رنگ سال ۹۷ یا سال 2018 میلادی : روانشناسی و کاربردهای مهم آن
رنگ سال ۹۷ یا سال ۲۰۱۸ میلادی : روانشناسی و کاربردهای مهم آن

رنگ سال ۹۷ و تاثیر رنگ بنفش در دکوراسیون منزل و همچنین نحوه ست کردن رنگ بنفش با سایر رنگ ها مبحثی است که امروز قرار است در استادکار خدمت شما عزیزان مطرح نماییم. همانطور که متسحضرید وقتی به سال جدید نزدیک می شوید، میبینید بیشتر افراد در حال خریدن لباس های جدید برای عید نوروز هستند. بیشتر که دقت کنید می بینید که در سال ۹۷ ویترین بیشتر مغازه ها با رنگ بنفش پر شده است و این نشان دهنده آن است که رنگ سالی که برای سال ۹۷ انتخاب شده است رنگ بنفش است.

رنگ بنفش از دسته رنگ های جذابی به شمار می رود که به شما حس قدرت و زیبایی فوق العاده ای می دهد و چون رنگ ها بر چهره ی شما تاثیر به سزایی دارد، قطعا با پوشیدن این رنگ جذاب تر، پر قدرت تر و حتی مهربان تر جلوه خواهید کرد. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده است که انتخاب رنگ هرسال چگونه تعیین می شود و چگونه می توان رنگ ها را با هم ست کرد؟

رنگ سال چطور تعیین می‌ گردد؟

شاید فکر کنید که مُد شدن یک رنگ در هر سال جدید، اتفاقی و یا حتی نتیجه سلیقه عمومی می باشد. اما بهتر است بدانید که نحوه انتخاب رنگ سال قواعد و ضوابط خاص خودش را دارد. برای درک این مطلب باید به دهه ها پیش برگردید یعنی سال ۱۹۶۳، در این سال لارنس هربرت فارغ التحصیل رشته شیمی سیستمی برای استاندارد نمودن رنگ ایجاد کرد، او به هر رنگ عددی داد و از این رو هیچ رنگی با دیگری اشتباه گرفته نمی شد. در پی این کار، آقای لارنس دفتری تاسیس نمود و نام آن را پنتون نامگذاری کرد، در واقع Pantone به معنی »همه رنگ ها« می باشد.

پنتون هر سال در کنگره ای رنگ سال را انتخاب می نمود و این رنگ سریعا توسط جامعه مشتاق (طراحان و صاحبان صنایع پوشاک مد) بسیار مورد استقبال قرار می گرفت و تنوع آن در محصولات آنها بسیار به چشم می خورد.

باید بدانید که پنتون به تنهایی رنگ سال را انتخاب نمی کند و این کار بعد از موافقت و تایید نظر طراحان مد و دکور صورت می گیرد. گاها نیز اتفاق افتاده تا زمانی بسیار طولانی طی شود تا رنگ سال در ذهن و سلیقه مردم درک شود.

شخصیت شناسی رنگ سال ۹۷

همانطور که در بالا گفته شد، رنگ سال ۹۷ رنگ بنفش است. باید بدانید که افرادی که از رنگ بنفش یا به تبع رنگ ارغوانی زیاد استفاده می کنند افرادی خودخواه و درونگرا هستند. این افراد به چیزهایی که دیگران در رابطه با آن فکر می کنند چندان تمایل نشان نداده و اهمیت نمی دهند و ایده هایی که با نظر آنها متفاوت می باشد خیلی سخت می پذیرند. افرادی که به رنگ بنفش علاقه دارند، از وسایل لوکس و خاص استفاده می کنند و دوست دارند که همیشه بهترین جلوه دهند. این افراد، افرادی بسیار مغرور می باشند که همیشه استقلال خود را حفظ نموده و سعی می کنند به طرف کسی دست دراز نکنند.

خواص رنگ بنفش

 • باید خاطر نشان کرد که بنفش رنگی انرژی بخش و حتی آرام بخش نیز هست که شرایطی مرموز ایجاد می نماید.

 • بنفش رنگی روحانی است که سطح آگاهی و تفکر بالایی را در زمینه های معنوی نشان می دهد.

 • بنفش مانند رنگ آبی سبب آرامش روحی، عزت نفس و آرامش روان در شما می شود. البته بخش منفی آن در شما علائم افسردگی و گوشه گیری ایجاد می کند.

 • رنگ بنفش و ارغوانی حس همدلی و دلسوزی را تشدید می کند.

رنگ سال ۹۷ نشانه چیست؟

 • رنگ بنفش نشان گر سیاره مشتری می باشد.
 • در طول تاریخ بیشتر افراد ثروتمند و پولدار از رنگ بنفش استفاده می نموده اند.
 • رنگ بنفش نشان گر حس همدردی است، از این رو نیروهای ایالات متحده در زمان جنگ قلب بنفش به مجروحین اهدا می نمودند که بیان کننده حس همدردی بوده است.
 • در میان سنگ های رنگ بنفش نیز می توان به سنگ های آمتیست، آمرتین، سگیلیت، سلیلیت، سلنیت، یولیت، کوارتز و لپیدولیت اشاره داشت.
 • گل های رنگ سال ۹۷ که به رنگ بنفش می باشند نیز می توان به گل های اسطوخودوس، ارکیده، زعفران و بنفشه اشاره کرد.
خدمات نقاشی ساختمان در استادکار

نقاشی ساختمان

 • رنگ آمیزی و نقاشی دیوار
 • رنگ آمیزی و نقاشی سقف
 • پتینه کاری دیوار
 • اجرای انواع رنگ‌های روغنی، اکرولیک و پلاستیک
دریافت این خدمت از استادکار

