همه چیز درباره نقاشی و رنگ آمیزی نمای ساختمان : قیمت و روش اجرا

1

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا نقاشی نمای ساختمان مهم است؟ چرا باید به رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان اهمیت داد و از افراد متخصص برای نقاشی نما کمک گرفت؟

احتمالا همگی این مصرع از سعدی که می‌گوید: «رنگ رخسار خبر می‌دهد از سر درون» را شنیده‌اید. حالا شاید بگویید، این موضوع چه ارتباطی با نقاشی نمای بیرونی ساختمان دارد؟! اگر دقت کرده باشید وقتی به ساختمان‌های مختلف نگاه می‌کنید، اولین چیزی که جلب توجه می‌کند مدل نمای ساختمان و رنگ آن است. اگر ساختمانی، نمای قدیمی و پوسیده‌ داشته باشد، احتمالا حدس می‌زنید درون آن هم قدیمی و کهنه است، اما اگر رنگ آمیزی نما یا مصالحی که روی نما به کار رفته، جذاب باشد برای مدتی به آن خیره می‌شوید و با خود می‌گویید این ساختمانِ لوکس و خوبی است. در نتیجه ظاهر و نمای ساختمان نه تنها بر زیبایی شهر تاثیر می‌گذارد، بلکه افراد مختلف را نیز به خود جذب می‌کند.

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای زیباسازی ظاهر ساختمان، رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان است، که در این مقاله می‌خواهیم راهنمای کاملی از نحوه اجرای رنگ نمای ساختمان، انواع رنگ نما، قیمت رنگ نمای ساختمان و موضوعات بسیار کاربردی دیگر در این باره را با شما به اشتراک بگذاریم.

اگر در حال حاضر شما یک نقاش نمای ساختمان هستید و می‌خواهید با مراحل مختلف و نحوه اجرای رنگ نمای ساختمان آشنا شوید و یا خود ساکن ساختمان جدیدی هستید که می‌خواهید درباره نکاتی مثل قیمت نقاشی نمای بیرون ساختمان، بهترین رنگ نمای ساختمان و انتخاب یک نیرو متخصص برای نقاشی نمای ساختمان اطلاعاتی پیدا کنید، در جای کاملا درستی قرار دارید. همراه استادکار باشید تا راهنمای اجرای نقاشی نمای ساختمان را با نکات کاربردی آن با شما به اشتراک بگذاریم.

مراحل رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان چیست؟

به طور کلی، مراحل نقاشی نمای ساختمان را می‌توان در ۵ مرحله خلاصه کرد که در ادامه به توضیح هر بخش می‌پردازیم:

 1. پاکسازی و ایمن‌سازی بخش‌های مختلف نما
 2. شست و شوی نما
 3. ترمیم، ‌ترک‌گیری و مرمت نمای ساختمان
 4. اجرای پوشش آستر یا پرایمر
 5. اجرای رنگ آمیزی اصلی نمای ساختمان

مرحله اول: پاکسازی و ایمن‌سازی بخش‌های مختلف نما

قبل از شروع کار رنگ آمیزی نما، ابتدا باید نمای ساختمان را از هرگونه زوائد و هر آنچه که جلوی اجرای اصولی و درست نقاشی نمای ساختمان را می‌گیرد، پاکسازی کنیم.

دودکش‌های رها شده در نمای ساختمان، سیم‌کشی‌ غیر اصولی و بلا استفاده روی نمای ساختمان، پیچ و رول‌پلاک، پروژکتورهای خرابِ نورپردازی نمای ساختمان، تابلو و بنر‌های قدیمی جامانده بر روی نمای ساختمان و تمام مواردی از این دست، باید رفع و پاکسازی شوند. پس از انجام این کار، نوبت به مرحله دوم یعنی اجرای نقاشی نمای ساختمان می‌رسد.

نقاشی نمای بیرونی ساختمان
تمیزکاری نمای ساختمان قبل از شروع رنگ‌آمیزی نما، سرعت کار رنگ آمیزی نما را بالا می‌برد.

