آماده سازی خانه برای نقاشی | راهنمای ساکنین خانه

0

نقاشی خانه، یکی از مواردی است که اگر ساکنان خانه خودشان بخواهند آن را انجام دهند، احتمال آنکه نقاشی ایده آل از آب در نیاید زیاد است. از همین رو بهتر است که کار را به افراد حرفه ای سپرد تا دیوارهایی یک دست و زیبا از نقاش تحویل بگیریم.

  • اما برای آنکه خانه‌مان را برای تحویل دادن به نقاش آماده کنیم، چه کارهایی باید انجام داد؟

مراحل آماده سازی خانه برای نقاشی

انجام این پروسه شاید کمی زمان بر باشد ولی به شما کمک می کند تا نتیجه فوق العاده ای از کاررنگ آمیزی دیوارها ببینید. پس وقتی تصمیم قطعی تان برای نقاشی دیوارهای منزل را گرفتید، درابتدا این کارها را انجام دهید و پس از آن از نقاش بخواهید تا کارش را شروع کند.

پیشنهاد مطالعه: سوالاتی که قبل از انتخاب رنگ ساختمان باید از خود بپرسید

۱-جمع کردن اثاثیه

فردی که برای نقاشی ساختمان از جمله دیوارها و سقف به منزل شما می آید، قطعا نمی تواند تضمین کند که لک رنگ روی میز ناهارخوری یا مبلهای شما نپاشد. به همین خاطر قبل از شروع کار نقاشی باید تمام اثاثیه منزل را جمع کنید تا کار نقاشی ساده‌تر شده و مانع از پاشیدن لک رنگ روی وسایلتان شوید. برای اطمینان از اینکه آسیبی به لوازم منزلتان نمی رسد، بهتر است که این اثاثیه را با دقت از منزل خارج کنید و در انباری یا فضای دیگری نگهداری کنید تا کار رنگ منزل به پایان برسد.

اگر وسایلتان به سختی از در خانه رد می شوند یا بیش از حد سنگین هستند، آنها را به وسط اتاق بکشید و از دیوارها فاصله بدهید و رویشان را با پلاستیکهای بزرگ بپوشانید و بدین ترتیب از آنها محافظت کنید

۲-پوشاندن کف

اگر قصد دارید تا بعد از نقاشی از فرش یا کف پوش منزل همچنان استفاده کنید، پس قبل از آغاز عملیات نقاشی باید از آنها کاملا مراقبت کنید.قبل از هرچیز فرش و موکت ها را جمع کنید. باید بدانید که پهن کردن چند برگ روزنامه در کف منزل، برای محافظت از کفپوشها کافی نیست.  از پارچه ها یا پلاستیک های بزرگ مخصوص این کار استفاده کنید. صفحه های پلاستیکی ارزان تر هستند ولی نقطه ضعف این پلاستیکها این است که در حین راه رفتن، ممکن است جابه جا شوند . استفاده از تکه های بزرگ پارچه های برزنتی بهترین راهکار است. چون این پارچه ها سنگین هستند و به راحتی جابه جا نمی شوند.

۳-تابلوها ودیوارآویزها را جمع کنید

شاید فکر کنید که اگر تابلوها و ساعت و دیوارآویزها در هنگام رنگ کردن منزل، روی دیوارها بمانند (و زیرشان را رنگ نکرده و فقط به رنگ کردن اطرافش بسنده کنید) در زمان صرفه جویی کرده اید. شاید هم ایده خوبی باشد ولی به این فکر کنید که شاید روزی بخواهید جای این تابلوها را عوض کنید. آن زمان اگر تابلو را بردارید، می بینید که رنگ دیوار در پشت تابلو با رنگ سایر بخشهای دیوار متفاوت است.

در عین حال ممکن است لکه های رنگ روی این تابلوها بپاشند. برداشتن آنها زمان خیلی کمی می گیرد و ریسک آسیب دیدن این وسایل را هم از بین می برد. پس بهترین کار این است که همه دیوارآویزها و دیوار کوبها را باز کنید وپس از آن نقاشی دیوار را آغاز کنید. وقتی کار رنگ دیوارهای منزل تمام شد ورنگ کاملا خشک شد، می توانید این وسایل را دوباره نصب کنید. باز کردن لوسترها، پرده ها و کابلها و سیمهای روکار را هم فراموش نکنید.

۴-دیوارهایی که قرار است رنگ شوند را تمیز کنید

شاید این سوال پیش بیاید که چه نیازی به تمیز کردن دیواری هست که قرار است به زودی رنگ شود؟ پاسخ این است که تمیزی دیوار باعث می شود تا رنگ یک دست و فوق العاده در بیاید. ممکن است برای پوشاندن لکه های گردوخاک و سیاهی، چند لایه رنگ روی آن زده شود و بدین ترتیب رنگ دیوار یکدست از آب در نخواهد آمد و این لکه ها باعث قلنبگی رنگ می شوند. پس دیوارها را با مخلوطی از آب و تمیزکننده ملایم تمیز کنید.

برای لکه های سرسخت، مثل لکه های چربی در آشپزخانه یا دوده بخاری یا شومینه، افراد حرفه ای از تری سدیم فسفات استفاده می کنند. ترکیب تری سدیم فسفات با سفید کننده، می تواند همه لکه های سخت را هم به راحتی پاک کند. وقتی دیوار را تمیز کردید، برای شروع کار نقاشی، از خشک بودن دیوارها مطمئن شوید. اگر زمانتان کوتاه است، می توانید از پنکه برای خشک شدن هرچه سریعتر دیوارها استفاده کنید.

خدمات نقاشی ساختمان در استادکار

نقاشی ساختمان

  • رنگ آمیزی و نقاشی دیوار
  • رنگ آمیزی و نقاشی سقف
  • پتینه کاری دیوار
  • اجرای انواع رنگ‌های روغنی، اکرولیک و پلاستیک
دریافت این خدمت از استادکار

۵-درآوردن کلید و پریزها

اگر برای رنگ آمیزی منزل عجله دارید، شاید بهتر باشد که خودتان این کار را انجام دهید. تمام کلید و پریزها را با احتیاط و بدون آسیب زدن به دیوار از جایشان خارج کنید. اگر در خانه کودک دارید، مراقب باشید که بعد از خارج کردن کلید و پریزها کودکان دستشان را در محفظه داخلی پریزها نکنند.

۶– انتخاب رنگ موردنظر با مشورت با نقاش

حالا منزل شما آماده نقاشی است. بعد از به خدمت گرفتن نقاش موردنظرتان، در مورد رنگ مورد نظرتان برای دیوارها با او مشورت کنید. این را به یاد داشته باشید که رنگهای تیره و روشن باعث بزرگتر یا کوچکتر به نظر رسیدن اتاقها می شوند. پس دقت کنید. اگر می خواهید اتاق کوچکتان بزرگتر به نظر برسد، از رنگهای روشن استفاده کنید و اگر قصد دارید تا اتاق بزرگ، کوچکتر جلوه دهد رنگی تیره را برای دیوارش انتخاب کنید.

 

در انتها نیز مطالعه مطلب راهنمای کامل رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان به زبان ساده به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =