پرسنل نظافت حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

0

پرسنل نظافت بدون شک یاری‌دهندگانی اثربخش در کار نظافت منزل و محیط کار هستند. اما در میان افرادی که به کار نظافت مشغول‌اند برخی حرفه‌ای‌تر عمل می‌کنند. اگر طعم استخدام پرسنل نظافت حرفه‌ای و باتجربه را چشیده باشید می‌دانید که می‌توانید کارها را بدون نگرانی به آن‌ها بسپارید و در آخر یک محیط کاملاً پاکیزه و مطبوع را تحویل بگیرید. در این مقاله ویژگی‌های پرسنل نظافت حرفه‌ای را برمی‌شماریم تا به کمک آن بتوانید انتخاب بهتری هنگام استخدام آن‌ها داشته باشید.

۱۰ ویژگی‌ پرسنل نظافت حرفه‌ای و باتجربه

۱_ مهارت و دانش بالا در کار نظافت

پرسنل نظافت حرفه‌ای دانش و فهم جامعی نسبت به تمیزی دارند. موفق‌ترین نظافتچی‌ها به‌خوبی مواد شوینده آنتی باکتریال را می‌شناسند و می‌دانند چگونه چطور محیط را پاک کنند و از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنند که نه به سلامتی خودشان لطمه وارد کند و نه به سلامتی صاحب‌خانه. رعایت کردن استانداردهای نظافت برای پرسنل نظافت کارآمد اهمیت زیادی دارد. کیفیت بالای کار نظافت شامل انجام کار به مقرون‌به‌صرفه ترین و به‌موقع ترین شیوه ممکن، با ابزارهای مناسب و با ایجاد کمترین مزاحمت برای اهالی آن محیط است.

۲_ استفاده از وسایل نظافت به‌طور حرفه‌ای

برای پرسنل نظافت حرفه‌ای شیوه استفاده از وسایل نظافت از خود آن وسایل اهمیت بیش‌تری دارد. یک نظافتچی فوق‌العاده لزوماً صاحب گران‌ترین و حرفه‌ای‌ترین وسایل نظافت نیست؛ بلکه به‌خوبی می‌داند که چه مواد شوینده و وسایل نظافت چندمنظوره‌ای برای کار نظافت ضروری هستند و چگونه باید از آن‌ها به شیوه مناسب و ایمن استفاده کند.

پرسنل نظافت حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارند؟
پرسنل نظافت حرفه ای به خوبی می دانند چگونه از مواد شوینده چندمنظوره مقرون به صرفه به خوبی و به شیوه ای ایمن استفاده نمایند.

۳_ حفظ یکپارچگی و کیفیت کار

پرسنل نظافت حرفه‌ای نه‌تنها اولین سفارش‌های کاری خود را حرفه‌ای شروع می‌کنند، بلکه این استاندارد بالا را در طی ماه‌های آینده نیز حفظ می‌کنند. برای این افراد تنها یک‌بار ارائه کار باکیفیت کافی نیست بنابراین تلاش می‌کنند کیفیت کار خود را برای تمام مشتریان حفظ نمایند.

پرسنل نظافت حرفه‌ای عالی بودن کار خود را هفته‌ای پس از هفته دیگر و ماهی پس از ماه دیگر حفظ می‌کنند. آن‌ها ارائه کار حرفه‌ای را مأموریت خود می‌دانند و می‌دانند که مشتریان تمایل دارند خانه خود را بدون ذره‌ای آلودگی و لکه تحویل بگیرند. پس تمام تلاش خود را می‌کنند تا انتظارات مشتری خود را به‌طور دقیق برآورده نمایند تا از طرف مشتریان خود به دیگران نیز توصیه شوند.

۴_ دقت و توجه به جزئیات کار

برای پرسنل نظافت حرفه‌ای و کارآمد توجه به جزئیات اهمیت زیادی دارد. زیرا همان‌طور که همه می‌دانیم تفاوت زیادی میان تمیزی واقعی و آنچه در ظاهر تمیز به نظر می‌رسد وجود دارد. یک نظافتچی باتجربه قادر است آلودگی‌ها را در جاهایی از خانه که انتظارش را ندارید ببیند و آن را تمیز کند. چنین فردی هرگز اجازه نمی‌دهد آلودگی‌ها در پس یک رویه به‌ظاهر پاکیزه باقی بمانند.

پرسنل نظافت حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارند؟
پرسنل نظافت کارآمد هرگز تمیز کردن گوشه ها و زوایای پنهان خانه را از قلم نمی اندازد و قادر به دیدن آلودگی ها در جاهایی است که دیگران قادر به تشخیص نیستند.

۵_ صداقت

پرسنل نظافت حرفه‌ای و باتجربه اغلب به دلیل دقت و نظم بالای خود در طول کار نظافت دچار حادثه نمی‌شوند؛ اما درصورتی‌که برحسب اتفاق باعث آسیب رساندن به وسایل خانه یا شکستن چیزی شوند با صاحب‌کار خود روراست خواهند بود و مسئولیت خسارت واردشده را بر عهده می‌گیرند. حجم بالای کار نظافت همراه با درصد کمی احتمال وقوع حادثه خواهد بود و نظافتچی باتجربه می‌داند در صورت پیش آمدن چنین اتفاقی باید با صاحب‌کارش صادق باشد تا مسئله بدون هیچ دردسر و درگیری حل شود.

۶_ قدرت، سلامتی و استقامت بالا

کار نظافت سنگین و فرساینده است. به‌طوری‌که یک نظافتچی با توجه به نوع کار نظافتی که انجام می‌دهد ممکن است صدها کالری در ساعت بسوزاند. بنابراین داشتن قدرت بدنی و استقامت بالا برای پرسنل نظافت اهمیت زیادی دارد. گاهی لازم است پرسنل نظافت برای ساعت‌های زیادی سرپا بمانند و مدام در حرکت باشند و وسایل نظافت و خانه را جابه‌جا نمایند. بنابراین لازم است این افراد همانند پرسنل حمل بار قدرت و استقامت بالایی داشته باشند. همچنین این افراد ممکن است در طول فرایند نظافت به آلودگی‌هایی با ظاهر تهوع‌آور، حشرات مختلف و سایر چیزهایی که برای انسان ناخوشایند است بربخورند. پرسنل نظافت حرفه‌ای اجازه نمی‌دهند چنین مواردی مانع انجام صحیح کار آن‌ها شوند و با این موارد با خونسردی برخورد می‌نمایند.

پرسنل نظافت حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارند؟
استقامت و قدرت بدنی بالا از ویژگی های پرسنل نظافت حرفه ای است. گاهی لازم است آن ها برای مدت زیادی سرپا بمانند و لوازم نظافت را با خود به اطراف حمل کنند.

۷_ رفتار دوستانه و تمایل به جلب رضایت مشتری

نظافتچی‌های حرفه‌ای محیط مطبوع و خوشایندی را برای صاحب‌کاران خود پدید می‌آورند و خود نیز تلاش می‌کنند که رفتاری دوستانه داشته باشند. آن‌ها می‌دانند که هیچ‌کس دوست ندارد با افراد عصبانی و بداخلاق کار کند و رفتار بد آن‌ها می‌تواند چهره شرکت خدماتی آن‌ها را خدشه‌دار کند. از طرف دیگر پرسنل نظافت خوش‌برخورد بیشترین امتیاز را از طرف کارفرمای خود دریافت می‌کنند و از طرف صاحب‌کار به دیگران توصیه می‌شوند.

پرسنل نظافت حرفه‌ای جلب رضایت صاحب‌کار خود را بسیار مهم قلمداد می‌کنند. بنابراین از صرف کمی زمان بیش‌تر برای پاک کردن لکه‌های مقاوم و یا گردگیری نقاطی که در دید نیستند دریغ نمی‌کنند.

