کلید هوشمند کولر آبی چیست؟

1

کولرهای آبی جزو سیستم‌های خنک کننده‌ای هستند که استفاده از آن‌ها در انواع مکان‌های مختلف اعم از محیط‌های مسکونی و تجاری و اداری و… متداول است. در اینجا قصد داریم با یکی از تجهیزات این دستگاه که نقشی کلیدی در کنترل عملکرد آن دارد آشنا شویم و این بخش کلید هوشمند کولر آبی نام دارد. در ادامه دنبال می‌کنیم که کلید هوشمند کولر آبی چیست و چه امکاناتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

کلید هوشمند کولر آبی و موارد استفاده

زمانی که سعی داریم دما و حرارت مکان مورد نظر خود را به دمایی دلخواه تبدیل نماییم، کلید هوشمند کولر آبی به کمک ما می‌آید. برای تنظیم حرارت محیط به میزان دلخواه خود توسط کلید هوشمند کولر آبی، تنها کافی است که بخش تنظیمات این سیستم را جستجو کرده و به آن داخل شویم و سپس میزان دمای دلخواه خود را بر حسب درجه به تنظیمات پیش فرض این دستگاه اضافه کنیم.

در این زمان است که کولر دستورات معین شده را توسط فرمانگر کلید هوشمند کولر آبی دریافت کرده و فرآیند تنظیمات پمپ و همچنین فعال یا غیر فعال شدن و عملکرد تند یا کند را به شیوه خودکار اجرایی می‌کند. به این صورت کلید هوشمند کولر آبی حرارت محیط را به میزان دلخواه ما تغییر داده و تا زمان اعمال تغییرات مجدد، آن را ثابت نگه می‌دارد.

تنظیم کلید هوشمند کولر گازی آسان است
کلید هوشمند کولر آبی به شما کمک می کند تا کنترل جریان هوای سرد از کولر آبی را مدیریت کرده و به آن کیفیت دمایی دلخواه خود را ببخشید.

تنظیم کلید هوشمند کولر آبی به دو روش صورت می‌گیرد:

۱٫ به روش خودکار

۲٫ به روش دستی

با وجود اینکه اکثریت کلیدهای هوشمند کولرهای آبی که در کشور خودمان ساخته می‌شوند فاقد سنسورهای تعیین کننده رطوبت هوای محیط هستند و ممکن است دمای تعیین شده از جانب آن‌ها با دمایی که ما احساس می‌کنیم اندکی مغایرت داشته و به طور مثال گرم تر یا سردتر باشد، باز هم چیزی از قابلیت‌های جذاب این کلیدها کم نمی‌شود و همچنان در صدر سیستم‌های تعیین دما قرار می‌گیرند. تنها لازم است سیستم مشخص کننده رطوبت نیز به آپشن‌های آن ها اضافه شده و جزء ساز و کار عملی تعیین دما قرار بگیرد.

نحوه به نمایش در آمدن وضعیت دمایی توسط کلید هوشمند کولر آبی

شرایط کلی کولر و میزان دمای محیط توسط برد یا صفحه دیجیتال موجود در دستگاه که نمایشگری هوشمند تلقی می‌شود، به صورت دیجیتال و یا رنگی به نمایش در می‌آید و ما می‌توانیم مقدار حرارت حاکم بر محیط را به واسطه این نمایشگر دیجیتال پیگیری نماییم.

برای کنترل دما و صرفه جویی در مصرف انرژی
کلید هوشمند کولر آبی دارای یک صفحه دیجیتال است که می توانید به کمک آن میزان درجه دمای پمپاژ شده از کولر آبی را مشاهده نمایید.

کلید هوشمند کولر آبی و صرفه جویی در آب و انرژی

از آن جا که هزینه‌های ناشی از استفاده مداوم از آب و انرژی‌های مختلف، به طرز چشمگیری افزایش یافته است و با توجه به این موضوع که کشور ما با کمبود آب مواجه است و در مصرف انواع انرژی نیز باید صرفه جویی به عمل آید، لذا استفاده از کلیدهای هوشمند برای کنترل عملکرد بخش های مختلف کولر آبی را می‌تواند مقرون به صرفه قلمداد کرد.

این سیستم به روز رسانی شده به واسطه ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد خود قادر است در مصرف آب و انرژی محتاط‌تر عمل کند و چاره ای برای معضل آب و بحران انرژی باشد. خصوصا در فصول گرم سال که تقریبا تمام هموطنان به طور بی‌وقفه از کولرهای خود استفاده می‌نمایند و شاخص استفاده از آب و برق توسط کولرهای آبی تا حد قابل توجهی ارتقا می‌یابد.

کلید هوشمند کولر آبی و سهولت استفاده

دستگاه هوشمند کلید کولر آبی جزء سیستم‌هایی است که کیفیت و کارایی هوای خارج شده از کانال‌های کولر را تا حد چشمگیری افزایش می‌دهد.؛ این کلیدها قادرند دما و حرارت محیط را بسته به دلخواه و سلیقه کاربران خود تغییر دهند. دقت داشته باشید که وقتی با خروج یکنواخت جریان هوا از دریچه‌های کولر مواجه هستیم و راهی برای تنظیم این دما و رطوبت وجود ندارد، امکان ایجاد مشکلات مختلف در حیطه‌های گوناگون از جمله سلامت نیز به وجود می‌آید.

اما اگر بتوان از کاهش غیر عادی دما و حرارت، افزایش بیش از حد رطوبت هوا و به طور کلی تغییرات ناخواسته دمایی به واسطه این دستگاه هوشمند ممانعت کنیم، امکان ابتلا به بیماری به واسطه قرار گرفتن در جریان مستقیم باد کولر نیز کم می‌شود‌. در این حالت کلید هوشمند کولر آبی سبب می‌شود شرایط و موقعیتی ایده آل شکل بگیرد و دما به میزان دلخواه و مقدار مناسب کنترل شود.

کلید هوشمند کولر آبی هم آغوش با سیستم هوشمند موبایل
کلید هوشمند کولر آبی به کاربر کمک می کند که جریان هوای کولر را با میزان برودت مورد نیاز در محیط تنظیم کرده و از پخش رطوبت و خنکی بیش از اندازه جلوگیری شود.

ذکر این مطلب نیز نوید بخش است که اگر کولر آبی ما فاقد کلید هوشمند است، می‌توانیم آن را خریداری کرده و نصب کنیم و از امکانات و مزایای آن بهره بگیریم. به ویژه حالا که این سیستم‌های به روز شده، توسط تولید کنندگان داخلی در کشور ما تولید می‌شوند و قادر هستیم با صرف هزینه‌ای معقول این سیستم‌ها را در طرح‌ها و شکل‌های مختلفی که به بازار روانه شده‌اند، تهیه نماییم.

کلید هوشمند کولر آبی هم آغوش با سیستم هوشمند موبایل

عملکرد کلید هوشمند کولر آبی را علاوه بر استفاده از امکانات خود دستگاه، می‌توانیم به واسطه موبایل هم کنترل کنیم.

شکل‌های کنترل دستگاه:

 •  شخص استفاده کننده به شکل دستی از آن بهره بگیرد. (به روش منوآل)
 • بر پایه انتخاب حرارت دلخواه و با بهره گیری از بخش Programming (به روش خودکار)

منظور از کنترل کردن به شکل دستی این نیست که این شیوه کنترل تنها به واسطه کلیدهای عادی تعبیه شده روی خود سیستم صورت می‌گیرد، بلکه می‌تواند با اتصال به اینترنت و به طریق استفاده از اپ‌های مناسب، از راه موبایل‌ها و یا دستگاه‌های هوشمند دیگر صورت گیرد؛ همچنین این کنترل می‌تواند از طریق دستگاه های ریموت نیز انجام شود.

کپشن: کلید هوشمند کولر آبی با گوشی های هوشمند موبایل یا تبلت ست شده و می توانید به این وسیله به کنترل راحت تر کولر خود بپردازید.

کلید هوشمند کولر آبی و نکات مثبت استفاده از آن

 • این کلید ویژگی کنترل دمایی – زمانی دارد و در انواع مکان‌های مختلف مسکونی یا اداری قابل استفاده است.
 • در قیاس با کلیدهای عادی کولرهای آبی، از چهره دلپذیرتری برخوردار است.
 •  متعاقب به رطوبت نشستن پوشال‌های کولر، سبب راه‌اندازی و فعال‌سازی موتور کولر می‌شود.
 •  مقدار دما و میزان حرارت را با یکای درجه نمایش می‌دهد.
 •  صفحه دیجیتال یا رنگی دارد.
 •  دما را با استفاده از سیستم هوشمند خود مدیریت می‌کند.
 •  زمان، حرارت و گاها مقدار رطوبت را به نمایش در می‌آورد.
 •  قابلیت پشتیبانی باتری به هنگام قطع برق را داراست.
 •  تنوع در شکل و ابعاد دارد.
 •  نمایشگر این کلید هوشمند دارای تنظیماتی نظیر روشنایی صفحه است.
 •  میزان آب مصرفی کولر تبخیری را کاهش می‌دهد.
 •  از سیستم کولر در مواجهه با قطع و وصل شدن‌های ناگهانی جریان برق مراقبت به عمل می‌آورد.
 •  دقت در کارایی دماسنج ها را با خود همراه دارد.
 •  کنترل دما به شکل خودکار یا دستی صورت می‌گیرد.
 •  می‌تواند در روند مصرف انرژی تا حدود ۴۰% صرفه جویی نماید.
 •  دارای تنظیمات بخش قفل کودک است.

اگر هر سوالی در این زمینه دارید و یا اگر  تعمیرکار کولر آبی نیاز دارید، می توانید روی متخصصان استادکار نیز حساب کنید.

منابع: amoozesh-bargh | garmasard

1 نظر
 1. حمید امامی می گوید

  سلام چطوری میتونیم رنگ گردویی روشن طلایی بسازیم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 8 =