نکاتی که باید درباره بسته بندی هنگام اسباب کشی بدانید

0

در این مقاله می خواهیم به نکاتی که باید درباره بسته بندی هنگام اسباب کشی بدانید، اشاره کنیم. جابه جایی و اسباب کشی به تنهایی می تواند کار طاقت فرسایی باشد و قسمت اعظم فشار و استرسی که به همراه دارد بخاطر این است که شما مجبور هستید کل خانه را از وسایل ریز تا بزرگ بسته بندی کنید.   می توان گفت این مرحله نه تنها بیشترین حجم از انرژی شما را می برد بلکه نیاز به مدیریت زمان و حوصله کافی می خواهد. اینکه باید بدانید دقیقا تا قبل از تحویل و انتقال به کامیون های حمل بار بسته بندی تمامی وسایل شما تکمیل شده باشد.

ابتدا کار سنگینی از دور به نظر می رسد اما با رعایت چند نکته مفید، می توانید بدون استرس و آسوده بسته بندی ها را به نحو احسن انجام دهید.

وسایل را برای بسته بندی، دسته بندی کنید

وسایل خود را به چند قسمت آشپزخانه و ظروف شکستنی، لوازم برقی و الکترونیکی، لباس ها و اشیای کوچک و … تقسیم بندی کنید و با توجه به نیاز هرکدام، در بسته بندی لوازمات مورد نیاز را فراهم کنید و به شیوه خاص که نیاز است بسته بندی را شروع کنید. بر فرض مثال ظروف شکستنی یا برقی بیشترین آسیب دیدگی را در اسباب کشی ممکن است داشته باشند، بنابراین دقت بیشتری برای بسته بندی این گروه باید به خرج دهید.

وسایل خود را دسته بندی و سپس اقدام به بسته بندی کنید.
دسته بندی برای بسته بندی

لیستی از ابزار مناسب برای بسته بندی، تهیه کنید

هنگام جا به جایی، باید از سلامت بودن کالاهای خانگیتان هنگام حمل بار اطمینان حاصل کنید اینکه وسایل شما بدون هیچ خراشی به مقصد برسند بسیار مهم است. بنابراین با داشتن لیستی از وسایل بسته بندی، خیالتان از بابت بسته بندی صحیح و درست راحت می شود. وسایل مورد نیاز مثل جعبه، چسب های مخصوص، نوارهای رنگی و … را فراهم کنید.

برای بسته بندی ابزار مناسب و مخصوص را فراهم کنید
فراهم کردن ابزار مناسب برای بسته بندی

چگونه از وسایلی که نیاز نداریم خلاص شویم؟

تنها مزیتی که اسباب کشی ها معمولا دارند، این است که این فرصت را به شما می دهند تا بتوانید به وسایل اطرافتان سر و سامانی بدهید و وسایلی که دیگر به آن ها احتیاج ندارید از مرحله دسته بندی خارج کنید. یا می توانید آنلاین بفروشید یا به کسانی که نیاز دارند ببخشید ولی حمل و دسته بندی وسایل اضافه فقط باعث بی نظمی و خلل در جا به جاییتان می شود.

جعبه های مناسب حمل وسایل فراهم کنید

جعبه‌های مخصوص متحرک به طور کلی همان وزن و کیفیت را را دارند که جعبه های معمولی دارند، مگر این که برخی از آن‌ها را از مقوای ضخیم‌تر خریداری کنید که اجازه بسته‌بندی سنگین‌تر را می‌دهد. به طور معمول، سوال اکثر مردم این است که آیا من باید جعبه‌های متحرکی را بخرم و یا جعبه های معمولی از فروشگاه ها تهیه کنم یا حتی از دوستانی که اخیرا جا به جا شده اند ، کمک بخواهم؟ در هر صورت چه جعبه های متحرک و چه معمولی خریداری می کنید، اطمینان حاصل کنید که جعبه ظرفیت تحمل بار شما را داشته باشد.

جعبه های مناسب برای حمل بار در بسته بندی خیلی مهم است
فراهم کردن جعبه های مناسب

وسایل کوچک را با نوار یا کاغذهای رنگی مشخص کنید

زمانی که اشیا کوچک و وسایل شکستنی را بسته‌بندی می‌کنید، از بافت یا مقوای رنگی برای پوشاندن آن وسیله استفاده کنید. یا برشی از یک نوار رنگی را بر روی جعبه یا وسیله دسته بندی شده بچسبانید.. بدین منظور شما برحسب اتفاق هم باعث نمی شود که به اشتباه وسایل کوچک و اشیای ریز را به دور بیندازید.

از پوشش پلاستیکی برای مایعات استفاده کنید

بسته بندی مایعات مثل ( لوازم آرایشی بهداشتی های مایع یا غیر جامد ویا برخی از مایعات خوراکی) بسیار کار چالش انگبزی است چون ممکن است در صورت خطا در نحوه بسته بندی، مایعات ریخته و پخش شوند و وسایل دیگر را هم خراب کند. برای پیشگیری از همچین مشکلاتی، درب وسیله را بردارید سپس آن را با پوشش پلاستیکی خوب بپوشانید و دوباره درب را سرجایش محکم جا بندازید. این کار باعث محکم بودن وسیله در مقابل حرکات و تکان های شدید در هنگام اسباب کشی می شود و از لبریز شدن مایع جلوگیری می کند.

برای پبسته بندی مایعات از پوشش پلاستیکی استفاده کنید
پوشش پلاستیکی برای مایعات

جعبه ای برای وسایل ضروری تهیه کنید

قبل از جا به جایی  و رفتن به خانه جدید، فضایی را برای وسایل ضروری خود باز کنید. قطعا در روند اسباب کشی به وسایل ضروری و خاصی نیاز پیدا می کنید که نظم دادن و بسته بندی کردن آن ها باعث می شود که سریع تر آن ها را پیدا کنید و بی نظمی در اطرافتان ایجاد نشود. می توانید با استفاده از برچسب رنگی جعبه ضروری را از ما بقی جعبه ها جدا کنید و یا کیف یا ساک مخصوصی را برای وسایل ضروری خود اختصاص دهید.

برای وسایل مهم و ضروری خود فضایی اختصاص دهید.
بسته بندی وسایل ضروری

وسایل را از گرد و غبار دور نگه دارید

بهتر است بسته بندی این وسایل درو از مکان‌هایی باشد که در مجاورت در ورودی یا پنجره هستند. چون معمولاً گرد و خاک از این ورودی‌ها وارد ساختمان می‌شود و باعث می‌شود که روی این ظروف که قرار است بسته بندی شوند گرد و خاک بنشیند.

گوشه های کارتن را محکم کنید

بهتر است گوشه‌های کارتن‌هایی را که در آن‌ها وسایل خود را قرار می‌دهید به خصوص ظروف و وسایل شکستنی، با نوارچسب‌های پهن و مخصوص محکم کنید. با این کار احتمال پاره شدن کارتن موقع حمل و نقل بسیار کم می‌شود

کلام آخر

بسیاری از فعالیت های سنگین مثل اسباب کشی بخاطر حجم کارهایی که باید انجام شود، معمولا افراد را تحت فشار و استرس زیادی قرار می دهد و معمولا ما نمی توانیم آنطور که باید به کارها نظم دهیم. گاهی شاید عصبی شویم و یا بی دقت و بی حواسی کامل ناشی از استرس وسایل را سریع جمع و بسیته بندی کنیم، که در این حالت ممکن است بخاطر بی نظمی ایجاد شده آسیب و ضرر زیادی متحمل شویم. ولی فقط با داشتن برنامه ای مناسب و منظم می توانیم از پس هر حجم کاری بر بیاییم. امیدواریم این نکات بتواند به شما در این مورد کمکی حتی کوچک بکند تا بسته بندی با امنیت کامل و اسباب کشی آسوده ای داشته باشید.

اسباب کشی و حمل اثاثیه

اسباب‌کشی و حمل اثاثیه

  • اسباب کشی منزل، محل کار، شرکت و اداره
  • اسباب کشی با کامیون، خاور و وانت نیسان
  • حمل بار و حمل اثاثیه منزل
  • اسباب کشی اصولی با کارگر باربر متخصص
دریافت این خدمت از استادکار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 4 =