آموزش کامل نحوه ریست کردن پکیج بوتان
آموزش کامل نحوه ریست کردن پکیج بوتان

آموزش کامل نحوه ریست کردن پکیج بوتان

اگر شما هم در خانه از پکیج بوتان استفاده می‌کنید، احتمالاً مواقعی پیش آمده که دستگاه دچار مشکل شده و یا اختلالی در آن رخ داده که نیاز به ریست کردن پکیج بوتان داشته‌اید. به علاوه برای ریست کردن پکیج بوتان باید بدانید که دکمه مربوط به آن دقیقا در کجا قرار دارد و چطور می‌توان آن را ریست کرد و البته چه زمانی نیاز است تا دستگاه را ریست کنید. در این مقاله از استادکار همراه ما باشید تا با هم با نحوه ریست کردن پکیج بوتان آشنا شویم.

چه زمانی نیاز است پکیج بوتان ریست شود؟

برای خیلی از ما اتفاق افتاده که بر روی نمایشگر پکیج بوتان خطایی نشان داده می‌شود و یا عملکرد دستگاه به هر دلیل دچار اختلال می‌شود و هر کاری می‌کنیم قادر به برطرف کردن آن نیستیم. در چنین مواقعی باید قبل از هر کاری اقدام به ریست کردن پکیج بوتان کنید.

ریست کردن پکیج به معنای راه‌اندازی مجدد دستگاه است و زمانی که مشکلی در دستگاه به وجود می‌آید و خطایی در آن بروز می‌کند، بهتر است یک‌ بار پکیج را ریست کنید و اگر مشکل برطرف نشد، به طور دقیق‌تر خطای دستگاه را بررسی نمایید. این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر مشکل پکیج شما مربوط به عدم تأمین گاز یا مشکل در کارکرد قطعات دستگاه باشد، با ریست کردن برطرف نخواهد شد و نیاز به عیب‌یابی تخصصی دارد و این زمان بهتر است حتما از یک تکنسین ماهر کمک بخواهید.

زمانی که پکیج شما دچار مشکل شد بهتر است ابتدا آن را ریست کنید و در صورتی که مشکل برطرف نشد، از یک تکنسین کمک بگیرید.
زمانی که پکیج شما دچار مشکل شد بهتر است ابتدا آن را ریست کنید و در صورتی که مشکل برطرف نشد، از یک تکنسین کمک بگیرید.

برای مثال زمانی که روی نمایشگر پکیج بوتان ارور E1 نشان داده می‌شود، ممکن است در روشن شدن مشعل پکیج نیز دچار مشکل شوید. در این موقعیت بهتر است قبل از هر اقدام دیگری ابتدا پکیج را یک بار ریست کنید و اجازه دهید روشن و خاموش شود و سپس بررسی کنبد که مشکل برطرف شده یا خیر. بسیاری دیگر از خطاهای پکیج بوتان نیز به وسیله ریست کردن برطرف می‌شود و بهتر است قبل از هر اقدام دیگری پکیج خود را خاموش و روشن کنید.

نحوه ریست کردن پکیج بوتان

نکته‌ای که در مورد ریست کردن پکیج بوتان وجود دارد این است که همانند بسیاری از پکیج‌ها دکمه مشخصی برای ریست کردن در آن وجود ندارد، اما این به آن معنا نیست که شما نمی‌توانید پکیج بوتان خود را ریست کنید، بلکه باید بدانید که هر کدام از مدل‌ها پکیج بوتان به روش مشخصی ریست می‌شوند. برای مثال برای ریست کردن پکیج بوتان در مدل bn باید دکمه حالت تابستانه زمستانه را یک بار روی تابستان و بار دیگر روی زمستان تنظیم کنید و پکیج در این حالت ریست می‌شود.

در بیشتر پکیج‌ها دکمه مخصوصی برای ریست کردن وجود ندارد
در بیشتر پکیج‌ها دکمه مخصوصی برای ریست کردن وجود ندارد

در مدل‌های اپتیما و کالدا ونزیا برای ریست کردن پکیج بوتان باید کلید مربوط به تغییر فصل را روی حالت استند بای قرار دهید و بعد آن را ابتدا روی حالت تابستان و سپس زمستانی قرار دهید تا پکیج شما ریست شود.

در مدل‌های جدیدتر پکیج بوتان همانند پرلا و ورونا و پارما برای ریست کردن پکیج بوتان باید دکمه پیچی که در سمت چپ پکیج قرار دارد و مربوط به کم و زیاد کردن دمای رادیاتورها است را روی حالت خاموش یا آف قرار دهید و سپس روی حالت تابستان و بعد از آن زمستان ببرید تا پکیج شما ریست شود.

بیشتر بدانید مزایا و معایب شومینه برقی

پکیج بوتان دکمه مشخصی برای ریست کردن ندارد
پکیج بوتان دکمه مشخصی برای ریست کردن ندارد

کلام آخر

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، پکیج‌های بوتان همانند خیلی از برندهای مختلف پکیج دکمه مشخصی برای ریست کردن ندارد و این موضوع موجب شده تا بسیاری از افراد در مواقعی که مشکلی در دستگاه بروز می‌کند، کمی گیج شوند؛ اما باید بدانید که ریست کردن پکیج بوتان نیز عملی فوق‌العاده ساده است و یاد گرفتن آن می‌تواند در موارد زیادی مشکل پکیج شما را حل کند.

به یاد داشته باشید که همه مشکلات پکیج به وسیله ریست کردن قابل حل و فصل نیستند، به همین سبب زمانی که مشکلی در پکیج شما ایجاد شد می‌توانید ابتدا آن را ریست کنید و اگر باز هم مشکل برطرف نشد حتماً از افرادی متخصص بخواهید تا مشکل را مورد بررسی قرار دهند. همکاران ما در استادکار نیز قادر خواهند بود تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مشکل پکیج شما رسیدگی کرده و خطای آن را برطرف کنند.

خدمات تعمیر و سرویس پکیج در تهران

تعمیر و سرویس پکیج

  • تعمیر پکیج دیواری و زمینی
  • نصب و راه اندازی پکیج
  • سرویس کامل پکیج
  • لوله کشی و تعویض قطعات پکیج
دریافت این خدمت از استادکار

مژده عاشوری
مژده شرف عاشوری مترجمِ ورزشکار تیم استادکاره! مژده لیسانسش رو مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانسش رو فیزیولوژی ورزش خونده. مژده به نوشتن و در کنارش به فتوشاپ و ادیت عکس و ویدئو علاقه داره. مژده عاشوری به کارهای هنری علاقه داره و معمولا بخش عمده ای از زمانش رو به درست کردن کاردستی و کارهای هنری اختصاص میده. مژده در مورد کارهای هنریش میگه: «من دوست دارم همه چیز رو با خلاقیت و فکر خودم درست کنم و از کپی برداری متنفرم» مژده یکی از نویسندگان توانمند استادکار هست که میتونه در موضوعات مختلفی مثل دکوراسیون، مد و زیبایی، تغذیه و ورزش و هر موضوعی که براش جذابیت داشته باشه نویسندگی کنه. خودش میگه که: «من همیشه تنوع در نویسندگی رو بیشتر از تمرکز در یک موضوع خاص دوست دارم» مژده عاشوری یکی از طرفداران اصلی مثبت اندیشیه و کتابهای متعددی در زمینه کنترل ذهن، نیروی اراده و رازهای موفقیت مطالعه کرده. او به شدت به مثبت بودن اعتقاد داره و فکر میکنه اگر هر انسانی آرزوهاش رو دنبال کنه و در این مسیر خوش بین باشه و بخواد که پیشرفت بکنه، حتما میتونه. پیشنهاد میکنیم که مطالب مژده رو از دست ندین.