اصول مهم و کاربردی در فنگ ‌شویی رنگ دکوراسیون داخلی

0

فنگ شویی(Feng Shui) یکی از آیین‌های باستانی در چین است که برای ایجاد یک دکوراسیون مناسب و متناسب با چیدمان به کار می‌رود. از آن‌جا که چینی‌ها معتقدند رنگ‌ها، اشیا و نحوه چیدمان آن‌ها می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی سلامت روح و روان فرد تاثیر بگذارد و احساسات گوناگونی را در فرد ایجاد کند، فنگ شویی را بسیار مقدس می‌دانند و امروزه بسیاری از معمارها از این سنت در طراحی خود استفاده می‌کنند. هماهنگی و انرژی مثبتی که در فنگ شویی وجود دارد می‌تواند دکوراسیونی هماهنگ و زیبا به وجود آورد. در این مقاله قصد داریم به ۷ اصل مهم و کاربردی در فنگ شویی رنگ دکوراسیون داخلی اشاره کنیم.

انواع فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

فلسفه فنگ شویی در دکوراسیون داخلی به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود، فنگ شویی رنگ و چیدمان که هر کدام به نوعی در دکوراسیون داخلی محیط تاثیر می‌گذارد. به طور کلی فنگ شویی بر اساس پنج عنصر آب، آتش، فلز، چوب و خاک استوار است و تمام رنگ‌هایی که در فنگ شویی رنگ استفاده می‌شود برگرفته از طبیعت است و درست طبیعت جایی است که به انسان آرامش می‌دهد.

انواع فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

 

معرفی انواع رنگ از عناصر فنگ شویی رنگ

همانطور که قبل‌تر گفته شد فنگ شویی رنگ بر اساس پنج عنصر در طبیعت استوار است که هر کدام از این عناصر شامل مجموعه‌ای از رنگ‌ها هستند که می‌تواند برای بخش‌های مختلف خانه کاربرد داشته باشد.

خدمات نقاشی ساختمان در استادکار

نقاشی ساختمان

 • رنگ آمیزی و نقاشی دیوار
 • رنگ آمیزی و نقاشی سقف
 • پتینه کاری دیوار
 • اجرای انواع رنگ‌های روغنی، اکرولیک و پلاستیک
دریافت این خدمت از استادکار

رنگ‌های عنصر آتش در فنگ شویی رنگ

عنصر آتش و ترکیب رنگ‌های زرد و نارنجی که در آن وجود دارد نماد انرژی است رنگ‌های این عنصر شامل رنگ نارنجی، صورتی، زرد، قرمز و بنفش است. طبق علم فنگ شویی رنگ این دسته از رنگ‌ها را باید در محیط‌هایی که به انرژی بیشتری فرد نیاز دارد استفاده کرد. طبق دسته بندی که چینی‌های باستان بر اساس شرایط جوی برای هر عنصر به کار گرفته‌اند بهترین مکان برای به کار بردن رنگ‌های عنصر آتش در موقعیت شمال و جنوب است که معمولا در این موقعیت انرژی بیشتری نیاز می‌شود. در میان تمام رنگ‌های عنصر آتش قوی‌ترین رنگ، رنگ قرمز است که باید برای به کار بردن آن در خانه جسارت بسیاری داشت و حتما با کمک یک مشاور و یا کارشناس نقاش ساختمان بهترین برنامه را برای به کار بردن این رنگ در دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

رنگ‌های عنصر آتش در فنگ شویی رنگ

 

رنگ‌های عنصر خاک در فنگ شویی رنگ

همانطور که از نام خاک پیدا است، این عنصر سرچشمه آرامش و ثبات است و می‌تواند یک آرامش واقعی و فضایی با ثبات و استوار ایجاد کند که بر روی سلامت روحی و روابط عاطفی افراد تاثیر مثبتی می‌گذارد. موقعیتی که برای عنصر خاک در فضاهای داخلی در نظر گرفته شده است، شمال شرقی و جنوب غربی است البته می‌توان در مرکز خانه نیز از این عنصر و رنگ‌های آن استفاده کرد. مجموعه رنگ‌های عنصر خاک در علم فنگ شویی رنگ شامل زرد کم رنگ، رنگ ماسه، خاک و بژ است که بیشترین کاربرد آن را بر روی دیوارها و یا مبلمان خانه می‌توان مشاهده کرد.

