ساب زنی و پولیش سنگ چیست و چه کاربردها و ویژگی‌هایی دارد؟

0

سنگ ساختمانی به ویژه سنگ کف ساختمان جلوه و ویژگی‌های خاصی دارد که باعث شده روز به روز در ساختمان سازی به روش‌های مختلف و در جایگاه‌های گوناگون به کار گرفته شود. امروزه سنگ از نمای ساختمان گرفته تا کفپوش و دیوارپوش حمام مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین علت است که ساب زنی و پولیش سنگ یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در ساختمان‌ها انجام شود.

براق بودن و شفاف بودن سطح سنگ است که باعث محبوبیت آن شده و به همین علت باید این شفافیت حفظ شود. حفظ براق بودن سنگ و نداشتن مشکل روی سنگ کار ساده ای نیست.

اگر سنگ کف ساختمان نصب شده باشد، نیاز است تا هر روز و شاید چند مرتبه در روز با تی روی آن کشیده شود تا براق بودن آن حفظ گردد. به ویژه در منازلی که گرد و خاک محیط زیاد وجود دارد. در برخی مواقع اما براق کردن سنگ به سادگی نیست و باید با استفاده از راهکارهایی اقدام به ساب زنی و پولیش سنگ کرد.

ساب زنی و پولیش سنگ کمک می‌کند تا سنگ جلا و جذابیت روز اول خود را به دست آورد. در واقع در کارخانه‌ها نیز قبل از بسته بندی، مرحله ساب زنی و پولیش سنگ انجام می‌گیرد تا سنگ بهترین ظاهر ممکن را داشته باشد. با استفاده از خدمات پولیش سنگ می‌توان سنگ را به حالت اولیه خود یعنی همان زمان نصب سنگ در کف ساختمان برگرداند.

ساب زنی و پولیش سنگ چیست؟

به مجموعه اقداماتی که باعث برطرف شدن لکه‌ها، چرک‌ها، چربی‌ها و موارد مختلف دیگر از روی سنگ می‌شود، ساب زنی و پولیش سنگ می‌گویند. در برخی مواقع برای رسیدن به هدف باید از برخی مواد شوینده خاص استفاده شود که با کمترین هزینه لایه برداری از روی سنگ را به بهترین شکل انجام دهد.

در برخی موارد دیگر ممکن است استفاده از مواد لایه بردار کافی نبوده و نیاز به دستگاه‌های خاصی برای ساب زنی و پولیش سنگ به صورت برداشتن چند میلی متر از آن احساس شود.
در تمامی این موارد یک فرد متخصص در زمینه ساب زنی و پولیش سنگ می‌تواند به شما راهنمایی‌های مفیدی انجام دهد. اینکه شما بتوانید با کمترین هزینه ممکن و در سریع ترین زمان اقدامات لازم جهت ساب زنی و پولیش سنگ را انجام دهید، اهمیت فوق العاده ای دارد.

برای این منظور است که گفته می‌شود پولیش سنگ نوعی کار حرفه ای است که نباید آن را به دست هر فرد بی تجربه ای سپرد.

شما با دانلود اپلیکیشن استادکار، به سادگی می‌توانید به بهترین متخصصان در هر زمینه ای دسترسی پیدا کنید. یکی از ویژگی‌های مثبت مجموعه استادکار، سخت گیری در ورود افراد متخصص به این مجموعه است. در نتیجه بهترین متخصصان برای ساب زنی و پولیش سنگ در این اپلیکیشن اقدام به ارائه توانمندی‌های خود می‌کنند. علاوه بر این نظرات کاربرانی که از خدمات هر فرد استفاده کرده اند، می‌تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب بهترین فرد برای ساب زنی و پولیش سنگ ساختمان شما باشد.

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

مراحل ساب زنی و پولیش سنگ

روش‌های مختلفی برای ساب زنی و پولیش سنگ ساختمانی نصب شده وجود دارد.

