چگونه فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی را تمیز کنیم؟

1

ممکن است فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی شما به دلیل عدم توجه در تمیز کردن ذرات غذا و یا گیر کردن تکه‌ها و ذرات مختلف به مرور زمان، دچار انسداد شود و نیاز به تمیز کردن داشته باشد و این موضوع را از طریق کد خطایی که بر روی صفحه نمایش به شما نشان داده می‌شود، اعلام کند. در واقع تمیز کردن و تعویض فیلتر ماشین لباسشویی ال جی در بسیاری از موارد به ماشین شما کمک می‌کند تا عملکرد مناسبی داشته باشد و مشکلی در روند کار دستگاه اتفاق نیفتد. در این مقاله از استادکار قصد داریم تا با روش تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی آشنا شویم و اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنیم، با ما همراه باشید.

اهمیت فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

در ماشین ظرفشویی ال جی شما چندین فیلتر وجود دارد که از ورود ذرات غذا و مواد اضافی به داخل دستگاه شما جلوگیری می‌کند. یک فیلتر اصلی، یک فیلتر برای جلوگیری از ورود ذرات ریز و یک فیلتر نیز برای عدم ورود ذرات ریزتر در آن تعبیه شده است که بعد از مدتی ممکن است ذرات غذا و رسوبات در آن جمع شود و نیاز به تمیز کردن و رسوب‌زدایی داشته باشد.

اهمیت فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی
یکی از دلایلی که ممکن است موجب شود ظروف شما در ظرفشویی درست تمیز نشوند، کثیف بودن فیلترهای آن است.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

بسیاری از شما می‌دانید که فیلتر ماشین لباسشویی ال جی کجاست و ممکن است برای برخی از شما از سوال باشد که این فیلترها دقیقا کجا قرار دارند. درست در کف ماشین ظرفشویی شما محفظه‌ای وجود دارد که برای دست پیدا کردن به آن باید ابتدا طبقه زیرین ماشین ظرفشویی خود را جدا کنید. برای اینکه بتوانید فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی خود را تمیز کنید، باید آن را درآورید. برای درآوردن فیلتر شبکه‌ای آن را در خلاف عقربه ساعت بچرخانید و فیلتر STS فوقانی و فیلتر بیرونی آن را خارج کنید.

برای تمیز کردن این فیلترها بهتر است از کمی آب و صابون و برسی نرم استفاده کنید. همه ذرات داخل فیلتر را از روی آن جدا کنید و آب بکشید و بعد با برسی نرم و مقداری کف به آرامی رسوبات روی فیلترها را جدا کنید و در آخر به خوبی آن‌ها را آب بکشید. اجازه دهید فیلترها به خوبی خشک شوند و بعد آن‌ها را با دقت و درست همانند قبل داخل دستگاه خود جاسازی کنید. اطمینان حاصل کنید که مراحل نصب را به خوبی انجام می‌دهید و اگر در مورد نحوه قرار گرفتن فیلترها اطلاعی ندارید، می‌توانید از یک تکنسین کمک بگیرید.

بیشتر بدانید مشکلات رایج ماشین ظرفشویی و راه‌حل‌های آن

برای تمیز کردن این فیلترها بهتر است از کمی آب و صابون و برسی نرم استفاده کنید.
برای تمیز کردن این فیلترها بهتر است از کمی آب و صابون و برسی نرم استفاده کنید.

عدم نصب درست و جاسازی مناسب فیلتر می‌تواند در کارکرد دستگاه اختلال ایجاد کند و موجب شود تا ظروف شما به خوبی تمیز نشوند. به علاوه به یاد داشته باشید که در بسیاری موارد ممکن است فیلتر شما آن‌قدر دچار رسوب و کثیفی شده باشد که با شستن، مشکل آن برطرف نشود و در این مواقع معمولاً نیاز به تعویض فیلتر ماشین لباسشویی ال جی خواهید داشت.

تمیز کردن بازوی تحتانی و فوقانی ظرفشویی

در قسمت فوقانی ظرفشویی شما نیز بازوی آب‌پاش برای شستشوی ظروف وجود دارد که ممکن است در اثر تجمع رسوبات موجود در آب مخصوصاً در جاهای که آب سختی بیشتری دارد، دچار گرفتگی شود. برای تمیز کردن بازوی آب‌پاش فوقانی ابتدا باید طبقه بالای ظرفشویی را از آن خارج کنید. سپس برای تمیز کردن مهره مربوط به آن را باز کرده و بازو را خارج کنید.

برای تمیز کردن آن لبه بازو را به وسیله برسی نرم از وجود جرم پاک کنید. توجه داشته باشید که برای تمیز کردن بازو و فیلترهای ظرفشویی هیچ‌گاه از اسکاچ‌ و سیم‌های زمخت استفاده نکنید و تنها برای از بین بردن رسوب از برس نرم و پارچه نرم مرطوب استفاده کنید. بعد از اینکه بازوی فوقانی را تمیز کردید برای نصب آن بعد از قرار دادن بازوی آب‌پاش در جای خود آن را به سمت پایین فشار دهید.

بیشتر بدانید ماشین ظرفشویی نشسته بهتر است یا رومیزی؟

برای تمیز کردن فیلتر ظرفشویی باید هر از چندگاهی آن را جدا کرده و تمیز کنید.
برای تمیز کردن فیلتر ظرفشویی باید هر از چندگاهی آن را جدا کرده و تمیز کنید.

تمیز کردن بازوی تحتانی ماشین ظرفشویی شما نیز درست به همین روش انجام می‌شود، تنها نکته‌ای که باید در مورد آن بدانید این است که برای خارج کردن آن باید بازو را به سمت بالا بکشید و از ماشین جدا کنید و بعد از تمیز کردن و زمانی که قصد جاسازی آن را دارید، بازوی آب‌پاش را به طرف پایین فشار دهید.

تمیز کردن فیلتر ورودی آب

علاوه بر فیلترهایی که درون دستگاه شما قرار دارد، یک فیلتر نیز در مسیر آب ورودی ماشین ظرفشویی قرار گرفته است که ایجاد رسوب در آن می‌تواند منجر به کاهش فشار آب شود. برای تمیز کردن این فیلتر ابتدا باید آب اصلی دستگاه را قطع نمایید و بعد از اینکه ماشین ظرفشویی‌تان را خاموش کردید، دو شاخه آن را از برق جدا کنید. شیر آب را ببندید و شیلنگ را جدا کنید و در محل خروج آب، فیلتر را جدا نمایید و آن را با دقت زیر آب بشویید تا رسوبات و ذرات اضافی از روی سطح آن پاک شود.

لازم است که گاهی فیلتر ورودی آب ماشین ظرفشویی را نیز تمیز کنید.
لازم است که گاهی فیلتر ورودی آب ماشین ظرفشویی را نیز تمیز کنید.

حال باید فیلتر را دوباره در محل جاسازی کنید. بعد از قرار دادن آن در قسمت ورودی شیر شیلنگ را دوباره متصل کنید و شیر آب را باز نمایید. توجه کنید که نشتی در آن وجود نداشته باشد و اگر مشاهده کردید مشکلی وجود دارد، ممکن است مراحل نصب را اشتباه انجام داده باشید. در نهایت دستگاه را به برق وصل کنید و طبق روال عادی از آن استفاده کنید.

کلام آخر

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب سختی و رسوب زیادی دارد و یا در هنگام قرار دادن ظروف در داخل ظرفشویی آن را به خوبی تمیز نمی‌کند، لازم است که هر از چند گاهی فیلترهای دستگاه را جدا کنید و آن را با دقت تمیز کرده و شستشو دهید تا رسوبات موجود در آن موجب گرفتگی نشوند. در صورتی که برای سرویس کردن و برخورداری از خدمات دیگر مربوط به ظرفشویی نیاز به افرادی متخصص داشتید، می‌توانید از کارشناسان ما در استادکار کمک بگیرید.

نصب و سرویس ماشین ظرفشویی

نصب و سرویس ماشین ظرفشویی

  • تعمیر انواع ماشین ظرفشویی
  • تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده
  • راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی های مختلف
  • تعمیر موتور ظرفشویی و تعمیر مخزن رزین
دریافت این خدمت از استادکار

در انتها پیشنهاد داریم مقاله عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی را نیز مطالعه کنید.

1 نظر
  1. محمد درج می گوید

    سلام من از بوشهر هستم فیلتر ماشین ظرفشویمون خراب شده مدل gz_114wh از کجا میتونم تهیه کنم اینم شماره تماسمه ۰۹۱۷۷۷۴۶۲۱۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 11 =