مدل کابینت آشپزخانه سوپرمارکت به همراه انواع و مدل‌ ها

0

کابینت آشپزخانه سوپرمارکت یا کابینت سوپری یا کابینت یخچالی نوعی از کابینت ها هست که دغدغه جا دادن وسایل و خریدهای روزانه در آشپززخانه را حل کرده است که یکی از مسائلی است که ذهن بسیاری از خانم‌های خانه را به خود مشغول کرده است. همانطور که می‌دانید آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است و تمام خانم‌ها دوست دارند آشپزخانه‌ای شیک و در عین حال منظم و سازماندهی شده داشته باشند، اما با کمبود فضا چه می‌توان کرد؟ درست در همین جا است که کابینت‌هایی مانند کابینت سوپرمارکت دار به کمک شما می‌شتابد. پس با ما همراه شوید در این مقاله با استادکار همراه باشید تا شما را با معجزه‌ های کابینت سوپرمارکت دار در آشپزخانه آشنا کنیم.

نظم و ترتیب در آشپزخانه

یکی از چالش‌هایی که ممکن است هر خانم خانه‌ای با آن درگیر باشد، ایجاد نظم ترتیب میان وسایل آشپزخانه و خریدهای روزانه و ماهانه است. از طرفی امروزه بسیاری از خانواده‌ها آپارتمان نشین هستند و همهجوره ممکن است با کمبود فضا رو‌به‌رو شوند از این رو بایستی به دنبال ایده‌هایی خلاقانه برای فضاسازی در محیط خانه باشیم.

یکی از ایده‌های بسیار خوبی که برای فضاسازی در آشپزخانه ما به شما پیشنهاد می‌دهیم استفاده از کابینت سوپرمارکت دار است. این مدل کابینت علاوه بر اینکه فضای کمی را به خود اختصاص می‌دهد، می‌تواند نظم خاصی به وسایل شما نیز بدهد و تقریبا تمام اقلام ضروری آشپزخانه را در دسترس شما قرار می‌دهد.

کابینت سوپری کنار یخچال
داشتن یک آشپزخانه مرتب و با نظم و ترتیب می‌تواند کمک کند کارهای روزمره در آشپزخانه با سرعت بالاتری پیش رود و ظاهر آراسته آشپزخانه حفظ شود.

کابینت سوپرمارکت دار چیست؟

در یک کلمه  می‌توان گفت کابینت سوپرمارکت دار همان انبار متحرک است که می‌توان در هر مدل آشپزخانه‌ای آن را به صورت ویژه طراحی کرد. از کابینت سوپرمارکت دار برای بهینه سازی فضا و نظم دهی استفاده می‌کنند . می توانید مقاله ابعاد کابینت استاندارد آشپزخانه را مطالعه کنید .

امروزه این مدل کابینت محبوبیت بسیاری، بخصوص در میان خانم‌ها، پیدا کرده است. شما به کمک این مدل کابینت دیگر چالشی برای نوع چیدمان اکسسوری‌های داخل آشپزخانه و یا خریدهای خود نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید برای هر وسیله یا مواد غذایی مکان خاصی را اختصاص دهید.

البته ناگفته نماند که منظور از سوپرمارکت این نیست که از این کابینت فقط برای جا دادن مواد غذایی استفاده شود بلکه قفسه بندی این مدل کابینت به گونه‌ای است که می‌توان برای بسیاری از اکسسوری‌های آشپزخانه از آن کمک گرفت. از این رو انواع کابینت سوپرمارکت دار را به مدل‌های مختلف تقسسیم می‌کنند.

مدل کابینت آشپزخانه سوپرمارکت ، کابینت سوپرمارکت دار
یکی از وسایلی که می‌تواند به سازماندهی آشپزخانه کمک کند، وجود کابینت سوپرمارکت دار است که می‌تواند نظم و ترتیب خاصی را در آشپزخانه شما به وجود آورد.

معرفی انواع  کابینت سوپرمارکت دار

کابینت سوپرمارکت دار مخصوص مواد غذایی

همانطور که از نام این مدل کابینت پیدا است، استفاده آن برای موادغذایی است که معمولا به صورت ماهانه خریداری می‌شود و نیازمند فضای کافی برای چیدمان است.

به طور مثال حبوبات، قند، شکر، تنقلات و بسیاری از مواد غذایی که نیاز به نگهداری در یخچال ندارند را می‌توان در یک کابینت سوپرمارکت دار قفسه بندی شده چیدمان کرد تا در مواقع ضروری از آن استفاده کرد. علاوه بر این بسیاری از خانم‌ها از ادویه‌جات بسیاری استفاده می‌کنند که قطعا ظاهر دکوری و یا زیبایی برای چیدمان روی کابینت ندارد از این رو می‌توانند در فضای طبقه بندی شده کابینت سوپرمارکت دار آن‌ها را بچینند.

محل قرارگیری این مدل کابینت نیز معمولا در کنار یخچال است که امکان دسترسی افراد به آن آسان شود. علاوه بر این اندازه این مدل کابینت را می‌توان بسته به فضای آشپزخانه کوچک یا بزرگ در نظر گرفت و این یکی از مزایای بسیار خوب کابینت سوپرمارکت دار است که می‌توان در هر مدل خانه‌ای آن را اجرا کرد.

کابینت سوپری کنار یخچال و کاربرد کابینت سوپری
دسته بندی مواد غذایی که نیاز به نگهداری در یخچال ندارد مانند انواع حبوبات، ادویه‌جات، روغن و … در کابینت سوپرکارگت‌دار می‌تواند برای هر آشپزخانه‌ای، بخصوص آشپزخانه‌های بسیار کوچک مفید باشد.

کابینت سوپرمارکت دار مخصوص ظروف

همانطور که قبل‌تر هم اشاره کردیم، کابینت سوپرمارکت دار تنها برای استفاده مواد غذایی نیست بلکه می‌توان وسایل و اکسسوری‌های مختلفی مانند ظروف را نیز در آن چیدمان کرد. حال کابینت‌های سوپرمارکت‌داری که برای ظورف کاربرد دارند به دو دسته کابینت‌های ضروری و زینتی تقسیم می‌شوند.

در مدل ضروری شما می‌ـوانید ظورف بسیار ضروری که معمولا در طول روز با آن بسیار سرو کار دارید را طوری چیدمان کنید که امکان دسترسی به آن آسان شود و در مدل زینتی نیز که معمولا درب شیشه‌ای دارد و نمای خارجی آن دیده می‌شود می‌توان ظروف چینی زیبا یا کریستال را در آن قرار داد.

کابینت سوپرمارکت دار ، کابینت سوپرمارکت دار مخصوص ظروف
کابینت‌های سوپرمارکت‌دار مخصوص ظروف نوعی کابینت ویترینی هستند اما با این تفاوت که نوع قفسه بندی آن بسیار جزئی‌تر و بیشتر است و شما می‌توانید تعداد ظروف بیشتری را در آن جای دهید.

کابینت سوپرمارکت دار مخصوص مواد شوینده

به نظر من یکی از مهم‌ترین فضاسازی‌ها در آشپزخانه بایستی به چیدمان وسایل شوینده و لوازمات مخصوص آن اختصاص داده شود. از این رو ما مدل کابینت سوپرمارکت دار مخصوص مواد شوینده را به شما پیشنهاد می‌دهیم که یک راه حل فوق‌العاده عالی برای چیدمان است.

معمولا کابینت سوپری مخصوص مواد شوینده را در زیر سینک ظرفشویی یا نزدیک به ماشین لباس شویی می‌توان طراحی کرد و در داخل ان از سبدهای ریلی استفاده کرد تا بتوان مواد شوینده و پارچه‌های مخصوص تمیزکاری را در آن قرار داد. با این کار دیگر فضای شلوغ و به هم ریخته در زیر سینک ظرف شویی نیز نخواهید داشت.

کابینت سوپرمارکت دار مخصوص مواد شوینده
کابینت زیر سینک ظرفشویی جز دسته کابینت‌هایی است که مجهز کردن آن به شکل سوپری به نفع خانم خانه است زیرا می‌تواند تمام مواد شوینده، دستمال‌های گردگیری و حتی سطل زباله را در جایگاه خاصی قرار دهد و موقع نیاز امکان دسترسی آسان به آن داشته باشد.

انواع مدل کابینت سوپرمارکت دار برای آشپزخانه

معمولا ظاهر تمام کابینت‌ها شبیه به هم است حال فرقی ندارد کابینت وکیوم یا چوبی داشته باشید در هر آشپزخانه‌ای می‌توانید طراحی داخلی یک یا چند کابینت را طوری انجام دهید که تبدیل به یک کابینت سوپرمارکت دار شود و بتوان نهایت استفاده کاربردی را از آن تجربه کرد. پیشنهاد می کنیم مقاله کابینت هایگلاس را بخوانید .

به طور مثال یکی از انواع مدل‌های کابینت سوپرمارکت دار، مدل ریلی است. در این مدل قفسه‌هایی متناسب با یکدیگر در داخل کابینت به صورت ریلی جاسازی می‌شود که هم امکان استفاده از آن آسان است و هم می‌توان نظم خوبی هب فضای داخل کابینت بخشید.

