در نکات فروش خانه می‌گوییم این کارها را نکنید!

0

همیشه آمادگی برای فروش خانه، کمی دشوار است، مثلا شاید برای فروش خانه آماده باشید یا شاید هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفته‌اید. اما صرف‌نظر از این موارد لازم است در ابتدا از تعدادی نکات فروش خانه، آگاه شوید. دانستن این نکات به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را برای بازسازی یا برجسته نمودن امکانات خانه بگیرید. همچنین زمان بهینه درج آگهی فروش را بدانید تا نظر مشتری‌های بیشتری را جلب نمایید.

علاوه بر این، همینطور که در سال ۲۰۲۲ پیش می‌رویم، می‌بینیم سبک و استایل خانه‌ها در حال تغییر هستند. پس لازم است ما هم مطابق با زمان جلو برویم و سبک خانه‌هایمان را به‌روز کنیم. چون این موضوع در هنگام خرید یا فروش خانه، بر ذهن مشتری تأثیر می‌گذارد. اگر به دنبال فروش خانه خود هستید، چند نکته مشخص وجود دارد که نباید انجام‌شان بدهید. به توصیه کارشناسان املاک، اگر قصد دارید خانه خود را بفروشید، بهتر است به نکات فروش خانه، دقت ویژه‌ای داشته باشید.

۱- در فرآیند فروش خانه عجله نکنید

یکی از مهم‌ترین نکات فروش خانه، صبور بودن است. به‌طور معمول در هنگام خرید و فروش خانه، شرایط اغلب از کنترل ما خارج خواهد بود. پس بهتر است در برخی موارد، سعی کنیم کارها را تا حد امکان با صبر و حوصله پیش ببریم. یعنی زمان شروع بازدیدها را کمی به تعویق بیندازیم و تلاش کنیم خانه ما بهترین چشم‌انداز خود را داشته باشد. در صورت نیاز هم باید برای بازسازی یا تغییرات جزئی وقت بگذاریم.

ابتدا کلیات خانه خود را بهبود ببخشید. اگر منزل شما به نقاشی احتیاج دارد، زودتر دست به کار شوید. اما در انجام این کار زیاده‌روی نکنید. هرگز از تلاش بیشتر و صرف هزینه‌های جزئی جهت ایجاد چشم‌انداز بهتر، دریغ نکنید. همیشه سطح توقع هر خریدار احتمالی را در نظر بگیرید. سعی کنید خانه خود را به چشم یک مشتری ببینید، طوری که انگار بار اولی است که دارید از خانه بازدید می‌کنید.

طراحان داخلی توصیه می‌کنند نکات فروش خانه را فراموش نکنید. در خانه خود قدم بزنید و نقاط کانونی را برای افرادی که قدشان بلندتر یا کوتاه‌تر از شما است، در نظر بگیرید. دقت کنید چه چیزی ممکن است دید قسمت‌های مختلف خانه شما را کور کند. سپس موانع دید را حذف نمایید. سعی کنید فضا باز و یک‌دست دیده شود.

از دیگر نکات فروش خانه که باید در نظر داشته باشید، روند بازار است. به‌طور معمول افراد کنترلی بر زمان فروش خانه خود نخواهند داشت. اما نظارت بر روند بازار، هوشمندانه است. باید حواس خود را جمع کنید و ببینید اخیرا بازار خانه رشد داشته داشته یا افت کرده است. به‌طور قطع بهترین زمان برای فروش خانه، زمانی است که قیمت‌ها افزایشی هستند.

کارشناسان املاک و مستغلات هشدار می‌دهند وقتی متقاضی زیاد نیست، خانه را برای فروش نگذارید. در زمان‌های خاصی از سال، خریداران زیادی در حال جستجوی خانه هستند. اما خانه‌های موجود کافی نیستند. بنابراین این زمان، زمان مناسبی برای به فروش گذاشتن خانه است. اوایل تابستان تا اواسط پاییز، زمان بسیار خوبی برای عرضه خانه در بازار محسوب می‌شود. اگر به نکات فروش خانه توجه کنید، حتما حاشیه سود شما هم بالاتر خواهد رفت.

در این رابطه بیشتر بخوانید: چطور خانه خود را برای فروش آماده کنیم؟

هنگام خرید خانه به چه نکاتی توجه کنیم؟ نکات مهم در فروش ملک
یکی از نکات مهم فروش ملک این است که همه چیز به چشم بازدیدکننده، مرتب بیاید. پس قبل از آگهی کردن خانه خود، بهم ریختگی‌های منزل را رفع کنید.
خدمات نقاشی ساختمان در استادکار

نقاشی ساختمان

 • رنگ آمیزی و نقاشی دیوار
 • رنگ آمیزی و نقاشی سقف
 • پتینه کاری دیوار
 • اجرای انواع رنگ‌های روغنی، اکرولیک و پلاستیک
دریافت این خدمت از استادکار

۲- از تاثیر دو سال گذشته غافل نشوید

ما دوست نداریم برای ذکر نکات فروش خانه، به اتفاقات گذشته رجوع کنیم. اما متاسفانه این موضوع در دنیای طراحی خانه، اجتناب‌ناپذیر است. دو سال گذشته جهان با پاندمی مواجه بود، ولی خوشبختانه اوضاع هر چند با سرعت کم، در حال عادی شدن است. در دنیا خیلی مسائل خارج از کنترل ما هستند. ولی سازماندهی خانه راهی است که می‌توانیم از طریق آن بر زندگی خود کنترل داشته باشیم. ایجاد خانه‌ای با احساس امنیت، راحتی و آرامش، بهترین راه برای پناه گرفتن از هرج و مرج دنیای بیرون است.

به این ترتیب، وقتی صحبت از مهمترین نکات فروش خانه می‌شود، مسائل دو سال گذشته به شدت خودنمایی می‌کنند. در سال ۲۰۲۱ طراحی خانه از ایده “بهره‌وری” به ایده “آرامش” تغییر یافت. اما در سال ۲۰۲۲ ایده “راحتی” به‌عنوان یک اولویت برجسته در نظر گرفته می‌شود.

برای فکر کردن به نکات فروش خانه، لازم است روی ترندهای فعلی نیز تمرکز داشته باشید. باید مطمئن شوید که خانه شما با گرایش جمعی هم‌سویی دارد و ذائقه افراد را در این زمان به خود جذب می‌کند. پس به هیچ وجه نباید تمرکز بر راحتی و ایمنی را نادیده بگیرید. اشخاص مختلف به دنبال فضاهایی هستند که در آن احساس امنیت کنند و خانه راحت و دلپذیر را بیشتر می‌پسندند. اگر شما نکات فروش خانه را رعایت نکنید، این موضوع به‌طور قطع به ضررتان تمام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: رنگ سال ۲۰۲۲ چیست و چگونه آن را در دکوراسیون به کار ببریم؟

برای خرید زمین به چه نکاتی توجه کنیم؟ نکات مهم در فروش خانه کدامند؟
یکی دیگر از نکات مهم فروش خانه و جذب خریدار احتمالی این است که او از فضا احساس آرامش و امنیت دریافت کند.

۳- به ترندها بیش از کاربرد اهمیت ندهید

در ادامه نکات فروش خانه، باید بگوییم به‌روز نگه داشتن خانه عالی است. با این حال، باید احتیاط کرد که دنبال کردن ترندها، نباید بیش از حد باشد. چون اغلب کسانی که به دنبال ترندها می‌روند، آن‌قدر در آن غرق می‌شوند که یادشان می‌رود اولویت چیست.

کارشناسان تاکید دارند که ترندها، به‌ویژه در بخش‌های اصلی خانه مانند آشپزخانه، حمام یا اتاق خواب، نباید مقدم بر کاربردها شوند. به‌طور مثال یک وان بزرگ و مجلل، فضای حمام را بسیار مطلوب می‌نماید. اما نباید از بهره‌گیری دوش مناسب که کاربرد بیشتری در حمام دارد، غافل شد. غوطه‌ور شدن در وان حمام ممکن است برای مشتری چندان مهم نباشد. اما مشتری نمی‌تواند از داشتن یک دوش مناسب صرف‌نظر کند.

پرداختن به نکات فروش خانه ظرافت‌های زیادی دارد. برای درک بهتر، یک مثال دیگر هم خواهیم آورد. یکی دیگر از ترندهای امروزی، استفاده از چمن مصنوعی در حیاط است. اما این مورد هم از جمله مواردی به شمار می‌رود که از نظر کاربرد، در درجه دوم اهمیت قرار می‌گیرد.

یکی از مزایای اصلی داشتن حیاط، ارتباط با طبیعت است. پس بهتر است به جای پوشاندن زمین با چمن مصنوعی تجاری، به کاشت چمن طبیعی یا گیاهان بومی فکر کنید. گیاهان بومی که آب زیادی احتیاج ندارند، منظره محیط پیرامون را زیبا می‌کنند. در ضمن محیط زیست محلی را هم بهبود می‌بخشند. پس همیشه لازم نیست ترند بر کاربرد و عملکرد اولویت پیدا کند.

بیشتر بدانید: با شناخت ترند مبلمان ۲۰۲۲، امسال هم به روز بمانید

مهم‌ترین نکات فروش خانه و آپارتمان هنگام آگهی کردن ملک و زمین
از نکات فروش خانه که باید به آن توجه کافی داشت، زیاده‌روی نکردن در ترندها است. چون این کار برای فروختن خانه، ارزش اضافی ایجاد نمی‌کند.

۴- از بی‌ارزش شمردن امکانات فعلی خانه، خودداری کنید

در نکات فروش خانه، مهم است که از بی‌ارزش دانستن امکانات خانه خود، دست بردارید. به‌عنوان مثال، گاهی در خانه دو اتاق خواب و یک اتاق به‌عنوان دفتر کار خانگی وجود دارد. در زمان بازدید مشتری، نباید بگویید این خانه دو خوابه است. بلکه باید این واقعیت را برجسته کرد که خانه سه اتاق خواب دارد. اما در حال حاضر از یکی از اتاق‌ها، به‌عنوان فضای اداری خانگی استفاده می‌شود.

یک تغییر ظریف در گفتار مانند این مورد، باعث می‌شود خریداران بالقوه، بهتر متوجه نکات مثبت خانه شما بشوند. تلاش کنید همه امکانات موجود را برای بازدیدکنندگان برجسته کنید و تا حد ممکن هم از واژه‌های مثبت استفاده نمایید.

از دیگر نکات فروش خانه که از اهمیت خاصی برخوردار است، رها کردن بازسازی‌های بی‌مورد است. دیدگاهی که می‌گوید باید خانه را بازسازی کرد تا مشتری‌پسندتر شود را کنار بگذارید. کارشناسان خبره املاک و مستغلات معتقدند یکی از کارهایی که برای فروش خانه نباید انجام داد، بازسازی‌های بی‌حاصل است. هرگز لازم نیست روی بازسازی‌هایی که ارزش ملک شما را بهبود نمی‌بخشند، سرمایه‌گذاری کنید!

برخی از مالکان فکر می‌کنند پوشش دیوار با یک کاغذدیواری گران‌قیمت، برداشتن یک دیوار یا ساختن یک استخر لوکس، قیمت فروش خانه را به‌طرز چشم‌گیری بالا می‌برد. اما لازم است بدانید که بیشتر اوقات، این کارها می‌توانند اثر معکوسی روی قیمت خانه داشته باشند. پس به جای بازسازی‌های اضافی، قدر امکانات موجود در خانه را بیشتر بدانید.

البته منظور ما این نیست که به‌طور کلی بازسازی را کنار بگذارید و اصلا به آن فکر نکنید. چون بازسازی‌های هوشمندانه، بهترین بازدهی را برای شما به همراه خواهند داشت. اکثر اوقات رنگ کردن دیوارهای کثیف، دوجداره کردن پنجره‌ها، تعویض کف‌پوش‌های قدیمی و نوسازی آشپزخانه، تاثیر مثبتی بر قیمت خانه خواهد گذاشت.

خواندن این مطلب هم مفید خواهد بود: کمترین هزینه بازسازی آشپزخانه چقدر است؟

نکات فروش خانه و ملک کدامند؟ هنگام خرید خانه به چه نکاتی توجه کنیم؟
در زمان پرزنت کردن خانه، همیشه نکات مثبت را با تاکید بیان کنید. این کار تاثیر خوبی روی ذهن بازدیدکنندگان خواهد داشت.
خدمات کابینت سازی استادکار

کابینت‌سازی

 • طراحی و ساخت کابینت آپارتمان، فروشگاهی و دکوری
 • طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک
 • ساخت کابینت ام دی اف، های گلاس، ترموود، چوبی و فلزی
 • تعمیر و نصب کابینت دیواری و زمینی
دریافت این خدمت از استادکار

سخن پایانی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند برای فروش خانه، باید یک آگهی منتشر کنند یا به یک مشاور املاک مراجعه نمایند. سپس منتظر بمانند تا بازدیدکنندگان، خانه آن‌ها را بپسندند و کار تمام شود! اما بسیاری از این افراد، مدت‌ها پس از درج آگهی و سپردن خانه به مشاوران املاک، هنوز با مشکل فروش خانه مواجه هستند. چراکه نکات فروش خانه و مواردی که باید از انجام آن خودداری کنند را نمی‌دانند.

اگر می‌خواهید تصمیم به انجام بازسازی بگیرید، طبق گفته کارشناسان باید در این رابطه با احتیاط عمل کنید. هرگز برای فروش خانه، حمام یا سرویس بهداشتی را بازسازی نکنید. چون در قیمت خانه تاثیر زیادی نخواهد گذاشت. یعنی هزینه‌ای که می‌کنید را پس نخواهید گرفت. علاوه بر این، گاهی اوقات انجام چنین پروژه‌هایی با مشکلات متعدد و غیرقابل پیش‌بینی مواجه می‌شود. این موضوع می‌تواند در زمان‌بندی فروش خانه، تاثیر منفی بگذارد و برنامه‌های شما را به‌هم بریزد.

شما با به خاطر سپردن نکات فروش خانه، برگ برنده را در دست خواهید داشت. همیشه هم باید سعی کنید در همه موارد متعادل عمل کنید. چون زیاده‌روی در هر چیزی، تاثیر معکوس خواهد گذاشت. حتی در فروش خانه! شاید هم برای اجرای نکات فروش خانه، نیاز به کمک برای نصب کاغذدیواری، نقاشی، تعمیر یا تعویض کابینت و موکت‌کاری داشته باشید. در این‌صورت همکاران باتجربه ما در استادکار، در اسرع وقت آماده خدمت‌رسانی به شما خواهند بود.

منبع: Thespruce

دانلود اپلیکیشن استادکار

 • نسخه IOS استادکار
 • نسخه اندروید استادکار
 • دریافت از اپ استور و سیب اپ
 • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + نوزده =