راهکارهای افزایش طول عمر یخچال و فریزر

0

در این مقاله یخچال فریزر یکی از اقلام مهم در جهیزیه هر بانویی است که در هنگام انتخاب سعی می‌کند انواع با کیفیت آن را تهیه کند. این وسیله الکترونیکی نیز مانند دیگر وسایل برای افزایش عمر مفید خود به مراقبت‌هایی احتیاج دارد. اگر شما نیز می‌خواهید بدانید که چطور عمر مفید یخچال خود را افزایش دهید مطلب زیر را از دست ندهید.

توجه به نکات هنگام جابجایی یخچال

اولین نکته ای که خصوصا در اسباب کشی ها از آن یاد می شود این است که هنگام جابجایی تا مستقر شدن دستگاه ۳ ساعت صبر کنید و سپس اقدام به روشن کردن آن کنید. این کار به این دلیل انجام می‌گیرد که گاز داخل آن از جریان و جابجایی بایستد و سپس پریز یخچال را بزنید. بهتر است از دستگاه‌های محافظ جریان انرژی استفاده کنید تا در مواردی مانند ضعف برق شهری یا صاعقه آسیبی به دستگاه شما زده نشود. علت جمع شدن اب زیر جامیوه ای یخچال اسنوا را بدانید .

قرار گیری مناسب یخچال در آشپزخانه

یکی از رویکردهایی که با کمک آن می‌توانید عمر مفید یخچال خود را افزایش دهید این است که یخچال را با فاصله از دیگر لوازم تولید گرما مانند اجاق گاز، آب گرمکن و یا شوفاژ قرار دهید. این دستگاه ها به ویژه در فصل زمستان که حرارت آنها بالاست، مورد هدررفت انرژی سرمایشی یخچال و فرسوده شدن موتور آن می شوند. همچنین بهتر است از نور خورشید نیز یخچال را دور کنید و اگر از پشت موتور آفتاب می خورد از پرده ضخیم در آشپزخانه استفاده کنید.

اگر فضای کافی در آشپزخانه نداشته و آشپزخانه شما کوچک است از یک ورقه عایق حرارت یونولیتی بین یخچال و دیگر دستگاه‌ها مانند مایکروفر استفاده کنید. همچنین لازم است که یخچال را به میزان چند سانتی‌متر از دیوار فاصله دهید تا هوا پشت دستگاه جریان داشته باشد. لازم به یادآوری است که برای توزیع یکنواخت گاز موجود در لوله ‌های دیواره یخچال و فریزر مطمئن شوید که دستگاه شما روی سطحی صاف و بدون شیب قرار گرفته و پایه های آن را تراز کنید تا هنگام کار صدا ندهد.

چطور عمر مفید یخچال را افزایش دهیم
یخچال را با فاصله از دیگر لوازم تولید گرما مانند اجاق گاز، آب گرمکن و یا شوفاژ قرار دهید

زدودن گرد و غبار از موتور برای افزایش عمر مفید یخچال

هنگامی که دستگاه خاموش است می‌توانید گرد وغبار پشت یخچال و موتور آن را بگیرید. معمولا این فضا با میزان زیادی گرد و خاک پوشیده می‌شود و این در خنک نکردن درست دستگاه می‌تواند تاثیرگذار باشد. برای این کار از یک جاروبرقی استفاده کنید تا تمام گرد و غبار پشت یخچال، قسمت سیم پیچ و موتور را به درون خود بکشد. این کار را سالی یک – دو بار تکرار کنید تا عمر مفید یخچال خود را افزایش دهید.

استفاده از لاستیک و درزگیر

به همسر و فرزندان خود آموزش دهید که درب یخچال را بیش از حد باز نکنند! این کار موجب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم داخل خانه به فضای یخچال شده و برای دستگاه مضر است. یکی دیگر از راه‌هایی که گرمای بیرون به داخل یخچال نفوذ نکند استفاده از لاستیک و درزگیرهای در برای یخچال و فریزر است. بنابراین هرزگاهی درزگیرها و لایی‌ها درب یخچال را چک کنید و در صورتی پوسیدگی و پارگی آن را تعویض کنید تا انرژی دستگاه هدر نرفته و موجب اصطکاک موتور نشود.

زدودن برفک ها و تمیز کردن یخچال

یکی دیگر از روش هایی که به بهبود عمر مفید یخچال کمک می کند تمیز نگهداشتن یخچال است. بسیاری از بانوان ماهی یک بار اقدام به برفک زدایی فریزر می کنند و داخل یخچال را نیز با موادی مانند جوش شیرین و سرکه شست و شو می دهند تا ضمن اینکه فضایی تمیز برای مواد غذایی خود فراهم می کنند، بوهای مختلفی که در یخچال پیچیده است نیز با زغال، جوش شیرین یا بوگیرهای مختلف برطرف می کنند. پیشنهاد می کنیم مقاله راههای ازبین بردن برفک یخچال را مطالعه کنید .

چطور عمر مفید یخچال را افزایش دهیم
اگر یخچال شما ضدبرفک نیست باید خودتان دست به کار شوید و پس از بیرون آوردن مواد غذایی و ذوب شدن یخ فریزر آن را پاک کنید

از قرار دادن مواد خوراکی و غذاهای گرم و آب جوش در یخچال روشن خودداری کنید این کار انرژی موتور دستگاه را هدر می دهد. این کار خود موجب برفک گرفتگی می شود. اگر یخچال شما ضدبرفک نیست باید خودتان دست به کار شوید و پس از بیرون آوردن مواد غذایی و ذوب شدن یخ فریزر و خاموش کردن یخچال اقدام به کندن و پاکسازی یخ و برفک از محوطه فریزر شوید. برفک‌ها می توانند به موتور یخچال فشار وارد کنند و از عمر مفید آن بکاهند.

چطور عمر مفید یخچال را افزایش دهیم
فضای داخل یخچال را با موادی مانند جوش شیرین و سرکه شست و شو می دهند تا فضایی تمیز برای مواد غذایی خود فراهم کنید

چیدن مناسب موادغذایی در یخچال

پس از پاک کردن یخچال در نهایت لازم است بگوییم که در چیدن قفسه‌ها تعادل را رعایت کنید و از پر کردن بیش از حد یخچال و استفاده از جعبه ها و ظرف های زیاد در یخچال خودداری کنید. این کار به این دلیل است که پر شدن مانع گردش مناسب هوا در فضای یخچال می شود و دستگاه نمی تواند دمای ثابت را حفظ کند و این خود بر عمر مفید یخچال اثر می گذارد.

همیشه بین اجزای فریزر و یخچال اندکی فاصله بدهید  تا هوا در همه قسمت های یخچال پخش شود. همچنین همانطور که در بالا ذکر شد غذاهای داغ و مواد خوراکی گرم را بلافاصله داخل یخچال نگذارید. ابتدا بگذارید که آنها در دمای آشپزخانه خنک شوند و سپس اقدام به جابجایی آنها به یخچال کنید.

چطور عمر مفید یخچال را افزایش دهیم
همیشه بین مواد غذایی در یخچال اندکی فاصله دهید تا هوا در همه قسمت های یخچال پخش شود

اگر شما هم خواهان افزایش طول عمر یخچال خود هستید موارد بالا را مدنظر قرار دهید. چه راه های دیگری به ذهن شما می رسد که به نظرتان در این مقاله ذکر نشده است؟

منبع : www.ajmadison.com

تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر

  • تعمیر یخچال فریزر
  • تعمیر یخچال ساید‌بای‌ساید
  • تعمیر یخچال فروشگاهی
  • تعمیر یخچال صندوقی
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =