راهنمای راه اندازی و نصب کولر آبی

راهنمای جامع نصب و راه‌اندازی کولر آبی

در این مطلب می‌خوانید:

تابستان نزدیک شده و شما یک کولر آبی جدید برای منزلتان خریداری کرده‌اید، همسرتان مدام از گرمای هوا شکایت می‌کند و صورت فرزند کوچکتان نیز غرق عرق شده است. با خودتان فکر می‌کنید حالا که کمی از کارهای فنی سر درمی‌آورید، کاش می‌توانستید همین امروز اقدام به راه‌اندازی کولر آبی خانه کنید. در اینترنت عبارت نصب کولر آبی را جستجو می‌کنید و هیچ‌کدام از مقاله‌ها آن طور که باید طریقه نصب کولر آبی را شرح نمی‌دهد.

اما اگر هدف شما پیدا کردن یک راهنمای کامل برای این کار است بهتر است بدانید که در جای درستی قرار گرفته‌اید. در این مقاله قصد داریم تا به شما نحوه نصب برق کولر آبی، راه‌اندازی موتور کولر آبی و سایر جزئیات نصب کولر را یاد دهیم، پس با ما همراه باشید.

مراحل نصب کولر آبی

برای نصب کولر آبی لازم است تا مراحل مختلفی نظیر نصب برق کولر آبی، نصب موتور کولر آبی، کلید و جعبه تقسیم را پشت سر بگذارید و مطمئن شوید که همه این بخش‌ها به درستی راه اندازی شده‌اند و مشکلی در عملکردشان وجود ندارد.

در نظر داشته باشید که جعبه تقسیم به جایگاهی برای قرار گرفتن اتصالات برق گفته می‌شود و به جای اینکه سیم‌ها به طور مستقیم به هم وصل شوند و خطر برق گرفتگی و اتصالی به وجود بیاید، از جعبه تقسیم استفاده می‌شود.

اگر هنوز کولر آبی خود را نخریده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم راهنمای انتخاب انواع کولر آبی را قبل از خرید بخوانید.

نکات نصب جعبه تقسیم کولر آبی
برای قرار گرفتن اتصالات برق در نصب کولر آبی از جعبه تقسیم استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که اگر در خانه شما قبل از این کولری نصب نبوده، احتمالاً نصب کولر آبی نیاز به برق‌کشی، لوله‌کشی و انجام کارهای فنی زیادی دارد که در این مقاله به طور مختصر به آن‌ها می‌پردازیم. اما بهتر است بدانید که تمامی این مراحل کاملاً فنی هستند و نیاز به دانش و مهارت لازم دارند، لذا اگر توانایی و تجربه کافی برای این کار را ندارید، حتماً از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن استادکار ثبت نام و از یک متخصص درخواست کنید تا مراحل نصب کولر آبی منزلتان را انجام دهد. برای این کار می‌توانید از لینک زیر هم استفاده کنید.

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی

 • تعمیر کولر آبی پوشالی، پرتابل، سلولوزی و رومیزی
 • رفع نشتی کف کولر
 • تعویض پوشال، برزنت و تعویض کف کولر آبی
 • تعمیر پمپ آب، دینام و موتور کولر آبی
دریافت این خدمت از استادکار
خدمات نصب و راه اندازی کولر آبی استادکار
اگر هیچ دانش و تجربه‌ای در زمینه نصب کولر آبی ندارید، بهتر است این کار را به متخصصین استادکار واگذار کنید.

طریقه سیم‌کشی و نصب برق کولر آبی

یکی از اولین و مهم‌ترین اقدامات جهت راه‌اندازی کولر آبی، سیم‌کشی و نصب برق کولر آبی است. بهتر است اگر از قبل در خانه شما کولر نصب نبوده و نیاز به اجرای نقشه سیم‌کشی موتور کولر آبی با خازن دارد، حتماً از یک برق‌کار ماهر برای این موضوع کمک بگیرید.

سیم کشی و برق کاری

سیم‌کشی و برق‌کاری

 • سیم‌کشی رو‌کار و تو‌کار
 • سیم کشی برق سه فاز و تک فاز
 • خدمات برقکاری و سیم کشی برق خانگی و صنعتی
 • تعویض و نصب کلید و پریز برق
دریافت این خدمت از استادکار

کولر آبی شما برای اینکه بتواند کار کند، قبل از هر چیزی نیاز به سیم‌کشی مناسب دارد. شما به منظور راه‌اندازی کولر آبی باید سه رشته سیم در پشت کولر داشته باشید که این رشته‌ها را باید با توجه به نوع برق‌کشی ساختمان از پشت کنتور یا جعبه تقسیم تأمین کنید.

قطر رشته سیمی که برای نصب کلید کولر استفاده می‌شود، باید 5/2 میلی‌متری باشد. 3 سیم مورد نیاز برای نصب برق کولر آبی سیم‌های فاز، نول و ارت هستند که این سیم‌ها باید تا محل نصب کولر و جایی که جعبه تقسیم کولر آبی قرار گرفته است، کشیده شوند.

برای این کار و کشیدن سیم تا این محل باید از یک کابل 5/1 در 5 رشته سیم مفتولی استفاده کنید. از این 5 رشته سیم، یکی برای نول، یکی برای دور تند کولر، یکی برای دور کند کولر، یک سیم برای پمپ آب و یک سیم به عنوان سیم ارت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که سیم اتصال به زمین یا ارت موجود نباشد، تعداد این رشته سیم‌ها 4 عدد می‌شود.

طریقه سیم کشی و نصب برق کولر آبی
یکی از مراحل اولیه و مهم نصب کولر آبی مرحله نصب برق کولر آبی است که باید حتماً به دست فردی متخصص و باتجربه انجام شود.

راهنمای نصب کلید کولر آبی

بعد از انجام سیم‌کشی و نصب برق کولر آبی باید در محل نصب کولر دو مجموعه سیم داشته باشید. یک مجموعه 3 رشته‌ای و یک سیم خروجی 5 رشته‌ای.

قبل از هر چیز ابتدا بهتر است سیم‌های ارت را جدا کنید. سیم ارت معمولاً زرد یا سبز رنگ است و یا اگر هم مشکی باشد یک نوار زرد یا سبز روی آن وجود دارد که این سیم‌ها باید به بخش ارت کولر شما نصب شود. بدون اطلاع از نقشه نصب کولر آبی شما قادر به نصب کولر آبی نخواهید بود.

برای نصب کلید کولر جدید باید بدانید که هر کلید دارای 3 دکمه مختلف با عملکردهای مختلف است. کلید اول مربوط به پمپ آب کولر آبی است. با کلید دوم می‌توانید موتور دستگاه را روشن یا خاموش کنید و کلید سوم به شما این امکان را می‌دهد تا سرعت کار کولر را کم یا زیاد کنید. برای اینکه بتوانید بهتر با نقشه نصب کولر آبی و اتصالات آن آشنا شوید، بهتر است که رنگ کلیدها را نیز بدانید:

 • کلید پمپ آب معمولاً آبی رنگ است.
 • کلید موتور معمولاً قرمز است.
 • کلید دور تند و کند می‌تواند به رنگ‌های مختلفی باشد.
راهنمای نصب کلید کولر آبی
برای نصب کلید کولر جدید باید بدانید که هر کلید دارای 3 دکمه مربوط به پمپ، موتور و سرعت کار کولر است.

نحوه نصب کلید کولر آبی سه‌پل

یکی از رایج‌ترین انواع کلید کولر آبی نوع توکار و سه‌پل آن است که اکثر خانه‌ها با این سیستم برق‌کشی می‌شوند.

نحوه نصب کلید کولر آبی سه‌پل بسیار ساده است؛ این کلیدها 4 پیچ ورودی دارند که هر پیچ باید به رشته سیم مناسب وصل شود. معمولاً روی هر کدام از این پیچ‌ها علامتی وجود دارد که به شما کمک می‌کند سیم مناسب برای نصب را راحت‌تر پیدا کنید و سیم‌ها باید با دقت به پیچ مربوطه متصل شوند:

 • علامت F مربوط به دور تند
 • علامت S مربوط به دور کند کولر
 • علامت P مربوط به پمپ
 • علامت L مربوط به فاز کولر
نحوه نصب کلید کولر آبی سه پل
یکی از رایج‌ترین انواع کلید کولر آبی نوع توکار و سه‌پل است که معمولاً نحوه نصب کلید کولر آبی سه‌پل به نسبت راحت و ساده است.

نحوه نصب کلید کولر آبی چهارپل

کلید چهارپل نوع جدیدی از انواع کلید کولر آبی است که مهم‌ترین تفاوت آن با سایر کلیدها این است که می‌توانید در صورت کار نکردن کولر، اتصال نول را به کولر قطع نمایید. یکی از مزیت‌های استفاده از کولر آبی چهار پل این است که ایمنی دستگاه بیشتر می‌شود و از فرسایش و ایجاد اتصالات کوتاه در کولر جلوگیری می‌کند.

پشت این نوع کلیدها معمولاً 6 پیچ وجود دارد که SP مربوط به دور تند، SL مربوط به دور کند، P مربوط به پمپ آب، L مربوط به فاز و N پایین مربوط به سیم نول ورودی و N بالا مربوط به نول خروجی است.

نحوه نصب کلید کولر آبی چهار پل | نصب کلید کولر جدید
پشت کلیدهای چهارپل کولر آبی معمولاً 6 پیچ وجود دارد که SP مربوط به دور تند، SL مربوط به دور کند، P مربوط به پمپ آب، L مربوط به فاز و N پایین مربوط به سیم نول ورودی و N بالا مربوط به نول خروجی است.

نحوه اتصال سیم‌کشی به ترمینال کولر

بعد از نصب کلیدها شما باید سیم‌‌کشی را به جعبه تقسیم کولر آبی متصل کنید تا ارتباط بین دستگاه و کلیدهای برق ایجاد شود. جعبه تقسیم کولر آبی به بخشی از دستگاه گفته می‌شود که معمولاً در قسمت بالای داخلی کولر قرار دارد.

در قسمت پشت کولر ورودی 5 رشته سیم وجود دارد که باید کابل‌ها را از این قسمت وارد جعبه تقسیم کولر آبی کنید. همانند قبل در اینجا هم سیم سبز یا زرد مربوط به ارت است و باید به پیچ اتصال به زمین وصل شود و اگر جایی برای نصب آن در کولر پیدا نکردید باید آن را به بدنه کولر نصب کنید.

حال با در نظر گرفتن حروف اختصاری که روی هر بخش نوشته شده سیم‌ها را با دقت به محل درست متصل کنید. فراموش نکنید که حرف P مربوط به ورودی پمپ، حرف L مربوط به فاز، حرف S مربوط به دور کند و حرف F مربوط به دور تند کولر است.

نحوه اتصال سیم‌کشی به ترمینال کولر آبی
برای نصب برق کولر آبی باید سیم‌ها را طبق حروف اختصاری که مشخص شده است به محل مناسب متصل کنید.

نحوه انتقال آب به کولر آبی

برای اینکه بتوانید آب مورد نیاز کولر را تأمین کنید باید با استفاده از لوله‌های فولادی یا پلیمری که قطرشان حدود یک چهارم اینچ است، آب را از محل کنتور به نزدیک‌ترین محل نصب کولر منتقل کنید و سپس به داخل کولر متصل نمایید. برای این کار باید لوله را به وسیله یک مغزی و سپس یک شیر فلکه به لوله آب شهری وصل کنید و بعد از نصب یک تبدیل به شیر فلکه آن را با کمک نوار تفلون محکم کنید و در نهایت نیز لوله به خروجی شناور و تبدیل کولر وصل می‌شود.

به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از لبریز شدن آب از کولر باید شناور را تنظیم کنید و برای این کار باید ابتدا مطمئن شوید که کولر در حالت تراز قرار گرفته است. برای تست این موضوع می‌توانید شیر فلکه آب مربوط به کولر را باز کنید و اجازه دهید آب تا نزدیک سرریز شدن پر شود و در این شرایط و زمانی که آب تشتک در ارتفاع حدود یک سانتی‌متری برسد و شناور جریان آب را قطع کند پس شناور به خوبی تنظیم است.

نحوه انتقال آب به کولر آبی
برای اینکه بتوانید آب مورد نیاز کولر را تأمین کنید باید با استفاده از لوله‌های فولادی یا پلیمری که قطرشان حدود یک چهارم اینچ است، آب را از محل کنتور به نزدیک‌ترین محل نصب کولر منتقل کنید و سپس به داخل کولر متصل نمایید.

نصب آب‌ریز و شناور کولر آبی

آب‌ریز به مهره‌ای که در کف کولر نصب می‌شود، گفته می‌شود که در صورتی که میزان آب زیاد شود، آب از این بخش سرریز شود. برای اتصال آن لازم است از زیر یک مهره و واشر به آن ببندید و سپس اقدام به نصب شناور کنید. کار شناور قطع کردن جریان آب برای وارد نشدن آب تا حدود 1 سانتی‌متری سرریز است.

طریقه نصب آب‌ریز و شناور کولر آبی | نحوه تنظیم شناور کولر آبی
یکی از مراحل نصب کولر آبی تنظیم شناور کولر است که نقش مهمی در عملکرد کولر آبی دارد.

