ایده‌های نقاشی دیوار دو رنگ برای دکوراسیون جدیدتر

2

داشتن یک خانه زیبا و البته راحت، نیازمند یک طراحی دکوراسیون مناسب و ایده‌آل است. به دنبال آن هم از آن‌جایی که طراحی دکوراسیون به بخش‌های گسترده و وسیعی از خانه ارتباط پیدا می‌کند، لازم است به تمامی اجزای فضا توجه کنید و تک‌تک المان‌ها را با دقت انتخاب نمایید. در این میان یکی از مؤثرترین بخش‌ها، انتخاب دیوار و رنگ مناسب برای آن است. انتخاب یک رنگ خوب برای دیوار خانه می‌تواند سبک کلی دکوراسیون و مبلمان شما را تکمیل کند و محیط دلپذیری فراهم سازد، فرقی هم نمی‌کند که به دنبال دیوار دو رنگ باشید یا کاغذ دیواری یا حتی یک رنگ معمولی و ساده!

امروزه طرح‌های بسیار متفاوتی از رنگ‌آمیزی دیوار ترند شده‌اند که فضای منحصربه‌فرد و خارق‌العاده‌ای ایجاد می‌کنند، طرح‌هایی که هرکدام می‌توانند با کمترین هزینه ممکن، شادابی غیرمنتظره‌ای به فضای خانه‌تان ببخشند و تضاد رنگی جذابی ایجاد کنند. یکی از این طرح‌ها، استفاده از دیوار دو رنگ است، مدل جذابی که قطعاً عاشقش خواهید شد! در این مطلب از وب‌سایت استادکار با شما هستیم تا به‌طور مفصل به بررسی این مدل از رنگ کردن دیوار با چند رنگ بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

ایده نقاشی دیوار دو رنگ

برای رنگ‌آمیزی و طراحی دیوار خانه خود می‌توانید از ایده‌های متفاوتی که به شما کمک می‌کند دیوار دو رنگ داشته باشید، استفاده نمایید. این ایده‌ها، هرکدام روش‌های متفاوتی دارند و در نهایت هم می‌توانند فضای منحصربه‌فردی با توانایی‌ها و خلاقیت‌های خودتان ایجاد کنند.

این را بدانید که نقاشی و رنگ‌آمیزی دیوار دو رنگ، زمانی جذاب و متفاوت خواهد بود که بخواهید با هر آنچه که هست و بدون نیاز به تغییرات معماری خانه، فضای خود را تغییر دهید. با این کار می‌توانید تنوع زیادی در خانه و اتاق خوابتان ایجاد کنید. در ادامه، چند ایده را با شما در میان می‌گذاریم که می‌توانند در نقاشی و طراحی دیوار دو رنگ به شما کمک کنند:

از طرح‌های تزئینی طلایی استفاده کنید

یکی از راه‌هایی که به شما کمک می‌کند دیوار دو رنگ جذابی داشته باشید این است که از رنگ طلایی کمک بگیرید و نقوش تزئینی متفاوتی روی دیوار با کمک این رنگ ایجاد کنید. توصیه ما این است که یک رنگ مات طلایی انتخاب کنید و بعد هم با کمک شابلون‌های آماده‌ای که امروزه در بازار وجود دارند، طرح‌های موردنظرتان را روی دیوار پیاده کنید.

این کار علاوه بر آنکه زیبایی دیوارتان را افزایش می‌دهد، می‌تواند به آن عمق بخشیده و به‌عنوان یک نقطه کانونی نشانش دهد. در صورت استفاده از این روش می‌توانید بسیاری از وسایل و مبلمان خود را نیز به رنگ طلایی انتخاب کنید تا فضای یکدست و متناسب‌تری داشته باشید.

بیشتر بدانید: رنگ کردن روی کاغذ دیواری ممکنه؟

راهنمای انتخاب مبلمان و رنگ دیوار اتاق خواب طلایی
در زمان استفاده از این طرح می‌توانید از مبلمان طلایی نیز استفاده کنید تا فضای یکدست‌تری داشته باشید.

