علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان چیست؟

اگر از یکی از مدل‌های پکیج بوتان در منزل یا محیط کارتان استفاده می‌کنید، حتماً این سوال برای شما هم پیش آمده که علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مدل اپتیمای شما چیست و یا چرا چراغ قرمز پکیج بوتان محیط کارتان مدام روشن و خاموش می‌شود. بهتر است بدانید که چشمک زدن چراغ پکیج بوتان نشان دهنده بروز مشکلی در دستگاه شماست. در این مقاله از وبلاگ استادکار قصد داریم تا به بررسی علت چشمک زدن چراغ پکیج بوتان در مدل‌های مختلف آن بپردازیم و ببینیم که چطور باید این مشکل را برطرف کنیم، پس با ما همراه باشید.

علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان

عوامل متفاوتی می‌تواند موجب شود که چراغ قرمز پکیج بوتان شما روشن شود و شما باید با مشاهده این موضوع همیشه چندین موارد را مد نظر داشته باشید.

 1. اولین دلیلی که ممکن است موجب قرمز شدن چراغ و خاموش شدن پکیج بوتان شود، معمولاً مربوط به قطع شدن گاز ورودی دستگاه است. در این مواقع معمولاً دستگاه روشن نمی‌شود و چراغ قرمز آن نیز به صورت ثابت روشن می‌ماند.
 2. علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان در مدل‌های مختلف می‌تواند به دلیل قطع شدن برق دستگاه باشد. پس زمانی که متوجه شدید که چراغ قرمز دستگاه روشن است، ابتدا برق ورودی آن را به خوبی بررسی نمایید.
 3. سومین علت که موجب می‌شود چراغ قرمز پکیج بوتان روشن شود، سوختن برد کنترل دستگاه است. در این وضعیت دستگاه روشن می‌شود و در حالی که چراغ قرمز نیز روشن شده است، امکان انجام هیچ عملیاتی در دستگاه وجود ندارد.
 4. به علاوه علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان می‌تواند ناشی از تشکیل نشدن درست شعله یا بروز مشکلی در ntc مربوط به سیستم گرمایشی باشد.
 5. ممکن است مشکل یا اختلالی در فن دستگاه رخ داده باشد.
 6. توجه داشته باشید که کم شدن فشار بار دستگاه نیز می‌تواند موجب چشمک زدن چراغ پکیج بوتان شود.
علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان
عوامل متفاوتی می‌تواند موجب شود که چراغ قرمز پکیج بوتان شما روشن شود

چطور از روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان جلوگیری کنیم؟

رعایت کردن برخی از نکات می‌تواند به شما کمک کند تا کمتر با مشکلات رایج روشن شدن چراغ قرمز چشمک زن پکیج بوتان مواجه شوید و از این موضوع پیشگیری کنید.

 • می‌توانید دور فن کنسول را از ۶ ولت به ۱۲ ولت ارتقا دهید. هر چند که این موضوع کمی روی سر و صدای ایجاد شده از فن تأثیر می‌گذارد، اما گاهی اوقات علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مدل اپتیما یا هر مدل پکیج دیگری که دارید مربوط به همین دور فن است.
 • می‌توانید در بیرون کنسول از فن استفاده کنید، این فن‌ها معمولاً در زیر کنسول و پشت آن قرار می‌گیرند.
 • می‌توانید فضای بین هت سینک و کانال هوا را به وسیله فویل آلومینیوم پر کنید.
 • می‌توانید بر روی پل جنوبی دستگاه از یک هت سینک دست ساز استفاده کنید.

به علاوه همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، زمانی که فشار آبگرم دستگاه افت کند، چراغ قرمز چشمک زن پکیج بوتان روشن می‌شود. در این مواقع باید ابتدا مطمئن شوید که سیستم لوله‌کشی شما دچار گرفتگی نشده باشد. بهتر است این کار توسط یک تکنسین انجام شود و با دقت بررسی شود و در صورت لزوم شیلنگ‌ها تعویض و رسوب‌زدایی شوند.

بهتر است رسوب زدایی لوله‌های پکیج توسط یک تکنسین انجام شود
بهتر است رسوب زدایی لوله‌های پکیج توسط یک تکنسین انجام شود

اگر رسوب در مبدل دستگاه نیز ایجاد شده باشد، باید با دقت اسید شویی شود و این کار بهتر است حتماً به صورت تخصصی انجام شود تا موجب بروز خسارت بیشتر نگردد.

در برخی مواقع بعد از بررسی علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل پارما یا برخی دیگر از مدل‌ها ممکن است دستگاه خاموش شود و نیاز به روشن کردن مجدد آن داشته باشید. در این مواقع باید قبل از روشن کردن ابتدا برق، تهویه و گاز دستگاه را بررسی نمایید و اجازه دهید تا دستگاه از آب پر شود و فشار آن روی ۵/۱ تنظیم شود. سپس پیچ مربوط به پشت پمپ را باز کنید و بعد از انتخاب کلید زمستانه یا تابستانه دستگاه را روی حالت مناسب تنظیم کنید.

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل پارما
بعد از روشن کردن پکیج باید آن را روی حالت مناسب تنظیم کنید.

اگر دستگاه به طور صحیح شروع به کار کردن کرد، پس همه چیز به خوبی انجام شده و مشکل به درستی برطرف شده است. به یاد داشته باشید پیدا کردن علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان پارما به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر مشکل ایجاد شده در دستگاه را برطرف کنید و بار دیگر آن را روشن نمایید. فراموش نکنید که در بسیاری موارد، چراغ قرمز پکیج بوتان calda Venezia نیز همانند مدل پارما و اپتیما باید به درستی بررسی و سپس برطرف شود.

کلام آخر

زمانی که چراغ چشمک زدن پکیج بوتان روشن می‌شود باید قبل از هر اقدامی ابتدا عامل بروز مشکل را پیدا کنید و سپس اقدام به رفع آن نمایید. فراموش نکنید که این موضوع معمولاً در مدل‌های مختلف مشابه هم هستند و گاهی مشکل به وجود آمده در پکیج جدی‌تر از آن است که خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید. در چنین مواقعی می‌توانید از همکاران ما در استادکار کمک بگیرید تا در اسرع وقت با حضور در محل، اختلال به وجود آمده را رفع کنند.

خدمات تعمیر و سرویس پکیج در تهران

تعمیر و سرویس پکیج

 • تعمیر پکیج دیواری و زمینی
 • نصب و راه اندازی پکیج
 • سرویس کامل پکیج
 • لوله کشی و تعویض قطعات پکیج
دریافت این خدمت از استادکار

مژده عاشوری
مژده شرف عاشوری مترجمِ ورزشکار تیم استادکاره! مژده لیسانسش رو مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانسش رو فیزیولوژی ورزش خونده. مژده به نوشتن و در کنارش به فتوشاپ و ادیت عکس و ویدئو علاقه داره. مژده عاشوری به کارهای هنری علاقه داره و معمولا بخش عمده ای از زمانش رو به درست کردن کاردستی و کارهای هنری اختصاص میده. مژده در مورد کارهای هنریش میگه: «من دوست دارم همه چیز رو با خلاقیت و فکر خودم درست کنم و از کپی برداری متنفرم» مژده یکی از نویسندگان توانمند استادکار هست که میتونه در موضوعات مختلفی مثل دکوراسیون، مد و زیبایی، تغذیه و ورزش و هر موضوعی که براش جذابیت داشته باشه نویسندگی کنه. خودش میگه که: «من همیشه تنوع در نویسندگی رو بیشتر از تمرکز در یک موضوع خاص دوست دارم» مژده عاشوری یکی از طرفداران اصلی مثبت اندیشیه و کتابهای متعددی در زمینه کنترل ذهن، نیروی اراده و رازهای موفقیت مطالعه کرده. او به شدت به مثبت بودن اعتقاد داره و فکر میکنه اگر هر انسانی آرزوهاش رو دنبال کنه و در این مسیر خوش بین باشه و بخواد که پیشرفت بکنه، حتما میتونه. پیشنهاد میکنیم که مطالب مژده رو از دست ندین.