هر آنچه در مورد پوشال کولر آبی باید بدانید

0

در مقاله قبل در مورد دلایل سوختن موتور کولر گازی صحبت کردیم اما در این مقاله قصد این داریم به بررسی پوشال کولر آبی بپردازیم . امسال با گرمای داغ تابستان چه کنیم؟ این جمله‌ای است که معمولا با نزدیک شدن فصل تابستان بسیار شنیده می‌شود و تمام افراد به دنبال راهی برای فرار از گرمای شدید هستند. یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای فرار از گرما تابستان استفاده از کولر آبی است.

کولر آبی با سیستم ساده گردش آب خود لا‌به‌لای پوشال‌ها به وسیله فن هوای خنک و مطبوع در محیط ایجاد می‌کند. در واقع پوشال کولر آبی اساسی‌ترین نقش در سیستم کولر آبی را دارد پس با استادکار همراه شوید تا بیشتر درباره آنچه مربوط به پوشال کولر آبی است را بدانید.

دانلود اپلیکیشن استادکار

  • نسخه IOS استادکار
  • نسخه اندروید استادکار
  • دریافت از اپ استور و سیب اپ
  • دریافت از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت
دریافت این خدمت از استادکار

پوشال کولر آبی چیست؟

پوشال کولر آبی مجموعه‌ای از رشته‌های کوتاه و بلندی است که توسط یکسری ماشین‌های مخصوص پوشال سازی ساخته می‌شود و در بسته‌بندی‌هایی مربع شکل به همراه توری‌های نایلونی عرضه می‌شود. معمولا در میان انواع پوشال کولر آبی، مدل پوشال چوبی به علت قدرت جذب آب بسیار بالایی که دارد، پرطرفدارتر است و از طرفی با قدرت بالای جذب خود راندمان کولر آبی را نیز بالا می‌برد.

در واقع چوب به کار رفته در این مدل پوشال به صورت متخلخل بوده و یک ساختار فیبر مانند دارد از این رو می‌تواند آب را درون خود به خوبی نگه دارد و همین موضوع سبب می‌شود تا هنگام حرکت باد توسط پره‌های متصل به الکترو موتور باد خنکی ایجاد شود. اندازه رشته‌های پوشال چوبی نیز بسیار نازک است و معمولا عرض آن بین ۱ تا ۲ میلی‌کتر و ضخامت آن کمتر از ۲ میلی متر است. پیشنهاد میکنیم در مورد اهمیت تعویض پنجره در کاهش مصرف برق را بخوانید .

پوشال کولر آبی چیست؟
برای ساخت پوشال چوبی معمولا سعی می‌شود از منعطف‌ترین نوع چوب مانند چوب سپیدار یا صنوبر استفاده کرد.

اهمیت انتخاب پوشال با کیفیت

همانطور که می‌دانید کولر آبی یکی از قدیمی‌ترین و البته پر مصرف‌ترین سیستم‌های سرمایشی از قدیم تاکنون بوده است. پوشال هم یکی از موارد بسیار ضروری و مهمی برای عملکرد صحیح کولر آبی است در نتیجه اگر پوشال کولر آبی با کیفیت بالا خریداری کنید، راندمان کار کولر آبی بالاتر رفته و محیط پیرامون خنک‌تر می‌شود. پوشال کولر آبی انواع مختلفی دارد و جدیدترین نمونه آن مدل فیبر کاغذی است که نسبت به تمام مدل‌ها دوام و ماندگاری بالاتری دارد و در کولر آبی سلولزی از آن استفاده می‌شود.

اهمیت انتخاب پوشال با کیفیت و بهترین مارک پوشال کولر آبی
هر چه کیفیت پوشال در کولر آبی بالاتر رود قدرت جذب رطوبت و آب در آن بیشتر است و در نتیجه عملکرد کولر آبی بهبود می‌بخشد.

چرا باید پوشال کولر آبی را تعویض کنیم؟

پوشال کولر آبی نیز مانند بسیاری دیگر از لوازم مصرفی عمر مفید دارد و پس از مدتی حتما باید تعویض شود. به بیان ساده‌تر پوشال درست شبیه به یک فیلتر عمل می‌کند که هوای محیط پیرامون تنفس شما از آن عبور می‌کند و از طرفی می‌دانید که بارزترین مشخصه پوشال کولر آبی حفظ رطوبت آب است حال زمانی که عمر آن به سر آید میزان جذب رطوبت به اندازه کافی صورت نمی‌گیرد و هوای خنک بسیار کمتری وارد محیط می‌شود.

بیشتر بخوانید چه مدل پنکه ای به درد ما می خورد؟

از طرفی هر مکان مرطوب یک مکان بسیار عالی برای زشد باکتری و قارچ است مانند مایت، هیره و یا کنه که به سرعت در یکک منطقه مرطوب رشد می‌کنند. حال تصور کنید که پوشال‌ها نتوانند رطوبت را جذب کنند و به علت تجمع رطوبت چنین باکتری‌های رشد کنند و از طریق کاال‌های کولر وارد محیط زندگی شما شوند. در چنین شرایطی حتما بیماری‌های مختلف تنفسی و حمله‌های آسمی و یا آلرژی‌های مزمن برای ساکنان خانه یا محیط کار به وجود می‌آید. از این رو بهتر است به موقع نسبت به تعویض پوشال کولر آبی اقدام کرد. بهترین حالت برای داشتن سرمای مطلوب این است که سالیانه پوشال‌های کولر آبی را تعویض کنید.

چرا باید پوشال کولر آبی را تعویض کنیم؟
گر می‌خواهید همیشه پوشال‌های کولر آبی تمیز باقی بماند می‌توان ماهانه با استفاده از محلول سانوسیل پوشال‌ها را ضدعفونی کنید و برای این کار می‌وانید محلول را در حوضچه کولر بریزید.

سخن پایانی

یکی از راه‌های هوشمنده فرار از گرمای طاقت فرسای تابستان استفاده از سیستم‌های سرمایشی چون کولر آبی است. البته این سیستم تا زمانی که رسیدگی کامل به آن شود، می‌توان انتظار عملکرد خوب را از آن داشت در نتیجه بهتر است به قطعات مهم آن از جمله پوشال‌های کولر آبی رسیدگی کامل شود تا بتوان تابستانی خنک را تجربه کرد.

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی

  • تعمیر کولر آبی پوشالی، پرتابل، سلولوزی و رومیزی
  • رفع نشتی کف کولر
  • تعویض پوشال، برزنت و تعویض کف کولر آبی
  • تعمیر پمپ آب، دینام و موتور کولر آبی
دریافت این خدمت از استادکار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 3 =