رنگ دیوار را به صورت نابرابر به دو قسمت تقسیم کنید

یکی از تکنیک‌هایی که می‌توان برای بزرگ‌تر نشان دادن فضاهایی مثل ناهارخوری از آن استفاده کرد، تقسیم دیوار به دو رنگ متفاوت، آن هم به صورت نابرابر است. یعنی به جای آنکه دیوار را به صورت برابر و قرینه‌ای به دو قسمت تقسیم کرده و آن را رنگ‌آمیزی کنید، آن را به دو قسمت نابرابر درآورید و بر اساس ارتفاع دلخواه خود آن را انتخاب کنید.

برای مثال می‌توانید دیوار را به رنگ‌های سفید و قرمز درآورید. یعنی قسمت بالایی را که ارتفاع کمتری دارد، قرمز و قسمت پایینی که وسیع‌تر است را به رنگ سفید رنگ‌آمیزی کنید. این راهکار می‌تواند شخصیت و هویت فضای شما را افزایش دهد و دکوراسیونی با حس و حال مینیمال برایتان به وجود آورد.

ایده‌های خلاقانه نقاشی دیوار دو رنگ سفید و قرمز
این مدل از رنگ دیوار، فضای بسیار متفاوتی را در خانه‌تان به وجود خواهد آورد.

دیوار گوشه خانه را با یک رنگ تیره، طراحی کنید

با کمک تکنیک نقاشی دیوار دو رنگ می‌توانید حتی به گوشه دیوار خود نیز جان دهید! برای این منظور می‌توانید قسمتی از گوشه دیوار را با رنگ‌های تیره‌ای که تناسب زیادی با سایر رنگ‌های دکوراسیون منزلتان دارند، طراحی و رنگ‌آمیزی کنید.

این سبک از رنگ‌آمیزی دیوار، با وجودی‌که هیچ‌گونه هزینه و دردسر زیادی ندارد، می‌تواند فضای کاملاً منحصربه‌فردی ایجاد کند و تغییرات چشمگیر و محسوس به همراه داشته باشد. توصیه ما این است که دیوار بزرگ‌تر را به رنگ‌های خنثی‌ همچون طوسی درآورید تا هم تضاد رنگی مناسبی ایجاد کنید و هم به گوشه دیوار خود، فرصت بیشتری برای دیدن شدن ببخشید.

برای طراحی این بخش از دیوار هم قطعاً ایده‌های فوق‌العاده‌ای به ذهنتان خطور خواهد کرد. ما پیشنهاد می‌کنیم آن را با یک شلف زیبا یا یک صندلی مناسب چیدمان کنید تا جان و روح بیشتری به آن ببخشید و فضای قابل‌ استفاده‌تری خلق نمایید. با این راهکار، قطعاً گوشه دنج‌تر و دل‌نشین‌تری خواهید داشت.

ترفندهای جالب نقاشی ساختمان و رنگ‌آمیزی دیوار دو رنگ
استفاده از این روش رنگ‌آمیزی دیوار، گوشه‌ای دنج را برای خانه‌تان به همراه می‌آورد.

دیوار را راه‌راه کنید

بهترین راه برای آن‌که بتوانید فضای اتاق خود را بزرگ‌تر و دیوارهای کوتاه را نیز بلندتر و مرتفع‌تر نشان دهید، این است که به سراغ دیوارهای راه‌راه بروید. اما ایده‌ای که برایتان داریم به همین‌جا ختم نمی‌شود! توصیه می‌کنیم نیمه پایینی دیوار را به صورت یکدست رنگ کنید و نیمه بالایی را نیز راه‌راه نمایید. با این ترفند، هم می‌توانید فضا را از شلوغی بصری بیش از اندازه در امان نگه دارید و هم طرح کاربردی و مناسبی را ایجاد کنید.

نکته مهمی که در زمان طراحی این نوع از دیوار باید رعایت کنید، دقت و وسواس بالا در انتخاب وسایل و مبلمان است! سعی کنید برای ایجاد تناسب و تعادل بصری در خانه خود، تا حد ممکن به سراغ وسایل شلوغ با طرح و نقش‌های زیاد نروید و بگذارید دیوار به خوبی خود را نشان دهد.

بیشتر بدانید: آموزش کامل رنگ آمیزی دیوار به شکل راه راه

ایده‌های جالب برای رنگ کردن دیوار با چند رنگ طرح راه‌راه
با کمک رنگ‌آمیزی یک دیوار راه‌راه ارتفاع دیوار خود را بیشتر نشان خواهید داد.

به سراغ شست‌وشوی رنگ بروید

یکی از تکنیک‌های مدرن و جذابی که در طی سالیان اخیر مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته، طراحی دیوار به روش شست‌وشوی رنگ است! در این روش با بردن رنگ از روی دیوار و ایجاد سایه‌روشن‌های رنگی می‌توانید دیوار دو رنگ جذاب و متفاوتی ایجاد کنید.

با کمک این تکنیک می‌توانید فضاهای مختلف خانه‌تان را از هم تفکیک کنید و به آن‌ها هویت مجزایی ببخشید. توصیه ما این است که رنگ پایه موردنظر در این روش را خنثی انتخاب کنید تا جلوه رنگ شسته شده افزایش یابد. در کنار این نیز با آویختن تابلوهایی با طرح‌های انتزاعی روی دیوار، جلوه آن را چندین برابر خواهید ساخت.

دکوراسیون داخلی خانه مدرن با دیوار دو رنگ سفید و طوسی
روش و تکنیک شست‌وشو در دیوار فضای مدرن و متفاوتی را در خانه شما ایجاد می‌کند.

از طراحی دیوار به صورت معکوس استفاده کنید

در این ایده می‌خواهیم به شما بگوییم که می‌توانید به جای آنکه تمامی دیوارهایتان را سفید کرده و تنها یک دیوار تکی را به شکل برجسته‌ای به رنگ دیگری درآورید، سنت‌شکنی و فضای متفاوت‌تری فراهم نمایید. برای این منظور می‌توانید تمامی دیوارهایتان را به یک رنگ درآورید و صرفاً یک دیوار تکی را سفید کنید! با این کار هم می‌توانید به دیوار خود، عمق و جذابیت بیشتری ببخشید. این ایده برای رنگ دیوار پذیرایی بسیار مناسب و جذاب خواهد بود! تنها توصیه‌ای که برایتان داریم این است که با انتخاب رنگ خنثی برای تک دیوار خود، زیبایی اتاق را به تعادل برسانید.

بیشتر بدانید: آرک رنگی در دیوار نشیمن چه تاثیری بر فضا دارد؟

ایده‌های جالب و کاربردی برای رنگ‌آمیزی اکسنت وال نشیمن و پذیرایی
در این روش سنت‌شکنی کنید و دیوار برجسته خود را سفید نمایید.

راه‌راه‌های عمودی دو رنگ را دست کم نگیرید

به جای آن‌که دیوار خود را به دو نیمه افقی تقسیم کنید، پیشنهاد می‌کنیم نوارهای عمودی پهنی روی آن مشخص کرده و طراحی دیوار دو رنگ خود را انجام دهید. برای این راهکار و روش کاملاً مقرون‌به‌صرفه هم هیچ‌گونه الگو یا طرح قبلی معمارانه‌ای احتیاج نخواهید داشت! نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که در کنار دیوار راه‌راه خود از وسایل ساده و یکدستی استفاده کنید تا ظاهر کلی خانه‌تان بیش از هر شلوغ و پرنقش‌ونگار نشود.

نحوه نقاشی دیوار دو رنگ راه راه برای بلندتر نشان دادن سقف خانه
دیواری که راه‌راه‌های پهن دارد، علاوه بر آنکه ارتفاع دیوار را بیشتر نشان می‌دهد فضا را نیز متفاوت‌تر خواهد کرد.

رنگ دیوار را با ارتفاع صندلی خود مشخص کنید

اگر دقیقاً نمی‌دانید خط رنگ دیوار را دقیقاً چگونه می‌توانید انتخاب کنید، بهتر است به سراغ ارتفاع صندلی‌تان بروید. در این ایده از رنگ‌آمیزی و نقاشی دیوار دو رنگ می‌توانید با کمک ارتفاع صندلی خود، رنگ دیوار را به دو بخش تقسیم کرده و برای مثال نیمه پایینی آن را خنثی و نیمه بالایی را به هر رنگی که خواستید درآورید. پیشنهاد ما این است که برای حفظ زیبایی بیشتری فضا، نیمه پایینی را سفید کنید تا با رنگ سقف یا چهارچوب‌های پنجره همخوانی داشته باشد.