ساخت و نصب چهارپایه کولر

سیستم کولر آبی به گونه‌ای است که نباید به طور مستقیم روی زمین قرار بگیرد و علت این امر نیز وجود سر ریز در کف کولر و امکان تخلیه آب و همچنین حفظ فاصله استاندارد برای توزیع هوای کولر است. به همین دلیل نیز از یک چهارپایه برای قرار گرفتن کولر استفاده می‌شود. برای این کار باید یک چهارپایه فلزی در ابعادی مناسب و محکم تهیه کنید و کولر را روی آن قرار دهید.

توجه داشته باشید که برای اطمینان از صاف بودن کولر بر روی پایه باید حتماً از تراز استفاده کنید و پس از آن کولر را به کانال متصل کنید.

ساخت و نصب چهار پایه کولر آبی
سیستم کولر آبی به گونه‌ای است که نباید به طور مستقیم روی زمین قرار بگیرد و از این رو یکی از مراحل مهم نصب کولر آبی قرار دادن یک چهارپایه کولر است.

نحوه اتصال کولر آبی به کانال

برای اتصال دهانه کولر به کانال می‌توان از چند روش استفاده کرد:

 1. استفاده از کانال‌های قابل انعطاف از جنس برزنت به همراه چسب

در این روش دهانه کولر از کانال فاصله می‌گیرد و برزنتی به عرضی حدود 30 سانتی‌متر آن‌ها را به هم متصل می‌کند. برای اتصال باید لبه‌های کار به هم دوخت شوند و به وسیله مقداری چسب همه‌کاره به هم متصل شوند.

 1. استفاده از کانال انعطاف‌پذیر به همراه پیچک، تسمه فولادی و پیچ خودکار

در این روش درست همانند قبل یک برزنت به عرض 30 سانتی‌متر بین دهانه کولر و کانال قرار می‌گیرد و اتصالات به وسیله تسمه فولادی، پیچ و پیچک انجام می‌شود.

 1. استفاده از کانال انعطاف‌پذیر به همراه گیره پلاستیکی

در این روش برای اتصال برزنت به دهانه کولر و کانال از گیره‌های پلاستیکی استفاده می‌شود که هم نسبت به روش‌های دیگر ساده‌تر است و هم با سرعت بیشتر و هزینه کمتری انجام می‌شود.

نحوه اتصال کولر آبی به کانال
برای اتصال دهانه کولر آبی به کانال می‌توان از سه روش گیره پلاستیکی، تسمه و پیچ و چسب استفاده کرد.

طریقه نصب موتور کولر آبی

برای نصب موتور کولر آبی باید بدانید که ساختمان آن از سه نوع سیم پیچ به نام راه‌انداز، دور تند و کند تشکیل شده است. روی بدنه موتور یک کلید گریز از مرکز برای خروجی سیم پیچ‌ها و کابل برق وجود دارد. سه بخش روی بدنه موتور تعبیه شده که با نام‌های com به معنی مشترک یا فاز، hi به معنی دور تند و lo به معنی دور کند مشخص شده‌اند و روی موتور سه سر ورودی برق وجود دارد که باید فیش‌ها به آن متصل شوند و باید این کار را طبق علامت‌های روی آن انجام دهید.

برای نصب موتور باید آن را طوری روی پایه‌های محفظه فن و یا پروانه قرار دهید که منافذ و سوراخ‌های روی موتور به سمت بالا قرار بگیرد تا با آب و رطوبت تماس نداشته باشد. از طرفی بخش پولی یا تسمه نیز به سمت بیرون درست مطابق با پولی پروانه روی یاتاقان‌ها باشد. پولی به قطعه‌ای که انتقال قدرت از الکتروموتور فن یا پروانه را انجام می‌دهد گفته می‌شود. 2 پولی کوچک و بزرگ باید دقیقاً در راستای هم قرار بگیرند تا تسمه کولر آبی دچار خوردگی نشود.

بعد از آن تسمه را جا می‌اندازید و مطمئن می‌شوید که خیلی شل یا سفت نباشد. حال موتور را به وسیله چهار پیچ به اطراف پمپ وصل می‌کنید و قبل از آن بررسی می‌کنید که:

 • منافذ خنک کننده موتور در دو طرف و به سمت پایین باشند.
 • تسمه شل یا سفت نباشد
 • تسمه به طور مستقیم و در یک خط قرار گرفته باشد.

بیشتر بدانید: نحوه تعویض پولی کولر آبی

طریقه نصب موتور کولر آبی
نصب موتور کولر آبی یکی از حساس‌ترین بخش‌های نصب کولر است که بهتر است به دست فردی متخصص انجام شود.

نصب سایبان کولر آبی

برای اینکه کولر عملکرد بهتری داشته باشد و در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی شود، لازم است تا برای کولر آبی خود سایبان نصب کنید. این کار ضمن افزایش طول عمر کولر از فرسوده شدن آن نیز جلوگیری می‌کند. نصب سایبان کولر آبی موجب می‌شود تا آفتاب داغ به سطح کولر برخورد نکند و دستگاه راحت‌تر بتواند آب را خنک کند و از طرفی برف و باران و گرد و غبار بر روی کولر ننشیند و موجب کاهش کارایی آن نشود.

 برای نصب سایبان کولر آبی باید بررسی کنید که دهانه نصب کولر و سمت سایه و آفتاب در کدام بخش است و در نهایت با اندازه کردن طول و عرض کولر سایبان را تا چند سانتی‌متر بزرگ‌تر از کولر نصب کنید. برای نصب سایبان نیز می‌توانید از پایه‌هایی که با استفاده از دریل، پیچ و واشر در چهار طرف محکم شده‌اند، سایبان را نصب نمایید و با پیچ روی پایه محکم کنید.

اهمیت نصب سایبان کولر آبی
نصب سایبان کولر آبی برای عملکرد بهتر کولر و کارایی بالاتر آن اهمیت زیادی دارد.

قرار دادن پوشال برای کولر آبی

کولر آبی به کمک پوشال‌هایی که در آن قرار می‌گیرد عملیات خنک کردن محیط را انجام می‌دهد. برای خرید پوشال ابتدا باید ظرفیت کولر آبی را مد نظر قرار دهید. توجه نکردن به این موضوع می‌تواند تا میزان زیادی روی مصرف انرژی تأثیر بگذارد. برای استفاده از پوشال باید ابتدا آن را خیس کنید و بعد در محل تعبیه شده روی کولر قرار دهید و شبکه سیمی مخصوص را نیز روی آن بگذارید.

درواقع بدنه مکعبی شکل کولر به جز سقف و کف 4 سمت دارد. یک سمت از طریق برزنت به کانال اصلی متصل می‌شود و سه سمت دیگر آن نیز اتاقک‌هایی دارد که برای قرار دادن پوشال کولر آبی در آن‌ها باید دریچه را بردارید و پوشال را داخل آن‌ها قرار دهید.

زمان تعویض پوشال کولر آبی
کولر آبی به کمک پوشال‌هایی که در آن قرار می‌گیرد عملیات خنک کردن محیط را انجام می‌دهد. برای خرید پوشال ابتدا باید ظرفیت کولر آبی را مد نظر قرار دهید.

نصب دریچه کولر آبی

یکی دیگر از مراحل راه‌اندازی کولر آبی نصب صحیح دریچه کولر است. برای این کار باید ابتدا ابعاد دقیق دریچه کولر را با توجه به مکانی که برای آن تعبیه شده است اندازه بگیرید و سپس یک دریچه با ابعاد داخلی کاملاً مماس بر اندازه دریچه تهیه کنید. معمولاً دریچه کولر آبی یک بخش داخلی دارد و یک قاب که بیرون از سوراخ قرار می‌گیرد و ملاک اندازه‌گیری شما باید قاب داخلی دریچه باشد تا دقیقاً داخل مکان مشخص شده روی دیوار یا سقف قرار بگیرد.

مراحل نصب دریچه کولر آبی
یکی دیگر از مراحل راه‌اندازی کولر آبی نصب صحیح دریچه کولر در داخل خانه است.

تست نهایی بعد از راه‌اندازی کولر آبی

بعد از انجام همه مراحل نصب و راه‌اندازی کولر آبی‌ زمان تست نهایی آن است. برای این کار باید ابتدا پمپ آب را روشن کنید و مطمئن شوید که آب به خوبی از پایین به بالای دریچه انتقال پیدا می‌کند و نشتی در آن اتفاق نمی‌افتد. سپس دو دریچه مربوط به کولر را ببندید و بررسی نمایید که آب به خوبی پوشال‌ها را خیس می‌کند یا خیر. در صورت مشاهده انحراف آب به طرفین باید پوشال‌ها را کمی جابجا نمایید.

بعد از این مرحله لازم است تا پمپ را برای چند دقیقه روشن بگذارید و بعد از خیس شدن پوشال‌ها موتور را روشن کنید. اگر دستگاه شروع به خنک کردن کرد، بهتر است بدانید که کارتان را به بهترین نحو انجام داده‌اید.

تست نهایی پس از راه اندازی و نصب کولر آبی
بعد از اتمام راه‌اندازی کولر لازم است تا یک تست نهایی انجام دهید و از عملکرد صحیح کولر آبی مطمئن شوید.

ویدئوی راه‌اندازی کولر آبی

در این بخش از مقاله می‌توانید فیلم نصب کولر آبی و همچنین یک فیلم آموزش سیم‌کشی کولر آبی را مشاهده کنید.

هزینه نصب کولرآبی

همان‌طور که تا اینجای مقاله متوجه شدید، نصب کولر آبی نیازمند دانش و تجربه زیادی در مورد مسائل مربوط به برق‌کشی و لوله‌کشی و سر هم کردن تجهیزات و اجزا است و از این رو اگر فرد با این امور آشنایی کافی نداشته باشد، در طول روال کار با مشکل روبرو خواهد شد. در این شرایط بهترین کار برای شما این است که هر چه سریع‌تر در یک شرکت ارائه خدمات مختلف همچون استادکار سفارش خود را ثبت کنید و نگاهی به جزئیات هزینه نصب کولر آبی در وب‌سایت ما بیندازید.

با این روش می‌توانید با در نظر گرفتن کلیه خدمات مورد نیاز خودتان یک برآورد کلی از هزینه‌های احتمالی نصب کولر گازی خود داشته باشید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن از یک نیروی باتجربه و متخصص درخواست کمک کنید.

به طور کلی میانگین هزینه تعمیر و نصب کولر از حدود 70.000 تا 130.000 تومان است که با توجه به خدمات مورد نیاز شما متفاوت خواهد بود. در ادامه می‌توانید قیمت نصب کولر آبی را مشاهده کنید.

شرح خدمات قیمت واحد (تومان)
نصب و راه‌اندازی کولر آبی 130,000

سؤالات متداول درباره نصب کولر آبی

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به رایج‌ترین و مهم‌ترین سؤالات شما درباره نصب کولر آبی پاسخ دهیم.

بهترین زمان برای نصب کولر آبی چه موقعی است؟

هر زمان از سال که هوا بارانی یا برفی نباشد و به راحتی بتوانید به محل نصب کولر آبی در پشت بام، تراس یا بالکن خانه دسترسی داشته باشید، می‌تواند زمان مناسبی برای این کار باشد. اما در مورد سرویس کولر آبی بهتر است این کار را چند هفته قبل از گرم شدن هوا انجام دهید تا مطمئن شوید کولر شما برای استفاده در فصل گرم سال هیچ مشکلی ندارد و آماده به کار است.

هزینه نصب کولر آبی چقدر است؟

هزینه نصب و راه‌اندازی کولر آبی توسط نیروهای همکار استادکار 130.000 تومان است.

قیمت نصب کولر آبی به چه نکاتی بستگی دارد؟

قیمت نصب کامل کولر آبی توسط نیروهای استادکار 130.000 تومان است اما اگر برای نصب کولر آبی به سیم‌کشی و لوله‌کشی نیاز داشته باشید و یا در خانه یک کولر قدیمی دارید که قرار است آن را تعویض کنید و تنها بخشی از کار نیاز به نصب مجدد داشته باشد، این هزینه متفاوت بوده و با اعزام کارشناس به محل مشخص می‌شود و هزینه‌ها نیز با توجه به نیاز شما و درست طبق جدول قیمت تعمیر و نصب کولر آبی در وب‌سایت استادکار برآورد خواهد شد. به طور کلی قیمت نصب کولر آبی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نصب موتور کولر آبی
 • لوله‌کشی
 • برق‌کشی
 • نصب کامل کولر آبی
 • نصب بخشی از تجهیزات کولر آبی
 • نصب پمپ کولر آبی
 • نصب کلید کولر جدید

بهترین نصاب کولر آبی را چطور پیدا کنم؟

برای پیدا کردن یک نصاب کولر آبی مطمئن باید قبل از هر چیز در مورد تجربه‌های موفق کاری، صلاحیت و دانش کافی فرد برای انجام کار اطلاعاتی کسب کنید و بعد در مورد هزینه‌ها با او صحبت کنید. معمولاً برای ارتباط با یک نصاب خوب بهتر است از طریق شرکت‌های معتبر اقدام کنید تا هم بتوانید از صلاحیت فرد مطمئن شوید و هم اینکه طبق تعرفه مشخصی هزینه‌ را پرداخت کنید و نگران بالا و پایین شدن غیراصولی قیمت‌ها نباشید.

بهترین نصاب کولر آبی را چطور پیدا کنم؟
یک نصاب کولر آبی مطمئن باید قبل از هر چیز تجربه‌های موفق کاری، صلاحیت و دانش کافی برای انجام کار داشته باشد و هزینه نصب کولر آبی را نیز طبق تعرفه‌ی مشخص اعلام کند.

سفارش خدمات آنلاین نصب کولر آبی چه مزیتی دارد؟

به جای اینکه ساعت‌ها با شماره‌های مختلف تماس بگیرید و فردی مطمئن را پیدا کنید و از طرفی در مورد هزینه‌ها با هم به توافق برسید، می‌توانید تنها با چند کلیک ساده هم به یک نیروی متخصص دسترسی داشته باشید و هم با مشاهده تعرفه‌ها میزان قیمت نصب کولر آبی را مشاهده کنید و از طرفی از پشتیبانی و ضمانت خدمات شرکت نیز برخوردار شوید.

چطور یک نصاب کولر آبی مورد اعتماد پیدا کنم؟

برای پیدا کردن یک نصاب کولر آبی خوب قبل از هر چیزی بهتر است کار خود را با فردی آغاز کنید که معتبر باشد و تعرفه مشخصی برای کار خود داشته باشد. بهترین روش برای این موضوع این است که از نیروهای همکار با شرکت‌های معتبر کمک بگیرید که کار این افراد را ضمانت می‌کنند و از طرفی اعتبار شرکت به شما این اطمینان را می‌دهد که از خدمات تا هزینه‌ها همه تحت کنترل و نظارت است.

استادکار برای اینکه شما به متخصصان نصب و تعمیر کولر آبی به راحتی دسترسی داشته باشید، از افرادی آموزش دیده و باتجربه که همگی دارای تأییدیه‌های لازم هستند، کمک می‌گیرد و در صورت بروز مشکل و نارضایتی شما از کار نصاب کولر آبی نیز به سرعت اقدام به جبران و حل مسئله می‌کند. از این رو می‌توانید بعد از ثبت‌نام در وب‌سایت یا اپلیکیشن استادکار سفارش خود را ثبت کنید و منتظر دریافت پیشنهاد از سوی نیروهای ما باشید. شما می‌توانید قبل از پذیرش نیروها رزومه این افراد را با دقت مطالعه کنید و نظرات و تجربیات افراد مختلفی که با آن‌ها کار کرده‌اند را بخوانید و بعد با خیال راحت نصاب کولر آبی مدنظر خود را در روز، تاریخ و ساعت مورد نیازتان انتخاب نمایید.

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی

 • تعمیر کولر آبی پوشالی، پرتابل، سلولوزی و رومیزی
 • رفع نشتی کف کولر
 • تعویض پوشال، برزنت و تعویض کف کولر آبی
 • تعمیر پمپ آب، دینام و موتور کولر آبی
دریافت این خدمت از استادکار

خدمات نصب کولر آبی استادکار شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات راه‌اندازی کولر آبی توسط متخصصین همکار استادکار بسیار گسترده و متفاوت است. شما برای نصب کولر آبی پشت پنجره می‌توانید در هنگام ثبت سفارش خود عنوان کنید که نیاز به چنین خدماتی دارید و یا قصد دارید اقدام به نصب کولر آبی روی تراس خود کنید. همه چیز توسط شما مشخص می‌شود و تیم متخصص استادکار آماده ارائه هرگونه خدماتی در زمینه خدمات راه‌اندازی کولر آبی برای شما است.

خدمات نصب کولر آبی استادکار شامل چه مواردی می‌شود؟
برای اینکه بتوانید یک نصاب کولر آبی باتجربه و دانش کافی در زمینه نیازی که دارید، دسترسی داشته باشید، بهتر است که در زمان ثبت سفارش خودتان حتماً عنوان کنید که مثلاً برای نصب کولر آبی جنرال به نیرو نیاز دارید تا فرد نصاب نیز از دانش کافی برای این کار برخوردار باشد.

از طرفی باید توجه داشته باشید که بهتر است در زمان ثبت سفارش حتماً برای نصب کولر آبی آزمایش، برند محصول را عنوان کنید زیرا ممکن است نصب این نوع کولر با نصب کولر آبی جنرال متفاوت باشد و با ذکر این موضوع متخصص همین امر برای انجام کار به شما پیشنهاد خواهد داد. به طور کلی خدمات راه‌اندازی کولر آبی استادکار عبارت‌اند از:

 • نصب کولر آبی روی تراس
 • نصب کولر آبی پشت پنجره
 • تعمیر و نصب انواع کولر آبی پوشالی، سلولزی و پرتابل
 • تعمیر و نصب پمپ آب کولر آبی
 • تعمیر و نصب موتور کولر آبی
 • نقشه سیم‌کشی موتور کولر آبی با خازن
 • برق‌کشی و نصب برق کولر آبی
 • نصب کلید کولر آبی
 • لوله‌کشی آب کولر

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب کولر آبی سلولزی چیست ؟

خدمات نصب کولر آبی پشت پنجره
برای اینکه بدانید بهترین مکان برای نصب کولر آبی شما کدام بخش است، بهتر است از یک کارشناس کمک بگیرید. کارشناس با توجه به شرایط خانه شما به شما می‌تواند تشخیص دهد که نصب کولر آبی پشت پنجره بهتر است یا روی تراس و پشت بام خانه شما.

نحوه ثبت سفارش نصب و راه‌اندازی کولر آبی در استادکار

برای ثبت سفارش می‌توانید با ورود به تأسیسات ساختمان و قسمت کولر آبی سفارش خود را به سادگی ثبت کنید. در این فرآیند از شما چند سؤال در مورد سرویس و خدمات مورد نظرتان پرسیده می‌شود و شما می‌توانید در بخش توضیحات هر موضوعی که مد نظرتان است را یادداشت کنید. در انتها تاریخ و ساعت دقیق مراجعه نصاب را مشخص می‌کنید و سفارش خود را ثبت می‌کنید و منتظر پیشنهاد متخصصین می‌مانید.

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی

 • تعمیر کولر آبی پوشالی، پرتابل، سلولوزی و رومیزی
 • رفع نشتی کف کولر
 • تعویض پوشال، برزنت و تعویض کف کولر آبی
 • تعمیر پمپ آب، دینام و موتور کولر آبی
دریافت این خدمت از استادکار

سخن آخر

در این مقاله به طور نسبی با مراحل نصب کولر آبی آشنا شدید و یاد گرفتید که چگونه مرحله به مرحله این کار را انجام دهید، اما همان‌طور که متوجه شدید انجام دادن این کار بدون داشتن مهارت و تجربه لازم چندان امکان‌پذیر نیست و در بسیاری از موارد نصب کولر آبی بدون آگاهی می‌تواند موجب به خطر انداختن جان شما شود. آمار‌ها نشان می‌دهد که در چند سال اخیر مرگ و میر در اثر برق گرفتگی ناشی از این موضوع بین 600 تا 700 نفر بود و از این رو لازم است تا برای انجام برخی از امور مربوط به نصب و راه‌اندازی کولر آبی حتماً از فردی متخصص کمک بگیرید.

مژده عاشوری
مژده شرف عاشوری مترجمِ ورزشکار تیم استادکاره! مژده لیسانسش رو مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانسش رو فیزیولوژی ورزش خونده. مژده به نوشتن و در کنارش به فتوشاپ و ادیت عکس و ویدئو علاقه داره. مژده عاشوری به کارهای هنری علاقه داره و معمولا بخش عمده ای از زمانش رو به درست کردن کاردستی و کارهای هنری اختصاص میده. مژده در مورد کارهای هنریش میگه: «من دوست دارم همه چیز رو با خلاقیت و فکر خودم درست کنم و از کپی برداری متنفرم» مژده یکی از نویسندگان توانمند استادکار هست که میتونه در موضوعات مختلفی مثل دکوراسیون، مد و زیبایی، تغذیه و ورزش و هر موضوعی که براش جذابیت داشته باشه نویسندگی کنه. خودش میگه که: «من همیشه تنوع در نویسندگی رو بیشتر از تمرکز در یک موضوع خاص دوست دارم» مژده عاشوری یکی از طرفداران اصلی مثبت اندیشیه و کتابهای متعددی در زمینه کنترل ذهن، نیروی اراده و رازهای موفقیت مطالعه کرده. او به شدت به مثبت بودن اعتقاد داره و فکر میکنه اگر هر انسانی آرزوهاش رو دنبال کنه و در این مسیر خوش بین باشه و بخواد که پیشرفت بکنه، حتما میتونه. پیشنهاد میکنیم که مطالب مژده رو از دست ندین.