راه‌کارهای انتخاب لوستر برای خانه کوچک

0

این مطلب، نوشتاری است برای انتخاب لوستر برای خانه کوچک. تا به حال برای شما پیش آمده که وسیله‌ای را پشت ویترین مغازه‌ای دیده و آن را خریده‌ باشید اما در منزل خودتان آن طور که انتظار داشته‌اید جلوه نداشته است؟ همیشه به خاطر داشته باشید که اولین هدف مغازه‌ها و فروشگاه‌ها جذب مشتری به داخل مغازه است. به همین خاطر نورپردازی‌های ویژه‌ای برای ویترین انجام می‌دهند که جلوه وسایل را دو چندان می‌کند. ضمن اینکه چیدمان وسایل یک مغازه به ویژه یک برند معروف توسط دکوراتورها انجام می‌شود، در نتیجه مراقب باشید که بیش از اندازه تحت تاثیر چنین ماجرایی قرار نگیرید. اگر از وسیله‌ای خوش‌تان آمد قبل از تهیه، آن را در فضایی از منزل که قصد دارید قرار دهید تصور کنید و اگر رضایت‌بخش بود اقدام به خرید کنید. یکی از وسایلی که هنگام خرید بسیار ما را دچار خطا می‌کند، لوستر است، به ویژه اگر خانه شما کوچک است. در این صورت هر لوستری مناسب خانه شما نیست. در این صورت چه نوع چراغی مناسب است؟! در ادامه به شما خواهیم گفت.

اگر سقف خانه شما کوتاه است

اگر سقف خانه شما کوتاه است سراغ روشنایی‌ها یا لوسترهایی بروید که به شکل بشقاب به سقف متصل می‌شود. همان مدل‌هایی که سیم اضافی ندارد تا بخشی از آن از سقف آویزان شود. ضمن این‌که بهتر است برای تامین روشنوایی خانه، از انواع دیوارکوب و مهتابی استفاده کنید.

لوستر کوچک بخریم یا بزرگ؟
لوستر سقفی برای خانه کوچک

مقیاس لوستر برای خانه کوچک

در نظر گرفتن مقیاس هر وسیله در زمان خرید آن بسیار بسیار مهم است. اینکه آیا لوستری که مد نظر شما است با فضای خانه که متراژ کمی دارد همخوانی پیدا می‌کند یا خیر؟ در نتیجه لوسترهای خیلی بزرگ در خانه‌ها کوچک بسیار جلوه‌ی بدی پیدا می‌کند. یک جور وصله ناجور… اگر سایز کوچک‌تری از لوستر مورد نظر را پیدا نکردید بهتر است سراغ گزینه‌های دیگر بروید.

لوسترهای مدرن‌ها و گزینه‌های پیش رو

اگر سبک خانه شما مدرن است که بسیار خوش شانس هستید. چون این روزها به دلیل همه گیر شدن این سبک دکوراسیون به ویژه در خانه‌های کوچک، گزینه‌های بسیاری پیش روی شما قرار دارد. اما خب اگر خانه شما سنتی است وسوسه خرید یک لوستر مدرن را فراموش کنید. تصور زمین مفروش با یک فرش کاملا سنتی و یک لوستر کاملا مدرن جالب به نظر نمی‌رسد.

سنتی‌ها و گزینه‌های لوستر برای خانه کوچک

ترکیب کریستال و فلز، ترکیب روشنایی و برنز، لوستر برنز و… مناسب برای خانه شما است. منتها یک لوستر ۴ تا نهایت ۱۲ شاخه کوچک برای خانه‌ای که متراژ کمی دارد معقول به نظر می‌رسد که البته باز هم به نوع طراحی لوستر بستگی دارد.

هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد!

مهمترین ویژگی لوستر ایجاد روشنایی و دلباز کردن خانه است اما گاهی با انتخاب اشتباه مدلی را خریداری می‌کنیم که با وجود ایجاد روشنایی، خانه را دلگیر می‌کند. مثلا لوسترهایی که اجزای بزرگی دارند یا مدل‌هایی که ظرافت کمتری دارند و سبک‌هایی که کاسه‌های بزرگی دارند مناسب فضاهای کوچک نیستند.

مهمترین ویژگی لوستر که ایجاد روشنایی بیشتر است را فراموش نکنید.
روشنایی بیشتر لوستر برای خانه های کوچک

خانه‌هایی کوچک با سقف استاندارد 

اگر ارتفاع سقف خانه شما استاندارد است می‌توانید سراغ لوسترهایی بروید که ارتفاع بلندتری (اما نه خیلی بلند) دارند. مثل ترکیب چند استوانه بلند و کوتاه… این لوستر فضای خانه را بزرگ‌تر از آنچه هست نمایش می‌دهد گرچه باز هم بهترین گزینه لوسترهایی است که کامل به سقف متصل می‌شوند و سیم اضافی ندارند.

لزوم انتخاب لوستر با توجه به متراژ خانه

با وجود اینکه لوستر جزو وسایلی نیست که با ورود به هر خانه‌ای در نگاه اول به چشم بیاید اما بیش از آنچه فکر کنید در زیبایی خانه تاثیرگذار است. در واقع اگر اشتباه انتخاب شوند تازه آن موقع است که اتفاقا زیادی هم به چشم خواهد آمد!

عموما برای خانه‌های کوچک، لوستر به سبک مدرن انتخاب مناسب‌تری است.
لوستر شیک برای خانه‌های نقلی

سراغ لوسترهای ساده بروید

اگر خانه شما کوچک است انتخاب لوسترهای قدیمی با کریستال‌های بزرگ و طراحی شلوغ را فراموش کنید. هر چه مدل لوستر شما شلوغ‌تر باشد، متراژ خانه کوچک‌تر به نظر خواهد رسید. در واقع داشتن تعداد مشخصی لامپ که منجر به روشنایی خانه شما شود مهمتر از پٌرکار بودن و طراحی پیچیده است. هر چقدر لوسترهای ساده‌تری انتخاب کنید از دکوراسیون رضایت بیشتری خواهید داشت. و این مورد در طولانی مدت به شما اثبات می‌شود. حتی با وجود اینکه در ابتدا ترجیح شما چیزی دیگری بوده است…

ساده بودن شرط اول زیبایی است.
لوستر برای خانه کوچک

و کلام آخر در مورد انتخاب لوستر برای خانه کوچک

در نهایت هدف از نگارش این متن نیاز توجه به تفاوت‌هایی است که اگر در نظر نگیریم دچار خطا در انتخاب می‌شویم. پیشنهاد ما این است که به جای آزمون و خطاهای متعدد، از تجربه‌های مفید دیگران برای دکور کردن خانه بهره ببرید. پیشنهاد شما برای مخاطبان استادکار چیست؟

سیم کشی و برق کاری

سیم‌کشی و برق‌کاری

  • سیم‌کشی رو‌کار و تو‌کار
  • سیم کشی برق سه فاز و تک فاز
  • خدمات برقکاری و سیم کشی برق خانگی و صنعتی
  • تعویض و نصب کلید و پریز برق
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 4 =