رنگ بنفش با چه رنگهایی همخوانی دارد؟

باید این نکته را خدمت شما عزیزان یادآور شد که رنگ بنفش از منظر اروپایی ها، رنگی خاص و بسیار شیک است که در بین زنان و مردان و جوانان  و حتی افراد پیر جلوه خاص خودش را دارد. رنگ بنفش با توجه به این که در کنار چه رنگ هایی قرار دارد می تواند هم جز رنگ سرد به شمار بیاید و هم جز رنگ گرم. خانم ها اغلب رنگ بنفش سرد را دوست دارند و آقایان بیشتر سعی می کنند از رنگ بنفش گرم و بنفش تیره استفاده کنند. رنگ هایی که در کنار رنگ بنفش بسیار زیبا جلوه می کند شامل: سفید، سبز، نارنجی، آبی ملایم، صورتی و ترکیب رنگ بنفش و یا حتی تونالیته‌ای از سایر رنگ های بنفش می باشد.

رنگ بنفش در دکوراسیون منزل

رنگ سال ۹۷ یعنی رنگ بنفش یک رنگی تک در دکوراسیون به شمار می رود که حتی نیازی به ست نمودن آن با رنگ دیگری نمی باشد. باید بدانید که هیچ رنگی در طبیعت این گونه نیست. رنگ بنفش بیشتر برای فضای پذیرایی و آشپزخانه زیبا است و جذابیت دارد. مخصوصا وقتی که در اطراف خود ازانگور رنگ بنفش در یک ظرف میوه استفاده می کنید.

ست لباس بنفش و زرد

باید خاطر نشان کرد که رنگ بنفش رنگ مکمل زرد می باشد این دو ترکیب را در کنار هم اگر به خوبی استفاده کنید ترکیبی فوق العاده شیک و زیبا ارائه می دهند.البته نوع استفاده از این دو رنگ در لباس به سلیقه شما بر می گردد که تا چه حدی به این دو رنگ علاقه دارید اما اگر انتخاب شما رنگ بنفش بوده است، پیشنهاد می کنیم حتما از رنگ زرد در کنار آن استفاده نمایید. رنگ سال ۹۷ را با زرد امتحان کنید و جلوه اش را ببینید..

ست لباس بنفش با رنگ های گرم و پر انرژی

لازم به ذکر است که اگر تمایل دارید رنگ بنفش را با رنگ قرمز که رنگ سازنده آن است ست کنید قطعا ترکیبی پر انرژی و شاداب به دست می آورید. اما چنانچه دوست ندارید که لباس شما خیلی پر رنگ جلوه کند می توانید از ترکیب این دو رنگ در کنار هم استفاده کنید،یا می توانید از رنگ های ملایم تر در کنار این دو رنگ استفاده کنید برای مثال شما می توانید رنگ بنفش را با رنگ نارنجی و یا حتی رنگ گلبهی ست نمایید که قطعا انرژی و پر رنگی کمتری نسبت به رنگ قرمز دارد. بهتر است در ایام عید بیشتر از رنگ های شاد و تند استفاده نمایید، زیرا این رنگ ها هستند که به حال و هوای عید هیجان می دهند. مثلا استفاده از رنگ هایی مانند نارنجی، زرد و قرمز خیلی چشمگیر و جذاب است. به همین خاطر شما میتوانید لباس عید خود را از بین این رنگ ها انتخاب و با کیف و کفش خود ست نمایید.

ترکیب رنگ بنفش با رنگ‌های مشابه

ابتدا بهتر است که رنگ بنفش را در کنار رنگ های مشابه آن یعنی آبی تیره و بنفش روشن بگذارید. یک پیشنهاد خوب برای انتخاب و ست درست» سعی کنید همیشه رنگ اصلی خود را ثابت نگه دارید و از رنگ های دیگر به صورت تیره تر یا روشن تر استفاده کنید.

ترکیب رنگ بنفش با رنگ‌های متضاد

گام بعدی ست کردن رنگ بنفش با رنگ های متضاد آن است یعنی رنگ هایی مانند سبز و یا نارنجی. البته باید بدانید که این ترکیب ها فوق العاده جذاب و زیبا می شود. انتخاب رنگ نارنجی و سبز روشن انتخاب عاقلانه برای افرادی است که می خواهند در ست لباس خود، رنگ های شاد و جذاب داشته باشند. البته توصیه ما به عروس خانم ها انتخاب چنین ست جذابی است.

ترکیب لباس بنفش و کرم

باید بدانید که رنگ کرم، رنگی است روشن و جذاب و انرژی کمتری نسبت به رنگ بنفش داراست، و می تواند ترکیب بسیار خوبی با رنگ بنفش ایجاد کند.اگر از رنگ بنفش خیلی گرم استفاده می کنید سعی کنید از رنگ کرم یا قهوه ای روشن در کنار آن استفاده کنید تا زیبایی خاصی پدیدار شود. رنگ سال ۹۷ در کنار رنگ کرم فوق العاده خاص و پر جلوه است.

ست لباس بنفش با سفید

در ابتدا باید گفت که هر رنگی در کنار رنگ سفید جلا و جلوه ای خاص پیدا می کند. پس پیشنهاد ما این است که می توانید به راحتی رنگ سال ۹۷ را با رنگ سفید ست کنید و ستی خاص و شیک بوجود بیاورید.

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

 • نقاشی و رنگ آمیزی نمای ساختمان
 • نقاشی نمای سیمانی، بتنی، آجری، سنگی و...
 • نقاشی نما ساختمان با داربست و بدون داربست
 • رنگ آمیزی نما با رنگ های پایه آب و پایه حلال
دریافت این خدمت از استادکار