آموزش باز کردن قفل درب خانه، ماشین، کمد و …

در این مطلب می‌خوانید:

تهیه یک کلید یدکی و یا وقت گذاشتن برای خواندن آموزش باز کردن قفل درب خانه، ماشین، کمد و … یا آموختن روش تعمیر قفل کمد دیواری، معمولا موضوع زیاد مهمی ‌به نظر نمی‌رسد؛ البته تا زمانی که به آن نیاز نداشته باشید! اگر تا به حال کلیدتان را گم یا فراموش کرده باشید یا کسی آن را از شما دزدیده باشد، حتما می‌دانید که باز کردن قفل در خانه یا ماشین خودتان در چنین شرایطی چقدر خجالت آور و البته سخت است.

لحظه‌ای را تصور کنید که نیمه شب از مهمانی به خانه برگشته‌اید و متوجه می‌شوید که کلیدتان را فراموش کردید، یا در یک محله خلوت به سرعت به سمت ماشین و حریم امن‌تان می‌روید که متوجه می‌شوید سوئیچ ماشین را گم کرده‌اید. همه این شرایط و ده‌ها شرایط مشابه، گواه این هستند که شما هم باید باز کردن قفل درب خانه، ماشین و … را بیاموزید.

در این مطلب سعی می‌کنیم آموزش باز کردن قفل درب تمامی ‌مواردی که ممکن است به آن‌ها احتیاج داشته باشید را پوشش دهیم. همچنین در آخر، چند راهکار ساده برای تعمیر قفل درب را با هم مرور می‌کنیم. پس برای خواندن آموزش باز کردن قفل کمد دیواری، آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب بدون کلید، باز کردن قفل در خانه و ماشین با ما همراه باشید.

آموزش باز کردن قفل درب

روش باز کردن قفل در خانه و انواع دیگر درب‌ها، به نوع قفل بستگی دارد. قفل‌های قدیمی‌تر معمولا بدون کلید باز می‌شوند، در حالی که قفل‌های جدیدتر، کمی‌ سخت‌تر باز می‌شوند. در ادامه روش باز کردن قفل درهای مختلف را می‌خوانیم.

بیشتر بدانید آموزش نصب قفل برقی یا الکتریکی درب

آموزش باز کردن قفل درب خانه با کلید برآمده

در آموزش باز کردن قفل درب خانه، می‌توانید از کلیدهای برآمده استفاده کنید. کلیدهای برآمده، کلیدهای ویژه‌ای هستند که برای باز کردن سیستم‌های قفل مبتنی بر پین (که در بیشتر خانه‌ها به کار رفته‌اند) استفاده می‌شوند. بیشتر سیستم‌های پین، دارای بار فنری هستند، در این قفل‌ها پشته‌های کلیدها روی پین‌های مربوطه فشار وارد می‌کنند که منجر به باز شدن قفل در می‌شود.

روش باز کردن قفل در خانه با کلید برآمده، معمولا برای قفل منازل معمولی استفاده می‌شود، زیرا بیشتر خانه‌ها از کلید یک طرفه استفاده می‌کنند. از آنجایی که بیشتر اتومبیل‌ها دارای کلید دو طرفه هستند، این کلیدها برای باز کردن قفل در خودرو به اندازه خانه مفید نیستند و در ادامه مطلب آموزش باز کردن قفل درب ماشین را جداگانه می‌خوانیم.

آموزش باز کردن قفل درب با استفاده از کلید برآمده 
آموزش باز کردن قفل درب با استفاده از کلید برآمده

آموزش باز کردن قفل درب خانه با گیره کاغذ یا سنجاق سر

در روش دوم آموزش باز کردن قفل درب، به دو سنجاق یا گیره نیاز دارید. ابتدا باید ابزار انتخابی‌تان را به شکل حرف L در بیاورید. سپس آن را داخل سوراخ قفل در کنید و با دست‌تان در جای خود نگهش دارید. سنجاق یا گیره دیگر را از بالای ابزار اول، داخل سوراخ کرده و آنقدر تکان دهید تا صدای باز شدن قفل در را بشنوید. پس از شنیدن این صدا، می‌توانید قفل در را باز کنید.

آموزش باز کردن قفل درب استفاده از گیره کاغذ یا سنجاق سر 
آموزش باز کردن قفل درب استفاده از گیره کاغذ یا سنجاق سر

آموزش باز کردن قفل درب خانه با کارت اعتباری

یکی از رایج‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌های آموزش باز کردن قفل درب خانه، استفاده از کارت اعتباری است. احتمالا این روش باز کردن قفل در را در فیلم‌ها دیده‌اید. شما می‌توانید از کارت اعتباری یا هر کارت پلاستیکی قابل انعطاف دیگری برای باز کردن قفل در (قفل نشده) استفاده کنید. فقط کافی است کارت را در شکاف بین درب و قاب وارد کرده و آن را خلاف جهت دستگیره خم کنید.

استفاده از کارت اعتباری در آموزش باز کردن قفل درب
استفاده از کارت اعتباری در آموزش باز کردن قفل درب

آموزش باز کردن قفل درب چوبی قدیمی

گاهی اوقات ممکن است حتی با کلید هم موفق به باز کردن قفل در نشوید. این اتفاق معمولا به این دلیل میفتد که در و قفل آن قدیمی هستند. یکی از مهم‌ترین نکات آموزش باز کردن قفل درب چوبی قدیمی این است که قفل را کمی روغن کاری کنید.

اگر قصد تعویض قفل را ندارید، روان‌کننده‌ای کم چربی مانند پودر گرافیت را انتخاب کنید، زیرا روغن پس از خشک شدن، قفل را حتی محکم‌تر از قبل می‌کند. اسپری کردن مقداری کم از ماده، مستقیما درون سوراخ کلید معمولا کافی است. روغن زیادی ممکن است خودش غیر مفید باشد.

نکته مهم دیگر در آموزش باز کردن قفل درب چوبی قدیمی این است که گاهی برای باز کردن قفل در چوبی قدیمی، نیاز است در را کمی فشار دهید. بسیاری از درهای قدیمی‌تر برای باز کردن قفل در، نیاز به کمی فشار روی درب دارند، زیرا درب قدیمی خم شده و روی زاویه‌ای نادرست به قفل فشار می‌آورد. بنابراین برای باز کردن قفل در چوبی قدیمی، کمی در جهات مختلف به در فشار بیاورید.

آموزش باز کردن قفل درب چوبی قدیمی با فشار یا روغن کاری
آموزش باز کردن قفل درب چوبی قدیمی با فشار یا روغن کاری

آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب

اگر خانه شما درهای داخلی زیادی دارد، ممکن است دیر یا زود کلید یکی از آن‌ها را گم کنید، آن را درون اتاق جا بگذارید و یا متوجه شوید که فرزند کوچک‌تان در را روی خودش قفل کرده است و نمی‌تواند بیرون بیاید و شما مجبورید برای باز کردن قفل در اتاق خواب قفل شده اقدام کنید. بنابراین خوب است کمی برای خواندن آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب بدون کلید وقت بگذارید.
اگر دستگیره در اتاق شما به سادگی و با فشار قفل می‌شود، شانس آورده‎اید. زیرا برای باز کردن قفل در اتاق خواب فشاری، بیشتر اوقات تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک گیره کاغذی را داخل سوراخ کنید و به مکانیسم قفل در فشار بیاورید.

اگر قفل در اتاق‌تان دارای یک شکاف است، می‌توانید از یک چاقوی باریک هم برای باز کردن قفل در اتاق خواب استفاده کنید. البته باز کردن قفل در اتاق خواب کلیدی (غیرفشاری)، کمی‌ سخت‌تر اما در نهایت قابل انجام است. در ادامه به آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب بدون کلید و با روش‌های مختلف می‌پردازیم.

باز کردن قفل درب اتاق خواب قفل شده با گیره کاغذ

ساده‌ترین روش برای باز کردن قفل در اتاق خواب قفل شده، استفاده از گیره کاغذی است. می‌توانید از سمت مخالف گیره کاغذ برای باز کردن قفل در اتاق خواب قفل شده استفاده کنید. یک طرف گیره فشار لازم را روی قفل ایجاد می‌کند و طرف دیگر آن، نقش کلید را.

برای باز کردن قفل در اتاق خواب قفل شده با گیره کاغذ ابتدا یک طرف آن را در قسمت پایین قفل وارد کنید و آن را در جهتی که همیشه کلید را می‌چرخانید، بگردانید تا به قفل فشار وارد کنید. این فشار را باید در طول فرایند حفظ کنید. سپس به آرامی‌ سمت دیگر گیره را در قسمت بالایی قفل وارد کنید.

در این زمان باید صدای باز شدن پین‌های مختلف قفل را بشنوید. وقتی همه پین‌ها را با موفقیت بالا برده باشید، آچار ناگهان آزادانه می‌چرخد ​​و باز کردن قفل در اتاق خواب قفل شده با موفقیت انجام می‌شود.

برای باز کردن قفل در اتاق خواب قفل شده، می‌توانید از سنجاق سر هم به جای گیره کاغذی استفاده کنید.

روش باز کردن قفل در اتاق خواب قفل شده با گیره کاغذ یا سنجاق سر
روش باز کردن قفل در اتاق خواب قفل شده با گیره کاغذ یا سنجاق سر

آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب بدون کلید

دومین روش برای آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب بدون کلید، استفاده از کارت اعتباری است. بعضی از دستگیره و قفل‌های اهرمی‌ با روش باز کردن قفل در با کارت اعتباری، به راحتی باز می‌شوند.

البته پیشنهاد می‌کنیم برای باز کردن قفل در اتاق خواب از کارت اعتباری یا بانکی خود استفاده نکنید زیرا ممکن است در این روند آسیب ببیند. درعوض از کارت‌هایی استفاده کنید که از اهمیت کمتری برخوردار بوده و سفت اما تا حدودی انعطاف پذیر هستند، مانند کارت مشتریان فروشگاه‌های مواد غذایی یا کارت کتابخانه چند لایه.

برای باز کردن قفل در اتاق خواب قفل شده با کارت اعتباری، کارت را در شکاف بین درب و قاب بکشید. درست از بالای دستگیره و قفل شروع کنید و کارت را به سمت پایین و داخل بکشید.

ممکن است مجبور شوید آن را کمی‌ تکان دهید تا وارد شکاف شود، اما اگر خوش شانس باشید، کارت روی قفل در فشار می‌آورد و قفل در را باز می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم در حین باز کردن قفل در اتاق خواب با کارت اعتباری، به در تکیه داده و کمی‌ فشار به آن وارد کنید تا راحت‌تر باز شود.

روش باز کردن قفل در اتاق خواب با کارتی مانند کارت اعتباری یا کارت باشگاه مشتریان
روش باز کردن قفل در اتاق خواب با کارتی مانند کارت اعتباری یا کارت باشگاه مشتریان

آموزش باز کردن قفل درب چوبی اتاق خواب

در صورتی که کارت اعتباری‌تان را بیرون از خانه جا گذاشته‌اید و کارتی مشابه آن در خانه ندارید، می‌توانید روش بالا را با یک چاقو امتحان کنید. البته چاقویی که برای باز کردن قفل در اتاق خواب استفاده می‌کنید نباید خیلی تیز باشد. بنابراین بهتر است از چاقویی مثل چاقوی کره خوری برای باز کردن قفل در اتاق خواب استفاده کنید. چاقو را مانند کارت اعتباری در شکاف در و بالای قفل قرار داده و چند بار آن را بالا و پایین ببرید تا قفل در باز شود.

آموزش باز کردن قفل درب چوبی اتاق خواب با چاقو به جای کارت اعتباری
آموزش باز کردن قفل درب چوبی اتاق خواب با چاقو به جای کارت اعتباری

باز کردن قفل درب اتاق خواب پس از شکسته شدن کلید در قفل

در صورتی که بر حسب اتفاق، کلیدتان داخل قفل در اتاق خواب شکست، می‌توانید از این روش‌ها برای باز کردن قفل در اتاق خواب استفاده کنید:

می‌توانید با استفاده از چسب قطره‌ای، قسمتی از کلید که در دست‌تان مانده است با به قسمتی که درون قفل مانده، بچسبانید تا کلیدتان به نوعی احیا شود. البته در این روش باز کردن قفل در اتاق خواب، باید دقت کنید که قفل به چسب آغشته نشود.

در صورتی که کلید طوری داخل قفل شکسته است که قسمتی از آن بیرون از قفل مانده، می‌توانید با استفاده از یک انبردست دم باریک و یا موچین، کلید شکسته شده را از قفل خارج کرده و سپس با کلید دری اقدام به باز کردن قفل در اتاق خواب کنید.

روش باز کردن قفل در اتاق خواب در صورتی که کلید داخل قفل آن شکسته شده باشد
روش باز کردن قفل در اتاق خواب در صورتی که کلید داخل قفل آن شکسته شده باشد

آموزش باز کردن قفل کمد دیواری

یکی از سوال‌های رایج درباره باز کردن قفل در این است که چگونه قفل کمد را باز کنیم. اتفاق رایجی است که در محل کار یا در خانه کلید کمد گم شود و مجبور شویم سوال “چگونه قفل کمد را باز کنیم” را در اینترنت جست و جو کنیم. بنابراین در این قسمت، به آموزش باز کردن قفل کمد بدون کلید می‌پردازیم.

آموزش باز کردن قفل کمد بدون کلید

برای آموزش باز کردن قفل کمد دیواری، به وسیله‌ای مثل گیره کاغذ یا سنجاق سر نیاز خواهید داشت.

برای باز کردن قفل در کمد، یک گیره کاغذ را صاف کنید، اما یک طرف آن را همانطور خمیده نگه دارید (برای باز کردن قفل در کمد از قسمت خمیده گیره کاغذ استفاده خواهید کرد). در صورت تمایل می‌توانید از یک جفت انبردست برای خم کردن گیره کاغذ استفاده کنید.

گیره کاغذ در واقع نقش کلید را ایفا می‌کند. گیره را به طور عمودی در بیان نگشت اشاره و انگشت شست خود نگه دارید و انتهای خمیده را درون شکاف فشار دهید تا مغزی قفل را تکان دهد. اطمینان حاصل کنید که گیره کاغذ را در جهت صحیح نگه داشته‌اید. اگر آن را به صورت افقی نگه دارید، گیره کاغذ در سوراخ کلید جا نمی‌شود.

در حین انجام این کار، گیره کاغذ روی پین‌های قفل فشار وارد می‌کند. سپس یک گیره دیگر را بالای گیره اول و درون قفل فرو برده و آن را آنقدر تکان دهید تا قفل را باز کند.

قفل هر کمدی متفاوت است، بنابراین قبل از باز کردن قفل در، باید جهت صحیح چرخاندن ابزارتان را پیدا کنید. برای این کار گیره کاغذ را ابتدا به سمت چپ و سپس به سمت راست بچرخانید. هنگام جابجایی گیره، باید به راحتی جهت صحیح را حس کنید. زمانی که گیره کاغذ به راحتی بچرخد، یعنی موقعیت باز کردن صحیح را پیدا کرده‌اید.

آموزش باز کردن قفل کمد بدون کلید و با سنجاق سر یا گیره کاغذ
آموزش باز کردن قفل کمد بدون کلید و با سنجاق سر یا گیره کاغذ

آموزش باز کردن قفل کمد دیواری با برداشتن قفل

یک روش باز کردن قفل در کمد هم از طریق باز کردن و بیرون آوردن کل قفل است. اگر قفل درب کمدتان قفلی ساده همراه با لولا است، می‌توانید به راحتی کل این مجموعه را از جایش بیرون بیاورید. البته طبیعتا پس از به کارگیری این روش باز کردن قفل در، باید قفل و لولاهای درب کمد را تعویض کنید.

آموزش باز کردن قفل کمد دیواری با حذف قفل در
آموزش باز کردن قفل کمد دیواری با حذف قفل در

آموزش باز کردن قفل درب ماشین

مکانیسم‌های قفل شدن درب در انواع مختلف اتومبیل، بسیار متفاوت است. همه خودروهای جدید دارای قفل‌های قدرتی با کنترل از راه دور هستند، اما اتومبیل‌های قدیمی‎‌تر فقط به صورت دستی باز می‌شوند.

همچنین قفل برخی از وسایل نقلیه در قسمت بالای درب و کنار پنجره واقع شده و در برخی دیگر از اتوموبیل‌ها، قفل داخل دستگیره در قرار گرفته است. بنابراین از قبل مطمئن شوید که مکانیزم قفل درب خودروی داخل قرار گرفته یا خارج، زیرا این قضیه در نوع روش باز کردن قفل در ماشین تاثیر دارد.

روش باز کردن قفل در ماشین با بند کفش

روش باز کردن قفل در خودرو با بند کفش فقط برای خودروهایی قابل استفاده است که قفل درشان با بالا کشیدن دستگیره باز می‌شود. برای باز کردن قفل در، باید یک حلقه کوچک در وسط بند کفش‌تان ایجاد کنید تا وقتی دور قفل در قرار می‌گیرد، بتوانید آن را سفت کنید.

از طریق فضای بین در ماشین و بیرون ماشین (یعنی از لای در) بند کفش را به داخل خودرو بفرستید. آن را دور قفل قلاب کنید، حلقه را محکم کنید و بند را به سمت بالا بکشید. البته این روش باز کردن در خودرو، نیاز به کمی‌ تمرین دارد، اما کاربردی است.

آموزش باز کردن قفل درب خودرو تنها با یک بند کفش یا بندی نازک
آموزش باز کردن قفل درب خودرو تنها با یک بند کفش یا بندی نازک

روش باز کردن قفل در ماشین با چوب رختی

در این روش باز کردن قفل در، به یک چوب رختی سیمی‌ احتیاج دارید تا بتوانید آن را باز کنید و با آن یک قلاب بسازید که می‌تواند داخل پنجره برود.

این قلاب و سیم را باید از بین لاستیک بیرون پنجره و شیشه به داخل بفرستید و بعد از آن باید آن را کمی‌ تکان دهید تا بازویی که قفل در را کنترل می‌کند، پیدا کنید. این روش باز کردن قفل در خودرو، ممکن است کمی‌ زمان بر باشد، اما در شرایط اضطراری می‌توانید به آن امیدوار باشید. اگر به تلفن همراه‌تان یا اینترنت دسترسی دارید، می‌توانید مدل خودرویتان را جست و جو کنید و ببینید که بازویی و مکانیزم قفل شدن در آن کجا قرار گرفته است.

این روش باز کردن قفل در ماشین، برای قفل‌های افقی هم قابل استفاده است، زیرا شما در حال کار بر روی مکانیسم قفل کردن داخل درب هستید، نه به دنبال بالا یا پایین کردن دکمه قفل داخل ماشین.

آموزش باز کردن قفل درب خودرو با یک چوب رختی سیمی
آموزش باز کردن قفل درب خودرو با یک چوب رختی سیمی

روش باز کردن قفل در ماشین با میله فلزی و پیچ گوشتی

از آنجایی که در این روش باز کردن قفل در ماشین، با اشیای فلزی سر و کار داریم، ممکن است به ماشینتان آسیب برسد، بنابراین حسابی مراقب باشید.

برای اجرای روش باز کردن قفل در ماشین با میله فلزی و پیچ گوشتی، یک پیچ گوشتی را در فضای بین بالای در و لاسیتک آن جا دهید تا کمی‌ باز شود. سپس میله فلزی را از فضای ایجاد شده به داخل ماشین بفرستید و دکمه قفل درب را بزنید.

آموزش باز کردن قفل درب خودرو با پیچ گوشتی و میله فلزی
آموزش باز کردن قفل درب خودرو با پیچ گوشتی و میله فلزی

تعمیر قفل درب

گاهی اوقات مکانیزم قفل درب خانه، اتاق و یا کمد شما، به دلایل مختلف دچار مشکل یا کندی شده و نیاز به تعمیر قفل در احساس می‌شود. تعمیر قفل کمد دیواری یا خانه، معمولا نیاز به تجربه و دانش یک کلیدساز یا قفل ساز حرفه‌ای دارد، اما گاهی اوقات هم می‌توانید با روش‌های ساده‌ای، تعمیر قفل کمد دیواری یا اتاق را انجام دهید. همچنین گاهی اوقات ممکن است به دلایل فنی، اصلا تعمیر قفل در امکان‌پذیر نباشد و به کل، مجبور به تعویض قفل در شوید.

در ادامه روش‌های ساده تعمیر قفل در را می‌خوانیم:

تعمیر قفل در آسیب دیده در اثر یخ زدگی

گاهی اوقات قفل درب، به خصوص درهای بیرونی خانه، در اثر دمای پایین هوا، دچار یخ زدگی می‌شوند. برای تعمیر قفل در یخ زده می‌توانید از مواد ضدعفونی کننده مخصوص قفل که حاوی الکل هستند و یا روغن‌ مخصوص قفل در استفاده کنید تا یخ زدگی را برطرف کنید.

یک راه حل ساده و نسبتا سریع دیگر برای تعمیر قفل در یخ زده، استفاده از گرافیت است. می‌توانید با کشیدن گرافیت روی قفل در، یخ زدگی آن را برطرف کنید.

به عنوان راه حل آخر تعمیر قفل در یخ زده، می‌توانید به سادگی و بدون هیچ ابزاری، کلید را با مالش دستان خود گرم کنید و آن را داخل قفل کنید. البته این کار را باید آنقدر تکرار کنید تا گرمای کلید، یخ قفل در را باز کنید.

تعمیر قفل در یخ زده
تعمیر قفل در یخ زده

تعمیر قفل در پس از شکستن کلید در آن

در صورتی که به هر دلیلی کلید داخل قفل در شکست، هیچ جای نگرانی نیست و در این شرایط به سادگی به تعمیر قفل در بپردازید. کافی‌ است با یک انبردست کلید شکسته شده را از داخل قفل در بیرون بکشید.

تعمیر قفل در پس از شکستن کلید در آن
تعمیر قفل در پس از شکستن کلید در آن

تعمیر قفل در کمد قدیمی و خاک گرفته

گاهی اوقات باز نشدن قفل در می‌تواند تنها به علت جمع شدن گرد و خاک داخل آن باشد. برای تعمیر قفل در کمد یا اتاق خاک گرفته، سعی کنید با دمیدن داخل قفل، استفاده از یک گوش پاک کن ظریف و یا مقداری گرافیت، گرد و خاک آن را تمیز کنید تا در به راحتی باز شود.

تعمیر قفل در کمد یا اتاق قدیمی و خاک گرفته
تعمیر قفل در کمد یا اتاق قدیمی و خاک گرفته

تعمیر قفل دری که با کلید باز نمی‌شود

در صورتی که کلید در قفل در چرخانده شده اما قفل باز نمی‌شود، برای تعمیر قفل در، آن را با ابزارهای لازم باز کنید و پیچ و زبانه قفل را بررسی کنید. در صورت تراز نبودن قفل و زبانه، آن‌ها را تنظیم کرده و قفل را مجدد در جای خود نصب کنید. معمولا با همین اقدام کوچک تعمیر قفل در انجام می‌شود.

تعمیر قفل در با تراز کردن زبانه و قفل
تعمیر قفل در با تراز کردن زبانه و قفل

تعمیر قفل در اتاقی که قفل نمی‌شود

یکی از دلایل قفل نشدن درب، وجود آثار رنگ قدیمی در اطراف آن است. اگر رگه‌هایی از رنگ در اطراف قفل درتان می‌بینید، سعی کنید آن‌ها را با یک چاقو یا چیزی مثل خلال دندان بتراشید تا در به درستی قفل شود.

یک دلیل دیگر قفل نشدن در، تراز نبودن قفل و صفحه بسته شده روی دیوار است. در صورتی که به تراز نبودن این دو مورد شک دارید، در را چند بار به آرامی باز و بسته کنید و به جای زبانه قفل دقت کنید تا مطمئن شوید که با صفحه تراز نیست. در این صورت می‌توانید با شل کردن پیچ‌های قفل، آن را کمی بالا و پایین کنید تا با صفحه تنظیم شود.

تعمیر قفلی که به درستی بسته نمی‌شود
تعمیر قفلی که به درستی بسته نمی‌شود

سخن آخر

در این مطلب درباره آموزش باز کردن قفل درب، باز کردن قفل در اتاق خواب، آموزش باز کردن قفل کمد دیواری، تعمیر قفل کمد دیواری و باز کردن قفل در خودرو در شرایط اضطراری خواندیم.

امیدواریم هیچگاه در شرایطی گرفتار نشوید که نیاز به باز کردن قفل در داشته باشید، اما اگر چنین مشکلی برایتان پیش آمد، سعی کنید در وهله اول، چه برای اینکه به قفل در آسیب نزنید و چه برای توجه به مسائل حقوقی، به سراغ کلیدسازان حرفه‌ای بروید. به این شکل، پس از باز کردن قفل در نیازی به تعمیر قفل نیز نخواهید داشت. اما اگر در ساعاتی از روز که دسترسی به افراد متخصص ندارید نیاز به باز کردن قفل در داشتید، حتما انواع روش باز کردن قفل در ذکر شده در این مطلب را امتحان کنید.

سارا چگینی
سردبیر محتوای بخش دکوراسیون و چیدمان و خانه‌داری وبلاگ استادکار | سارا نویسنده و روایتگری خبره است که باستان شناسی خوانده! سارا می‌گوید که «نویسندگی یکی از هنرهای اصلی من است.» او نگارش خیلی خوبی دارد، عاشق خلق داستان و روایتگری است و به زبان انگلیسی هم مسلط است. او در حوزه نویسندگی وب، مدیریت و تولید محتوای دیجیتال تجربه و تبحر بالایی دارد. سارا چگینی تقریبا به تمامی ابزارهای مورد نیاز حوزه محتوا، ویرایش محتوای تصویری و متنی و آنالیز آن‌ها مسلط است. آشپزی و قنادی از توانمندی‌های خوشمزه ساراست. او دف و پیانو هم (در زمان‌های دور) میزده! سارا کتاب خوار قهاری نیز هست و علاقمند است در موضوعاتی مانند گردشگری و تاریخ و بازاریابی دیجیتال هم بنویسد.