راهنمای خرید ماشین لباسشویی

0

هیچ راهی برای فرار از رخت‌های کثیف و چرک وجود ندارد، مگر خرید ماشین لباسشویی مطمئن و با کیفیت که برای چندین سال لباس‌های شما را بشوید و بار ‌آن‌ها را از روی دوشتان بردارد. در این متن خواهید دانست که چگونه بهترین ماشین لباسشویی را با توجه به بودجه و نیازهای خود خرید کنید.

انواع ماشین لباسشویی

هر نوعی از ماشین لباسشویی مزایا و معایب مربوط به خود را داراست. آیا ترجیح می‌دهید به جای اینکه خم شوید و لباس‌ها را از در جلویی ماشین لباسشویی وارد آن کنید، ‌آن‌ها را از قسمت بالای ماشین لباسشویی در آن بریزید؟ پایه‌ای که در زیر ماشین لباسشویی وجود دارد ارتفاع در جلویی آن را تنظیم می‌کند تا ریختن لباس‌ها در آن آسان‌تر شود اما برای چنین محصولی باید ۲۵۰ دلار یا بیشتر هزینه کنید.

خرید ماشین‌های لباسشویی همزن دار درب از بالا

مزایا

 • معمولا ارزان‌ترین گزینه‌ی انتخابی هستند.
 • دوره‌های شست و شو معمولا در این نوع کوتاه‌تر است.
 • با توجه به رتبه بندی ، تمیزی حاصل از شست و شو معمولا از کیفیت خوبی برخوردار است. این نوع از ماشین‌های لباسشویی معمولا لکه‌های شدید کثیف را به خوبی تمیز می‌کنند. (معمولا زمانی که لکه و کثیفی‌ها شدیدتر باشد، زمان بیشتری برای شست و شو لازم است به همین جهت از قبل از شست و شو کمی لکه‌ها را کمرنگ کنید.)

معایب

 •  بسیاری از این ماشین‌های لباسشویی به دلیل داشتن همزن، با لطافت پارچه‌ها و لباس‌ها را نمی‌شویند.
 • این ماشین‌ها معمولا آب بسیار زیادی استفاده می‌کنند.
 • معمولا زمان خشک کردن لباس‌ها طولانی‌تر است. (دیگ این ماشین‌های لباسشویی قادر نیست تا با سرعت دیگر انواع ماشین لباسشویی بچرخد و برای همین آب کمتری از لباس به هنگام چرخش خارج می‌شود.)
 • اکثر ‌آن‌ها پر سر و صدا عمل می‌کنند.

خرید ماشین‌های لباسشویی درب از بالا با راندمان بالا

مزایا

 • معمولا کیفیت شست و شوی ‌آن‌ها در رتبه بندی جایگاه خوبی دارد.
 • ظرفیت ‌آن‌ها بیشتر از ماشین‌های لباشویی همزن دار درب از بالاست.
 • این ماشین‌های لباسشویی آب کمتری را نسبت به بسیاری از ماشین‌های همزن دار استفاده می‌کنند و آب بیشتری را خارج می‌کنند و در نتیجه مدت زمان خشک شدن لباس‌ها کوتاه‌تر خواهد شد.
 • اکثر ‌آن‌ها تقریبا بی سر و صدا عمل می‌کنند.

معایب

 • مدت زمان شست و شو طولانی است و گزینه ی شست و شوی عادی  برای کثیفی‌های شدید اغلب بین ۶۰ تا ۸۰ دقیقه به طول می‌انجامد. (با انتخاب گزینه‌ی مخصوص کثیفی‌های سطح عادی می‌توان در زمان شست و شو صرفه جویی کرد.)
 • اکثر این ماشین‌های لباسشویی با لطافت با پارچه‌ها برخورد نمی‌کنند.
 • رخت و لباس‌ها ممکن است به سبب سطح پایین آب، مدت زمان طولانی‌تر شست و شو و سرعت چرخش بالاتر مچاله شوند.
 • مدل‌هایی که دارای ظرفیت‌های بالاتر هستند، دیگ‌های عمیق‌تری دارند و کار را برای برخی مصرف کننده‌ها دشوار می‌کند. چرا که در این صورت باید خم شوید تا دستتان به آخرین لنگه‌ی جورابی که در کف دیگ مانده است برسد.
بررسی مزایا و معایب ماشین لباسشویی‌های درب از بالا
بررسی مزایا و معایب ماشین لباسشویی‌های درب از بالا

