برای تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور باید با نحوه تعویض شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور آشنا باشید و بدانید که این شیر در مدل‌های مختلف این پکیج در کجا قرار گرفته و کار با آن چگونه است. از طرف دیگر بهتر است بدانید که در صورت خرابی شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور اگر با نحوه تعویض آن آشنا باشید می‌توانید این کار را خودتان نیز انجام دهید. در این مقاله از استادکار قصد داریم تا با هر آن چیزی که باید درباره شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور بدانید آشنا شوید و اطلاعاتی در مورد روش تعویض شیر پرکن پکیج به دست آورید. پس با ما همراه باشید.

همه چیز درباره شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور

شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور در واقع به رابطی که به منظور تنظیم آب مصرفی و آب مربوط به رادیاتورها استفاده می‌شود، خطاب می‌شود. برای این کار باید در زمان‌هایی که فشار آب کاهش یافته است و عقربه مربوط به فشار بر روی پکیج عددی کمتر از ۱ را نشان می‌دهد، شیر را بچرخانید و باز کنید و با این کار فشار دستگاه را به حد نرمال برسانید.

زمانی که فشار دستگاه نیز بیشتر از ۱/۵ می‌شود، باید با بستن شیر پرکن و باز کردن شیر تخلیه فشار پکیج ایران رادیاتور را بین ۱/۵تا ۲ بار تنظیم نمایید.

 این شیر بین مسیر آب سردی که وارد پکیج می‌شود و مدار اصلی آن و در قسمت زیرین دستگاه قرار دارد و با کم یا زیاد کردن میزان آب داخل پکیج، فشار آن را تنظیم و کنترل می‌کند. در واقع شیر پرکن پکیج وظیفه دارد که مدار گرمایشی را از آب پر کند. شیر پرکن دو نوع دستی و اتوماتیک دارد که برای تنظیم فشار به وسیله شیر دستی باید خودتان آن را تنظیم کنید و شیر اتوماتیک نیز خودش در زمان افت و افزایش فشار به طور خودکار تنظیم می‌شود.

به یاد داشته باشید که استفاده از شیر اتوماتیک در خیلی از مواقع می‌تواند به ضرر شما باشد. برای مثال زمانی که نشتی در مسیر لوله‌ها وجود داشته باشد و متوجه نشوید، هیچ هشداری توسط دستگاه نشان داده نمی‌شود، زیرا دستگاه مدام آب مورد نیاز خود را از طریق شیر پرکن تأمین می‌کند و این موضوع می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به دستگاه وارد کند.

بیشتر بدانید مقایسه شومینه گازی و شومینه برقی

نحوه تعویض شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور
کم شدن یا زیاد شدن فشار آب می‌تواند به دلیل خراب شدن شیر پرکن اتفاق بیفتد.

دلایل خرابی شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور

شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور ممکن است به دلایل متفاوتی مثل بالا بودن سختی آب یا جمع شدن رسوبات خراب شود. در این هنگام این شیر توانایی مسدود کردن ورود و خروج آب را به خوبی نخواهد داشت، زیرا این رسوبات و املاح اضافی موجب می‌شود تا شیر به خوبی بسته نشود.

بیشتر بدانید فلو سویچ پکیج ایران رادیاتور

علائم خرابی شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور

مهم‌ترین علائمی که نشان می‌دهد شیر پرکن پکیج شما دچار اختلال شده است عبارت‌اند از:

  • کاهش فشار پکیج
  • افزایش فشار پکیج در حالت خاموش و باز بودن شیر آب سرد ورودی
  • ایجاد نشتی در شیر پرکن پکیج

در زمان بروز مشکل و مشاهده علائم خرابی، بهتر است ابتدا پکیج را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکل از شیر پرکن آن است. برای این کار دو روش وجود دارد. برای مثال اگر مشاهده کنید که شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور m24ff شما بدون باز کردن پکیج باز هم فشار زیاد می‌شود، یعنی که شیر پر کن دچار مشکل شده است، زیرا یکی از نشانه‌های خرابی شیر پرکن پکیج بالا رفتن فشار دستگاه است. در این حالت باید مغزی شیر پرکن را بررسی کنید و ببینید که رسوب موجب مسدود شدن آن نشده باشد و به خوبی بسته شود.

از طرف دیگر گاهی نیز ممکن است که وجود نشتی در شیر پرکن موجب افت فشار پکیج شود که در این مورد هم باید حتماً عدم نشتی شیر پرکن دستگاه را بررسی نمایید.

بیشتر بدانید تفاوت کمپرسور روتاری، اسکرول و پیستونی

نشتی شیر پرکن موجب کاهش فشار پکیج می‌شود.
نشتی شیر پرکن موجب کاهش فشار پکیج می‌شود.

نحوه تعویض شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور

روش تعویض شیر پرکن پکیج کار چندان مشکلی نیست اما از آن‌جا که این شیر اهمیت زیادی در کارکرد صحیح پکیج دارد، باید با دقت و مهارت زیادی نصب و تعویض گردد، پس اگر آشنایی کاملی با کارهای فنی ندارید، بهتر است این کار را به یک تکنسین ماهر بسپارید.

قبل از اینکه با نحوه تعویض شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور آشنا شوید، بهتر است بدانید که می‌توانید در صورت امکان اقدام به تعمیر آن نمایید. برای مثال زمانی که شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff خود را باز کردید و متوجه شدید که مغزی آن سالم است و تنها رسوب در آن ایجاد شده است، می‌توانید با شستن مغزی شیر رسوبات را پاک کنید و یا حتی در صورت لزوم آن را عوض کنید و دوباره از همان شیر پرکن استفاده نمایید.

در برخی مواقع نیز ممکن است که شیر پرکن به طور کامل خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. در این شرایط باید کل شیر پرکن را عوض کنید. برای این کار ابتدا پکیج را خاموش کنید. سپس آب دستگاه را با بستن آب سرد ورودی خارج کنید. حال شیر پرکن را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت باز کنید و اجازه دهید تا همه آب موجود در منبع انبساط و مدارها خارج شود.

شیر پرکن را باز کنید و شیر جدید را در محل قرار دهید و به جای آن ببندید. معمولاً نحوه تعویض شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور با سایر پکیج‌ها فرق چندانی ندارد. برای راه‌اندازی پکیج بعد از تعویض شیر پرکن نیز شیر تخلیه را می‌بندید و آب سرد ورودی را باز می‌کنید. زمانی که فشار به حد مجاز ۱/۵ تا ۲ رسید آن را می‌بندید و منتظر گرم شدن رادیاتورها می‌شوید.

بیشتر بدانید بررسی تمام علت‌های خاموش شدن پکیج بوتان

نحوه تعویض شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور
برای تعویض شیر پرکن بهتر است از یک تکنسین کمک بگیرید.

کلام آخر

برای تعویض شیر پرکن پکیج باید ابتدا با دقت بررسی کنید و مشکل را برطرف کنید. در صورت وجود رسوب، رسوبات را پاک نمایید و شیر پرکن جدید را جایگزین نمایید. اگر برای این کار به افرادی متخصص نیاز داشتید می‌توانید از همکاران ما در استادکار کمک بگیرید.

خدمات تعمیر و سرویس پکیج در تهران

تعمیر و سرویس پکیج

  • تعمیر پکیج دیواری و زمینی
  • نصب و راه اندازی پکیج
  • سرویس کامل پکیج
  • لوله کشی و تعویض قطعات پکیج
دریافت این خدمت از استادکار

مژده عاشوری
مژده شرف عاشوری مترجمِ ورزشکار تیم استادکاره! مژده لیسانسش رو مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانسش رو فیزیولوژی ورزش خونده. مژده به نوشتن و در کنارش به فتوشاپ و ادیت عکس و ویدئو علاقه داره. مژده عاشوری به کارهای هنری علاقه داره و معمولا بخش عمده ای از زمانش رو به درست کردن کاردستی و کارهای هنری اختصاص میده. مژده در مورد کارهای هنریش میگه: «من دوست دارم همه چیز رو با خلاقیت و فکر خودم درست کنم و از کپی برداری متنفرم» مژده یکی از نویسندگان توانمند استادکار هست که میتونه در موضوعات مختلفی مثل دکوراسیون، مد و زیبایی، تغذیه و ورزش و هر موضوعی که براش جذابیت داشته باشه نویسندگی کنه. خودش میگه که: «من همیشه تنوع در نویسندگی رو بیشتر از تمرکز در یک موضوع خاص دوست دارم» مژده عاشوری یکی از طرفداران اصلی مثبت اندیشیه و کتابهای متعددی در زمینه کنترل ذهن، نیروی اراده و رازهای موفقیت مطالعه کرده. او به شدت به مثبت بودن اعتقاد داره و فکر میکنه اگر هر انسانی آرزوهاش رو دنبال کنه و در این مسیر خوش بین باشه و بخواد که پیشرفت بکنه، حتما میتونه. پیشنهاد میکنیم که مطالب مژده رو از دست ندین.