نکات مهم انتخاب رنگ دیوار پذیرایی و نشیمن مدرن
با کمک این روشش، فضای یکدست‌تری نسبت به مبلمان خود و ارتفاع آن‌ها خواهید داشت.

روش شست‌وشوی دیوار را به صورت تدریجی به کار ببرید

در این روش و ایده می‌خواهیم به سراغ همان ایده شست‌وشوی دیوار برویم، اما این بار تصمیم داریم این کار را به صورت تدریجی و یا بهتر است بگوییم آمبره انجام دهیم. یعنی سایه‌های تدریجی که در اثر این نوع از رنگ‌آمیزی ایجاد می‌شوند، از یک قسمت دیوار به تناژ رنگ روشن و از بخش دیگر آن به رنگ تیره‌ای همچون مشکی ختم می‌شوند. با این کار می‌توانید جلوه منحصربه‌فردی به ظاهر خانه‌تان ببخشید.

بیشتر بدانید: آموزش پتینه‌کاری دو رنگ روی دیوار

کاربرد تکنیک آمبره در رنگ‌آمیزی دیوار دو رنگ پذیرایی و نشیمن
استفاده از تناژ تیره و روشن در این روش، دیوار شما را به نقطه کانونی تبدیل می‌کند.

از یک نوار پهن تکی استفاده کنید

پیشنهادی که در این قسمت داریم این است که از یک نوار پهن به رنگ سفید استفاده کنید و فضای خانه‌تان را به سبک مینیمال نزدیک گردانید. برای این کار هم می‌توانید از الگوهای ناهماهنگ استفاده کنید تا یکنواختی روشنایی و یا تیرگی دیوار از بین برود. این ایده دیوار خانه شما را به یک نقطه کانونی تبدیل خواهد کرد.

ایده‌های جالب رنگ کردن دیوار با چند رنگ به سبک مینیمال و مدرن
اگر عاشق سبک مینیمال در خانه‌تان هستید می‌توانید از یک نوار پهن تکی بر روی دیوارتان استفاده کنید.

از رنگ‌های خنثی کمک بگیرید

یکی دیگر از ایده‌های رنگ‌آمیزی و نقاشی دیوار دو رنگ این است که به سراغ رنگ‌های خنثی بروید و با کمک آن‌ها فضای جذابی ایجاد کنید. پیشنهاد ما این است که دیوار کلی و پس‌زمینه را خاکستری روشن کنید و تمامی تزئینات و برجستگی‌های آن را به رنگ خاکستری تیره درآورید. با این کار می‌توانید تفاوت رنگ‌آمیزی جذابی ایجاد کنید و برجستگی‌هایی همچون پنجره، گچ‌کاری‌ها و تزئینات شومینه را به شکل ویژه‌ای نمایان سازید.

نکات مهم انتخاب ترکیب رنگ خنثی برای دیوار دو رنگ نشیمن و پذیرایی
تیره‌تر کردن برجستگی‌های دیوار می‌تواند عمق آن را بیشتر کرده و زیبایی دیوار را نیز افزایش دهد.

رنگ‌آمیزی سقف را از قلم نیندازید

یکی دیگر از تکنیک‌های نقاشی و رنگ‌آمیزی دیوار دو رنگ این است که در کنار دیوار، از سقف هم غافل نشوید! در این روش می‌توانید رنگ‌هایی را که روی دیوار پیاده‌سازی کردید تا سقف ادامه دهید و فضا را از نظر بصری یکنواخت و یکسان کنید. با این کار، اتاقی منظم‌تر و متفاوت‌تر خواهید داشت.

بیشتر بدانید: ۱۰ ترکیب رنگ برای دیوار مورد تایید طراحان داخلی

ایده نقاشی سقف و رنگ کردن دیوار با چند رنگ مختلف
اگر می‌خواهید یکدستی فضایتان را به صورت تمام و کمالی انجام دهید بهتر است که رنگ‌آمیزی دیوار را تا سقف امتداد دهید.