 

خرید ماشین لباسشویی‌های درب از جلو

مزایا

 • در درجه بندی کیفیت شست و شو اغلب نمره‌ی عالی یا خیلی خوب را به خود اختصاص می‌دهند.
 • این ماشین‌های لباسشویی با پارچه‌ها با لطافت برخورد می‌کنند.
 • از آب کمتری استفاده می‌کنند.
 • زمان خشک شدن لباس‌ها اغلب کوتاه‌تر است. (ماشین‌های لباسشویی درب از جلو از آب کمتری استفاده ‌می‌کنند و بیشتر آب را تخلیه ‌می‌کنند و در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کنند.)
 • اغلب ‌آن‌ها خشک کن متصل به خود را دارند تا فضای کمتری اشغال شود.

معایب

 • مدت زمان شست و شو طولانی است و اغلب گزینه ی شست و شوی عادی برای کثیفی‌های شدید ۶۰ تا ۱۲۰ دقیقه زمان می‌برد.
 • برخی از ‌آن‌ها لرزش‌هایی را به کف زمین منتقل می‌کنند. (این موضوع می‌تواند در زمین‌هایی که کف ‌آن‌ها از چوب است نگرانی به وجود بیاورد اما در زمین‌های بتنی مشکلی ایجاد نمی‌کند.)
 • کپک مشکلی است که می‌تواند در هر نوعی از ماشین لباسشویی دیده شود و مصرف کنندگان همواره در سایت ها نظراتی راجع به کپک‌های موجود در ماشین‌های لباسشویی درب از جلو ارسال می‌کنند.

خرید ماشین‌های لباسشویی درب از جلو جمع و جور

مزایا

 • عرض ۲۴ اینچی این ماشین‌های لباسشویی ‌آن‌ها را به گزینه‌ای مناسب برای فضاهای تنگ تبدیل می‌کند. همانطور که می‌توانید در لیست رتبه بندی ماشین‌های لباسشویی ما مشاهده کنید، عمق و ارتفاع این ماشین‌های لباسشویی متفاوت است.
 • این ماشین‌های لباسشویی می‌توانند به منظور اشغال فضای کمتر بر روی زمین با خشک کن برقی خود به صورت یکجا مورد استفاده قرار گیرند.

معایب

 • اغلب ماشین‌های لباسشویی کم جا دارای درب از جلو هستند و در فوقانی ندارند. این موضوع باعث می‌شود تا گزینه‌های شما محدود شوند چرا که همه ی افراد طرفدار لباسشویی‌های درب از جلو نیستند.
 • خشک کن‌های متصل این لباسشویی‌های کم جا، برقی هستند (چه از هوای داغ برای خشک کردن استفاده کنند و چه بدون خروج هوا به صورت متراکم لباس‌ها را در دمای کمتری خشک کنند). مدل‌های گازی در حال حاضر موجود نیستند.
 • این ماشین‌های لباسشویی کوچک اند اما گران هستند و به همراه خشک کن خود قیمتی بین ۷۵۰ تا ۲۴۰۰ دلار دارند.
 • طول چرخه‌های شست و شو و خشک شدن لباس‌ها طولانی است، خصوصا اگر مدل خشک کن به گونه‌ای باشد که از دمای کمتری برای خشک کردن استفاده کند.
 • معمولا دارای لرزش هستند که این لرزش در برخی از ‌آن‌ها شدیدتر است.
بررسی مزایا و معایب ماشین لباسشویی‌های درب از جلو
بررسی مزایا و معایب ماشین لباسشویی‌های درب از جلو

 

قیمت خرید ماشین لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی بسته به نوع، ظرفیت و ویژگی‌های خود،  با قیمتی بین ۲۷۵ تا ۲۵۰۰ دلار به فروش می‌رسند. شاید شستن لباس‌های کثیف کار پیش پا افتاده‌ای باشد اما شستن ‌آن‌ها با داشتن یک ماشین لباسشویی به هیچ وجه کسل کننده نخواهد بود. می‌توانید انواع ماشین‌های لباسشویی را بیابید. مثلا محصولات گوناگونی از جمله ماشین‌های لباسشویی چند کاره به شما امکان شستشوی همزمان دو سری لباس را می‌دهند. ماشین‌های لباسشویی همه کاره که در ‌آن‌ها در قسمت جلو است و مستقیما به حالت خشک کن وارد می‌شوند، ماشین‌های لباسشویی دو بخشی و ماشین‌های لباسشویی که می‌توان از پیش به ‌آن‌ها برنامه داد تا پیش از شروع شست و شو کمی از کثیفی کاسته شود و چندین نوع دیگر از ماشین لباسشویی وجود دارد.