مرحله دوم: شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین اقدامات قبل از اجرای نقاشی نمای ساختمان است. با شستشوی نمای ساختمان، گرد و غبار و دوده‌های چند ساله نمای ساختمان پاکسازی شده و همینطور شوره‌ها و رسوبات شسته می‌شود.

شستشوی نما باید دقیق انجام شود، در غیر این صورت کیفیت رنگ آمیزی نمای ساختمان هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد، رنگ کدر شده و در حالت‌های بدتر ممکن است رنگ به مرور زمان، روی نما پوسته پوسته شده و بریزد.

روش‌های مختلفی برای شستشوی نمای ساختمان وجود دارد که معمولا برای این کار توصیه می‌شود از استادکاران ماهر که با اصول آن و ابزارهای شستشو ساختمان آشنا هستند، کمک گرفته شود.

رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان
شستشو نما و از بین بردن انواع لکه و کثیفی از روی نما باعث می‌شود کار نقاشی نمای ساختمان با کیفیت و یکدست انجام شود.

مرحله سوم: ترمیم، ‌ترک‌گیری و مرمت نمای ساختمان

پس از شستشوی نمای ساختمان، باید کمی به نمای ساختمان فرصت دهیم تا خشک شود، سپس اقدام به ‌ترک‌گیری و‌ ترمیم سطح نمای ‌ساختمان کنیم.

اگر بخش‌هایی از گوشه و کنار تاج ساختمان و یا اطراف پنجره‌ها ریخته و یا نیاز به ترمیم دارد، قبل از اجرای نقاشی نمای ساختمان، آن را ‌ترمیم کنید. معمولا‌ ترک‌ها را با چسب مخصوص ‌ترک‌گیری ترمیم می‌کنند و همینطور برای مرمت نمای ساختمان از متریال مشابه نمای فعلی، استفاده می‌شود.

فراموش نکنید که ترک‌ها و آسیب‌دیدگی‌های سطح نما بسیار مستعد تشدید هستند. یعنی چی؟ یعنی اگر به ترمیم دوباره آن‌ها توجهی نکنید، احتمال اینکه خرابی‌ها بیشتر شود و یا بقیه نواحی نما نیز آسیب ببیند، وجود دارد.

ترمیم ترک نمای ساختمان
ترمیم ‌انواع ترک از روی نمای ساختمان، از آسیب‌های احتمالی به ساختمان در آینده جلوگیری می‌کند.

مرحله چهارم: اجرای پوشش آستر یا پرایمر

استفاده از پوشش آستر قبل از رنگ‌آمیزی یکی از ترفندهای عالی برای رنگ‌آمیزی ساختمان است که کمک می‌کند کیفیت و ظاهر رنگ‌آمیزی بهتر شود.

اجرای پوشش آستر، به عنوان یک زمینه برای انجام رنگ آمیزی مناسب و با کیفیت بر روی سطح نما، انجام می‌شود. در واقع آستر اولیه کمک می‌کند تا رنگ آمیزی نمای ساختمان یکدست انجام شود.

آستر یا پرایمر یک مایع سفید رنگ مثل شیر ولی کمی غلیظ‌تر از آن است که معمولا تا ۶ میلیمتر داخل سطح نمای ساختمان نفوذ کرده، باعث از بین رفتن مواد قلیایی درون سطح نما شده، از شوره زدن نمای ساختمان جلوگیری و سطح را برای رنگ آمیزی نما یکدست می‌کند.

البته این نکته را فراموش نکنید که سطح نمای برخی از انواع ساختمان ممکن است به یک دست اجرای پرایمر و یا حتی تا ۳ بار اجرای پوشش آستر یا پرایمر نیاز داشته باشد.

انواع رنگ نما
هنگام خرید رنگ مخصوص نما حتما به توضیحات آن توجه کنید چون برخی از انواع رنگ نمای ساختمان به پرایمر نیازی ندارد و برخی دیگر بر پایه حلال‌های مختلفی است.

مرحله پنجم: اجرای نقاشی و رنگ آمیزی اصلی بر روی نمای ساختمان

پس از اجرای پوشش آستر بر روی سطح نمای ساختمان، نوبت اجرای مرحله اصلی یعنی نقاشی نمای ساختمان است. انواع رنگ نمای بیرونی ساختمان عموماً از نوع «پایه آب» یا «واتربیس» هستند. بدین معنا که حلال این نوع رنگ‌ها آب است و به راحتی به کمک آب می‌توان این نوع رنگ‌ها را رقیق و یا با یکدیگر ‌ترکیب کرد. با این حال رنگ‌های دیگری نیز ممکن است بر روی نمای ساختمان‌ها استفاده شوند که حلال آن‌ها مواد شیمیایی است.

یکی از نکات مهم دیگر هنگام رنگ‌آمیزی نمای ساختمان، استفاده از ابزار مناسب برای رنگ نمای بیرونی است. ابزارهای رنگ‌آمیزی نمای بیرونی بسیار متنوع هستند، علاوه بر این بسته به نوع رنگی که استفاده می‌کنید، ممکن این نوع ابزار فرق داشته باشد. در نتیجه بهتر است هنگام خرید رنگ برای نمای ساختمان حتما درباره ابزار رنگ‌آمیزی نیز از فرووشنده کمک بخواهید.

نحوه اجرای رنگ نمای ساختمان
رنگ‌آمیزی نمای ساختمان باید به دست افراد متخصص و دقیق در زمینه نقاشی ساختمان و به کمک وسایل مخصوص رنگ‌آمیزی نما انجام شود.
نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

 • نقاشی و رنگ آمیزی نمای ساختمان
 • نقاشی نمای سیمانی، بتنی، آجری، سنگی و...
 • نقاشی نما ساختمان با داربست و بدون داربست
 • رنگ آمیزی نما با رنگ های پایه آب و پایه حلال
دریافت این خدمت از استادکار

معرفی انواع رنگ نمای ساختمان

قبل از معرفی انواع رنگ نمای ساختمان، خوب است بدانید که اصولا انتخاب رنگ نمای ساختمان می‌تواند بسته به سلیقه شخصی و فاکتورهای دیگری مانند نوع آب و هوا یا بودجه، متفاوت باشد اما به طور معمول بر اساس اصول انتخاب رنگ نمای ساختمان بر اساس محیط شهری و هماهنگی با ساختمان‌های اطراف، انتخاب می‌شود.

به طور کلی رنگ‌های مناسب نمای بیرونی ساختمان به دو دسته رنگ‌های بافت‌دار و رنگ‌های ساده (بدون بافت) تقسیم می‌شود.

 • رنگ‌های بافت‌دار، رنگ‌هایی هستند که با متریال‌های خاصی مثل دانه‌های ریز شن، رشته‌های ظریف پلاستیک، پلی استر و یا حتی دانه‌های رنگی درشت، ترکیب شده و جلوه جذابی بر روی سطوح ایجاد می‌کنند.

یکی از متداول‌ترین رنگ‌های بافت‌دار، رنگ کنیتکس است. البته کاربرد رنگ کینتکس بیشتر برای دیوارهای داخلی ساختمان است. حال شاید از خودتان بپرسید که آیا می‌توان از رنگ داخل ساختمان برای نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد؟ خب برای پاسخ به این سوالتان باید بگوییم تحت شرایط خاصی بله، برخی از انواع رنگ ساختمان را می‌توان هم برای فضای داخلی و هم نمای ساختمان استفاده کرد. از رنگ کنیتکس هم، برای رنگ آمیزی نمای سیمان، بتن، گچ و فلزات نیز استفاده می‌شود.

نکته مهم دیگر درباره رنگ‌های بافت‌دار، استفاده از دستگاه‌های مخصوص و پیستوله هنگام رنگ آمیزی نمای ساختمان است.