۸_ قابل‌اعتماد بودن و رازداری

اغلب پرسنل نظافت دسترسی کاملی به یک ساختمان پس از ساعت‌های تعطیلی آن دارند. در مورد منازل نیز ممکن است لازم باشد تا هنگامی‌که کارفرما در خانه نیست کار نظافت را انجام دهند. صاحب‌کاران در این‌گونه موارد به پرسنل نظافت اعتماد می‌کنند و خانه را به آن‌ها می‌سپارند. بنابراین داشتن ویژگی‌هایی نظیر قابل‌اعتماد بودن و رازداری برای پرسنل نظافت حرفه‌ای ضروری است.

پرسنل نظافت حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارند؟
پرسنل نظافت باتجربه رازدار و قابل اعتماد هستند. اغلب آنها به ساختمان دفتر کار پس از ساعات تعطیلی و یا خانه های خالی دسترسی دارند.

۹_ وقت‌شناسی و مدیریت زمان

به همان اندازه که وقت‌شناس بودن و به‌موقع حاضر شدن در محل کار برای پرسنل نظافت حرفه‌ای مهم است، مدیریت زمان نیز برای این افراد اهمیت زیادی دارد. مدیریت زمان شامل داشتن نظم در انجام کارها و تقسیم کارها در طول زمان مقرر است، به‌طوری‌که زمان‌های ازدست‌رفته به حداقل برسند. پرسنل نظافت حرفه‌ای تمام تلاش خود را می‌نمایند تا کار نظافت را با کارایی بالا انجام دهند و اگر به هر دلیل نتوانستند وظایف خود را در زمان مقرر به اتمام برسانند صادقانه این موضوع را با کارفرمای خود در میان می‌گذارند.

۱۰_ به‌روز بودن درزمینه نظافت

دنیای نظافت حرفه‌ای هرروز در حال تغییر است و ابداعات جدیدی مثل وسایل تمیز کردن کف اتاق پیشرفته و سایر تکنولوژی‌های جدید در کنار گرایش‌هایی نظیر استفاده از مواد شوینده سازگار با محیط‌زیست به‌جای مواد شوینده شیمیایی در حال متحول کردن استانداردهای پاکیزگی هستند. برای پرسنل نظافت حرفه‌ای مهم است که یک گام از همکاران خود جلوتر باشند و در زمینه پیشرفت‌های کار نظافت همواره خود را به‌روز نگه‌دارند. آن‌ها تمایل دارند که هرچه بیش‌تر این روش‌ها و ابداعات در کار روزانه خود استفاده نمایند.

پرسنل نظافت حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارند؟
رومبا (Roonmba) یکی از وسایلی است که در سالهای اخیر برای نظافت کف اتاق اختراع شده است. پرسنل نظافت حرفه ای تلاش می کنند همواره خود را درباره اطلاعاتی از این دست به روز نگه دارند.

سخن پایانی

در این نوشتار به بررسی ویژگی‌های پرسنل نظافت حرفه‌ای پرداختیم. نظر شما در مورد استانداردهای پرسنل نظافتی که استخدام می‌کنید چیست؟ دوست دارید نظافتچی‌های شما چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

برای استخدام بهترین پرسنل نظافت هم‌اکنون می‌توانید اپلیکیشن استادکار را نصب نمایید. به کمک این اپلیکیشن می توانید امتیازها و نظرات دیگر کاربران را در مورد هر یک از خدمات بخوانید و با کمک آن بهترین انتخاب را داشته باشید.

خدمات نظافت منزل توسط آقا در استادکار

نظافت منزل

  • شستن دیوار‌ها و پنجره‌ها
  • شستن و تی کشیدن کف
  • نظافت پذیرایی‌و نظافت اتاق‌ها
  • شستن سرویس بهداشتی و حمام
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 6 =