ظرفیت داخلی لباسشویی و اندازه‌ی ظاهری آن

ظرفیت لباسشویی به حجم لگن داخلی آن مربوط می‌شود و بر اساس فیت مربع اندازه گیری می‌شود. به طور میانگین یک لباسشویی ۳ تا ۴ فیت مکعبی می‌تواند ۱۲ تا ۱۶ پوند از لباس را در خود جای دهد. یک ماشین لباسشویی ۵ فیت مکعبی می‌تواند تا ۲۰ پوند رخت را در خود جای دهد. به یاد داشته باشید که میزان رخت توصیه شده که می‌توان در ماشین لباسشویی قرار داد به مدل لباسشویی و تولید کننده‌ی آن بستگی دارد.

اندازه‌ی ظاهری لباسشویی به ابعاد خارجی آن مربوط می شود یعنی مربوط به ارتفاع، عرض و عمق آن است که بر اساس اینچ اندازه گیری می‌شود. برای جای دادن لباسشویی علاوه بر اندازه‌ی خود آن به ۱ تا ۳ اینچ فضا در هر طرف، ۴ تا ۶ اینچ فضا در پشت ماشین لباسشویی و ۲۰ تا ۲۵ اینچ فضا در قسمت درب جلویی آن نیاز دارید (برای لباسشویی‌های درب از بالا نیز به ۲۰ اینچ فضا در قسمت فوقانی آن نیاز دارید).

اندازه گیری انرژی مصرفی ماشین لباسشویی در زمان خرید

زمانی که بحث صرفه‌جویی در آب و برق به میان می‌آید، مدل‌های درب از جلو با راندمان بالا حرف اول را می‌زنند اما تمام ماشین‌های لباسشویی عموما امروزه از لحاظ مصرف انرژی بهتر از قبل عمل می‌کنند. برای اینکه بهترین میزان مصرف از انرژی را داشته باشید یک ماشین لباسشویی دارای ستاره‌ی انرژی تهیه کنید.

همچنین زمان بگذارید تا ویژگی‌های موجود در راهنمای انرژی ماشین لباسشویی‌های مختلف که با هم در حال رقابت هستند را مقایسه کنید. این راهنماها برچسب‌های زرد رنگ آشنایی هستند که از جانب U.S. Department of Energy ارائه می‌شوند. این برچسب‌ها نشان می‌دهند که به طور احتمالی استفاده از هر مدل ماشین لباسشویی در هر سال چقدر هزینه به دنبال دارد.

توجه به برچسب انرژی در انتخاب بهترین نوع ماشین لباسشویی
توجه به برچسب انرژی در انتخاب بهترین نوع ماشین لباسشویی

 

کدهای خطا یا ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما

عملکرد و چرخه‌های شست و شو لباسشویی

لباسشویی‌های قدیمی درب از بالا نسبت به مدل‌های پر راندمان چرخه‌های شست و شوی کمتر و زمان شست و شوی کوتاه‌تری دارند اما همچنین ممکن است لباس‌ها را خیلی خوب نشویند. لباسشویی‌های درب از جلو عملکرد بهتری از خود نشان داده‌اند و با لباس‌ها با لطافت بیشتری برخورد می کنند چراکه دارای همزن نیستند اما چرخه‌های شست و شوی ‌آن‌ها طولانی‌تر است.

فارغ از اینکه مدل لباسشویی تان چیست، به دنبال گزینه‌های سطح آب و گزینه‌های دمای آب برای بار کم، متوسط و زیاد لباس باشید تا در صورتی که تمایل دارید بتوانید از آبکشی با آب سرد استفاده کنید. گزینه‌ی اتوکشی آسان و یا گزینه‌ی کژوال که سرعت چرخش کمتری دارد نیز انتخاب عالی دیگری است که می‌توانید برای کاهش چروک‌ها از آن استفاده کنید. گزینه‌های مربوط به پارچه‌های حساس و لباس‌هایی که باید با دست شسته شوند نیز جزو چرخه‌های کارآمد حساب می‌شوند.

ملاحظات مربوط به نصب و راه اندازی لباسشویی

اکثر ماشین‌های لباسشویی نیازمند اتصالات لوله کشی هستند. البته به جز برخی از ماشین‌های لباسشویی combo و یا ماشین‌های لباسشویی جمع و جور که می‌توانند در زمان نیاز با استفاده از اداپتور به شیر آب آشپزخانه وصل شوند و نیازی به لوله کشی مجزا ندارند. اگر منزل شما برای ماشین لباسشویی آماده نیست، شاید نیاز باشد تا پیش از خرید لباسشویی با یک لوله کش مشورت کنید. زمانی که می‌خواهید مکانی را برای محصولات جدید شست و شو و خشک کردن لباس‌ها انتخاب کنید، به منظور سهولت بیشتر به حالت قرار گرفتن ماشین لباسشویی و خشک کن دقت کنید.

برای اتصال ماشین لباسشویی  به  آب و برق به پریز برق ۲۰ آمپری و ۱۲۰ ولتی، منبع آب گرم و سرد و همچنین یک چاهک برای زهکشی نیاز دارید. برای خشک کن‌های قدیمی برقی به یک پریز ۲۰ ولتی و یک لوله‌ی تهویه که به بیرون راه داشته باشد نیاز دارید. خشک کن‌های گازی به یک پریز ۱۲۰ ولتی، خط رابط گازی و لوله‌ی تهویه نیازمندند.

توجه و دقت به محل قرار گیری ماشین لباسشویی و اتصالات آن
توجه و دقت به محل قرار گیری ماشین لباسشویی و اتصالات آن

 

خرید مقرون به صرفه ترین ماشین لباسشویی

 پرداخت ۱۰۰۰ دلاری برای یک ماشین رده‌ بالا کار نسبتا آسان و منطقی است. اما اگر به دنبال یک ماشین لباس‌شویی هستید که لباس‌های‌تان را تمیز به شما تحویل دهد و هیچ‌گونه نیازی به ویژگی‌های اختصاصی ماشین‌های لباسشویی پیشرفته ندارید، بسیاری از مدل‌های ارزان قیمت وجود دارند که این کار را به خوبی مدل‌های پیشرفته‌تر درون بازار انجام می‌دهند.

ما با بسیاری از متخصصین این حوزه و کاربران مختلف مصاحبه کردیم و از بین ۱۲ عدد  ماشین لباسشویی که قیمت خرید آن‌ها ۷۰۰ دلار و یا کمتر بود (بعضا قیمتی پایین‌تر از ۵۰۰ دلار داشتند)، بهترین‌ها را انتخاب کردیم که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد. قیمت بسیاری از این ماشین‌های لباس‌شویی مشابه قیمت خشک‌کن‌هایی از همین مدل‌ بود که در ادامه در قسمت معرفی ارزان‌ترین خشک‌کن‌ها، آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: طرز استفاده از ژل ماشین ظرفشویی

بررسی مدل LG WT7200CW

قیمت تولید: ۵۳۵ دلار

آن را از کمپانی sears خریداری کنید

نکات مثبت:

 • با داشتن پنج فوت مکعب فضا، یکی از بزرگ‌ترین ماشین‌های لباس‌شویی در این محدوده‌ی قیمت است.
 • دارای ۸ برنامه شستشو، از جمله رختشویی و دارای قابلیت تنظیم سرعت چرخش، ۳ سطح تمیز کنندگی و ۴ گزینه‌ی دمایی
 • می‌تواند حجم لباس‌هایی که درونش قرار دارد را به طور خودکار حس کند و میزان آب و زمان شستشو را مطابق با آن تنظیم کند.
 • از طریق اپلیکیشن‌های تلفن هوشمند قابل کنترل است. با Google Assistant و Alexa کار می‌کند.
 • درب شیشه‌ای دارد تا بتوانید فضای درون ماشین لباسشویی را ببینید.
 • دارای گواهینامه‌ی Energy Star
 • رضایت بالای مالک و دارای رتبه‌بندی بالا برای ایجاد اطمینان
 • کم سروصدا با لرزش اندک

نکات منفی:

 • برخی از افراد می‌گویند که اگرچه در طراحی آن، همزن زیر ماشین لباسشویی به‌کار برده نشده است، اما بازهم به اندازه‌ی کافی ظریف و زیبا نیست.
 • بسیاری از کم‌ بودن سطح آب شکایت دارند و بعضی‌ها نیز اذعان کرده‌اند که دکمه‌ی افزودن آب (water plus) کار نمی‌کند.
 • برنامه دادن به این ماشین لباسشویی می‌تواند اندکی مشکل باشد.

نکته‌ی مهم

کسانی که بودجه‌ی آن‌ها اجازه‌ی خرید این ماشین لباسشویی را به آن‌ها می‌دهد، باید این نکته را در نظر داشته باشند که قیمت این دستگاه از زیر ۷۰۰دلار تا حدود ۸۰۰ دلار نیز ممکن است خرید و فروش شود. بسیاری می‌گویند که این مدل اگر‌چه هزینه‌ی کمتری نسبت به بسیاری از مدل‌های گران‌قیمت دارد، اما شایسته‌ی حضور در جمع برترین ماشین‌ لباس‌شویی‌ها است.

بررسی مدل سامسونگ WF42H5000AW

قیمت تولید: ۵۹۸ دلار

این مدل را از کمپانی‌های Home Depot، Lowes و Best Buy خریداری کنید.

نکات مثبت:

 • با وجود درب جلو بودن این ماشین لباسشویی و بسیاری از ویژگی‌های دیگری که بر روی آن تنظیم شده‌ است، قیمت آن نسبتا ارزان است.
 • ۸ حالت شستشو از جمله حالت شستشوی خودکار؛ ۴ حالت تنظیم دما و ۳ سطح شستشو
 • از طریق اپلیکیشن‌های تلفن همراه قابل کنترل است.
 • دارای فناوری کاهش لرزش برای کم‌کردن آلودگی صوتی
 • دارای گواهینامه‌ی Energy star

نکات منفی:

 • برخی از دارندگان نسبت به طول عمر آن شکایت دارند.
 • به گفته‌ی برخی از کاربران، درون درام و درب آن آب جمع می‌شود.

نکته‌ی مهم

نظرات متخصصان مختلف در مورد این ماشین لباسشویی متفاوت است اما در این آزمایشات، این ماشین لباسشویی به طور معقولی خوب کار کرده ‌است. با توجه به قیمت پایین آن نسبت به مدل‌های مشابه درب جلو (که اغلب دارای قیمتی زیر ۶۰۰ دلار است)، به نظر متخصصان، این امر آن را به یک معامله‌ی بسیار خوب تبدیل کرده ‌است.

هنگام خرید یک ماشین لباسشویی، چگونه از هدر رفتن پول خود جلوگیری کنیم؟

ماشین‌هایی به رنگ سفید را خریداری کنید

پلاتین، گرافیت و سایر رنگ‌ها، طرح‌های زیبایی هستند اما می‌توانند ۱۰۰دلار یا بیشتر به هزینه‌ی دستگاهی که قصد خرید آن را دارید، اضافه کنند.

در روز‌های تعطیل خریداری کنید

ماشین لباسشویی و سایر وسایل معمولاً در روزهای تعطیل و همیشه جمعه سیاه به بازار عرضه می‌شوند.

بر روی اصول تمرکز کنید

چرخ‌ها و سایر ویژگی‌ها مانند اتصال به وای فای و یا بخار، ویژگی‌های خوبی هستند اما اگر نگران بودجه‌ی خود هستید، الزامی به داشتن این چنین ویژگی‌های اضافی نیست. ماشین لباسشویی‌های میان رده، همانند مدل‌های گران قیمت دارای قدرت پاک‌کنندگی مناسبی هستند اما تجملات آن مدل‌ها را ندارند.

سخن پایانی

در این مطالب سعی شده به مهم‌ترین ویژگی‌ها و عوامل برای انتخاب یک ماشین لباسشویی پرداخته شود. توجه به نکات توضیح داده شده در مطلب می‌تواند راهنمای خوبی برای انتخاب بهترین نوع ماشین لباسشویی با توجه به شرایط شما باشد. خرید کالاهای اساسی برای منزل نیاز به تحقیق و جستجوی بیشتری دارد، امیدواریم مطالعه این راهنما برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشد.

منابع: consumerreports | thespruce

reviews.cheapism

goodhousekeeping

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 19 =