چگونه برد پکیج بوتان را تعمیر کنیم؟ (مقدماتی)

0

 مبرد الکترونیکی دستگاه یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های پکیج شما محسوب می‌شود که عدم تنظیم و کارکرد درست آن می‌تواند در فعالیت دستگاه شما اختلال ایجاد کند. در واقع آشنایی با نقشه برد پکیج بوتان و همچنین تعمیر برد پکیج بوتان یکی از پر اهمیت‌ترین تعمیراتی است که باید با دقت و مهارت خاصی انجام شود. در این مقاله از استادکار قصد داریم که با هم با نحوه تعمیر برد پکیج بوتان آشنا شویم، با ما همراه باشید.

اهمیت برد پکیج بوتان

برد یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های الکترونیکی پکیج است که وظیفه فرمان دادن به قسمت‌های مختلف دستگاه را بر عهده دارد و زمانی که به درستی کار نکند، در کار همه قسمت‌های دستگاه مشکل ایجاد می‌شود. هر پکیج بر اساس مدلی که دارد دارای یک یا چند برد است که وظیفه فرمان دادن به همه قسمت‌های مختلف دستگاه را به عهده دارد. به همین دلیل آشنا بودن با نقشه برد الکترونیکی پکیج بوتان می‌تواند در تعمیر پکیج بوتان شما تأثیر به سزایی داشته باشد.

برد یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های الکترونیکی پکیج است که وظیفه فرمان دادن به قسمت‌های مختلف دستگاه را بر عهده دارد
برد یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های الکترونیکی پکیج است که وظیفه فرمان دادن به قسمت‌های مختلف دستگاه را بر عهده دارد

تعمیر برد پکیج بوتان

زمانی که پکیج شما به درستی کار نمی‌کند، برای اینکه بدانید مشکل از کدام قسمت از دستگاه است، باید به خطاهایی که بر روی صفحه نمایشگر پکیج شما نشان داده می‌شود، توجه کنید. به علاوه باید بدانید که آشنایی با نقشه برد پکیج بوتان برای تعمیر برد و قطعات مرتبط با آن اهمیت زیادی دارد.

زمانی که پکیج شما روشن نمی‌شود و یا در عملکرد آن اختلال ایجاد شده است باید اقدام به تعمیر برد پکیج بوتان نمایید. گاهی اوقات بروز مشکل در برد پکیج با روشن شدن چراغ قرمز دستگاه همراه است. در این هنگام باید بعد از بررسی بخش‌های مختلف دستگاه و همچنین با توجه به خطایی که در پکیج شما نمایش داده می‌شود، برد دستگاه را نیز بررسی کنید و در صورت امکان اقدام به تعمیر آن نمایید.

نقشه برد پکیج بوتان
نقشه برد پکیج بوتان

برای این کار بهتر است بدانید که در برد پکیج شما قطعاتی نظیر رله، دیود و خازن وجود دارد و زمانی که هر یک از این قطعات کار خود را به درستی انجام ندهند، برد دستگاه دچار مشکل خواهد شد. به علاوه در برخی مواقع نیز ممکن است بر اثر کارکرد زیاد عمر قطعه به پایان رسیده باشد و نیاز به تعویض آن باشد که در این زمان‌ها معمولاً امکان تعمیر برد پکیج بوتان وجود ندارد.

به طور کلی یکی از دلایل خرابی برد پکیج بوتان مربوط به این است که گرد و غبار بر روی آن نشسته است و موجب اختلال در عملکرد پکیج شده است و برای رفع این مشکل باید با دقت و به کمک تجهیزات لازم آن را تمیز کنید. برخورد آب با برد نیز می‌تواند موجب خرابی برد شود و در این صورت احتمالا برد دچار سوختگی می‌شود و باید تعویض شود.

از طرف دیگر گاهی اوقات که زمان زیادی از کار خازن‌های یک برد می‌گذرد، باد کرده و خراب می‌شود و در این مواقع نیز بهتر است که اقدام به تعویض آن نمایید. به علاوه در مورد تعمیر برد پکیج بوتان باید بدانید که کدام قسمت در برد آن دچار مشکل شده و سپس همان مشکل را رفع نمایید. گاهی اوقات نیز ممکن است اشکال در برد موجب از کار افتادن پکیج شود و یا اینکه خطایی بر روی نمایشگر آن نشان داده شود، که در این مواقع نیز معمولا نیاز به تعویض برد است.

بیشتر بدانید عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

تعمیر برد پکیج بوتان
زمانی که پکیج شما به درستی کار نمی‌کند، باید بدانید که مشکل از کدام قسمت دستگاه است.

کدام خرابی‌های پکیج بوتان مربوط به برد است؟

زمانی که پکیج شما دچار نشتی شود و آب به داخل آن نفوذ کند برد دستگاه خراب می‌شود و عملکرد آن متوقف خواهد شد. از طرفی نوسانات برقی نیز می‌تواند به برد پکیج شما آسیب وارد کند. به علاوه همان‌طور که می‌دانید هر دستگاهی عمر مشخصی دارد و زمانی که تاریخ مصرف آن به اتمام برسد، دیگر کارکرد اولیه را نخواهد داشت.

هنگامی که پکیج بوتان شما روشن نمی‌شود و یا در صورت روشن شدن هیچ علائمی از خود نشان نمی‌دهد، احتمالاً برد دستگاه آسیب دیده است. در این زمان معمولاً چراغ قرمز دستگاه ثابت می‌ماند و پکیج روشن می‌شود. جرقه نزدن و عدم روشن شدن پکیج نیز می‌تواند ناشی از خراب شدن بردهای مربوط به جرقه‌زن پکیج باشد. در مدل‌هایی که برد جداگانه‌ای برای این بخش وجود نداشته باشد، ممکن است مشکل از برد اصلی دستگاه باشد.

زمانی که چراغ قرمز پکیج ثابت باشد ممکن است برد آن خراب شده باشد.
زمانی که چراغ قرمز پکیج ثابت باشد ممکن است برد آن خراب شده باشد.

تعمیر مدل‌های مختلف پکیج بوتان

معمولاً تعمیر برد پکیج بوتان در مدل‌های مختلف آن شباهت زیادی به هم دارد و تنها مسئله مورد نظر این است که مشکل و اختلال شده در برد در کدام بخش آن ایجاد شده است. برای مثال تعمیر برد پکیج بوتان مدل اپتیما با توجه به نقشه برد پکیج بوتان اپتیما، شباهت زیادی به تعمیر برد پکیج بوتان کالدا ونزیا دارد و از این رو زمانی که با تعمیر برد آشنا باشید، می‌توانید این کار را برای اکثر مدل‌های آن انجام دهید.

کلام آخر

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، برد یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های پکیج محسوب می‌شود و بروز مشکل در آن می‌تواند موجب اختلال در عملکرد سایر قسمت‌های دستگاه شود. در دستگاه بر حسب مدل ممکن است که بردهای متفاوتی داشته باشد و خراب شدن هر یک از آن‌ها می‌تواند دستگاه شما را به طور کل از کار مختل کند؛ بنابراین برای تعمیر برد پکیج بوتان خود بهتر است که از تکنسین‌هایی با تجربه و ماهر کمک بگیرید. اگر برای انجام خدمات مربوط به پکیج نیاز به تعمیرکار پکیج داشتید می توانید روی متخصصان استادکار حساب کنید.

خدمات تعمیر و سرویس پکیج در تهران

تعمیر و سرویس پکیج

  • تعمیر پکیج دیواری و زمینی
  • نصب و راه اندازی پکیج
  • سرویس کامل پکیج
  • لوله کشی و تعویض قطعات پکیج
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − ده =