 • رنگ‌های ساده یا بدون بافت نیز تنوع رنگ و قیمت بسیار زیادی دارند و البته نسبت به رنگ‌های بافت‌دار رایج‌تر هستند و می‌توان به عنوان رنگ نمای خارجی ساختمان از انواع آن استفاده کرد.

تا به اینجا با دست‌بندی کلی رنگ‌های مخصوص نما آشنا شدید، حال بیایید به صورت جزئی‌تر با رنگ نمای خارجی ساختمان آشنا شویم:

رنگ نانو برای نمای ساختمان

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش دانش پژوهشگران در حوزه مواد نانو و نانو متریال‌ها، ویژگی‌های خاصی به انواع رنگ مخصوص رنگ آمیزی ساختمان نیز اضافه شده است. به عنوان مثال برخی رنگ‌ها ویژگی آب‌گریزی یا حتی خاصیت راحت تمیز شوندگی یا خودتمیزشوندگی دارند.

در خصوص رنگ‌هایی با خاصیت آبگریز، خوب است بدانید که در این نوع رنگ، سطوحِ آبگریز بین فاصله مولکول‌ها از یکدیگر بسیار کم است، بنابراین فضایی برای جاگیری مولکول‌های آب بر روی سطح وجود ندارد.

همچنین خاصیت خاصیت تمیزشوندگی رنگ نانو نمای ساختمان به گونه‌ای است که گرد و غبار در دل سطوح نفوذ نکرده و تنها بر روی سطح باقی می‌ماند. این ویژگی باعث می‌شود که با جاری شدن آب بر روی سطوح و یا بارش باران، ذرات گرد و غبار از روی سطح نما شسته شده و نما به راحتی و با کمک باران تمیز شود.

اما خاصیت فوق العاده «خود تمیز شوندگی» چیست؟ برخی از انواع رنگ نانو دارای آنزیم‌هایی است که پس از تابش آفتاب شروع به فعالیت کرده و باعث از بین رفتن میکروب‌ها و باکتری‌های سطح می‌شوند. در نتیجه نمای ساختمان شما همیشه تمیز است.

برخی دیگر از ویژگی‌های رنگ نانو نمای ساختمان شامل قابلیت مقاومت در مقابل اشعه ماورای بنفش یا uv خورشید و همین طور مقاومت در مقابل آتش سوزی و یا‌ ترک خوردن نیز است. همچنین برخی از رنگ‌های نانو تا ۴ میلیمتر خاصیت ارتجاعی دارند و این باعث می‌شوند ‌ترک‌های سطح نمای ساختمان دیده نشود. پس اگر می‌خواهید سطح نمای ساختمان حفاظت خوبی داشته و شما هم همیشه نمای تمیزی داشته باشید، بهترین انتخاب استفاده از رنگ نانو نمای ساختمان است.

قطعا با وجود تمام ویژگی‌های خوبی که تا الان با آن آشنا شدید، می‌توان رنگ نانو را به عنوان بهترین رنگ نمای ساختمان انتخاب کرد اما قطعا رنگ‌های باکیفیت دیگری هم وجود دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

رنگ نانو نمای ساختمان
رنگ نانو نمای ساختمان مناسب برای سطوح درشت و ریز و همچنین نمای ساختمان‌هایی است که به شدت در معرض افزایش رطوبت هستند و یا ساختمان‌هایی که ارتفاع زیادی دارند.

مزایای استفاده از رنگ نانو نمای ساختمان

 • استفاده از رنگ نانو برای رنگ آمیزی نمای ساختمان نسبت به سنگ‌تراشی یا بازسازی نما، مقرون به صرفه‌تر و آسان‌تر است.
 • رنگ نانو به سرعت خشک می‌شود و لایه‌ای غیرقابل نفوذ بر روی نما ایجاد می‌کند.همچنین خاصیت ضد گرد و غبار دارد و ظاهر نما را همیشه تمیز نگه می‌دارد.
 • رنگ نانو بسیار مقاوم است در نتیجه برای مدت طولانی نیاز به ترمیم یا بازسازی دوباره ساختمان نخواهید داشت.
 • رنگ نانو بسته به ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد نسبت به رنگ‌های معمولی قیمت مناسبی دارد.
 • رنگ نانو با هر وسیله‌ای قابل اجرا بر روی سطح است.
 • تنوع رنگ، طول عمر بالا و بر پایه آب بودن نیز از دیگر مزایای رنگ نانو است.

سطوح قابل اجرا برای رنگ نانو

 • نمای سنگی
 • نمای آجر
 • نمای سنگ آهک
 • بلوک بتنی
 • کاشی سقف
 • نما سنگ گرانیت
 • نما سنگ مرمر
 • نما کاهگل و خاک رس

رنگ اکریلیک برای نمای ساختمان

یکی از محبوب‌ترین انواع رنگ مخصوص نمای ساختمان، رنگ اکریلیک است. رنگ اکریلیک انعطاف‌پذیری بالایی دارد در نتیجه تقریبا بر روی هر سطح صافی قابلیت اجرا دارد.

برای استفاده از رنگ اکریلیک حتما باید از قبل سطح نما را صاف و یکدست کرد و همینطور پیشنهاد می‌شود که قبل از اجرای رنگ، از پرایمر استفاده شود.

مزایای رنگ اکریلیک

 • مقاوم در برابر رطوبت و آب
 • ضد اشعه UV
 • سهولت در اجرا و پایداری طولانی
 • تنوع طیف رنگ
 • قابلیت تمیز شدن راحت به دلیل بافت مات و ابریشمی
 • دارای چسبندگی بالا
 • بر پایه حلال آب

سطوح قابل اجرا برای رنگ اکریلیک

 • نمای آجری
 • نمای بتن
 • نمای فلز
 • سقف کناف شده
 • نمای گچی

رنگ رین کالر (Rain color)

یکی از انواع رنگ‌های ساختمانی که در گروه رنگ‌های اکریلیک قرار دارد و به عنوان رنگ نمای خارجی ساختمان تنها از آن استفاده می‌شود، رنگ رین کالر است.

پایه اصلی رنگ رین کالر، رزین‌های امولسیونی و افزودنی‌های سیلیکونی است که سبب شده این رنگ خاصیت‌ آب گریز و غبارگریز داشته باشد.

رنگ رین کالر با توجه به خاصیت سیلیکونایزی که دارد اجازه تنفس به سطح رنگ را می‌دهد در نتیجه به راحتی و کاملا یکدست روی سطح نمای ساختمان را می‌پوشاند.

مزایای رنگ رین کالر

 • خاصیت آبگریزی و غبار گریزی
 • مقاومت بالا در برابر رطوبت
 • مقاوم در برابر شستشو زیاد

سطوح قابل اجرا برای رنگ رین کالر

 • نمای آجری
 • نمای بتن
 • نمای فلز
 • سقف کناف شده
 • نمای گچی

راهنمای رنگ آمیزی نمای سیمانی

نمای سیمانی یکی از فراوان‌ترین انواع نما است که برای ساختمان‌های مختلف در سطح شهر و همچنین نمای بیرونی ویلا استفاده می‌شود. برای رنگ آمیزی نمای سیمانی بهتر است در قدم اول از خشک بودن تمام سطح نما اطمینان حاصل کنیم چرا که سیمان خیلی دیر خشک می‌شود و اگر از قبل آن را تمیز کرده باشیم، نیاز به زمان نسبتا زیادی برای خشک شدن نهایی نما داریم.

نکته مهمی که برای انتخاب رنگ مخصوص نمای سیمانی ساختمان باید به آن توجه کنید، این است که حتما از رنگی استفاده کنید که امکان تنفس به سطح را بدهد و باعث عایق شدن سطح سیمانی نما شود، در غیر این صورت هر چقدر هم که رنگ نما با کیفیت باشد، سیمان پس از مدتی رنگ را پوسته پوسته می‌کند و رنگ از بین می‌رود.

بهترین رنگ مخصوص نمای سیمانی ساختمان، رنگ اکریلیک است چون این رنگ بر پایه آب است و ماندگاری و دوام بالایی دارد و همچنین امکان تنفس برای سطح سیمانی را نیز فراهم می‌کند. البته این نکته را هم به خاطر بسپارید که برای رنگ آمیزی نمای بیرونی ویلا، حتما به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای آن منطقه توجه کنید و رنگ سازگار با آن محیط را تهیه کنید.

راستی اگر تا به حال نمای سیمانی را رنگ نکرده‌اید، حتما از یک پرایمر قبل از رنگ آمیزی نما استفاده کنید.

رنگ آمیزی نمای سیمانی
سعی کنید برای رنگ آمیزی نمای سیمانی از پرایمر مخصوص استفاده کنید تا رنگ بهتر روی سطح اجرا شود و همچنین مطمئن باشید که سطح سیمان قبل از رنگ آمیزی کاملا خشک است.

راهنمای رنگ آمیزی نمای چوبی

در سال‌های اخیر، استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی، نمای ساختمان و ویلا مورد توجه قرار گرفته است. یکی از دلایل مهم در زیبایی و جلوه نمای چوبی ساختمان، رنگ به کار رفته بر روی آن است که حس زنده بودن چوب، زیبایی منحصر‌به‌فردی را به نمای ساختمان القا کرده است.

نکته مهمی که درباره نمای چوبی ساختمان باید بدانید، این است که پوشش محافظ و ضد UV‌ که بر روی نمای چوبی زده می‌شود، در گذر زمان تغییر رنگ می‌دهد و تبدیل به خاکستری می‌شود و نما زیبایی و کارایی خود را از دست می‌دهد، در نتیجه یکی از راهکارها برای بازسازی نما رنگ‌آمیزی آن است.

برای رنگ‌آمیزی نمای چوبی از رنگ مخصوص باید استفاده کرد. علاوه بر این بسته به نوع جنس چوب به کار رفته در نما از روغن یا رزین مخصوص نیز برای جلای بیشتر نما و ایجاد پوشش حفاظتی روی آن استفاده می‌شود.

رنگ نمای خارجی ساختمان
استفاده از روغن و رزین براق کننده برای نمای چوبی ساختمان، نه تنها جلادهنده خوبی است بلکه باعث مقاومت چوب در برابر هوای سرد و گرم نیز می‌شود.

راهنمای رنگ آمیزی نمای کامپوزیت

کامپوزیت نیز یکی دیگر از مصالح پرکاربرد برای نمای ساختمان است اما درست مانند سایر متریال‌ها پس از مدتی دچار فرسودگی و رنگ پریدگی می‌شود. معمولا در چنین مواقعی اگر نماشویی تغییری در ظاهر ایجاد نکند، تنها راه برای زیباسازی دوباره ظاهر، رنگ‌آمیزی نمای کامپوزیت است.

برای رنگ‌آمیزی نمای کامپوزیت نیز ابتدا از یک پرایمر استفاده می‌شود تا چسبندگی رنگ به سطح بهتر شود. درباره انتخاب رنگ نیز توصیه ما این است که از یک استادکار در زمینه نقاشی ساختمان راهنمایی بخواهید اما خوب است بدانید که برای رنگ‌آمیزی نمای ساختمان از رنگ‌های صنعتی که بسیار مقاوم هستند، استفاده می‌شود.

بهترین رنگ نمای ساختمان
زمانی که نمای کامپوزیت کثیف و جرم گرفته باشد یا رنگ پریده شده باشد، طوری که با مواد شونده قوی یا واترجت نیز تمیز نشود رنگ کردن دوباره می‌تواند جلوه بهتری به نما بدهد.

فرق رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان در چیست؟

ممکن است این مسئله چندان پر اهمیت نباشد اما خوب است درباره تفاوت رنگ‌آمیزی و نقاشی نمای ساختمان نکات جالبی را بدانید.

در واقع «رنگ آمیزی نمای ساختمان» به معنای اجرای رنگ روی نمای ساختمان است به گونه‌ای که نوع رنگ آمیزی یک دست و ساده باشد. اما اگر بخواهید بخش‌های مختلف نمای ساختمان را رنگ‌های مختلفی بدهید و یا بافت رنگی ویژه‌ای بر روی نما ایجاد کنید، مثلا نمای یک سطح را به صورت راه راه تیره و روشن و یا یک فضای مورب موج مانند با تلفیق رنگ‌های روی نمای ساختمان اجرا کنید، به این کار «نقاشی نمای ساختمان» می‌گویند.

البته نقاشی ساختمان کار بسیار دشواری است و برای اجرای آن باید از افراد کارشناس در زمینه رنگ آمیزی ساختمان و کارشناسان معماری کمک گرفت. به عبارت دیگر ممکن است تعداد زیادی از متخصصین رنگ‌آمیزی ساختمان، کار رنگ آمیزی نمای ساختمان را به خوبی انجام دهند اما هر کسی توانایی اجرای نقاشی نمای ساختمان را ندارد.

نقاشی نمای ساختمان
نمای ساختمان‌های معمولی معمولا رنگ‌آمیزی می‌شود و از هنر نقاشی نمای ساختمان تنها برای ساختمان‌های خاص و منحصر به فرد استفاده می‌شود.

روش اجرای نقاشی نمای ساختمان به چه صورت است؟

در مقاله مراحل رنگ‌آمیزی نمای ساختمان، گام به گام درباره اجرای رنگ‌آمیزی صحبت کردیم حال وقت آن است که درباره روش چگونگی اجرای نقاشی نمای ساختمان بدانیم. همانطور که می‌دانید نمای ساختمان ارتفاع بسیار زیادی دارد در نتیجه از روش‌های مختلفی مثل استفاده از داربست، بالابر، طناب، جرثقیل و یا کلایمر برای این کار استفاده می‌شود، که در این میان استفاده از طناب، بهینه‌ترین روش اجرای نقاشی نمای ساختمان است.

نقاشی نما با داربست

برای نقاشی و رنگ‌آمیزی نمای ساختمان‌های بسیار مرتفع، بخصوص ساختمان‌های تجاری، حتما نیاز به وجود داربست است. قرار دادن داربست نه تنها از لحاظ ایمنی مفید است بلکه به نقاش ساختمان کمک می‌کند تا کار نقاشی ساحتمان را دقیق‌تر و یکدست انجام دهد.

نقاشی نما بدون داربست

از مزایای نقاشی نما بدون داربست این است که شما هزینه‌های اضافی بابت اجرای سازه داربست و یا جمع‌آوری آن پرداخت نمی‌کنید. همینطور مزاحمت کمتری برای محیط رفت و آمد شما به وجود خواهد آمد، زیرا عبور و مرور افراد، ساکنین و مالکین، در بسیاری از ساختمان‌ها و مجتمع‌ها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. به همین دلیل با این روش کمترین محدودیت را در هنگام اجرای نمای ساختمان خواهید داشت اما باید این نکته را به خاطر بسپارید که اگر ارتفاع ساختمان بسیار زیاد باشد ممکن است از نظر ایمنی کار کردن بدون داربست خطرناک باشد.

بهترین زمان برای رنگ آمیزی نمای ساختمان چه وقت است؟

معمولا یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است، این است که هر چند وقت یکبار نمای بیرونی ساختمان را رنگ کنیم؟

در واقع بسیاری از کارشناسان بر این باورند که بهتر است هر ۴ الی ۶ سال یک بار با توجه به نوع متریال به کار رفته بر روی نمای ساختمان، اقدام به رنگ‌آمیزی نمای ساختمان کنید. البته عده دیگری نیز بر این باور هستند که تا ۱۵ سال نیازی به رنگ‌آمیزی دوباره نمای ساختمان نیست.

پس نتیجه می‌گیریم که هیچ برنامه مشخصی برای رنگ کردن نمای بیرونی ساختمان وجود ندارد اما عوامل مختلفی مانند موقعیت مکانی ساختمان، متریال به کار رفته در نما و کیفیت رنگ به کار رفته در نما در رنگ‌آمیزی نما اهمیت زیادی دارد.

قیمت رنگ نمای خارجی ساختمان چقدر است؟

اگر برای شما هم سوال پیش آمده که قیمت رنگ نمای ساختمان متری چند است، باید بگوییم که هزینه خدمات نقاشی منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد. زیرا این کار به عواملی همچون متراژ نمای ساختمان، نوع رنگ مصرفی، نوع کار، ابزار به کار رفته و… وابسته است. به‌عنوان ‌مثال نرخ نقاشی ساختمان با رنگ ‌روغن و تعرفه نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک فرق دارد. اما به طور کلی برای به دست آوردن دستمزد نقاشی ساختمان کافیست متراژ را ضربدر سه کنید تا کل متراژی که قرار است رنگ شود را به دست بیاورید. سپس می‌توانید این عدد را در قیمت رنگ زدن متری ضرب کنید تا هزینه حدودی نقاشی منزل به دست بیاید.

یک راه‌حل خوب برای برآورد قیمت خدمات نقاشی نمای بیرون ساختمان این است که، قبل از اجرای پروژه از مشاوره و راهنمایی رایگان متخصصین کارآزموده نقاشی نمای ساختمان استفاده کنید. این امکان ویژه به خوبی برای شما فراهم شده و شما می‌توانید درخواست کارشناسی ساختمان خود را در وب سایت و یا اپلیکیشن استادکار ثبت کنید.

چرا خدمات رنگ آمیزی نما با استادکار را انتخاب کنیم؟

شاید یکی از مهمترین دلایل ارزشمندی خدمات استادکار این باشد که با متخصصین مختلف و مجربی در ارتباط است. این کار باعث می‌شود تا پروژه شما توسط متخصصین متعددی مورد بررسی قرار بگیرد و شما می‌توانید، پس از ثبت اولیه سفارش‌تان و دریافت پیشنهادات متعدد متخصصین نقاشی و رنگ آمیزی نمای ساختمان، بهترین انتخاب را داشته باشید.

متخصصین اجرای خدمات استادکار دارای یک پروفایل کاربری هستند که شما به راحتی به آن دسترسی دارید و می‌توانید پس از ثبت سفارش‌تان و دریافت پیشنهاد، نظرات کاربران و مشتریان قبلی آن‌ها و میزان رضایت‌مندی را مشاهده کنید و همچنین با بررسی قیمت پیشنهادی آن‌ها، بهترین انتخاب را انجام دهید.

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

 • نقاشی و رنگ آمیزی نمای ساختمان
 • نقاشی نمای سیمانی، بتنی، آجری، سنگی و...
 • نقاشی نما ساختمان با داربست و بدون داربست
 • رنگ آمیزی نما با رنگ های پایه آب و پایه حلال
دریافت این خدمت از استادکار

سخن آخر

اگر قصد بازسازی نمای ساختمان خود را دارید یا اگر با یک هزینه کم (مثل هزینه رنگ‌آمیزی نما) قصد ترمیم دوباره نمای ساختمان را دارید، می‌توانید از خدمات نقاشی نمای ساختمان استفاده کنید و به کمک یک مشاور حرفه‌ای در زمینه نقاشی ساختمان با انتخاب رنگ مناسب و با کیفیت، نمای ساختمان خود را جلوه‌ای دوباره دهید.

1 نظر
 1. نیلوفر می گوید

  چطور گچبری و آرگی که ب رنگ تیره ست رو خودمون روشن کنیم؟! خیلی رو مخمه😣

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 4 =