مدل کابینت سوپری قفسه‌دار، یکی از مدل‌هایی است که می‌توان برای لوازم بزرگ از آن استفاده کرد. بدین صورت که در داخل کابینت به جای استفاده از سبدهای ریلی که معمولا جاگیری کمتری دارند، این بار از شلف‌های ریلی استفاده می‌کنیم تا بتوانید وسایلی مانند قابلمه یا ظروف دیگر را در آن قرار دهید و برای دسترسی به آن کافی است شلف را به سمت جلو بکشید تا امکان دسترسی بسیار راحت به وسایل خود داشته باشید.

همانطور که می‌دانید وسایل ریز مانند قاشق و چنگال یا بطری‌ها بیشتر از وسایل بزرگ نظم آشپزخانه را بهم می‌ریزند از این رو ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که نزدیک‌ترین کابینت یا کشو به گاز را انتخاب کنید و با استفاده از تقسیم شونده‌های منظم فضای داخل کابینت را طوری سازماندهی کنید که وسایل از یکدیگر تفکیک شود و هر کدام جای مخصوصی داشته باشند.

نصب سبد سوپری کابینت، مدل سوپری کابینت
نمونه‌ای از ساماندهی خرده‌ریزهای آشپزخانه (کارد، قاشق، چنگال و…) در فضای داخل کابینت

اگر به دنبال راهی برای مرتب کردن ادویه‌جات و وسایل آشپزی خود هستید نیز می‌توانید از مدل کابینت سوپری ایستاده ریلی کنار گاز استفاده کنید. این کابینت‌ها با طول زیاد و عرض کم کنار گاز به صور ریلی طراحی می‌شوند و داخل آن به صورت منظم قفسه بندی شده و می‌توان ادویه‌جات و روغن‌ها را در آن قرار داد.

و اما ممکن است برخی از افراد با خود بگویند ما امکان تغییر و یا اضافه کردن کابینت به آشپزخانه را نداریم، حال تکلیف ما که دوست داریم کابینت سوپرمارکت دار داشته باشیم چیست؟ باید بگویم که ما برای شما نیز پیشنهاد بسیار خوبی داریم. شما می‌توانید با صرف هزینه دلخواه یک کابینت سوپری مجزا و سیار سفارش دهید.

مطابق با سلیقه و میزان فضایی که در آشپزخانه دارید از یک طراح کابینت برای آشپزخانه درخواست کنید تا یک کابینت سیار سوپرمارکتی برای شما طراحی کند و آن را به عنوان یک کابینت استند مانند در گوشه‌ای از آشپزخانه قرار دهید و به همین سادگی صاحب یک کابینت آن هم از نوع سوپرمارکت‌دار شوید.

نوع دیگری از کابینت سوپرمارکت دار وجود دارد که اصطلاحا به مدل آن کابینت سوپری با درب اسلایدی می‌گویند. نحوه باز و بسته کردن این کابینت به صورت اسلایدی از سمت چپ به راست است که برخی افراد آن را به نام درب اتوبوسی نیز می‌شناسند و می‌ـواند برای سوپرمارکت مواد غذایی گزینه خوبی باشد.

کابینت‌های سوپری با دربا تاشو که از سمت پایین به بالا باز می‌شوند و به نام دب‌های آسانسوری نیز معروف هستند، سبک اروپایی و خاصی دارند که امکان استفاده از آن نیز بسیار راحت است.

مدل دیگری نیز وجود دارد که به نام کابینت با درب پاکتی شناخته شده است و این مدل درب به سمت کشویی به داخل فرو رفته و پنهان می‌شود. طراحی این مدل کابینت بسیار خاص است و حقیقتا افراد خاصی که حاضر هستند هزینه بسیاری برای دیزاین خانه خود بپردازند از این مدل استقبال می‌کنند.

نتیجه گیری

کابینت‌های سوپرمارکت‌دار با قفسه بندی ریلی، سبدی و … که درون آن طراحی می‌شود، امکان چیدمان بسیار راحت را برای هر فردی فراهم می‌کند و ظاهر آشپزخانه را نیز آراسته می‌کند.

خدمات کابینت سازی استادکار

کابینت‌سازی

  • طراحی و ساخت کابینت آپارتمان، فروشگاهی و دکوری
  • طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک
  • ساخت کابینت ام دی اف، های گلاس، ترموود، چوبی و فلزی
  • تعمیر و نصب کابینت دیواری و زمینی
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 15 =