رنگ‌های عنصر خاک در فنگ شویی رنگ

 

رنگ‌های عنصر آب در فنگ شویی رنگ

آب نمادی کامل از آرامش است. البته در کنار این، آب بیانگر ثروت و صلح نیز است.  معمولا از رنگ‌های عنصر آب برای فضاهایی که فرد بیشتر نیاز به تمرکز یا استراحت دارد استفاده می‌شود. موقعیت این عنصر در شمال است و می‌توان برای فضاهایی چون اتاق مطالعه یا کار و اتاق خواب از آن استفاده کرد. در فنگ شویی رنگ، عنصر آب شامل رنگ‌های آبی و سفید است که در برخی موارد با رنگ مشکی نیز ترکیب می‌شود که برای برجسته نشان دادن محیط از آن استفاده می‌شود.

رنگ‌های عنصر آب در فنگ شویی رنگ

 

رنگ‌های عنصر چوب در فنگ شویی رنگ

در فنگ شویی رنگ، عنصر چوب بیانگر شکوه، ثروت و زنده‌دلی است و از طرفی بر سلامت فرد نیز تاثیر بسیاری می‌گذارد و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی بسیار لازم است. رنگ‌های عنصر چوب شامل انواع تنالیته‌های رنگ قهوه‌ای و سبز است. بهترین موقعیت برای این عنصر در شرق، جنوب شرقی و جنوب خانه است.

رنگ‌های عنصر چوب در فنگ شویی رنگ

 

اصول مهم و کاربردی در فنگ ‌شویی رنگ دکوراسیون داخلی

انتخاب نیروی ماهر

اگر تصمیم گرفته‌اید که حال و هوای منزل خود را تغییر دهید و می‌خواهید اصولی و صحیح این تغییرات شکل گیرد پیشنهاد ما به شما انتخاب یک کارشاناس و نیرو ماهر در زمینه است. افرادی که به عنوان کارشناس نقاشی ساختمان سالیان سال است مشغول به کار هستند معمولا با تمام لم‌های رنگ شناسی دنیا مانند فنگ شویی رنگ آشنا هستند و می‌توانند به صورت اصولی با مشاوره درست به شما، در این راه شما را همراهی کنند. اگر به دنبال کارشناسان ماهر و زبده در زمینه نقاشی ساختمان هستید ما به شما مجموعه استادکار را پیشنهاد می‌دهیم. تیم تخصصی نقاشی ساختمان استادکار با مشاوره رایگان آماده خدمت رسانی در زمینه نقاشی ساختمان و دکوراسیون داخلی هستند.

اصول مهم و کاربردی در فنگ ‌شویی

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

 • نقاشی و رنگ آمیزی نمای ساختمان
 • نقاشی نمای سیمانی، بتنی، آجری، سنگی و...
 • نقاشی نما ساختمان با داربست و بدون داربست
 • رنگ آمیزی نما با رنگ های پایه آب و پایه حلال
دریافت این خدمت از استادکار

از رنگ‌های ترکیبی استفاده کنید

یکی از اصول بسیار مهم در علم فنگ شویی رنگ استفاده از ترکیبی از رنگ‌های عناصر مختلف است. استفاده بیش از اندازه از یک رنگ می‌تواند تعادل و توازن فنگ شویی را از بین ببرد و این سبب می‌شود تا انرژی مثبت به صورت متمرکز در خانه ایجاد نشود. به طور مثال استفاده بیش از اندازه از رنگ قهوه‌ای می‌تواند تاثیر بسیار بدی بر روی پیشرفت در زندگی گذاشت و فرد را کم تحرک و بی انگیزه می‌کند از این رو در علم فنگ شویی رنگ توصیه شده است که حتما رنگ قهوه‌ای را با رنگ‌های دیگری مانند سبز و یا آبی فیروزه‌ای ترکیب کنید. ترکیب رنگ آبی فیروزه‌ای و قهوه‌ای یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین ترکیب رنگ‌ها است که در فضاهایی مانند پذیرایی یا نشیمن خصوصی بسیار استفاده می‌شود.

اصول مهم و کاربردی در فنگ ‌شویی

 

طبیعت را به خانه خود راه دهید

آیا برای شما نیز پیش آمده است که در هوای ابری وقتی در خانه در حال استراحت هستید دلتان بگیرد؟! و یا احساس خواب آلودگی یا بی انرژی بودن را در محیط خانه حس کنید؟! در علم فنگ شویی رنگ همیشه تاکید شده است که فضاهایی از خانه که اغلب افراد بیشتر ساعات روز را در آن‌جا سپری می‌کنند علاوه بر وجود آرامش باید حس پویایی نیز حکم فرما باشد از این رو یکی از اصول بسیار کاربردی در فنگ شویی رنگ استفاده از عناصر و رنگ‌هایی است که نشانگر طبیعت هستند. به طور مثال استفاده از رنگ نارنجی در محیط‌های کم نور خانه و یا استفاده از رنگ سبز در محیطی که بیشتر ساعات روز در آن‌جا سپری می‌شود می‌تواند علاوه بر ایجاد آرامش، انرژی و حس شادی را در فرد نیز بالا ببرد. حتی می‌توان از گیاهان سبز به عنوان یک دکوراسیون پویا با انرژی مثبت نیز در منزل استفاده کرد.

اصول مهم و کاربردی در فنگ ‌شویی

 

اجرای فنگ شویی رنگ در فضاهای خانه

یکی از اصول کاربردی بسیار مهم برای اجرای فنگ شویی رنگ در دکوراسیون داخلی این است که شما بدانید هر فضا بیانگر و نماد چیست در این صورت شما می‌توانید به صورت اصولی فنگ شویی رنگ را در فضاهای مختلف خانه اجرا کنید.

فنگ شویی رنگ در سالن نشیمن

سالن نشیمن یکی از نقاط مرکزی خانه است که بیشتری ساعات روز فرد در آن‌جا سپری می‌شود در نتیجه باید از هارمونی رنگ ویژه‌ای برخوردار باشد. به طور معمول یکی از رنگ‌های پرکاربرد رنگ قهوه‌ای از عنصر چوب است که در مبلمان بیشتر دیده می‌شود از این رو بهتر است برای نقاشی دیوارهای داخلی یا انتخاب اشیا مناسب برای دکوراسیون از رنگ‌هایی مانند آبی فیروزه‌ای، طلایی و یا سبز استفاده کرد. به خاطر داشته باشید که فضای نشیمن نباید بسیار شلوغ دیده شود.

فنگ شویی رنگ در سالن نشیمن

 

فنگ شویی رنگ در اتاق خواب

اتاق خواب مکانی است برای استراحت و جایی است که فرد به آن پناه می‌برد تا احساس آرامش کند. رنگ غالب برای این فضا عنصر آب و استفاده از رنگ آبی است که به صورت متدوال با رنگ سفید و یا صورتی بسیار کمرنگ ترکیب می‌شود. یکی دیگر از ترکیب رنگ‌های خوب در علم فنگ شویی رنگ برای اتاق خواب ترکیبی از رنگ قهوه‌ای روشن یا کرم با آبی است.

فنگ شویی رنگ در اتاق خواب

 

فنگ شویی رنگ در آشپزخانه

از دیرباز تاکنون آشپزحانه به عنوان قلب خانه شناخته شده است. همانطور که می‌دانید خانم خانه بیشترین زمان خود را در محیط آشپزخانه سپری می‌کند به همین خاطر اساتید علم فن شویی رنگ بر این باورند که قلب خانه مکانی است که همیشه در آن رفت‌وآمد وجود دارد و این تکاپو باید خستگی ناپذیر باقی بماند رد نتیجه باید از رنگ‌هایی استفاده کرد که تکاپو و انرژی فرد را تشدید کند تا فرد دچار خستگی نشود. ترکیب رنگ‌های ملایمی مانند کرم با نارنجی که نسبتا کم رنگ است و در کنار آن کاربرد اشیا به رنگ‌های زنده‌ای مانند آبی و سبز می‌تواند بهترین ترکیب برای آشپزخانه ایده‌آل باشد.

فنگ شویی رنگ در آشپزخانه

 

فنگ شویی رنگ در حمام

حمام مکانی است برای نظافت که در علم فنگ شویی به مکانی برای شفای روح و جسم شناخته شده است از این رو باید از رنگ‌های شفابخش و تمیز کننده‌ای مانند رنگ آبی و سفید در کنار هم و استفاده از گیاهان سبز برای محیط حمام استفاده کرد.

 

فنگ شویی رنگ در حمام

خدمات نقاشی ساختمان در استادکار

نقاشی ساختمان

 • رنگ آمیزی و نقاشی دیوار
 • رنگ آمیزی و نقاشی سقف
 • پتینه کاری دیوار
 • اجرای انواع رنگ‌های روغنی، اکرولیک و پلاستیک
دریافت این خدمت از استادکار
خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

 • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
 • شستن و تی کشیدن کف
 • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
 • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 2 =