آب‌نمای فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

0

آب‌نمای فنگ شویی یکی از محبوب‌ترین اشیاء استفاده‌شده در فنگ شویی است و در شکل‌های گوناگونی ازجمله رومیزی، دیواری و… قابل تهیه کردن است. در حقیقت از هر نوع آب‌نمایی می‌توان برای چیدمان بر اساس اصول فنگ شویی استفاده نمود.

آب‌نماها انرژی قدرتمند آب را عرضه می‌کنند و می‌توان آن‌ها را در داخل یا خارج خانه و محل کار استفاده نمود.

فواید استفاده از آب‌نمای فنگ شویی

آب‌نما در فنگ شویی بسیار موردتوجه قرارگرفته است زیرا انرژی آب که یکی از عناصر فنگ شویی است را با خود به همراه می‌آورد. آب مظهر ثروت و رونق است و قدرت آب از توانایی تبدیل‌شدن آن از جامد به مایع و گاز و همچنین آزادی حرکت نشاءت می‌گیرد.

هر موجود زنده‌ای بر روی کره زمین برای زنده ماندن به آب وابسته است. آب‌نمای فنگ شویی می‌تواند با پراکنده کردن یون‌های منفی در هوا سلامتی را افزایش دهد، رطوبت ایجاد کند و زیبایی را به چیدمان خانه اضافه کند.

با قرار دادن آب‌نمای فنگ شویی در خانه یا محل کار می‌توانید انرژی مثبت را در زندگی خود افزایش دهید و راه رسیدن به کامیابی و ثروت را هموار کنید.

آب‌نمای فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
آب نمای فنگ شویی سمبل عنصر آب که یکی از ۵ عنصر اصلی فنگ شویی است، می باشد.

چگونه از آب‌نما در فنگ شویی استفاده کنیم؟

حال اگر تصمیم گرفته‌اید عنصر آب را به چیدمان خانه خود اضافه کنید، ممکن است این پرسش برای شما پیش بیاید که چگونه می‌توان از آب‌نما در فنگ شویی استفاده کرد؟

آب‌نمای فنگ شویی را می‌توان هم در خارج و هم در داخل خانه قرار داد. اما اکثر اوقات از آن‌ها در فنگ شویی دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. محل قرار دادن آب‌نمای فنگ شویی بر اساس نقشه انرژی فضای داخلی و ترکیب ۵ عنصر اصلی فنگ شویی تعیین می‌شود.

در کل بهترین مکان‌ها برای قرار دادن آب‌نمای فنگ شویی شرق، جنوب شرقی و شمال خانه یا دفتر کار است.

شرق

ناحیه شرقی خانه محل سلامتی و دور هم جمع شدن خانواده است. این ناحیه همچنین محل استقرار عنصر چوب در فنگ شویی است. قرار دادن آب‌نمای فنگ شویی در این ناحیه سلامتی روح و جسم را ارتقا می‌دهد و به حفظ صلح و آرامش در خانواده کمک می‌کند.

جنوب شرقی

ناحیه جنوب شرقی ساختمان محل ثروت، پول و فراوانی است. این ناحیه در عنصر چوب با ناحیه شرق سهیم است. قرار دادن آب‌نمای فنگ شویی در جنوب شرقی خانه یا محل کار نه‌تنها برای افزایش ثروت مفید است بلکه فراوانی نعمت‌ها را نیز ارزانی می‌دارد.

شمال

ناحیه شمال ساختمان با حرفه و مسیر زندگی شما ارتباط دارد. عنصر ناحیه شمال آب است و به همین دلیل مکانی ایده آل برای قرار دادن آب‌نمای فنگ شویی است.

آب‌نمای فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
شرق، جنوب شرقی و شمال ساختمان بهترین مکان ها برای قرار دادن آب نمای فنگ شویی هستند.

آب‌نمای فنگ شویی را در کجا قرار ندهیم؟

یک آب‌نمای فنگ شویی می‌تواند انرژی مثبت فراوانی را به خانه شما روانه کند اما اگر آن را جاهای نامناسب قرار دهیم راه انرژی آن را مسدود می‌کنیم. مکان‌هایی که باید از قرار دادن آب‌نمای فنگ شویی در آن‌ها اجتناب کنیم عبارت‌اند از:

جنوب

توصیه می‌شود هرگز آب‌نمای خود را در ناحیه جنوب محل کار یا خانه قرار ندهید زیرا عنصر این ناحیه آتش است و قرار دادن سمبل آب در این ناحیه باعث ایجاد تعارض انرژی‌ها می‌شود و آب انرژی آتش را خنثی می‌کند.

اتاق‌خواب

در فنگ شویی قرار دادن سمبل آب در اتاق‌خواب توصیه نمی‌شود حتی اگر اتاق‌خواب در یکی از سه ناحیه مناسب برای قرار دادن آب‌نما قرارگرفته باشد.

آب‌نمای فنگ شویی انرژی منفی غم و نگرانی را با خود به اتاق‌خواب می‌آورد و باعث لطمه دیدن سلامتی افرادی که در آن اتاق ساکن هستند می‌شود.

همچنین سمبل آب را در ناحیه زیر اتاق‌خواب قرار ندهید و تلاش کنید فاصله محل قرار گرفتن آب‌نما با اتاق‌خواب شما به‌گونه‌ای باشد که صدای جریان آب را هنگامی‌که در اتاق‌خواب هستید نشنوید.

زیر پلکان

در آخر فراموش نکنید که هرگز آب‌نمای فنگ شویی را در زیر پلکان خانه قرار ندهید چراکه این کار باعث پراکنده شدن انرژی منفی شده و سلامتی اعضای خانه را به خطر می‌اندازد.

آب‌نمای فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
آب نمای فنگ شویی را در چنوب خانه، زیر پلکان و اتاق خواب قرار ندهید.

راهنمای انتخاب آب‌نمای فنگ شویی

هنگام انتخاب آب‌نمای فنگ شویی مطمئن شوید که یک آب‌نما باکیفیت ساخت بالا را می‌خرید. صدای آرامش‌بخش جریان آب روی سطوح ساخته‌شده از جنس مس یا سرامیک بهتر به گوش می‌رسد تا سطوحی از جنس پلاستیک سخت.

همچنین مطمئن شوید پمپ آب آن بی‌صدا کار می‌کند تا هنگام روشن کردن آب‌نما صدای وزوز موتور آن شما را آزار ندهد. آب‌نماهای فنگ شویی لزوماً نباید گران‌قیمت باشند، بلکه باید از نظر زیبایی‌شناسی با دکوراسیون داخلی شما هماهنگ باشند.

هنگام خریدن آب‌نمای خود را مانند یک تابلو نقاشی یا مجسمه، مناسب با رنگ و طراحی دکور خانه خود در نظر بگیرید.

آب‌نمای فنگ شویی از عنصر آب در فنگ شویی پشتیبانی می‌کند. بااین‌حال موادی که آب‌نما از آن‌ها ساخته‌شده نیز نشانگر عناصر مختلف هستند. به‌عنوان‌مثال یک آب‌نمای فلزی از عنصر فلز حمایت می‌کند و آب‌نماهای ساخته‌شده از سنگ و سرامیک سمبل عنصر خاک هستند.

بنابراین هنگام انتخاب آب‌نمای فنگ شویی به نقشی که آن قرار است در زندگی شما ایفا کند فکر کنید و بر اساس آن انتخاب خود را انجام دهید.

سخن پایانی

از وجود آب‌نمای فنگ شویی در داخل خانه یا محل کار خود لذت ببرید زیرا این سمبل‌های عنصر آب به شما در برقراری تعادل در زندگی و کار کمک می‌کنند و قدرت شخصی شما را افزایش می‌دهند.

از اصول بیان‌شده در این مقاله استفاده نمایید و آب‌نمای خود را در جای صحیح خانه قرار دهید تا از انرژی مثبت آن بهره‌مند شوید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − پنج =