بسته به نوع سنگ ساختمانی، روش ساب زنی صحیح سنگ نیز انتخاب می‌شود. در نتیجه بهترین کار این است که با استفاده از تجارب یک فرد متخصص و با تجربه در زمینه ساب زنی و پولیش سنگ، بهترین روش را برای پولیش سنگ ساختمانی منزل یا محل کار خود برگزینید.

به طور کلی اما مراحل ساب زنی و پولیش سنگ به صورت مشخصی است این مراحل عبارتند از:

 1. در ابتدا باید کف ساختمان که با سنگ پوشیده شده است را به صورت کامل شست و شو داده تا اثری از گرد و خاک و چربی بر روی آن نماند.
 2. پس از شستن سنگ باید آن را به صورت کامل خشک کنید؛ به صورتی که هیچ اثری از رطوبت بر روی سنگ باقی نمانده باشد.
 3. ماده پولیش که به صورت تخصصی برای ساب زنی و پولیش سنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد را باید بر روی سنگ با استفاده از یک تی حوله ای پخش کرد. توجه کنید که لازم نیست کل قسمت را با استفاده از تی مرطوب کنید؛ چرا که ممکن است خیلی زود خشک شود و در نتیجه نتوانید با دستگاه بر روی آن کاری انجام دهید.
 4. پس از اینکه قسمتی از سنگ را به ماده پولیش آغشته کردید، باید کمی صبر کنید تا ماده مربوطه اصطلاحا به خورد سنگ رود. البته نباید بگذارید کف سنگی ساختمان خشک شود.
 5. در این زمان قبل از خشک شدن کامل سنگ باید با استفاده از یک دستگاه ساب زنی و پولیش سنگ حرفه ای که دارای فرچه مخصوص این کار باشد، سنگ را پولیش کنید.
 6. در انتها کافی است با یک دستمال کف را بسابید تا عملیات تکمیل شود.

همانطور که مشخص است، ساب زنی و پولیش سنگ یک کار حرفه ای است که نیاز به دستگاه خاصی دارد و نمی‌توانید بدون استفاده از افراد متخصص آن را انجام دهید. در صورتی که بتوانید بهترین و حرفه ای ترین افراد متخصص در این زمینه که دستگاه‌های حرفه ای و باکیفیتی دارند را برگزینید؛ بازدهی ساب زنی و پولیش سنگ نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

کاربردها و ویژگی‌های ساب زنی و پولیش سنگ

برخی از افراد گمان می‌کنند که ساب زنی و پولیش سنگ یک کار اضافه است و خودشان به همراه خانواده می‌توانند آن را انجام دهند. در واقع این گونه نیست!

ساب زنی و پولیش سنگ یک کار تخصصی است که به هیچ وجه با دست و با قوی ترین شوینده‌ها نیز صورت نمی‌گیرد. البته اینکه آیا ساختمان شما به خدمات ساب زنی و پولیش سنگ نیاز دارد یا خیر، موضوعی است که باید بررسی شود. ممکن است کف ساختمان شما با یک تی و دستمال کشیدن تمیز و براق شود؛ اما این به معنای ساب زنی و پولیش سنگ نیست!

به صورت خلاصه و تیتروار برخی از مهمترین ویژگی‌ها و کاربردهای ساب زنی و پولیش سنگ را بیان می‌کنیم تا به اهمیت آن پی ببرید:

 • تمیز شدن کامل سنگ
 • براق شدن سنگ
 • کم شدن احتمال لیز خوردن پس از ساب زنی و پولیش سنگ
 • افزایش عمر کاربردی سنگ – با توجه به اینکه اگر ساب زنی و پولیش سنگ انجام نشود، ممکن است دیگر برای تمیز کردن آن نتوانید به سادگی و با هزینه‌های کم اقدام کنید.
 • جلوگیری از ترک و شکستگی سنگ با استفاده از برخی مواد در حین پولیش
 • حفظ جذابیت سنگ تا مدت‌ها پس از عملیات ساب زنی و پولیش سنگ و  در نهایت نو شدن کف ساختمان گویی تازه سنگ کاری کف انجام شده است.

بیشتر بخوانید : مزایای کفسابی و تاثیر آن در خانه و ساختمان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =