفاده کنید

گزینه‌های زیادی برای نورپردازی اتاق‌ها وجود دارد. طرح‌های بی شماری از لامپ‌ها، آویزها، لوسترها و موارد دیگر وجود دارد. طرح‌های شماتیکی که قرار است به اتاقتان اضافه کنید، باید همان احساسی را که به دنبالش هستید برایتان ایجاد کند.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که میزان و زاویه نور در اتاق، طراحی آن را نیز تکمیل می‌کند. اتاق‌های رنگارنگ باید از نور کافی برخوردار باشند تا رنگ‌ها خود را برجسته نشان دهند، در حالی که اتاق‌هایی که آرامش‌بخش‌تر هستند، به نور کمتری برای روشنایی نیاز دارند.

برای داشتن زیباترین دکوراسیون خانه قفسه‌ی کتاب‌های خود را دوباره مرتب کنید

روشی بسیار ساده برای جذاب‌تر کردن قفسه‌های کتاب خانه‌تان وجود دارد. ۶۰ درصد کتاب را به صورت عمودی و ۴۰ درصد آن‌ها را به صورت افقی بچینید.

کتاب‌های افقی پایین‌تر از کتاب‌های عمودی باشند. اگر کتاب‌هایی که قرار است به صورت عمودی چیده شوند، ۱۲ اینچ طول دارند ۳ تا ۴ کتاب افقی را که حداکثر ارتفاع آن‌ها ۴ اینچ شود، در زیر آن‌ها به صورت افقی بچینید. برای زیبا و شیرین‌تر کردن ظاهر تمام قفسه‌های کتاب خود، می‌توانید از برنامه‌های شخصی مختلفی استفاده کنید.

بیشتر بدانید مبلمان در دکوراسیون داخلی

برای چیدمان زیباتر قفسه‌های کتاب ۶۰ درصد کتاب را به صورت عمودی و ۴۰ درصد آن‌ها را به صورت افقی بچینید.
برای چیدمان زیباتر قفسه‌های کتاب ۶۰ درصد کتاب را به صورت عمودی و ۴۰ درصد آن‌ها را به صورت افقی بچینید.

نکات بیشتر برای اجرای زیباترین دکوراسیون خانه‌های نقلی

  • اطمینان حاصل کنید که وسایلی و مبلمان‌هایی که از نظر دکوراسیون داخلی خاص و منحصر به فرد هستند، در جلوی میدان دید قرار دارند و به خوبی به چشم می‌آیند. قطعا دوست دارید که مهمانان این وسایل را به عناون دکوراسیون داخلی خانه‌تان مشاهده کنند. این اسباب باید نمایش داده شوند و با دیگر وسایل تکمیل گردند.
  • اگر در حال طراحی اتاق‌هایی با سقف کوتاه هستید، از اسباب و اثاثیه‌ای با ارتفاع کم استفاده کنید تا فضای داخلی آن بیشتر به نظر برسد. آن را با قرار دادن مبلمان‌های کم‌تر و ارتفاع پایین‌تر، بزرگ نشان دهید. آینه ها همچنین به ایجاد احساس فضای عمودی بزرگتر کمک می‌کنند.
  • بافت‌های پرزدار برای اضافه شدن به هر شیئی که از نظر شکل خنثی هستند مناسب است. این کار یک تضاد خوب و مناسب را ایجاد می‌کند و اغلب برای شخصی‌سازی وسایل منزل‌تان می‌تواند مناسب باشد.
  • رواندازی‌هایی که در کف پنجره‌ی اتاق پهن می‌شوند، می‌توانند ظاهری کلاسیک و شیک به پنجره‌های خانه بدهند.
  • مکانی برای سرو نوشیدنی، جلوه‌ی زیبایی را برای پذیرایی از مهمانان به خانه‌تان می‌دهد.

 ایده‌‌های تزیین زیباترین دکوراسیون منزل ایرانی

کشورمان ایران قدمت زیادی در زمینه هنر و صنایع دستی دارد و ایرانیان از طرفداران تزئین خانه‌های خود و دکوراسیون زیبای خانه با این وسایل هستند. برخی از این صنایع دستی قدیمی پیچ و تاب های مدرن را به خود اختصاص داده‌اند ، در حالی که برخی با قطعات معاصر مخلوط شده‌اند تا ترکیب منحصر به فردی از هنر جدید و قدیمی ایجاد شود.

از ظروف مسی در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی استفاده کنید

مس در ایران فراوان است ، مخصوصا یزد و کرمان به دلیل بخش‌های غنی از مس خود شناخته شده‌اند. در آن شهر‌ها، آهنگرانی را مشاهده می‌کنید که به سختی در حال شکل دادن به این ظروف و یا صیقل دادن آن‌ها برای دکوراسیون زیبای خانه شما هستند.

از سبد‌های دست‌ساز برای قرار دادن وسایل‌تان در آن استفاده کنید

این سبد‌ها باعث می‌شوند که فضای مناسبی برای ذخیره وسایل و دکوراسیون خانه‌تان در اختیار داشته باشید. در ایران ، این کار دستی مخصوص استان خوزستان واقع در جنوب ایران است. پس از بافتن رشته‌های برگ درخت نخل به یکدیگر ، این سبد محکم و پایدار می‌شود و برای ایجاد رنگی برجسته و زیبا در آن، از رشته‌های نخ رنگی برای تزیین آن استفاده می‌کنند.

استفاده از سبد‌های دست‌ساز بافته شده از رشته‌های برگ درخت نخل در دکوراسیون داخلی
استفاده از سبد‌های دست‌ساز بافته شده از رشته‌های برگ درخت نخل در دکوراسیون داخلی

از پارچه‌های دست‌باف استفاده کنید

انواع مختلف پارچه‌های دست‌باف را می‌توان در سراسر کشور برای طراحی دکوراسیون منزل ایرانی یافت. کرمان به پاته، یک پارچه‌ی تزئینی دست‌باف که به طور طبیعی رنگ شده و از پشم ساخته شده‌است معروف است. اصفهان به قلمکاری معروف است که پارچه‌ای است که با استفاده از مهرهای چوبی، طرح‌ها و یا نوشته‌هایی روی آن حک شده ‌است. یزد صاحب ترمه است. یک پارچه‌ی ابریشمی لوکس که اغلب دارای نخ‌هایی زیبا از جنس طلا است.

از سرامیک و سفال برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل استفاده نمایید

سفالگری از زمان قبل از امپراتوری پارس نقش مهمی در تاریخ ایران داشته است. در زمان‌های قدیم برای خنک نگه داشتن آب از کوزه‌های کوچک و بزرگ رس استفاده می‌شد. این روزها شهرهایی مانند لاله‌جین ، یزد و نطنز این سنت قدیمی را ادامه می‌دهند و به خاطر تولید سرامیک هایشان مشهور هستند.

با یک فرش مناسب همه‌ی موارد گفته شده را برای داشتن دکوراسیون زیبای خانه هماهنگ و همراه کنید

شما نمی‌توانید در مورد دکورهای الهام گرفته از ایران صحبت کنید اما در مورد فرش‌های آن برای داشتن دکوراسیون زیبای خانه حرفی نزنید. فرش‌های ابریشمی بیشتر تزئینی هستند و نباید بیش از حد روی آن‌ها راه رفت، اما دوام فرش‌های ابریشمی که با سایر انواع فرش‌ها در بافت ترکیب می‌شوند بیشتر است.

استفاده از فرش‌های ابریشمی و زیباترین فرش‌ها در منزل
استفاده از فرش‌های ابریشمی و زیباترین فرش‌ها در منزل

روش چیدمان زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

اگر شما با فیلم‌های “تنها در خانه” و یا “نانسی مایرز” بزرگ شده‌اید ، به احتمال زیاد رویای داشتن یک آشپزخانه‌ی بسیار بزرگ را دارید تا بتوانید جشن‌ها و مهمانی‌های خانوادگی را آن‌جا برگزار کنید و یا تمام اعضای خانواده‌ی خود را در هنگام سرو صبحانه دور هم یک‌جا در آشپزخانه جمع کنید و مایه‌ی سرگرمی آن‌ها باشید. در واقعیت، بیشتر ما در خانه‌های بزرگ زندگی نمی‌کنیم، به همین دلیل آشپزخانه نیز برای جا دادن تعداد ظرف‌هایی به اندازه‌ی یک رستوران جا ندارد.

جای نشستن مخصوص خود را بسازید

می‌خواهید غذای خود را در آشپزخانه صرف کنید اما به اندازه‌ی کافی جا برای نشستن ندارید؟ با ساخت یک نیمکت اسلایدی چند اینچ فضا برای خود ذخیره کنید. در میز و صندلی‌های معمولی، برای اینکه افراد بتوانند از پشت میز بیرون بیایند، به چند فوت فضا در پشت هر صندلی نیاز است؛ در حالی که نیمکت‌های اسلایدی به هیچ‌گونه فضایی در پشت خود نیاز ندارند.

فضای ناهارخوری خود را به حداکثر برسانید

برای فضاهای کوچک، می‌توانید از چند ترفند ساده برای ایجاد فضایی بیشتر برای پذیرایی استفاده کنید. نداشتن فضا و یا کمبود فضا برای یک میز با ۱۲ صندلی ، دلیل نمی‌شود که مهمانی‌های گاه به گاه ناهارخوری خود را کنسل کنید. راه حل: خلاقیت خود را به کار بگیرید. اگر فضای آشپزخانه‌تان کم است، به جای استفاده از میز و صندلی‌های معمولی، می‌توانید از صندلی‌های اپن و میزهای گردی که اندازه‌ آن‌ها قابل تغییر است استفاده کنید. با این کار به راحتی می‌توانید به گرفتن مهمانی‌های ناهارخوری خود ادامه دهید.

اندازه‌ی فضای آشپزخانه‌تان را برای داشتن زیباترین دکوراسیون آشپزخانه متعادل کنید

زمانی که حداکثر فضای آشپزخانه اشغال شده‌است ، استفاده راحت و درست از تمام جنبه‌های عملکردی آشپزخانه کار دشواری خواهد بود. راه حل: از یک جزیره‌ی آشپزخانه‌ی چرخ‌دار (پیشخوانی که مستقل از دیگر کابینت‌ها و آشپزخانه‌هاست و در وسط آشپزخانه قرار می‌گیرد) استفاده کنید. با این کار می‌توانید آن را متناسب با نیازتان جابه‌جا کنید. هنگامی که در حال پذیرایی از یک گروه بزرگ‌تری هستید ، می‌توانید آن را کنار بزنید و برای آشپزی برای یک مهمانی بزرگ، می‌توانید از آن به عنوان پیشخوان دوم استفاده کنید.

استفاده از جزیره‌ی آشپزخانه‌ی چرخ‌دار برای متعادل سازی فضای آشپزخانه
استفاده از جزیره‌ی آشپزخانه‌ی چرخ‌دار برای متعادل سازی فضای آشپزخانه

سخن پایانی:

با توجه به نکاتی که در این مطلب بیان شد شما می‌توانید زیباترین دکوراسیون داخلی منزل را برای خود طراحی کنید، حتی شما می‌توانید نوع دکوراسیون داخلی منزل خود را با دکوراسیون مدرن و دکوراسیون سنتی ترکیب کنید و محیط دلنشینی را فراهم سازید و از آن لذت ببرید. قطعا استفاده از نظر معماران با تجربه و با مهارت برای داشتن بهترین زیباترین دکوراسیون داخلی منزل ایرانی برای شما سودمند خواهد بود.

منابع: mydomaine | theculturetrip | impressiveinteriordesign

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − سه =