اهمیت بازسازی لوله کشی ساختمان

0

شما برای ارزیابی کیفی و کمی یک ساختمان به چه ویژگی‌هایی توجه می‌کنید؟ آیا فقط زیبایی و ظاهر یک خانه یا ساختمان برایتان اهمیت دارد؟ یا به عملکرد درست زیرساخت‌های آن نیز دقت می‌کنید؟ چقدر از اهمیت بازسازی لوله کشی ساختمان و اطمینان از کارکرد اصولی سیستم لوله‌کشی آگاهید؟ به نظر شما هنگام بازسازی لوله کشی ساختمان برای رسیدن به یک نتیجه رضایت‌بخش باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ در این نوشتار درباره اهمیت بازسازی لوله کشی ساختمان بحث می‌کنیم.

با مشورت با یک متخصص لوله‌کشی ماهر می‌توانید بفهمید کدام بخش از سیستم لوله‌کشی ساختمانتان به بازسازی (تعمیر یا تعویض) نیاز دارد. بازسازی لوله کشی ساختمان می‌تواند به سادگی تعویض و نصب یک شیر یا سیفون یا به پیچیدگی بازسازی کلی سیستم لوله‌کشی باشد.

بازسازی لوله کشی ساختمان با کمک متخصصان لوله‌کشی زبده
برای اطمینان از کارکرد درست سیستم لوله‌کشی ساختمان از لوله‌کش‌های ماهر کمک بگیرید.
بازسازی لوله کشی ساختمان؛ جزیی یا کلی
مقیاس بازسازی لوله کشی ساختمان می‌تواند از تعویض و نصب یک سیفون تا بازسازی کلی سیستم لوله‌کشی متغیر باشد.

۵ دلیل برای بازسازی لوله کشی ساختمان

 1. بهبود کیفیت آب مصرفی

جنس لوله‌های ساختمانی می‌تواند بر کیفیت آب مصرفی تاثیر بگذارد. گرچه طبق استانداردها استفاده از متریال‌های مشخص برای لوله‌کشی الزامی است، اما فرسودگی و زنگ‌زدگی لوله‌ها در ساختمان‌های قدیمی و رسوب املاح موجود در آب با گذشت زمان کیفیت آب مصرفی را کاهش می‌دهند.

توجه به عمر مفید، جنس و مشخصات لوله‌های ساختمانی هنگام بازسازی لوله کشی ساختمان
جنس لوله‌های ساختمانی و عمر مفید آنها بر کیفیت آب مصرفی اثر می‌گذارد.
 1. صرفه‌جویی در مصرف آب

مشکلاتی مانند نشت آب از لوله‌های فرسوده، چکه کردن شیر آلات و ترکیدگی لوله موجب هدر رفتن آب می‌شوند. از طرفی، با بهره‌گیری از فناوری‌ها و لوازم نوین لوله‌کشی، ماندافزارهای بهداشتی مدرن و بازسازی لوله کشی ساختمان می‌توانید مصرف آب را در ساختمان بهینه‌سازی نمایید.

بازسازی لوله کشی ساختمان و ماندافزارهای بهداشتی برای بهینه‌سازی مصرف آب
با بازبینی، تعمیر و تعویض به موقع لوله‌ها و شیرآلات می‌توانید آب را بهینه مصرف کنید.
 1. رفع مشکلات سیستم لوله‌کشی

معمولا حل مشکلاتی نظیر افت فشار، گرم یا سرد شدن آب، گرفتگی‌های مکرر لوله‌های فاضلاب و… مستلزم بازسازی لوله کشی ساختمان به صورت جزیی (مثل تعویض یک پمپ) یا کلی (مثل بازسازی حمام و سرویس بهداشتی) خواهد بود. اهمیت بازسازی لوله کشی ساختمان را دست کم نگیرید. زیرا دامنه آسیب‌های ناشی از ترکیدگی لوله و نشت آب ممکن است از سیستم لوله‌کشی فراتر رفته و به دیوارها، سقف‌ها و کف‌های ساختمان سرایت کند. برای مثال، شوره‌زدگی نمای ساختمان ممکن است ناشی از مشکلات سیستم لوله‌کشی باشد.

بازسازی لوله کشی ساختمان به منظور رفع مشکلاتی مانند افت فشار، گرم یا سرد شدن آب، گرفتگی‌های مکرر لوله‌های فاضلاب و...
نقش بازسازی لوله کشی ساختمان را در رفع مشکلات سیستم لوله‌کشی دست کم نگیرید.
 1. صرفه‌جویی در هزینه‌ها

در عملیات بازسازی لوله کشی ساختمان می‌توانید قابلیت‌های تازه‌ای به سیستم لوله‌کشی و تاسیسات بهداشتی بیفزایید. برای مثال، با افزودن تمهیدات ویژه‌ای می‌توانید از آب باران و آب‌های سطحی برای آبیاری باغچه‌ها، شستشوی پارکینگ و حیاط و تامین آب فلاش‌تانک توالت‌ها بهره بگیرید. بدین ترتیب، در مصرف آب لوله‌کشی و هزینه‌های آن صرفه‌جویی خواهید کرد.

نقش بازسازی لوله کشی ساختمان در صرفه‌جویی در مصرف آب لوله‌کشی و هزینه‌های آن
با بازسازی لوله کشی ساختمان قابلیت‌های تازه‌ای برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها به سیستم لوله‌کشی بیفزایید.
 1. افزایش عمر مفید ساختمان

از طریق جایگزینی لوله‌ها و ماندافزارهای بهداشتی کهنه و فرسوده با تاسیسات بهداشتی نو و باکیفیت می‌توانید از بروز آسیب‌ها و مشکلات پیش‌رونده پیشگیری کنید و عمر مفید ساختمان خود را افزایش دهید.

نقش بازسازی لوله کشی ساختمان در افزایش عمر مفید ساختمان
بازسازی لوله کشی ساختمان و استفاده از مصالح باکیفیت عمر مفید بنا را بالا می‌برد.

انتخاب لوله‌کش یا شرکت خدمات لوله‌کشی

امروزه اطلاعات تماس افراد، شرکت‌ها و پلتفرم‌های ارایه دهنده خدمات لوله‌کشی به سادگی از طریق وبسایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، کارت‌های ویزیت و سایر رسانه‌های ارتباطی در دسترس است. اما انتخاب از میان گزینه‌های متنوع و البته ناآشنا می‌تواند گیج‌کننده باشد. با توجه به معیارهای زیر می‌توانید روند انتخاب را آسان‌تر و سریع‌تر نمایید:

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته / ۷ روز هفته
 • پاسخدهی و ارایه خدمات در کمترین زمان ممکن
 • بهره‌گیری از متخصصان حرفه‌ای و شایسته
 • تنوع خدمات ارایه شده (تعمیر و تعویض ماندافزارهای بهداشتی، لوله‌بازکنی، تخلیه چاه، اجرا و بازسازی لوله کشی ساختمان و…)
 • تضمین کیفیت
 • ارایه خدمات به همراه تامین مصالح، قطعات و لوازم مورد نیاز
 • بازدید و برآورد رایگان هزینه‌ها

روند انتخاب از میان خدمات گوناگون می‌تواند ساده‌تر از آنچه که فکر می‌کنید، باشد. کافی است سری به وبسایت یا اپلیکیشن استادکار بزنید، خدمت مورد نظر خود را به طور رایگان ثبت کنید و منتظر بازدید و پیشنهاد قیمت از سوی متخصصان باشید. تیم پشتیبانی استادکار در تمام مراحل انجام خدمت (از عیب‌یابی، تهیه چک لیست لوله‌کشی و زمان‌بندی گرفته تا تحویل کار نهایی با کیفیت مطلوب) همراه شما است.

بازسازی لوله کشی ساختمان خود را به افراد کاربلد بسپارید.
برای بازسازی لوله کشی ساختمان خود ممکن است به خدمات گوناگون نیاز داشته باشید. پس در انتخاب افراد یا شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات لوله‌کشی دقت کنید.

سخن پایانی

مشکلات سیستم لوله‌کشی همیشه با تکنیک‌های خانگی لوله‌بازکنی حل نمی‌شود. گاهی ناچار می‌شویم برای ریشه‌یابی مشکل و رفع آن از لوله‌کش کمک بگیریم. در برخی مواقع، آنقدر از اهمیت بازسازی لوله کشی ساختمان غافل می‌شویم که آسیب در بخش‌های دیگر ساختمان گسترش می‌یابد. آنگاه مجبور خواهیم بود که علاوه بر خدمات بازسازی لوله کشی ساختمان به دنبال اکیپ‌های اجرایی دیگر برای تعمیر و ترمیم اجزای صدمه‌دیده بگردیم. تجربه شما در رویارویی با مشکلات سیستم لوله‌کشی ساختمان چگونه است؟ اگر از خدمات بازسازی لوله کشی ساختمان بهره گرفته‌اید، لطفا برایمان بنویسید چه عواملی در خشنودی یا نارضایتی شما از خدمات نقش دارند.

خدمات لوله کشی آب و فاضلاب

لوله‌کشی آب و فاضلاب

 • لوله کشی آب سرد و گرم
 • لوله کشی فاضلاب و سرویس بهداشتی
 • نشت یابی لوله فاضلاب و رفع ترکیدگی فاضلاب
 • لوله کشی فاضلاب آشپزخانه، سرویس بهداشتی و توالت
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − هفت =