علت صدای پکیج ایران رادیاتور چیست و چگونه رفع می شود؟

1

 چصدای زیاد پکیج ایران رادیاتور یکی از عمده مشکلاتی است که افرادی که در خانه از پکیج ایران رادیاتور استفاده می‌کنند، مدام نگران آن هستند و به دنبال راهی برای فهمیدن علت صدای پکیج ایران رادیاتور می‌گردند. زمانی که در مورد قطعات به کار رفته در پکیج و علائم بروز مشکلات در پکیج بیشتر بدانید، می‌توانید به راحتی صدای فن پکیج ایران رادیاتور را از صدای زوزه پکیج دیواری ایران رادیاتور متمایز کنید و تشخیص دهید که آیا پکیج شما نیاز به بررسی دارد یا خیر.

در این مقاله از استادکار سعی داریم تا با علت صدای پکیج ایران رادیاتور بیشتر آشنا شویم، با ما همراه باشید.

علت صدای پکیج ایران رادیاتور

سیستم کارکرد پکیج به گونه‌ای طراحی شده است که ممکن است به دلایل متعددی از پکیج خود سر و صداهایی بشنوید. رفع کردن این صداها مستلزم این است که تشخیص دهید عامل بروز آن به کدام قسمت از دستگاه مربوط می‌شود و اینکه آیا علت سوت کشیدن پکیج ایران رادیاتور شما ایجاد یک مشکل در عملکرد آن است یا صدایی که از آن می‌شنوید، کاملاً طبیعی است. در ادامه می‌توانید با مهم‌ترین عواملی که موجب ایجاد صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور می‌شوند، آشنا شوید.

بیشتر بدانید تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن چیست؟

رفع کردن صداهای پکیج مستلزم این است که تشخیص دهید عامل بروز آن به کدام قسمت از دستگاه مربوط می‌شود
رفع کردن صداهای پکیج مستلزم این است که تشخیص دهید عامل بروز آن به کدام قسمت از دستگاه مربوط می‌شود

صدای فن پکیج

داخل پکیج شما یک فن در جهت مکش دود و گرما وجود دارد. زمانی که میزان دوده‌ها زیاد شود و هوا سنگین شود، صدایی آزاردهنده از درون آن ایجاد می‌شود. رفع کردن صدای فن پکیج ایران رادیاتور راحت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. تنها کافی است که فن و پروانه آن را به خوبی تمیز کنید و از محکم بودن آن بر سر جایش اطمینان حاصل کنید. در آخر نیز بهتر است مطمئن شوید که عایق صوتی فن نیز سالم است.

بیشتر بدانید علت سرد شدن لوله بخاری گازی چیست؟

علت صدای پکیج ایران رادیاتور
داخل پکیج شما یک فن در جهت مکش دود و گرما وجود دارد.

رسوب گرفتن لوله‌های پکیج

گاهی اوقات علت صدای پکیج ایران رادیاتور شما مربوط به لوله‌های مارپیچ مبدل اصلی دستگاه است. این لوله‌ها که به وسیله شعله گرم می‌شوند، آب گرم مصرفی شما را تأمین می‌کنند. حال اگر داخل این لوله‌ها رسوب ایجاد شود، نمی‌توانند کار خود را به درستی انجام دهند و از خود سر و صدا ایجاد می‌کنند.

برای رفع این مشکل باید ابتدا لوله‌ها را آزمایش کنید و مطمئن شوید که در آن‌ها رسوب ایجاد شده است. برای این کار بهتر است که فشار ورودی و خروجی را بسنجید و اگر تفاوتی در آن‌ها وجود داشت به این معناست که یا اشکالی در مبدل ایجاد شده است و یا لوله‌ها نیاز به رسوب‌گیری دارند. برای رسوب‌گیری لوله‌ها نیز باید حتماً از یک تکنسین حرفه‌ای کمک بگیرید تا با دستگاهی مخصوص به نام پاور فلو اقدام به رسوب‌زدایی لوله‌ها نماید.

برای رسوب‌گیری لوله‌ها نیز باید حتماً از یک تکنسین حرفه‌ای کمک بگیرید
برای رسوب‌گیری لوله‌ها نیز باید حتماً از یک تکنسین حرفه‌ای کمک بگیرید

عدم تنظیم فشار گاز

زمانی که شیر ماژول مربوط به گاز دستگاه به درستی تنظیم نباشد، ممکن است صدای پکیج ایران رادیاتور مخصوصاً زمانی که شعله زیاد است، ایجاد شود. برای رفع این مشکل باید شیر مربوط به گاز را به درستی تنظیم کنید.

عدم کارکرد درست سوپاپ‌ رادیاتور

سوپاپ رادیاتور در واقع مثل یک شیر اتوماتیک است و اگر به درستی کار نکند می‌تواند موجب بروز صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور شود. برای رفع کردن این مشکل باید مطمئن شوید که سوپاپ‌ها سالم هستند و این موضوع حتماً باید توسط یک تکنسین بررسی شود.

اگر سوپاپ رادیاتور به درستی کار نکند می‌تواند موجب بروز صدا در پکیج ایران رادیاتور شود.
اگر سوپاپ رادیاتور به درستی کار نکند می‌تواند موجب بروز صدا در پکیج ایران رادیاتور شود.

نیاز به هواگیری در مدارهای گرمایشی

گاهی اوقات وجود هوا در مدارهای گرمایشی می‌تواند علت صدای پکیج ایران رادیاتور شما باشد. در این مواقع احتمالاً باید لوله‌ها را هواگیری کنید و اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است نیاز به اضافه کردن محلول‌هایی نیز درون لوله‌‌ها باشد.

گاهی اوقات وجود هوا در مدارهای گرمایشی می‌تواند علت صدای پکیج ایران رادیاتور شما باشد.
گاهی اوقات وجود هوا در مدارهای گرمایشی می‌تواند علت صدای پکیج ایران رادیاتور شما باشد.

عدم وجود آب کافی در مدار

برخی مواقع کم بودن فشار مدار اولیه یا عدم وجود آب کافی در آن موجب ایجاد صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور می‌شود. در این مواقع باید با باز کردن شیر پر کن پکیج که وظیفه پر کردن مدار گرمایشی را بر عهده دارد مشکل را برطرف کنید و به اصطلاح اجازه ندهید که مدار خشک کار کند.

باز کردن شیر کن پکیج موجب می‌شود که آب وارد مدار گرمایشی شود.
باز کردن شیر کن پکیج موجب می‌شود که آب وارد مدار گرمایشی شود.

عدم نصب درست پکیج

اگر پکیج شما به طور صحیح نصب نشود، معمولاً این موضوع موجب می‌شود صداهای عجیبی از دستگاه بشنوید و علت صدای پکیج ایران رادیاتور نیز می‌تواند به دلیل خم شدن قاب پکیج یا ناصاف بودن محل نصب باشد. بهتر است برای نصب پکیج خود حتماً از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

اگر پکیج شما به طور صحیح نصب نشود، معمولاً صداهای عجیبی از دستگاه شنیده می‌شود.
اگر پکیج شما به طور صحیح نصب نشود، معمولاً صداهای عجیبی از دستگاه شنیده می‌شود.

عدم نصب ضربه‌گیر در پمپ

پمپ در پکیج شما موظف است تا آب را از مسیر برگشت رادیاتور به سمت رفت آن بفرستد. به همین دلیل صداهایی ضربه‌ای در آن ایجاد می‌کند. برای از بین بردن این سر و صداها باید روی پمپ ضربه‌گیر نصب شود. فراموش نکنید که اگر مشکل شما با ضربه‌گیر برطرف نشد، پس بهتر است که پمپ را با دقت بررسی کنید و توجه داشته باشید که اگر حجم آب ورودی و قطر لوله‌ها با هم متوازن نباشند نیز ممکن است صداهای اضافی از پکیج بشنوید.

کلام آخر

به یاد داشته باشید که شنیدن صداهای مختلف در پکیج شما می‌تواند نشانه‌ای از بروز اختلال در عملکرد دستگاه باشد و در کنار سر و صدای اضافی که ایجاد می‌کند، خطری جدی در کارکرد دستگاه به وجود آورد. بهتر است در این مواقع با دقت عامل بروز مشکل بررسی شود و در صورت لزوم حتماً از افرادی متخصص کمک بگیرید. همکاران ما در استادکار نیز می‌توانند با حضور در محل شما مشکل را برطرف و از آسیب بیشتر به پکیج شما جلوگیری کنند.

خدمات تعمیر و سرویس پکیج در تهران

تعمیر و سرویس پکیج

  • تعمیر پکیج دیواری و زمینی
  • نصب و راه اندازی پکیج
  • سرویس کامل پکیج
  • لوله کشی و تعویض قطعات پکیج
دریافت این خدمت از استادکار

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    سلام مژده جان قصد ازدواج نداری؟ یک مورد مناسب براتون سراغ دارم،

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + هجده =