کولر آبی خورشیدی چیست؟

0

کولر آبی خورشیدی جز دسته سیستم‌های پر مصرف انرژی است که می‌توان به عنوان سیستم گرمایشی و سرمایشی در فصل‌های مختلف برای ساختمان‌ها و منازل از آن استفاده کرد. حال اگر می‌خواهید بیشتر با سیستم کولر آبی خورشیدی آشنا شوید با استادکار همراه شوید تا با مزایا و معایب آن و کاربرد آن به عنوان یک سیستم گرمایشی و سرمایشی آشنا شوید. اگر نیاز به نقشه سیم کشی کولر آبی ما در این باره مطلب مفیدی داریم .

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

معرفی کولر آبی خورشیدی

کولر آبی خورشیدی جز دسته سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی است که امکان صرفه جویی ۷۵ درصدی در مصرف آب و صرفه جویی ۲۵ درصدی در مصرف انرژی را به دنبال دارد و دارای فناوری سیلیکونه است که امکان تهویه هوای داخلی منزل و آب ورودی کولر را فراهم می‌کند.

ویژگی‌های کولر آبی خورشیدی چیست؟

کولر آبی خورشیدی را می‌توان به عنوان یک سیستم فوق‌العاده به صرفه و بهینه معرفی کرد که استفاده از آن برای مناطق خشک نیز بسیار توصیه می‌شود زیرا می‌توان رطوبت کافی را در محیط نیز ایجاد کند. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد کولر آبی خورشیدی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در سیستم این مدل کولر آبی، نوعی پد ضدعفونی کننده به کار رفته است که ظرفیت تبخیر بسیار بالایی دارد و کمک به بهبود و کیفیت بالا در خنک سازی هوا می‌کند.
 • عملکرد آنیونی کولر آبی خورشیدی امکان تهویه هوا در داخل ساختمان و خانه را نیز به طور کامل برای شما فراهم می‌کند و از طرفی شما می‌توانید در سه حالت هوای تند، ملایم و خنک آن را تنظیم کنید.
 • سطح داخلی کولر به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی می‌توان گرد و غبار را از آن جدا کرد و علاوه بر این یک پرده خودرکار دارد که موقع خاموش بودن دستگاه آن پرده بسته شده و مانع ورود گرد و غبار دیگر می‌شود.

مزایا و معایب کولر آبی خورشیدی چیست؟

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که اکثر افرادی که قصد خرید کولر خورشیدی را دارند درگیر آن هستند، درباره مزایا و معایب کولر آبی خورشیدی است. همانطور که قبل‌تر به آن اشاره کردیم، کولر آبی خورشیدی برای کار کردن از انرژی تابشی خورشید استفاده می‌کند و این یک مزیت عالی برای چنین سیستمی است که به حفظ محیط زیست بسیار کمک می‌کند. از طرفی کولر آبی خورشیدی به نوعی کمک به صرفه جویی در هزینه‌های سرمایشی نیز می‌کند زیرا شما می‌توانید به صورت رایگان از انرژی مورد نیاز کولر که از طریق انرژی تابشس خورشید تامین می‌شود، نیز استفاده کنید. آموزش تعویض و تنظیم تسمه کولر آبی اطلاعات جامعی برای شما خواهد داشت .

البته علی رغم تمام مزیت‌های بسیار خوب، کولر آبی خورشیدی معایبی نیز دارد. به طور مثال در روزهای ابری که نور خورشید به اندازه کافی تابیده نمی‌شود، قادر به تولید انرژی زیاد نیست. علاوه بر این همانطور که می‌دانید خورشید ۲۴ ساعت روز نمی‌تابد در نتیجه در مواقعی که نور خورشید در دسترس نیست پنل خورشیدی کولر قادر به جذب نور خورشید و تبدیل آن به انرژی الکتریسته امکان پذیر نیست.

مزایا و معایب کولر آبی خورشیدی چیست؟
هرچه دمای هوا گرم‌تر باشد و تابش نور خورشید بیشتر، کولر خورشیدی انرژی بیشتری برای خنک کردن هوا دارد و در نتیجه هوای سرد بیشتری در محیط ایجاد می‌شود.

تفاوت کولر آبی خورشیدی و کولر معمولی چیست؟

کولر  خورشیدی و کولر معمولی هر دو سیستم آبی دارند و رطوبت بسیار معتدل و خوبی را در محیط ایجاد می‌کنند اما مهم‌ترین تفاوت کولر آبی خورشیدی و کولر معمولی در نوع فناوری به کار رفته در آن‌ها است. بر خلاف کولر آبی معمولی، کولر خورشیدی دارای باتری است و در کنار با استفاده از نور خورشید نیروی لازم برای کار کردن را تامین می‌کند. علاوه بر این در حالت عادی کولر آبی با اتصال به برق شهری یا یک موتور برق کار می‌کند اما کولر آبی خورشیدی بر اساس فعالیت‌های شیمیایی که در داخل سلول و پنل خورشیدی سیستم نصب شده است انرژی خورشید را به برق تبدیل کرده و در نتیجه انرژی کافی برای فعالیت آن ایجاد می‌کند. راهنمای کامل سرویس کولر آبی را می توانید مطالعه کنید .

تفاوت کولر آبی خورشیدی و کولر معمولی چیست؟
یکی از راه‌های صرفه‌جویی در انرژی و اصلاح الگوی مصرفی استفاده از کولر آبی خورشیدی است که کمک به کاهش هزینه‌های لازم در مصرف برق می‌کند.

اگر می‌خواهید با طرز کار کولر معمولی آشنا شوید می‌توانید نگاهی به مقاله “چگونگی کارکرد کولر آبی” بی‌اندازید.

سخن پایانی

اگر شما در منطقه‌ای گرم و خشک زندگی می‌کنید و به دنبال یک سیستم سرمایشی و گرمایشی بهینه در مصرف انرژی هستید، استفاده از کولر خورشیدی یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای شما است.

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی

 • تعمیر کولر آبی پوشالی، پرتابل، سلولوزی و رومیزی
 • رفع نشتی کف کولر
 • تعویض پوشال، برزنت و تعویض کف کولر آبی
 • تعمیر پمپ آب، دینام و موتور کولر آبی
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =