راهنمای نصب آب تصفیه کن خانگی تنها در ۵ مرحله

0

استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی یک راهکار فوق‌العاده برای حذف رسوبات و املاح اضافی موجود در آب است؛ تا آب شهری یا آب چاه را به آبی زلال و آشامیدنی تبدیل کنید و از تمیز بودن آب به طول کامل مطمئن باشید؛ اما بهتر است بدانید مراحل نصب دستگاه تصفیه آب خانگی کار چندان مشکلی نیست و تنها با پیروی از پنج مرحله به نسبت ساده خودتان نیز می‌توانید این کار را به‌خوبی انجام دهید. در ادامه این مقاله با استادکار همراه باشید تا با راهنمای نصب آب تصفیه کن خانگی به‌خوبی آشنا شوید.

با ۵ مرحله نصب و لوله‌کشی تصفیه آب خانگی آشنا شوید

در ادامه این قسمت می‌توانید خودتان تنها با پیروی از چند مرحله ساده راه‌اندازی و نصب شیلنگ‌های تصفیه آب خانگی را انجام دهید.

مرحله اول: وصل کردن دستگاه تصفیه به آب ورودی ساختمان

برای شروع باید شیر اصلی آب را ببندید. زیر سینک را مرتب کنید و فضایی برای قرار دادن دستگاه تصفیه آب خانگی ایجاد کنید. حال شیر پیسوار مربوط به آب سرد را که در زیر سینک قرار گرفته باز کنید و اجازه دهید آب باقیمانده در لوله به طور کامل خارج شود. سپس سه‌راهی انشعاب آب را با نوار تفلون بپیچید و به لوله آب سرد وصل کنید و شیر پیسوار را به این سه‌راهی متصل نمایید. شیر ورودی آب را به سه‌راهی وصل کرده و آن را به طور کامل ببندید.

برای نصب دستگاه تصفیه آب، زیر سینک را مرتب کنید و فضایی برای قرار دادن دستگاه تصفیه آب خانگی ایجاد کنید.
برای نصب دستگاه تصفیه آب، زیر سینک را مرتب کنید و فضایی برای قرار دادن دستگاه تصفیه آب خانگی ایجاد کنید.

مرحله دوم: نصب کردن شیر دستگاه تصفیه آب

حال محل نصب شیر آب مربوط به دستگاه تصفیه را روی سینک مشخص کنید. سپس یک سوراخ با قطر مناسب روی آن ایجاد کنید؛ برای این کار از مته‌های ۶، ۸ و ۱۱ کمک بگیرید. بعد از ایجاد سوراخ، شیر خروج آب را روی سینک نصب کنید و آن را به خوبی روی کار محکم نمایید. می‌توانید برای محکم شدن شیر و جلوگیری از نشتی به اطراف آن کمی چسب آکواریوم بزنید.

شیر خروجی دستگاه تصفیه را در کنار شیر اصلی نصب کنید.
شیر خروجی دستگاه تصفیه را در کنار شیر اصلی نصب کنید.

مرحله سوم: نصب دستگاه تصفیه آب

بعد از مشخص کردن محل مناسب برای قرار دادن دستگاه در زیر سینک داخل کابینت، آن را با فاصله‌ای در حدود ۵ سانتی‌متر از کف کابینت وصل کنید. برای وصل کردن اتصالات به مخزن، ابتدا دور قسمت خروجی مخزن نوار تفلون بپیچید و شیر را روی آن متصل نمایید. برای این کار بهتر است از آچار استفاده نکنید.

حال باید فیلترها را به ترتیب و با استفاده از آچار مخصوص در هوزینگ قرار دهید و آن را محکم ببندید. توجه کنید که در هنگام قرار دادن فیلتر کربن پودری، اورینگ آن حتما به سمت بالا قرار بگیرد. برای راحتی کار آچار را به حالت افقی نگه دارید و به آن ضربه نزنید. سپس درب فیلتر ممبران را باز کنید و آن را از طرفی که واشر پلاستیکی دارد، داخل محفظه قرار دهید و سپس درب آن را محکم ببندید؛ لوله ورودی آن را فعلا نصب نکنید و در آخر این کار را انجام دهید.

بعد از مشخص کردن محل مناسب برای قرار دادن دستگاه در زیر سینک داخل کابینت آن را وصل کنید.
بعد از مشخص کردن محل مناسب برای قرار دادن دستگاه در زیر سینک داخل کابینت آن را وصل کنید.

مرحله چهارم: نصب اتصالات دستگاه

به منظور لوله‌کشی تصفیه آب خانگی و نصب شیلنگ‌های تصفیه آب، فاصله دستگاه تا شیر را بسنجید و طبق آن مقداری شیلنگ ببرید و از یک طرف آن را به شیر ورودی و از طرف دیگر به قسمت مرحله اول دستگاه تصفیه وصل کنید. حال به وسیله مته شماره ۸، قسمتی از لوله فاضلاب را سوراخ کنید و بست فاضلاب را در آن به کار بگیرید. مقداری شیلنگ برداشته و یک سر آن را به محدودکننده جریان فاضلاب و از آن طرف به قسمت بست فاضلاب وصل کنید.

در مورد نقشه تصفیه آب خانگی پنج مرحله‌ای بهتر است حتما دفترچه راهنمای آن را به خوبی مطالعه کنید و برای اتصال شیلنگ به آن یک سرش را به خروجی آب تصفیه شده و سر دیگرش را به شیر خروجی آب متصل کنید. یک شیلنگ نیز از سه‌راهی ورودی فیلتر نهایی تا محل اتصال شیر مخزن که با آن جریان قطع می‌شود، وصل کنید.

برای نصب دستگاه تصفیه آب باید با دقت همه شیلنگ‌ها و اتصالات را در جای خود نصب کنید.
برای نصب دستگاه تصفیه آب باید با دقت همه شیلنگ‌ها و اتصالات را در جای خود نصب کنید.

مرحله پنجم: راه‌اندازی دستگاه تصفیه و تست آن

همه فیلترها و محفظه‌ها را با دقت چک کنید و شیر ورودی آب به دستگاه را باز کنید. چند دقیقه منتظر بمانید تا آب به داخل دستگاه وارد شود. حال دوشاخه دستگاه را به برق متصل کنید. تقریبا ۵ دقیقه طول می‌کشد تا آب وارد ظرف شود. سپس شیر ورودی را ببندید و شیلنگ را به ورودی مخزن وصل کنید و دوباره آب را باز کنید. شیر تانک را نیز باز کرده و محل اتصالات را با دقت بررسی کنید تا نشتی نداشته باشند.

بعد از اینکه از کارکرد درست دستگاه مطمئن شدید، اجازه دهید تا تانک پر از آب شود و پمپ خاموش شود. حال برای اینکه مطمئن شوید ذرات و رسوبات اضافی در دستگاه وجود ندارد، شیر مربوط به آب تصفیه شده را باز کنید و بگذارید همه آب تانک خارج شود. فراموش نکنید زمانی که دستگاه شما به برق متصل است اما فشار آب رو به کم شدن است یعنی آب داخل مخزن در حال تمام شدن است.

برای اینکه آب سالم و گوارایی داشته باشید، شیر دستگاه تصفیه را باز بگذارید تا به طور کامل خارج شود.
برای اینکه آب سالم و گوارایی داشته باشید، شیر دستگاه تصفیه را باز بگذارید تا به طور کامل خارج شود.

کلام آخر

شما با به‌کارگیری همه این موارد ذکر شده می‌توانید روش نصب تصفیه آب خانگی cck یا هر نوع دستگاه تصفیه آب خانگی را به راحتی انجام دهید. به یاد داشته باشید که گاهی راه‌اندازی این دستگاه تنها با آگاهی از راهنمای نصب آب تصفیه کن خانگی بدون هیچ پیش زمینه‌ای برای همه افراد ممکن نیست. به همین دلیل اگر هیچ گونه آشنایی به انجام چنین کارهایی ندارید، بهتر است نصب این دستگاه را به متخصصان ماهر در استادکار بسپارید تا در مدت زمانی اندک، به بهترین نحو دستگاه تصفیه آب شما را نصب و راه‌اندازی نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =