رفع ایرادات رایج و ارور های پکیج های ایران رادیاتور

0

سیستم‌های گرمایشی که در خانه و فضاهای مورد نیاز نصب می‌کنیم، همگی ممکن است تحت شرایطی، دچار اختلال و اشکال شوند. به همین دلیل می‌بایست نسبت به برطرف ساختن این مشکلات در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام نمایید. یکی از بهترین پکیج‌ها، پکیج ایران رادیاتور است که از این قاعده مستثنی نیست.

رفع ایراد پکیج ایران رادیاتور، در صورتی که به برخی از علائم و نشانه‌های عیوب به وجود آمده آشنا باشید، کار آسانی است. بنابراین در این مقاله قصد داریم به بررسی ایرادات شکل گرفته در مدل های مختلف پکیج ایران رادیاتور مانند مدل m24ff، پکیج ایران رادیاتور مدل eco22ff و پکیج ایران رادیاتور مدل l28ff  بپردازیم و راهنمای تعمیر و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور را در اختیارتان قرار دهیم. با استادکار اپلیکیشن درخواست خدمات همراه باشید .

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

همان‌طور که گفته شد، رفع ایراد پکیج ایران رادیاتور می‌تواند کار آسانی باشد، به شرطی که شما بتوانید عیب یابی پکیج ایران رادیاتور را به خوبی انجام دهید. به این منظور می‌بایست ارورها را به خوبی بشناسید. ما در این مقاله به بررسی خرابی پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff می‌پردازیم و شما متعاقبا می‌توانید از این اطلاعات برای سایر مدل‌ها نیز استفاده نمایید.

بیشتر بدانید بخاری گازی بهتر است یا پکیج، کدام را بخریم؟

یکی از بهترین سیتم های گرمایشی که امروز بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند، پکیج ایران رادیاتور است
یکی از بهترین سیتم های گرمایشی که امروز بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند، پکیج ایران رادیاتور است که شما می توانید با دانستن نکات مهم مربوط به این سیستم، نسبت به رفع خطاهای به وجود آمده اقدام نمایید.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff

این عیب‌ها به واسطه برخی از کدهای ارور مشخص می‌شوند که به توضیح آن‌ها می پردازیم.

ارور ‌۳۰

در صورتی که ارتباط با برد مادر یا برد اصلی دچار مشکل و اختلال شود، این ارور به شما اخطار می‌دهد. برای اطمینان از وجود این مشکل لازم است که تک تک سیم‌ها و کابل‌های موجود در مسیرهای ارتباطی بررسی شوند.

حین استفاده از پکیج ایران رادیاتور ممکن است خطاهایی رخ دهد که شما می توانید با آگاهی از این ارورها به راحتی مشکلات به وجود آمده را برطرف سازید.
حین استفاده از پکیج ایران رادیاتور ممکن است خطاهایی رخ دهد که شما می توانید با آگاهی از این ارورها به راحتی مشکلات به وجود آمده را برطرف سازید.

ارور شماره ۷۰

در این صورت حرارت مدار گرمایی به دمایی بیشتر از ۸۹ درجه سانتی گراد و پایین‌تر از ۱۰۵ درجه سانتی گراد خواهد رسید که در این حالت لازم است با بررسی مدار، به معتدل کردن دمای آن بپردازیم. (لازم به ذکر است که درصورت ایجاد این نوع ارور، پکیج با شدت و به شکل انفجاری روشن می شود)

ارور شماره ۸۰

در صورت بروز این ارور، نقطه ۸۰ چشمک می‌زند و دکمه حرارتی شماره ۱۰۵ فعال می شود تا شما از وجود این مشکل آگاه شوید. شماره ۱۰۵ نشان دهنده این است که مبدل حرارتی درصورتی که دکمه حرارتی سالم باشد، دمایی بیشتر از ۱۰۵ درجه سانتی گراد دارد. عدم فعالیت درست پمپ یا غیرفعال شدن آن، وجود مشکل در عملکرد دکمه حد و یا زیاد بودن شعله پکیج از دلایلی است که سبب رخ دادن این مشکل و ارور شماره ۸۰ می‌شود.
برای رفع این ارور معمولا لازم است که قسمت مورد نظر پکیج را به وسیله اسید شست و شو بدهید.

ارور شماره ۸۰۷۰

از دلایل اخطار پکیج با این ارور می‌توان به عدم وجود گاز به میزان کافی، خراب شدن یا غیر فعال شدن سیستم جرقه زن، عدم کارایی درست سیستم شیر برقی گاز، کارکرد ناقص و نادرست یون مربوط به تشخیص شعله، عدم ایجاد شعله و همچنین انسداد قاپک‌های پلاستیکی تعبیه شده در قسمت فوقانی پکیج که در کنار دودکش قرار دارند اشاره نمود (خرابی و مسدود شدن این قاپک معمولا بعد از دو سال استفاده مداوم اتفاق می‌افتد). علاوه بر این ها ایجاد فلنچ در کانال دودکش که حدودا دو سال بعد از استفاده از پکیج و دودکش اتفاق می‌افتد و همچنین عدم متصل شدن صحیح پکیج به زمین، از دیگر دلایل وجود این ارور است.
در صورت ایجاد این نوع از ارور، رادیاتورها به میزان کمتری گرم می‌شوند و در نتیجه گرمای کمتری را نیز انتقال می‌دهند.

بیشتر بدانید تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

 یکی از ارورهایی که ممکن است برای پکیج ایران رادیاتور رخ دهد، ارور ۸۰۴۰ است که خبر از دود فعال و مسدود بودن کلاهک h می دهد.
یکی از ارورهایی که ممکن است برای پکیج ایران رادیاتور رخ دهد، ارور ۸۰۴۰ است که خبر از دود فعال و مسدود بودن کلاهک h می دهد.

ارور ۸۰۴۰

یکی دیگر از ارورهایی که در عیب یابی پکیج ایران رادیاتور باید مد نظر قرار دهید، ارور ۸۰۴۰ است. درصورتی که کلید یا دکمه مربوط به دود فعال شود، این ارور به شما هشدار می‌دهد، لذا لازم است به بررسی مسیر خروج دود پرداخته و از مسدود نبودن آن مطمئن شوید. بررسی دقیق کلاهک h اولین قدم در رفع این ایراد است.

ارور ۸۰۵۰

وجود این ارور با وجود ایراد در قسمت Nte آب گرم رابطه مستقیم دارد. منظور از این مشکل نیز باز بود مدار Nte است و در این صورت ناگزیر به تعویض آن هستید.

ارور ۸۰۶۰

ارور ۸۰۶۰ به این جهت رخ می‌دهد که فعال شدن پمپ، با فعالیت مکانیسم مربوط به سیستم ضدیخ زدگی همراه است و همین موضوع سبب کاهش و افت میزان بار پکیج ایران رادیاتور خواهد شد.

بیشتر بدانید تفاوت پکیج دیواری با آبگرمکن دیواری در چیست؟

ارور ۷۰۴۰

کاهش میزان آب در مدار از دلایل به وجود آمدن این ارور است و در این صورت لازم است بخش شیر پرکن را باز کنید و فشار آب را نیز روی “یک بار” تنظیم نمایید. البته از دیگر ادله ایجاد این ارور می توان به وجود مشکل در بخش پرشر سوئیچ آب نیز اشاره نمود.

ارور ۷۰۵۰

ارور ۷۰۵۰ در عیب یابی پکیج ایران رادیاتور به معنای وجود اشکال در Nte است که مصرف آب گرم را با مشکل مواجه خواهد کرد. دلیل اصلی وجود این نقص نیز کوتاه بودن مدار اتصال است و در صورت اطمینان از آن، لازم است که به تعویض این بخش با نمونه سالم، اقدام نمایید.

ارور ۷۰۶۰

خرابی پکیج ایران رادیاتور همچنین ممکن است به خاطر بروز این ارور باشد. در این صورت متعاقب روشن شدن پمپ و مشعل، عملکرد سیستم ضدیخ زدگی نیز فعال می شود.

چنانچه Nte مدار رفت شوفاژ دچار مشکل باشد، پکیج ایران رادیاتور با ارور ۶۰۵۰ مواجه خواهد شد.
چنانچه Nte مدار رفت شوفاژ دچار مشکل باشد، پکیج ایران رادیاتور با ارور ۶۰۵۰ مواجه خواهد شد.

ارور ۶۰۵۰

خرابی و باز بودن Nte مدار رفت شوفاژ باعث اخطار این نوع از ارور می‌شود و در این صورت باید تعویض شود.

ارور ۸۰۷۰۵۰

علت ایجاد این ارور نیز باز یا خراب بودن Nte مربوط به مدار رفت است که باید به تعویض آن مبادرت شود.

ارور ۸۰۶۰۵۰

ارور ۸۰۶۰۵۰ در عیب یابی پکیج ایران رادیاتور از باز بودن و خراب بودن Nte مدار رفت شوفاژ خبر می‌دهد که باید تعویض شود تا این ارور رفع گردد.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که رفع ایراد در مدل های l28ff و es28ff  و eco22ff نیز مشابه مدل ذکر شده است و نحوه ایجاد ارورها و نشانه‌های ناشی از وجود آن هم به مدل یاد شده شباهت دارد. لذا بر طرف کردن ایراد تمامی این مدل‌های پکیج ایران رادیاتور با راه حل‌های شبیه به هم صورت می‌گیرد و می‌توانید با بررسی دقیق نشانه‌ها و علامت‌ها، ایراد وارد آمده را تشخیص دهید و به حل کردن آن‌ها بپردازید. در انتهای مقاله اگر علاقه مندید در مورد هواگیری پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff،l24ff بیشتر بدانید مقاله استادکار در این باره را بخوانید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =