نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff،l24ff و سایر مدل ها چگونه است؟

0

عبارت”هواگیری” از اصطلاحات رایج و مهمی است که همزمان با شروع فصول سرد سال به کرات شنیده می‌شود. هواگیری پکیج‌ ایران رادیاتور از مهم‌ترین اقدامات نگهداری پکیج است. اگر شما هم نیاز دارید تا با نحوه هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور آشنا شوید، تا پایان این مقاله با استادکار همراه باشید.

هواگیری پکیج دیواری ضروری است که در ادامه مقاله به بررسی این مورد خواهیم پرداخت و به دلیل اینکه پکیج دیواری ایران رادیاتور بیشتر مورد استفاده است روش هواگیری پکیج آن را توضیح می دهیم .

از روش گفته شده در این مقاله می‌توانید برای هواگیری پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff و پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff استفاده کنید، در صورت داشتن هرگونه سوال از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید .

منظور از هواگیری پکیج چیست؟

هواگیری به معنی خارج کردن هوای اضافه از پکیج دیواری است زیرا در صورت وجود هوا، عملکرد پکیج دچار اختلال شده، میزان بازدهی آن کاهش پیدا کرده و قطعات سیستم نیز دچار فرسایش می‌شوند. هواگیری بسته به عمر پکیج و مدل آن می‌تواند در بازه‌های مختلفی انجام گیرد. هواگیری پکیج ایران رادیاتور باید حداقل یک بار در طول سال انجام شود. مقاله رفع ایرادات رایج و اروز های پکیج های ایران رادیاتور را پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید .

هواگیری پکیج از اقدامات ضروری برای افزایش کارایی پکیج دیواری در بلند مدت است.
هواگیری پکیج از اقدامات ضروری برای افزایش کارایی پکیج دیواری در بلند مدت است.

علت ضروری بودن هواگیری پکیج چیست؟

انجام هواگیری باعث کارکرد مناسب پکیج، خوب گرم شدن رادیاتورها، کاهش خطر نشت آب از رادیاتورها و کاهش هزینه گاز مصرفی می‌شود.
همچنین با انجام هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور در زمان مناسب و به صورت اصولی می‌توانید طول عمر دستگاه خود را بیشتر کنید و از هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی تا حد زیادی بکاهید.

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور چه زمانی باید انجام شود؟

اگر به تازگی پکیج دیواری ایران رادیاتور را نصب کرده‌اید و یا قصد سرویس کردن آن را دارید، باید حتما عمل هواگیری پکیج انجام شود تا راندمان آن نیز بالا برود.
در حالت عادی بهتر است حداقل سالی یک بار اقدام به هواگیری پکیج ایران رادیاتور خود کنید، اما نشانه‌های دیگری نیز هستند که مشاهده آن‌ها به معنای نیاز پکیج به هواگیری است.
نشانه‌هایی که به شما می‌گویند که به هواگیری پکیج دیواری نیاز دارید:

• آب به خوبی گرم نمی‌شود.
• رادیاتور و شوفاژها به صورت یکنواخت گرم نمی‌شوند (یا کلا سرد هستند).
• ایجاد صدای نابهنجار مانند انفجار در هنگام روشن کردن پکیج. این صدا به دلیل وجود هوای اضافه در پکیج است. در این مواقع باید اقدام به خارج کردن هوای اضافه در لوله‌ها کنید.
• نیمی از پکیج سرد و نیمی دیگر گرم است. اگر مشاهده کردید که پکیج کاملا گرم نیست و نیمی از بدنه گرم و نیمی دیگر سرد است، نشانه این است که باید هواگیری پکیج را انجام دهید. این مساله به دلیل وارد شدن هوای اضافه در لوله‌هاست.

هواگیری پکیج ایران رادیاتور معمولا یک بار در سال انجام می‌شود.
هواگیری پکیج ایران رادیاتور معمولا یک بار در سال انجام می‌شود.

نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور

روش اول

طبق دستور العمل سایت ایران رادیاتور، روش هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور باید طبق مراحل زیر انجام شود:

 • ابتدا دستگاه را خاموش کنید.
 • بعد از گذشت چند دقیقه از طریق پیچ هواگیری که بر روی هر رادیاتور قرار دارد، هر یک را هواگیری کنید.
 • فشار دستگاه را بین ۱ تا ۱٫۵ بار تنظیم کنید.
 • در نهایت دستگاه را روشن کنید.

نکته: از روش بالا می‌توانید هم برای هواگیری پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff و هم هواگیری پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff استفاده کنید.

روش دوم

 • اولین مرحله در این روش هواگیری پکیج دیواری این است که شیر آب گرم را باز کنید.
 • بعد از باز کردن شیر آب گرم پکیج روشن می شود و پمپ شروع به کار کردن می کند. بعد از اینکه شیر آب گرم را کاملا باز کردید و آب گرم شد باید به سراغ پیچ هواگیری بروید. در انتهای پمپ پکیج یک پیچ هواگیری وجود دارد که قبل از باز کردن آن باید دستمالی در زیر آن قرار دهید تا آب خروجی را جذب کند. ممکن است در هنگام باز کردن این پیچ آب با فشار به بیرون پرتاب شود.
 • در این مرحله باید به کمک پیچ گوشتی دوپهلو اقدام به باز کردن پیچ هواگیری کنید. پیچ گوشتی را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید تا هوا و آب از خارج خارج شوند. در هنگام خروج هوا از پمپ صدایی مانند حباب خواهید شنید. هواگیری را تا جایی ادامه دهید که صدای حباب قطع شود و دیگر نشیده نشود. در این حالت تمام هوای اضافی خارج شده است و عمل هوا گیری به خوبی انجام شده است.
 • بعد از اینکه هوای اضافه پمپ پکیج کاملا تخلیه شد، پیچ هواگیری را ببندید. برای بستن پیچ باید از پیچ گوشتی دوپهلو استفاده کنید و آن را در جهت عقربه‌های ساعت چرخانده و محکم کنید.
 • بعد از انجام هواگیری آب به راحتی گرم می‌شود و مشکلاتی اعم از سرد ماندن آب, جوش آوردن پکیج و ایجاد سر و صدای اضافی در هنگام کار پکیج را مشاهده نخواهید کرد.

نکته: اگر به دلیل سرد ماندن آب اقدام به هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور کرده‌اید، اما بعد از آب مجددا گرم نمی‌شود، ممکن است مشکل مربوط به رسوب گرفتن قطعاتی مانند مبدل‌های حرارتی باشد.

بیشتر بدانید آموزش کامل تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج ایران رادیاتور

گاهی اوقات رادیاتورهای ساختمان با وجود کارکرد مناسب سیستم تاسیسات، گرمای کافی نداشته و به هواگیری نیاز دارند.
گاهی اوقات رادیاتورهای ساختمان با وجود کارکرد مناسب سیستم تاسیسات، گرمای کافی نداشته و به هواگیری نیاز دارند.

هواگیری شوفاژ ایران رادیاتور

اگر سیستم تأسیسات ساختمان به‌‌خوبی کار کند ولی رادیاتورها گرم نباشند، این موضوع به این معنی است که رادیاتورها هوا گرفته‌اند. برای حل این مشکل مراحل زیر را طی کنید:

 • با استفاده از پیچ‌گوشتی مخصوص پیچ انتهای رادیاتور را کمی باز کنید به‌طوری که از پرتابِ شدید آب جلوگیری کنید. صبر کنید تا هوای داخل رادیاتور کاملاً و به‌طور آهسته خارج گردد.
 • مطمئن شوید که آب از رادیاتور در چندین مرحله خارج می‌شود تا هوای رادیاتور کاملاً تخلیه گردد.
 • بعد از اطمینان از خارج شدن تمامی هوای داخل رادیاتور پیچ آن را محکم ببندید.

نکته: برای جلوگیری از ریزش آب به کف ساختمان یا احیاناً فرش منزل، ظرفی را زیر پیچ مخصوص قرار داده تا آب‌های تخلیه شده درون آن بریزد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =