چگونه ماشین لباسشویی ال جی را تعمیر و عیب یابی کنیم؟

0

ال جی جزء برندهای مطرح و معتبر جهانی در تولید و ساخت انواع لوازم برقی است و در تولید دستگاه‌های ماشین لباسشویی نیز ال جی در شمار پرطرفدارترین مارک‌ها محسوب می‌شود. اما با تمام این‌ها ممکن است گاهی در روند فعالیت این دستگاه مشکلاتی رخ بدهد و کاربر را با معضلاتی مواجه کند، لذا در این مقاله می‌خواهیم به بیان مطالبی در حوزه تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم با استادکار اپلیکیشن درخواست خدمات همراه باشید .

تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی و ذکر نکات مهم

دستگاه ماشین لباسشویی به سبب کارکرد و نوع در کنار هم قرار گرفتن اجزایش، جزء دستگاه‌های پیچیده به شمار می‌آید و سیستم بخصوصی دارد و مکانیسم کارایی آن با پیچیدگی‌هایی همراه است. بنابراین در صورت بروز مشکل در عملکرد آن باید از افرادی که در زمینه تعمیر این نوع دستگاه‌ها تخصص دارند، کمک بگیریم. قبل از ادامه مقاله، لازم است این مورد را بیان کنیم ، ممکن است مشکل شما با خواندن راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی نیز رفع شود .

چه بسا ممکن است به دلیل به هم پیوسته بودن قطعات داخلی دستگاه ماشین لباسشویی، با تعمیر خودسرانه آن سبب ایجاد مشکل در قطعات و اجزای دیگر شویم و در این صورت لازم شود که برای تعمیر مجدد آن، دست به دامان انواع روش‌های پر دردسر شده و هزینه‌های هنگفتی هم بپردازیم. در نتیجه ذکر این نکته ضروری است در صورتی که در تعمیر ماشین لباسشویی سر رشته نداریم، لازم است که این کار را به کارشناسان ماهری که در این امر تخصص دارند بسپاریم تا از تعمیر و بهبود کارایی دستگاه خود اطمینان خاطر حاصل کنیم.

تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی و ذکر نکات مهم
ماشین لباسشویی ال جی، از ماشین های لباسشویی باکیفیت به شمار می رود و در صورتی که استفاده صحیحی از آن داشته باشیم، طول عمر بالایی خواهد داشت.

مانند تمام ماشین‌های لباسشویی دیگر، گاهی ماشین لباسشویی ال جی هم به تنظیمات بخصوصی نیازمند است تا کارایی آن بهتر شود. همین طور رفع رمزهای خطا یا ارور ماشین لباسشویی ال جی، نیازمند پیگیری و اطلاعات کافی در این زمینه است که البته این موارد را نمی‌توان به خرابی ماشین لباسشویی ال جی نسبت داد. تنها لازم است که دفترچه راهنمای استفاده از دستگاه را مطالعه نموده و با دقت بر نکات ذکر شده در این دفترچه، به تنظیم مجدد دستگاه بپردازیم.

گاهی نیز بسیاری از مشکلاتی که گریبان‌گیر نحوه کارایی صحیح ماشین لباسشویی ال جی می‌شود، به دلیل عدم نصب درست این لباسشویی است که در طول استفاده از دستگاه، ایرادهایی را در عملکرد آن رقم می‌زند‌.

بنابراین نصب ماشین لباسشویی ال جی باید به درستی و با رعایت اقدامات احتیاطی صورت بگیرد؛ در این جا برخی از نکات کلی در ارتباط با نحوه نصب صحیح ماشین لباسشویی را بر می‌شماریم:

  • ماشین لباسشویی را باید در مکانی مناسب قرار دهیم. (محل مناسبی را در خانه برای قرار دادن دستگاه ماشین لباسشویی در نظر بگیریم.)
  • ماشین لباسشویی باید نزدیک پریز برق باشد تا سیم و دو شاخه آن به راحتی به پریز متصل شده و دستگاه بتواند از جریان برق استفاده کند‌.
  • شیرهای آب ماشین لباسشویی باید به درستی نصب شده باشند تا آب بتواند به ماشین لباسشویی برسد.
  • دستگاه ماشین لباسشویی باید روی پایه‌های خود به طور محکم و استوار قرار بگیرد تا به هنگام کار کردن و فعالیت ماشین لباسشویی، دستگاه از لرزش‌های غیر عادی مصون بماند.
  • سیم و بدنه ماشین لباسشویی نباید در معرض خیس شدن و یا در مجاورت رطوبت خیلی زیاد قرار بگیرند. (رطوبت علاوه بر این که ممکن است به بدنه آسیب برساند، بلکه سیم اتصال به برق را هم ممکن است دچار اتصالی کند.)

در اینجا لازم است به شرح برخی از مشکلات و عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم و ببینیم که در صورت بروز این مشکلات چگونه باید آن‌ها را رفع کنیم.

شرح بعضی از مشکلات و عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی
برای به دست آوردن بالاترین کارایی از ماشین لباسشویی ال جی، لازم است که نصب آن به درستی انجام شده و به خوبی در جای خود تعبیه شود.

شرح بعضی از مشکلات و عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی

۱٫ وقتی ماشین لباسشویی ال جی بی‌دلیل و به طور ناگهانی خاموش می‌شود: اگر ماشین لباسشویی ال جی به هنگام شستن لباس‌ها و در حین فعالیت خود، از کار افتاد و خاموش شد، آنگاه می‌توانیم مشکلات این چنینی را به یک سری از مسائل نظیر ایراداتی در نحوه برق رسانی دستگاه، مرتبط بدانیم.

این اتفاق ممکن است در پی ایجاد مشکلات عمیق در کارایی خازنی تحت عنوان خازن رفع کننده پارازیت و یا حتی سوختگی کامل این خازن رخ دهد. علتش می‌تواند از کار افتادن یا وجود ایراداتی در صفحه یا همان مانیتور الکتریکی و حتی بخش تایمر ماشین لباسشویی باشد. علاوه بر این‌ها وجود مشکل و یا اتصالی‌های هر چند کوچک و سطحی در سیم یا دو شاخه برق دستگاه ماشین لباسشویی ال جی نیز، سبب چنین رویدادی می‌شود.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در این زمینه، به چند بخش تقسیم می‌شود. اول این که در صورت وجود مشکل در خازن یاد شده، باید به رفع ایراد و یا در صورت نیاز، به تعویض کامل این خازن بپردازیم. دوم این که باید از کارایی درست و بی‌نقص پریز برق و عدم وجود ایراد در دو شاخه و سیم ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنیم. در صورتی که مشکل به صفحه الکتریکی دستگاه مرتبط بود، باید با کمک یک متخصص به تعمیر یا تعویض آن بپردازیم.

 وقتی درب ماشین لباسشویی ال جی قفل شده باشد
در عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با مشکلی تحت عنوان خاموش شدن ناگهانی ماشین روبرو خواهیم بود. در این صورت باید سیستم برق رسانی ماشین لباسشویی را به خوبی چک نمایید.

۲٫ وقتی درب ماشین لباسشویی ال جی قفل شده باشد: در صورتی که روی نمایشگر، کلید قفل در و یا همان Door Lock فعال است، با غیرفعال کردن یا خاموش کردن این دکمه، درب ماشین لباسشویی باز خواهد شد. گاهی هم ممکن است یک شیء ما بین درب و بدنه ماشین لباسشویی قرار گرفته و اجازه ندهد که این درب را باز کنیم. پس با خارج کردن این شیء قادر به باز کردن درب خواهیم بود. در صورتی که علت باز نشدن درب موارد ذکر شده نباشد، مشورت با یک کارشناس ضرورت دارد.

۳٫ وقتی ماشین لباسشویی ال جی صداهای نامطلوب و گاها غیرطبیعی منتشر می‌کند: در صورتی که ماشین لباسشویی ال جی سر و صدا و یا لرزش زیادی دارد و گاهی این اصوات آزار دهنده می‌شوند، باید به دنبال علت آن در مواردی مثل: به دام افتادن اشیای فلزی یا پلاستیکی در قسمت درام، بخش داخلی سیکل و یا قسمتی از پمپ بگردیم. همچنین این سر و صداها می‌تواند به دلیل سهل انگاری در نصب درست ماشین لباسشویی و عدم قرار دادن صحیح پایه‎های آن باشد. گاهی هم ممکن است پیچ و مهره‌ها و چفت و بست‌های ماشین لباسشویی شل شده باشند و سبب تولید این صداها شوند. البته این سر و صداها می‌توانند به مقدار و اندازه زیاد لباس‌ها و پارچه‌های موجود در سیکل که به قسمت درونی دستگاه فشار وارد می‌کنند نیز مربوط باشد.

لذا لازم است پس از باز داشتن لباسشویی از فعالیت، تعمیر لباسشویی ال جی را با اقداماتی مثل چک کردن قسمت پمپ و سیکل و درام و فیلترها، پیگیری کنیم و در صورت عدم رفع ایرادات، این مشکل را با متخصص در میان بگذاریم.

۴٫ وقتی قسمت خشک کن ماشین لباسشویی ال جی از کار می‌افتد: وقتی لباس‌های داخل ماشین لباسشویی مانند سابق خشک نمی‌شوند و در نحوه آب‌گیری آن‌ها مشکلاتی را مشاهده می‌کنیم، می‌توانیم این مشکلات را در عدم برق‌رسانی صحیح دستگاه، ایرادات وارد شده به پریز یا سیم برق و همچنین صفحه الکتریکی دستگاه ماشین لباسشویی، جستجو کنیم‌.

خراب شدن خازن‌ها یا ترموستات دستگاه نیز می‌تواند در این زمینه دخیل باشند و حتی این مشکل ممکن است به خراب شدن دکمه خشک‌کن نیز مرتبط باشد.

برای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی و رفع این ایرادات باید دکمه برقراری ارتباط با خشک‌کن را تعمیر و یا تعویض کنیم، برای انواع خرابی‌های ناشی از عدم برق‌رسانی صحیح، مثل وجود مشکل در پریز یا سیم برق و یا صفحه الکتریکی نیز می‌توانیم از یک متخصص در امور حل کردن مشکلات ناشی از عدم کارایی صحیح قسمت‌های الکتریکی، کمک بگیریم.

خرابی ماشین لباسشویی ال جی نصب ماشین لباسشویی ال جی
در عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با خشک نشدن لباس ها روبرو هستیم. در این حالت ممکن است خشک کن ماشین از کار افتاده باشد و این مورد نیز می تواند به مشکل در سیستم برق رسانی خودرو مربوط باشد.

۵٫ وقتی چرخش سیکل و در حقیقت مدت زمان شستشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی ال جی طولانی است: حجم لباس‌های موجود در سیکل ماشین لباسشویی و البته میزان گرما یا سرمای آبی که به داخل ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس‌ها وارد می‌شود، همه در طولانی مدت یا کوتاه مدت بودن شستشوی لباس‌ها اثر گذارند.

۶٫ وقتی از ماشین لباسشویی ال جی آب سرازیر می‌شود (دستگاه نشتی دارد): در صورت بسته شدن قسمت فیلتر تخلیه آب و یا خمیدگی و تا شدگی و انسداد لوله یا شلنگ تخلیه آب، بسته یا خمیده شدن و تا شدن لوله یا فیلتری که در قسمت ورودی آب قرار دارد، افت فشار آب، عدم ورود و خروج صحیح آب از داخل شیر آب و حتی عدم بسته شدن درست لوله ورود و خروج آب به شیر آب، دستگاه ماشین لباسشویی دچار نشتی خواهد شد.

برای رفع این چنین مشکلی در عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی خود، لازم است فیلترهای مسدود شده را تمیز کنیم، لوله‌ها یا شلنگ‌ها را از حالت پیچ و تاب خوردگی در بیاوریم، چاره‌ای برای فشار کم آب بیندیشیم، شیرهای ورود و خروج آب را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل در این قسمت‌ها آن ها را تعویض کنیم. حتی در میزان استفاده از مواد شوینده که سبب پدید آمدن مقدار بیش از حد کف و سر ریز شدن آب می‌شوند، تجدید نظر کرده و کمتر از آن‌ها استفاده کنیم.

۷٫ تصویر خیسی زمین در مقابل ماشین لباسشویی ال جی: در عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی در صورتی که نشتی آب از ماشین لباسشویی مشاهده کردید، ممکن است مشکلی در بخش اتصالات لوله های آن رخ داده باشد.
وقتی ماشین لباسشویی ال جی عمل چرخاندن البسه در داخل سیکل را به درستی انجام نمی‌دهد: اگر لباس‌ها در داخل ماشین لباسشویی نمی‌چرخند و در واقع عملیات شستشوی لباس‌ها به درستی راه اندازی نمی‌شود، باید از بسته بودن درب ماشین لباسشویی مطمئن شویم، شیر آب ماشین لباسشویی را چک کنیم که مسدود نباشد و نهایتا به دو شاخه سیم برق ماشین لباسشویی نگاه کنیم که کاملا در پریز برق فرو رفته باشد.

گاهی ممکن است لازم باشد که فیوز خانه را چک کنیم و یا حتی به عوض کردن آن اقدام نماییم، شاید لازم باشد لباس‌ها را از داخل سیکل خارج کرده و بهتر و مرتب‌تر از قبل در داخل آن بچینیم و گاهی هم لازم است که از کلید Start Pause استفاده نماییم.

ریست ماشین لباسشویی ال جی

گذشته از عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی و برای آب رسانی مجدد ماشین لباسشویی و نهایتا کارایی بهتر آن، گاهی استفاده از عملکرد ریست بسیار اثرگذار است. برای ریست کردن دستگاه ماشین لباسشویی ال جی تنها لازم است دو شاخه متصل به سیم برق ماشین لباسشویی را از داخل پریز برق بیرون بیاوریم، سپس کلید Start Pause موجود بر روی نمایشگر دستگاه را فقط به مدت ۴ تا ۵ دقیقه بفشاریم و در نهایت دو شاخه ماشین لباسشویی را دوباره به جریان برق وصل کنیم و لباسشویی را به فعالیت در بیاوریم.

منبع: fanamoozan | karabama

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 8 =