جلوه رنگ دیوار خود را دراماتیک کنید

با استفاده از دو رنگ کاملاً متفاوت (مثل سبز و بنفش) می‌توانید دیوار دو رنگ خود را به صورت کاملاً دراماتیک طراحی کنید. برای این منظور هم می‌توانید دیوار را به دو قسمت کاملاً غیر متعادل تقسیم کنید. در چنین شرایطی، دیوار را همچون یک پارتیشن مجزا می‌کنید و توهمی از فضای گسترده‌تر و بزرگ‌تری ایجاد می‌کنید.

اصول چیدمان و انتخاب ترکیب رنگ دیوار اتاق خواب سبز و بنفش
این روش، فضای دراماتیکی را در اتاق خوابتان ایجاد خواهد کرد.

روی دیوار خود از طرح گل استفاده کنید

یکی از ایده‌های متنوعی که می‌توان برای نقاشی و رنگ‌آمیزی دیوار دو رنگ استفاده کرد، این است که روی آن طرح گل بکشید. این کار آن‌قدرهایی که فکر می‌کنید سخت و پیچیده نیست، بلکه به یک شابلون نیاز دارد تا به خوبی بتوانید طرح گل را روی آن پیاده کنید. کافی است گوشه‌ای از دیوار را انتخاب کرده و طرح گل را با رنگ متفاوتی رنگ‌آمیزی کنید.

نحوه رنگ‌آمیزی اکسنت وال با شابلون گل به صورت دیوار دو رنگ
با کمک یک شابلون ساده، طرح گل زیبایی را بر روی دیوار ایجاد نموده و توجه افراد را به آن جلب کنید.

از خطوط زیگزاگ غافل نشوید

با استفاده از خطوط زیگزاگ روی دیوار، می‌توانید فضای بسیار متفاوتی ایجاد کنید. این روش می‌تواند در عمق بخشیدن به دیوار هم مؤثر باشد، به‌ویژه اگر برای بخش پایینی دیوار از رنگ تیره استفاده کنید. در این روش، تقسیم دیوار به صورت کاملاً ناهموار، قطعاً شما را راضی خواهد کرد!

رنگ کردن دیوار با چند رنگ برای نقاشی ساختمان و بازسازی خانه
اگر عاشق سنت‌شکنی و شیطنت در طراحی هستید، دیوارهای زیگزاگی بهترین انتخاب خواهند بود.

جمع‌بندی

برای آنکه بتوانید دیوار خانه خود را به بهترین شکل طراحی کنید، لازم نیست به سراغ روش‌های خارق‌العاده و بسیار سخت بروید یا هزینه‌های بسیار زیادی پرداخت کنید. بلکه می‌توان با کمی خلاقیت و جرئت برای ایجاد فضاهای جدید، بهترین انتخاب را برای رنگ‌آمیزی دیوار داشت. به همین دلیل هم با کمک ایده‌هایی که برایتان ارائه کردیم قطعاً به کارتان خواهد آمد! همچنین اگر نیاز به خدمات متخصصان نقاشی ساختمان دارید، می توانید از استادکار کمک بگیرید.

منبع: parenting.firstcry

خدمات نقاشی ساختمان در استادکار

نقاشی ساختمان

 • رنگ آمیزی و نقاشی دیوار
 • رنگ آمیزی و نقاشی سقف
 • پتینه کاری دیوار
 • اجرای انواع رنگ‌های روغنی، اکرولیک و پلاستیک
دریافت این خدمت از استادکار

2 نظرات
 1. آزاده می گوید

  سلام ممنون از مطلب خوبتون، یه سوال داشتم ازتون این سبک از دیوارا برای همه سبک خونه ها میخوره؟

  1. طلوع حقیقت می گوید

   خوشحالیم که این مقاله برایتان مفید بوده
   بله شما می توانید تقریبا بدون هیچ محدودیتی در سبک های مختلف دکوراسیونی از این مدل رنگ آمیزی های دیوار استفاده کنید. نکته مهم اینجاست که بتوانید رنگ و طرح مناسبی را متناسب با فضای خانه تان انتخاب نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 3 =