راهنمای خرید یخچال فریزر

خرید یخچال فریزر می‌تواند برای برخی از افراد سخت باشد چرا که ممکن است اطلاعات کافی درباره انواع یخچال فریزر نداشته باشند. در این مقاله قصد داریم مطالبی را به عنوان راهنمای خرید یخچال فریزر ارائه دهیم تا با توجه به این نکات و توضیحات، بهترین انتخاب را برای خرید یخچال و فریزر آشپزخانه خود در پیش بگیرید.

راهنمای خرید یخچال فریزر و انواع یخچال فریزر

همان‌طور که می‌دانید یخچال فریزرها در انواع مختلفی از شکل و ظاهر تولید و عرضه می‌شوند که می‌خواهیم تعدادی از این مدل‌ها را با یکدیگر بررسی نماییم تا خرید این دستگاه‌ها آسان‌تر شود:

یخچال و فریزرهایی که تنها یک درب دارند

این موارد، یکی از انواع یخچال و فریزر هستند که علاوه بر قدمت زیاد و سابقه بالا در تولید و عرضه، دارای ابعاد کوچک بوده و تنها یک درب دارند؛ این نوع از یخچال و فریزرها به دلیل اندازه کوچک‌شان، به فضای زیادی برای جایگیری نیاز ندارند و همچنان در فضاهای کاری مقبول و محبوب هستند. نمونه این نوع از یخچال و فریزر در بیمارستان‌ها، شرکت‌ها، مراکز خرید و …. مشاهده می‌شود.

یکی از بهترین انواع یخچال ها، یخچال و فریزرهای دوقلو است که می تواند برای خانه های پرجمعیت کاربرد زیادی داشته باشد.
یکی از بهترین انواع یخچال ها، یخچال و فریزرهای دوقلو است که می تواند برای خانه های پرجمعیت کاربرد زیادی داشته باشد.

یخچال و فریزرهای دوقلو

این نوع از یخچال و فریزر به سبب فراخ بودن فضایی که در خود جای می‌دهند و حجم زیادی که دارند، خصوصا برای آشپزخانه خانه‌هایی که جمعیت زیادی در آن زندگی می‌کنند، بسیار مناسب‌اند.
ویژگی یخچال و فریزر دوقلو این امکان را فراهم می‌کند که حجم یخچال و فریزر با هم یکسان باشد و مواد غذایی بیشتری در هر یک از آن‌ها قرار داده شود.
علاوه بر تمام این‌ها، یخچال و فریزر مجزا باعث می‌شود تا به هنگام جا به جایی و نقل مکان، با وزن و حجم زیادی مواجه نباشیم و بتوانیم هر یک از این دو را با سهولت بیشتری جا به جا کنیم.
لازم به ذکر است که یخچال و فریزر دوقلو جزو پر قدمت‌ترین انواع یخچال و فریزرهای تولید شده محسوب شده و همچنان از مقبولیت بالایی برای خرید برخوردار است.

یخچال و فریزرهایی که درب فریزر آن‌ها از پایین یا از بالا باز و بسته می‌شود

این نوع از یخچال و فریزر در دو شکل کلی وجود دارد؛ یخچال و فریزری که درب فریزر آن از بالا و همچنین یخچال و فریزری که درب فریزر آن از پایین باز و بسته می‌شود.
شکل ظاهری این یخچال و فریزر در نوع کارایی آن‌ها تاثیری ندارد و افراد صرفا به اقتضای سلیقه و نوع فضاسازی آشپزخانه خود، یکی از دو شکل این نوع از یخچال و فریزر را انتخاب می‌کنند.

یخچال ساید بای ساید این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده چرا که علاوه بر جذابیت های ظاهری، می تواند حجم وسیعی از اقلام خوراکی را در خود جا دهد.
یخچال ساید بای ساید این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده چرا که علاوه بر جذابیت های ظاهری، می تواند حجم وسیعی از اقلام خوراکی را در خود جا دهد.

یخچال و فریزرهای ساید بای ساید

سیر تکاملی تولید یخچال و فریزرهای دوقلو، به ایده پردازی و نهایتا ساخت یخچال و فریزرهای ساید بای ساید منجر شده است. یخچال و فریزرهای ساید بای ساید به سبب ویژگی‌های ظاهری و قابلیت‌های تعبیه شده در پیکره‌شان، جزو محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مدل‌های یخچال و فریزرهای روانه شده در بازار هستند که جامعه آماری بالایی از افراد به هنگام انتخاب این دستگاه، متمایل به خرید یخچال و فریزر از نوع ساید بای ساید هستند.
این نوع از یخچال و فریزر گرچه تصویر به هم پیوسته‌ای از یخچال و فریزرهای دوقلو را تداعی می‌کنند، اما واضح است که در یخچال و فریزرهای ساید بای ساید، یخچال و فریزر دارای حجم و اندازه یکسان نیستند و می‌توان تقسیم حجم یخچال و فریزر را به شیوه دلخواه انجام داد.
طراحان و سازندگان یخچال و فریزرهای ساید بای ساید که بیشترین میزان عرضه و تقاضا را در بازار داشته‌اند، در تلاش هستند تا هر بار با اضافه کردن آپشن‌های جدید و امکانات به روز رسانی شده و البته ابتکار عمل در نحوه فروش این یخچال و فریزر، به صعودی شدن نمودار تعداد مشتریان و متقاضیان خود، کمک کنند.

یخچال و فریزرهای دارای درب فرانسوی

یخچال و فریزرهای French Door یا درب فرانسوی از جدیدترین مدل‌های یخچال و فریزرهایی هستند که اخیرا به بازار عرضه شده است. این نوع از یخچال و فریزرها که عریض بودن‌شان به نسبت یخچال و فریزرهای دیگر مشهود است، برخلاف نوع ساید بای ساید در کنار هم قرار نگرفته‌اند، بلکه یخچال و فریزر روی هم قرار دارند و دارای یک در هستند.
فریزر در این یخچال‌ها در قسمت پایینی قرار دارد و دسترسی به محتویات فریز شده آن علاوه بر در، می‌تواند به واسطه کشوی در نظر گرفته شده برای فریزر صورت بگیرد.

امروز بسیاری از افراد به خرید یخچال فریزرهای ایرانی روی می آورند چرا که یخچال های ایرانی قیمت مناسب تری نسبت به انواع خارجی دارند.
امروز بسیاری از افراد به خرید یخچال فریزرهای ایرانی روی می آورند چرا که یخچال های ایرانی قیمت مناسب تری نسبت به انواع خارجی دارند.

راهنمای خرید یخچال فریزر ایرانی

به منظور انتخاب یخچالی ایرانی، می‌‌توانید از راهنمای خرید یخچال فریزر ایرانی استفاده نماید از این رو قصد داریم به معرفی بهترین مارک یخچال فریزر ایرانی، یعنی یخچال فریزرهایی که در ایران تولید می‌شوند، بپردازیم؛ چرا که بسیاری از افراد به تناسب بودجه، به اقتضای سلیقه و البته با هدف حمایت از کالاهای وطنی و ساخت ایران، یخچال و فریزر ایرانی را گزینش می‌کنند.

رده بندی یخچال‌های ایرانی

یخچال و فریزرهای اسنوا

یکی از برندهای نام آشنا در زمینه تولید یخچال و فریزر، برند اسنوا است که به سبب ظاهر زیبا و کیفیت و کارایی مناسبش، بسیاری از افراد را برای خرید، ترغیب می‌کند.
انواع شکل‌های یخچال و فریزر نظیر یخچال و فریزرهای ساید بای ساید، دوقلو و یخچال و فریزرهایی که درب فریزر آن‌ها از بالا یا پایین باز و بسته می‌شود، را می‌توان در میان محصولات این برند مشاهده کرد.

یکی از بهترین برندهای معتبر ایرانی در زمینه تولید یخچال و فریزر، اسنوا است که توانسته جایگاه مناسبی را در خانه های ایرانی پیدا کند.
یکی از بهترین برندهای معتبر ایرانی در زمینه تولید یخچال و فریزر، اسنوا است که توانسته جایگاه مناسبی را در خانه های ایرانی پیدا کند.

یخچال و فریزرهای هیمالیا

یخچال و فریزرهای هیمالیا نیز جزو معروف‌ترین مارک‌های یخچال و فریزر ساخت ایران محسوب می‌شوند که به دلیل ویژگی‌های قابل قبول، فروش عمده‌ای را به ثبت رسانده‌اند. مدل پانورمای این نوع از یخچال و فریزر از مقبولیت بالایی برخوردار بوده و به طور کلی این مارک، از برندهای پر طرفدار ایرانی به حساب می‌آید.

یخچال و فریزرهای امرسان

این برند ایرانی نیز علاوه بر قدمت بالا و جایگاه دیرینه‌ای که در بازار دارد، به دلیل امکانات مورد تایید خود جزو برندهای ممتاز به شمار می‌رود. به غیر از این‌ها، برند هیمالیا به دلیل عرضه محصولات خود، با قیمت‌هایی مناسب و معقول، افراد بیشتری را برای خرید اجناسی از این کمپانی تشویق نموده است.

از دیگر یخچال و فریزرهای ساخت کشور خودمان می‌توانیم به برندهایی نظیر: جنرال استیل، آلیش، ارج، آزمایش و… اشاره کنیم.

البته لازم به ذکر است مارک‌های بین المللی دیگری از جمله سامسونگ، ال جی، بوش، مایدیا، بکو و جنرال الکتریک که در ایران نمایندگی فروش و تعمیر دارند، نیز بسیار مورد پسند ایرانیان هستند و در لیست راهنمای خرید یخچال فریزر از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

در میان انواع یخچال فریزرها، یخچال های دوقلوی ایرانی از محبوبیت ویژه ای برخوردارند و افراد زیادی به خرید آن ها روی می آورند.
در میان انواع یخچال فریزرها، یخچال های دوقلوی ایرانی از محبوبیت ویژه ای برخوردارند و افراد زیادی به خرید آن ها روی می آورند.

بهترین مارک یخچال فریزر دوقلوی ایرانی

در میان برندهای ایرانی تولید کننده یخچال و فریزر دوقلو، رد پای یخچال‌های اسنوا، هیمالیا، امرسان و البته جنرال استیل بسیار پر رنگ است. این یخچال و فریزرهای دوقلوی وطنی قادرند تمام امکاناتی که یخچال و فریزرهای دوقلو به آن نیاز دارند را به شکل قابل قبولی عرضه نمایند و به واسطه امکانات و کارایی چشمگیر خود، مردم را به سمت خرید سوق دهند.

بهترین مارک یخچال دوقلوی خارجی

یخچال و فریز دوقلوی مارک سامسونگ

قیمت نسبتا مناسب، به کارگیری دو موتور مجزا برای کاهش اتلاف انرژی و پایین آوردن مصرف آن، سیستم بوگیری مناسب، سیستم جریان هوای چند منظوره برای ایجاد تناسب و توازن در پخش کردن هوای سرد و رساندن آن به تمامی قسمت‌های یخچال و فریزر و وجود آبسرد کن، از ویژگی‌ها و قابلیت‌های چشمگیر این برند محسوب می‌شود. علاوه بر این‌ها، می‌توان اطمینان داد که در فریزر این مارک برفک دیده نخواهد شد. همچنین این یخچال به سبب ابعاد وسیعی که دارد، جایگاه مناسبی در را لیست و راهنمای خرید یخچال فریزر از آن خود نموده است.

بدون تردید یکی از بهترین انواع یخچال و فریزرها، یخچال و فریزر دوقلوی سامسونگ است که کیفیت بالا، ظاهری جذاب و کارایی عالی از خود نشان می دهد.
بدون تردید یکی از بهترین انواع یخچال و فریزرها، یخچال و فریزر دوقلوی سامسونگ است که کیفیت بالا، ظاهری جذاب و کارایی عالی از خود نشان می دهد.

یخچال و فریزر دوقلوی مارک بوش

مصرف سالانه حدود ۱۱۲ کیلووات بر ساعت برق توسط یخچال این کمپانی و اطمینان از کم مصرف بودن آن، یکی از شاخصه‌های مهمی است که فروش این محصول را تحت تاثیر قرار داده و مشتریان آن را افزایش می‌دهد. گرچه این برند از یخچال و فریزر دوقلو، از امکاناتی نظیر آب سرد کن و یا زنگ هشدار به هنگام باز بودن درب یخچال محروم است، اما ابعاد و اندازه قابل توجه و همچنین عدم تولید برفک، می‌تواند جزو ویژگی‌های مثبت آن تلقی شود.

یخچال و فریزر دوقلوی مارک ال جی

علاوه بر ابعاد و اندازه ایده آل، این یخچال و فریزر مصرف انرژی را هم به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد و به لحاظ ظاهری نیز می‌تواند سیستم مقبولی محسوب شود. اما با وجود رضایت چشمگیری که دارندگان این یخچال و فریزر از خود نشان می‌دهند، از نظر قیمت، نسبت به برندهای دیگر موجود در بازار گران‌تر است.

حین خرید یک دستگاه یخچال و فریزر، می بایست به مولفه های مختلفی توجه کنید که از مهم ترین آن ها می بایست به امکانات یخچال، طرفیت و ابعاد، میزان مصرف انرژی و قیمت اشاره نماییم.
حین خرید یک دستگاه یخچال و فریزر، می بایست به مولفه های مختلفی توجه کنید که از مهم ترین آن ها می بایست به امکانات یخچال، طرفیت و ابعاد، میزان مصرف انرژی و قیمت اشاره نماییم.

نکات فنی خرید یخچال

  • امکانات و کارایی: از آنجایی که یخچال و فریزر نیز عضوی از دنیای تکنولوژی هستند، سازندگان این محصولات دیگر تنها به فکر عرضه امکانات عادی و بدیهیات قابل انتظار از یخچال فریزر، مانند سطح خنک کنندگی نیستند، بلکه می‌خواهند این محصولات را با پیشرفته‌ترین کارایی، وارد بازار نمایند؛ بنابراین لازم است پیش از خرید یخچال و فریزر، امکانات مورد نیاز را بررسی نماییم.
  • ظرفیت و ابعاد: ظرفیت و ابعاد از جمله موارد مهمی است که در از اولویت‌های راهنمای خرید یخچال فریزر محسوب می‌شود. هر یک از یخچال و فریزرهای موجود، دارای ابعاد و گنجایش محتلفی هستند و طول و عرض و پهنا و عمق متفاوتی دارند. نتیجتا لازم است برای گزینش یخچال و فریزر به اندازه و گنجایش آن برای پذیرفتن مقدار قابل توجهی از مواد غذایی توجه کرده و به اقتضای نیاز خود این یخچال و فریزر را انتخاب کنیم.
  • میزان مصرف انرژی: میزان مصرف انرژی هر یک از لوازم برقی موجود در خانه به ویژه یخچال و فریزر سهم قابل توجهی در میزان مبلغ و هزینه‌های برقی که ماهیانه باید بپردازیم، دارد. برای خرید یخچال و فریزر، توجه و تعمق در برچسب انرژی موجود روی بدنه یخچال ضروری است. این برچسب میزان مصرف انرژی دستگاه را در بازه زمانی سالانه مشخص می‌کند و می‌تواند معیار مناسبی برای انتخاب نوع یخچال و فریزر باشد.
    چه بسا یخچال و فریزری را به خاطر قیمت کم و فریب دهنده‌اش خریداری کرده‌ایم، اما این دستگاه امکانات لازم برای صرفه جویی در میزان برق مصرفی و جلوگیری از اتلاف بیهوده انرژی را نداشته و ما را ماهیانه با هزینه‌های زیادی برای پرداخت پول برق مواجه می‌کند؛ بنابراین توجه به میزان انرژی مصرفی یخچال و فریزر هم جزو نکات بسیار مهم به شمار می‌رود.
  • قیمت: مولفه قیمت، یکی از موارد مهمی است که در راهنمای خرید یخچال فریزر اهمیت بالایی دارد. واضح است برای خرید یک یخچال و فریزر با دوام و با کیفیت، ناگزیر به پرداخت هزینه‌های متناسب با کارایی آن هستیم، اما اگر بودجه ما برای خرید یخچال و فریزر اندک است، می‌توانیم با کاستن از سطح توقعات خود و دقت و تامل و تحقیق درباره برندهای مختلف و بررسی در امکانات و کارایی آن‌ها، یخچال و فریزری درخور نیاز و بودجه خود تهیه نماییم.
سخن پایانی

چنانچه قصد دارید به زودی تجربه بهترین خرید را از آن خود کنید، می‌توانید از راهنمای خرید یخچال فریزر که در بالا در اختیارتان قرار داده‌ایم، استفاده کرده و یخچال فریزر مطلوب خود را انتخاب نمایید.

سمیرا نقیبی
سمیرا نقیبی نویسنده استادکار است. سمیرا ریاضی محض خوانده و به نوشتن و ترجمه علاقمند است. حوزه اصلی همکاری وی با استادکار در زمینه خودرو، تاسیسات و تعمیرات و دکوراسیون است اما او به راحتی میتواند در سایر زمینه ها نیز بنویسد. در زمینه هنر از سمیرا سوال کردیم گفت: «خیالبافی یکی از هنر های اصلی من است و در این زمینه دارای ذوق و قریحه هستم!» سمیرا در اوقات فراغتش رمان میخواند و به روانشناسی و فلسفه نیز علاقمند است. مطالب حوزه خودرو، تکنولوژی و سلامت و زیبایی از بهترین مطالبی است که سمیرا در استادکار نوشته که پیشنهاد میکنیم از دستشان ندهید.