نکاتی که باید در ارتباط با نصب دوربین مداربسته بدانید

به هر دلیلی اگر درصدد نصب دوربین مداربسته برآمدید، می‌بایست این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. در واقع برای نصب دوربین مداربسته باید از یک سری اصول پیروی کنید و یک سری اشتباهات را انجام ندهید، حال محل نصب دوربین مداربسته می‌خواهد آپارتمان باشد یا شرکت. محتوای این نوشتار بر روی نکاتی که می‌توانند به هنگام نصب دوربین مداربسته به کار آیند تمرکز دارد. بنابراین اگر خواهان نصب دوربین مدار بسته، چه در آپارتمان، چه در شرکت و چه در هر محیط دیگری هستید، این نوشتار را تا انتها بخوانید.

به طور خاص اگر به دنبال اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی هستید روی لینک کلیک کنید.

نصب دوربین مداربسته

۱- بررسی سابقه‌ی شرکت مورد نظر در زمینه‌ی دوربین مداربسته

پیش از آن که اصلاً اقدامی برای نصب دوربین مداربسته کنید باید بررسی کنید و ببینید که شرکتی که قرار است کارهای مربوط به دوربین مداربسته‌ی شما را انجام دهد در چه وضعیتی است. آیا مشتریان قبلی این شرکت رضایت کافی از نحوه‌ی کار آن‌ها دارند؟ آیا این شرکت و محصولات آن توانسته‌اند کارشان را به خوبی انجام دهند؟ این موارد را بیش‌تر می‌توانید از طریق پرس و جو در میان مشتریان قبلی شرکت به دست آورید و پس از کسب اطمینان از مثبت بودن کار شرکت اقدام به نصب دوربین مداربسته نمایید.

۲- انتخاب یک مکان مناسب برای نصب دوربین مداربسته

محل نصب دوربین مداربسته یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به هنگام نصب دوربین مدار بسته در نظر داشت. این مکان باید به گونه‌ای باشد که در عین آن که دستگاه را پنهان نگاه می‌دارد موجب شود که دوربین از زاویه دید زیادی برخوردار شود و مناطق بیش‌تری را نسبت به مکان‌های نصب دیگر پشتیبانی کند.

به عنوان مثال، برای نصب دوربین مدار بسته برای دفاتر و شرکت‌ها می‌توانید به درب‌های ورودی و خروجی نظر داشته باشید. با قرار دادن دوربین مدار بسته در این مکان‌ها تماماً افرادی که وارد دفتر یا شرکت می‌شوند را زیر نظر خواهید داشت.

همچنین اگر قرار به استفاده از چند دوربین مدار بسته بود، سعی کنید تا جای امکان یکی از دوربین‌ها را بر روی مکان‌هایی مانند باغچه و زیر درخت متمرکز کنید. در چنین مکان‌هایی ممکن است اتفاقاتی صورت گیرد.

نکاتی که باید در ارتباط با نصب دوربین مداربسته بدانیدنکاتی که باید در ارتباط با نصب دوربین مداربسته بدانید
نکاتی که باید در ارتباط با نصب دوربین مداربسته بدانید

نکته‌ای دیگر که در ارتباط با مکان نصب دوربین مداربسته باید در نظر داشته باشید این است که در صورتی که قرار است دوربین مداربسته را برای محیطی آپارتمانی نصب کنید باید در نظر داشته باشید که دوربینی که در خارج از واحد نصب می‌شود باید تفاوت‌هایی با دوربین داخل داشته باشد.

به عنوان مثال، دزد آگاه است که مثلاً در جلوی درب پارکینگ یک دوربین مدار بسته وجود دارد. او ممکن است با هر تدبیری این دوربین را رد کند و به داخل بیاید، اما آن چیزی که او از آن آگاه نیست و البته احتمالاً انتظارش را ندارد نیز این است که یک دوربین در داخل منزل وجود داشته باشد. بنابراین برای استفاده‌ی بهتر از دوربین مداربسته بهتر است اولاً علاوه بر دوربینی که در خارج از واحد نصب می‌شود یک دوربین نیز در داخل واحد وجود داشته باشد، و ثانیاین دوربینی که در داخل منزل به کار گرفته می‌شود باید کاملاً پنهان و غیر قابل دید باشد.

۳- نصب اعلامیه

اگر قرار بر نصب دوربین در شرکت، فروشگاه، رستوران و یا هر مکان عمومی دیگر باشد باید از طریق اعلامیه به دیگران اعلام کنید که در این مکان دوربین مدار بسته نصب است. این البته به سبب الزامی است که قانون بر نصب کنندگان دوربین مداربسته روا می‌دارد.

همچنین در نظر داشته باشید که نصب دوربین مداربسته در مکان‌های خصوصی دیگران مانند حمام یا اتاق پرو جرم محسوب می‌شود.

۴- توجه به سیم‌کشی

حتماً توجه داشته باشید که سیم کشی دوربین مداربسته باید به گونه‌ای باشد که به راحتی قابل بریدن نباشد، خصوصاً اگر دوربین‌های مداربسته فاصله‌ی زیادی تا ریسیور دارند.

۵- بهره بردن از سیستم دید در شب

بهتر است به هنگام نصب دوربین از سیستم دید در شب استفاده کنید. این کاملاً به نفع شماست که دوربینی که استفاده می‌کنید بتواند در فضای تاریک نیز آن چه که باید رصد کند را به خوبی دیده و وظیفه‌ی خود را انجام دهد. دوربینی که فقط در شرایط پر نور کار می‌کند و از سیستم دید در شب برخوردار نیست خیلی نمی‌تواند کاربردی باشد.

۶- توجه به برد دوربین‌های بی سیم

اکثر دوربین‌هایی که برای محیط آپارتمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند از نوع بی سیم هستند. اما موردی که باید در ارتباط با این دوربین‌ها در نظر داشت این است که هر یک از آن‌ها از بردی مشخص برخوردار است و در صورتی که دوربین خارج از برد خود نصب شود به خوبی تغذیه نشده و نمی‌تواند عملکردی مناسب داشته باشد.

بنابراین حتماً به هنگام خرید دوربین به برد آن توجه داشته باشید و به هنگام نصب نیز میزان برد را در ذهن داشته باشید. حتماً از دوربینی استفاده کنید که بردش با مکانی که قرار است آن را نصب کنید سازگاری داشته باشد.

نکاتی که باید در ارتباط با نصب دوربین مداربسته بدانیدنکاتی که باید در ارتباط با نصب دوربین مداربسته بدانید
نکاتی که باید در ارتباط با نصب دوربین مداربسته بدانید

۷- توجه به برخی موارد فنی

بهتر است از سیستمی استفاده کنید که امکان استفاده از کنترل از راه دور را به شما می‌دهد. افزون بر این، بهتر است دوربین مورد استفاده‌تان قابلیت ضبط ویدئوهایی با کیفیت HD را داشته باشد. مورد دیگری که باید به آن توجه کنید هارد دستگاه است. ویدئوهایی که توسط دوربین ضبط می‌شوند عمدتاً در هارد دیسک ذخیره می‌شوند، درست مانند هارددیسک کامپیوتر یا لپتاپ. اما تفاوتی که این هارددیسک با سایر هارددیسک‌ها دارد این است که از ظرفیت بیش‌تری برخودار است و همچنین به طور مداوم از آن استفاده می‌شود.

ذخیره‌ی ویدئو در این هارددیسک‌ها قابل تنظیم است، یعنی مثلاً می‌توانید تعیین کنید که ویدئو برای مدت یک روز ذخیره شود یا سه ماه (البته در برخی دستگاه‌ها امکان ضبط ویدئو تا بیش از سه ماه نیز وجود دارد).

پس در نظر داشته باشید که حتماً باید از هارددسیک مخصوص دوربین مداربسته استفاده کنید و نه هارددیسک‌های معمولی.

سخن آخر

سعی شد در این نوشتار به مهم‌ترین مواردی که باید به هنگام نصب دوربین مداربسته در نظر داشته باشید پرداخته شود تا فرآیند نصبی بهتر و ایمن‌تر داشته باشید. اما مطمئناً این موارد  همه‌ی نکاتی که به هنگام نصب دوربین مدار بسته مهم اند نیستند، بلکه موارد و نکات دیگری نیز وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به این موارد اضافه کرد. لطفاً در قسمت نظرات اگر نکته یا موردی در ارتباط با نصب دوربین مدار بسته گفته نشده است را با ما و کاربران در میان بگذارید.

نصب دوربین مداربسته در منزل و محل‌کار

نصب دوربین مداربسته در منزل و محل‌کار

  • نصب دوربین مداربسته در منزل و ساختمان
  • نصب دوربین مداربسته در مغازه و محل کار
  • نصب دوربین مدار بسته مخفی
  • سرویس و تعمیر دوربین مداربسته
دریافت این خدمت از استادکار
آرش شمسی
آرش شمسی رسما یک نویسنده و فیلسوف تمام عیاره. او در حوزه فلسفه مطالعات عمیقی داشته و تونسته در این زمینه کتاب نیز چاپ و منتشر کنه. آرش بیشتر فراغتش رو به مطالعه کتاب و یادگیری مفاهیم دیجیتال مارکتینگ اختصاص میده. یکی از تخصص‌های پنهان آرش، تعمیر وسایل منزل و تاسیساتی است. این استعداد آرش در استادکار کشف شد و تونستیم از آرش کمک بگیریم و کمک کنیم تا شما هم وسایل منزلتون رو به راحتی بشناسید، نگهداری کنید و یا به خوبی تعمیر کنید. آرش خیلی موسیقی گوش میده و اتفاقا به همه سبک موسیقی آشنایی داره اما طرفدار سرسخت بلک متال هست. مطالب آرش نثر خاصی دارند که پیشنهاد میکنیم حتما اونها رو مطالعه کنید و از دست ندید.