حوله سرویس بهداشتی را کجا نگه داریم؟

0

کمتر کسی را می‌بینید که دکوراسیون اتاق خواب و نشیمن برای او اهمیت نداشته باشد، از طرفی دیگر نیز کمتر کسی به دنبال دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام به شیوه درست است. بنابراین اگر شما به فکر مکانی درست و زیبا برای قرار دادن حوله سرویس بهداشتی خود هستید، باید به شما تبریک بگوییم. زیرا ده هیچ از سایر افراد جلوتر هستید و می‌دانید در چیدمان و دکوراسیون فضای سرویس بهداشتی خود باید به جزئیات نیز اهمیت داد. پس وقت را تلف نمی‌کنیم و یک راست سراغ گزینه‌هایی می‌رویم که برای قرار دادن حوله‌ها مناسب هستند.

قرار دادن حوله سرویس بهداشتی روی میله یا حلقه

اگر فضای کوچکی در حمام دارید و به دنبال ذخیره این فضا هستید، استفاده از حلقه‌های حوله بهترین راه پیش روی شماست. با استفاده از این حلقه‌ها نه تنها دکوراسیونی زیبا در خانه ایجاد می‌کنید، بلکه از فضای حمام خود نیز به‌صورت بهینه استفاده خواهید کرد.

احتمالا همین حالا در حمام خود یک میله برای حوله مخصوص حمام دارید، اما آیا به این فکر کرده‌اید که از این میله‌ها برای حوله‌های دستی خود استفاده کنید؟ اگر مکان جداگانه‌ای جهت آویزان کردن حوله دستی ندارید، بهتر است میله یا حلقه کوچکی را نزدیک روشویی دستشویی اضافه کنید. البته در انتخاب میان میله و حلقه نیز باید به فضای خود توجه داشته باشید، زیرا میله‌های فضای بیشتری اشغال می‌کنند.

به این ترتیب می‌توانید از میله یا حلقه‌ها به‌عنوان راهی برای صرفه‌جویی در فضا و به منظور ذخیره حوله‌های تمیز نیز استفاده کنید. کافیست چند میله یا حلقه را به‌صورت عمودی روی دیوار نصب کنید و تعدادی از حوله‌های خود را برای نمایش روی آن‌ها آویزان کنید. در این صورت نه‌تنها با روشی متفاوت در فضای کم حوله‌های خود را ذخیره کرده‌اید، بلکه به‌عنوان بخشی از دکوراسیون فضای دستشویی نیز به کار آمده‌اند. با این شیوه می‌توانید فضای کمدهای خود را برای وسایل دیگر خالی نگه دارید، درحالی‌که فضای حمام خود را نیز دنج‌تر کرده‌اید.

بیشتر بخوانید: فنگ شویی حمام و سرویس بهداشتی

نصب حلقه یا میله برای آویزان کردن حوله در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن مینیمال
حلقه‌ها یا میله‌ها گزینه‌های مناسبی برای قرار دادن حوله سرویس بهداشتی در فضاهای کوچک هستند.

قفسه‌های دیواری در سرویس بهداشتی

حتما برای شما نیز حداقل یک‌بار پیش آمده است که در سرویس بهداشتی به حوله نیاز داشته باشید، اما هیچ حوله تمیزی دم دستتان نباشد. اگر دوست ندارید به این شکل غافلگیر شوید، کافیست یک قفسه دیواری جهت نگهداری حوله سرویس بهداشتی در این فضا نصب کنید.

با وجود این قفسه‌ها می‌توانید چندین حوله در حمام خود نگه دارید. به شما توصیه می‌کنیم حوله‌ها را به صورت تاشده روی هم بگذارید، یا آن‌ها را رول کنید. به این ترتیب فضای حمام نیز مرتب و تمیز خواهد ماند. علاوه بر این دیگر زمانی‌که در سرویس بهداشتی هستید، دست شما در پوست گردو نمی‌ماند و همیشه گزینه‌ای برای خشک کردن در دسترس شما قرار دارد.

اما قفسه‌ها فراتر از یک فضای ذخیره‌سازی معمولی ظاهر می‌شوند. قفسه‌سازی فرصتی است تا از خلاقیت خود در فضای حمام استفاده کنید. با این قفسه‌ها علاوه بر منظم کردن حوله ها، می‌توانید لوله یا هر چیز دیگری که ظاهر حمام شما را بدشکل می‌کنند، بپوشانید. از این‌رو این قفسه‌ها به چیدمان سرویس بهداشتی شما نیز کمک می‌کنند.

جدیدترین مدل ست سرویس بهداشتی با شلف دیواری و آویز حوله دستشویی
با وجود قفسه‌های دیواری نه تنها می‌توانید حوله سرویس بهداشتی را در مکانی درست نگه دارید، بلکه فضا را نیز به شکل زیبایی تغییر داده‌اید.

آویزهای پشت درب، گزینه‌ای مناسب برای فضاهای کوچک

اگر واقعا فضای زیادی در حمام خود ندارید، آویزهای پشت درب گزینه ایده‌آلی برای شما به نظر می‌رسند. این آویزها را پشت در نصب کرده و حوله سرویس بهداشتی خود را روی آن آویزان کنید. درصورتی‌که آویز حوله را انتخاب کردید، باید به نحوه قرار گرفتن آن‌ها روی آویز توجه کنید. در غیر این صورت فضای حمام بسیار درهم برهم به نظر خواهد رسید.

یکی دیگر از فاکتورهایی که باید در استفاده از آویزهای پشت درب در نظر بگیرید، باز یا بسته ماندن درب حمام است. اگر درب حمام به گونه‌ای است که حوله شما در فضایی میان دیوار و در گیر می‌کند، حوله به خوبی خشک نمی‌شود و در معرض رشد باکتری قرار می‌گیرند. بنابراین اگر از این شیوه استفاده می‌کنید، به فکر راهی باشید تا حوله‌ها حتی پشت در کاملا خشک شوند.

مدل آویز حوله پشت در برای چیدمان سرویس بهداشتی کوچک
آویز حوله یکی دیگر از گزینه‌ها برای قرار دادن حوله سرویس بهداشتی به شمار می‌آید.

سرویس بهداشتی مدرن با پایه حوله

برخی از سرویس‌های بهداشتی به گونه‌ای است که از تمام فضای کف آن به‌طور کامل استفاده نمی‌شود. در این صورت می‌توانید از پایه‌های حوله استفاده کنید. به این منظور کافیست گوشه‌ای نزدیک به وان یا دوش حمام را در نظر بگیرید و پایه‌های حوله را آن‌جا قرار دهید. با این گزینه نه‌تنها حوله‌های خود را به روشی متفاوت در سرویس بهداشتی قرار می‌دهید، بلکه می‌توانید از آن به‌عنوان یک گزینه تزیینی برای نشان دادن حوله سرویس بهداشتی نیز استفاده کنید. بنابران اگر مجموعه‌ای از حوله‌های زیبا دارید، با پایه‌های حوله می‌توانید فضای حمام خود را به شیوه‌ای متفاوت تزیین کنید.

جالب است بدانید که بسیاری از این پایه‌ها قفسه‌های شیکی نیز دارند که از آن‌ها به‌منظور ذخیره‌سازی بیشتر استفاده می‌شود. شما می‌توانید از این فضا جهت نمایش شیشه‌های زیبای محصولات حمام خود استفاده کنید. البته که هیچ الزامی برای قرار دادن شیشه‌های منحصرا شیک در این فضا نیست. گاهی حتی از این فضا به‌منظور ذخیره وسایل معمولی نیز استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: ترندهای جدید دکوراسیون سرویش بهداشتی و حمام

قفسه‌ها و میله‌های گرم‌کن

یکی‌دیگر از گزینه‌هایی که به‌منظور قرار دادن حوله سرویس بهداشتی استفاده می‌شود، قفسه‌ و میله‌های گرم‌کن هستند. اگر به دنبال این گزینه هستید، پیش از هر چیز باید بدانید که این گزینه نسبت به سایر گزینه‌ها گران‌تر است، اما فضای سرویس بهداشتی شما را بسیار شیک می‌کند. اگر گرم‌کن را انتخاب کردید، به راحتی می‌توانید آن را جایگزین قفسه‌بندی‌های ساده قبلی کنید و فضای حمام خود را به شکلی لوکس در بیاورید.

استفاده از قفسه و میله‌های گرم‌کن برای نگهداری حوله سرویس بهداشتی
قفسه و میله‌های گرم‌کن گزینه ایده‌آلی برای نگهداری حوله سرویس بهداشتی هستند.

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

قفسه‌های بالای توالت فرنگی

در بسیاری از سرویس‌های بهداشتی از قفسه‌هایی استفاده می‌شود که فضای بالای توالت فرنگی را می‌پوشاند. اما استفاده از این قفسه‌ها شرط دارد. تنها در صورتی می‌توانید از این قفسه‌ها استفاده کنید که فضای سرویس بهداشتی شما فاقد کابینت‌های دارویی یا حتی کمدهای کتانی باشند. در واقع می‌توان ادعا کرد که قفسه‌های بالای توالت فرنگی جایگزین مناسبی برای این دو مورد هستند و البته فضای کمتری نیز اشغال می‌کنند. با این قفسه‌ها می‌توانید لوازم بهداشتی و حوله سرویس بهداشتی خود را در دسترس نگه دارید.

اما اگر این قفسه‌ها را انتخاب کردید، پیش از هر چیز باید اندازه‌های دقیقی از اطراف توالت فرنگی خود داشته باشید. همچنین توجه داشته باشید که این قفسه‌ها باید به گونه‌ای باشند که اولین شلف آن‌ها تقریبا 60 سانتی‌متر از بالای توالت فرنگی فاصله داشته باشد. البته بسته به سلیقه خود می‌توانید این ارتفاع را بیشتر کنید.

برخی از این قفسه‌ها پایه‌دار هستند و این پایه‌ها در کف سرویس بهداشتی قرار می‌گیرد. در خرید این دسته از قفسه‌ها باید به ابعاد توالت فرنگی خود نیز توجه کنید. البته اکثر این قفسه‌ها با اندازه‌های توالت فرنگی‌های استاندارد سازگار هستند و هیچ جای نگرانی برای شما وجود ندارد.

جدیدترین مدل جاحوله‌ای و آویز حوله کابینت روشویی دستشویی برای چیدمان سرویس بهداشتی کوچک
حوله سرویس بهداشتی را در قفسه‌های بالای توالت قرار دهید و فضای سرویس بهداشتی خود را زیبا کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب کفپوش سرویس بهداشتی

حرف آخر

اگر سرویس بهداشتی کوچک شما پر از حوله است، روش‌های متعددی وجود دارد تا حوله‌ها را مرتب و به شکلی زیبا در آن قرار دهید. استفاده از ست سرویس بهداشتی حوله‌ها نیر دکوراسیون دستشویی را خاص‌تر خواهد کرد. اما اگر می‌خواهید متفاوت‌تر از ست‌ها ظاهر شوید، از حلقه‌های حوله حمام گرفته تا قفسه‌های جمع و جور، گزینه‌ای برای نگهداری حوله سرویس بهداشتی انتخاب کنید که انتظار شما را می‌کشند. ما در این متن تمام این گزینه‌ها را به شما معرفی کردیم، حالا این شما هستید که با توجه به فضای موجود و سلیقه خود، یکی از این گزینه‌ها را انتخاب خواهید کرد.

نصب و سرویس توالت فرنگی

نصب و سرویس توالت فرنگی

  • نصب انواع توالت فرنگی زمینی
  • نصب و تعمیر توالت فرنگی وال هنگ، تاشو و دیواری
  • رفع گرفتگی توالت فرنگی
  • تعمیر و تنظیم سیفون توالت فرنگی
دریافت این خدمت از استادکار

منبع: thespruce

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 4 =