فنگ شویی رنگ چیست؟

0

همه ما این تجربه را داشتیم که با تغییر رنگ محیط اطرافمان، احساس متفاوتی داشته باشیم. این مساله در رنگ­ه ایی که برای لباس­ هایمان انتخاب می‌کنیم نیز نمایان است. بنابراین به خوبی می‌توان دید رنگ‌ها چه انرژی و تاثیری در زندگی ما دارند. رنگ‌ها یکی از قدرتمندترین ابزار در فنگ شویی رنگ هستند که اگر به درستی انتخاب شوند می‌توانند تحول چشمگیری در زندگیتان ایجاد کنند. بنابراین اگر شما نیز به دنبال این تغییر در زندگیتان هستید شاید زمان آن رسیده دیوارهای خانه یا محل کارتان را تغییر رنگ بدهید. اما پیش از آن باید ببینید هر رنگ چه تاثیری به فضای پیرامون شما دارد.

تعریف رنگ‌ها در فنگ شویی رنگ

قرمز در فنگ شویی رنگ چه معنایی دارد؟

کاربرد فنگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه
اتاق خواب در رنگ قرمز

رنگ قرمز نمایانگر آتش و گرماست و به خاطر شدتی که دارد، در فنگ شویی رنگ آن را رنگ شانس می­خوانند. برای اینکه در فضای خانه‌تان انرژی ایجاد کنید و این انرژی را به اطراف منعکس کنید از رنگ قرمز در فضای اطرافتان استفاده کنید. معنای رنگ قرمز، جذابیت، شانس، زیبایی و انرژی زیاد است. بنابراین در نظر داشته باشید اگر دچار بیش فعالی هستید، استرس دارید یا بیخوابی می‌کشید نباید از رنگ قرمز در فضای اطرافتان استفاده کنید.

نارنجی چطور در دکور خانه استفاده شود؟

کاربرد فنگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه
استفاده از رنگ نارنجی در اتاق نشیمن

رنگ نارنجی را یک رنگ اجتماعی می‌دانند، رنگی که شاد، چشمگیر و پرطراوت است. معنای ساده و اولیه رنگ نارنجی، خلاقیت، زندگی، تفریح، اغراق و برون گرایی است. اما اگر می‌خواهید یک محیط ساکت و آرام ایجاد کنید بهتر است از رنگ نارنجی برای رنگ دیوارهای خانه استفاده نکنید.

تعبیر رنگ زرد در فنگ شویی رنگ چیست؟

کاربرد فنگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه
استفاده از رنگ زرد در آشپزخانه

زرد نیز رنگی شاد است که روحیه شما را بالا خواهد برد. رنگی که همرنگ خورشید است بنابراین انرژی زیادی در خود دارد و گرمای خورشید را نیز بهمراه خواهد داشت. رنگ زرد رنگی فعال و شاد است. اما اگر کمی عصبی هستید و می‌خواهید اعصاب راحتی داشته باشید بهتر است از رنگ زرد برای رنگ آمیزی دیوارهای خانه استفاده نکنید. پیشنهاد می کتم  فنگ شویی آشپزخانه و اصول آن را بخوانید.

رنگ سبز چطور می تواند در دکوراسیون خانه استفاده شود؟

کاربرد فنگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه
استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق پذیرایی

رنگ سبز نمایانگر تعادل، رشد و فراوانی است. در سیستم چاکرا، معتقدند این رنگ در قلب قرار گرفته است. رنگ سبز همچنین نمایانگر جوانی است. سبز رنگ طبیعت است بنابراین سلامتی، زندگی و تازگی را نیز نشان می‌دهد. سبز از جمله رنگ‌هاییست که نمی‌توانید از آن ایرادی بگیرید و خیلی کم پیش می‌آید که به دلایلی خاص پیشنهاد شود که از این رنگ استفاده نگردد. در هر حال رنگ سبز رنگ طبیعت است و کسی از طبیعت فراری نخواهد بود و انتخاب کردن یا نکردن این رنگ شاید بستگی به سلیقه یا سایر وسایل موجود در خانه داشته باشد.

آبی در فنگ شویی رنگ چه معنایی دارد؟

کاربرد فنگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه
رنگ آبی در اتاق خواب

آبی رنگ آرامش است. رنگی که اقیانوس و آسمان را نشان می‌دهد. بنابراین می‌تواند نمایانگر وسعت و بیکرانی نیز باشد. رنگ آبی می‌تواند صلح و آرامش به فضا ببخشد و علاوه بر اینها رنگی روحانی نیز است. اما اگر دچار افسردگی هستید یا می‌خواهید کمی اجتماعی­تر باشید بهتر است از رنگ آبی برای رنگ آمیزی خانه استفاده نکنید.

تعریف رنگ بنفش در فنگ شویی رنگ جیست؟

کاربرد فنگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه
استفاده از رنگ بنفش در اتاق پذیرایی

بنفش رنگیست که آن را رنگ ثروت، سلطنت، زیرکی و معنویت می‌دانند. علاوه بر این‌ها، رنگ بنفش رنگ آرامش نیز در نظر گرفته می‌شود. پیشنهاد می‌شود از رنگ بنفش در مواقعی که می‌خواهید برون گراتر باشید یا احساسات عمیق‌تری نسبت به طبیعت و زمین داشته باشید استفاده نکنید. در فنگ شویی معتقدند رنگ بنفش شما را از زمین فاصله می‌دهد به همین دلیل معتقدند اگر می‌خواهید روی زمین باشید بهتر است رنگ بنفش را انتخاب نکنید.

سفید در فنگ شویی رنگ چه نقشی دارد؟

کاربرد فنگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه
رنگ سفید در اتاق نشیمن

در فنگ شویی رنگ، سفید، شروع دوباره را نشان می­دهد. بدون شک با دیدن رنگ سفید یاد بیگناهی، پاکی، آزادی و روشنایی می‌افتید. رنگ سفید نیز همین احساسات را به فضای اطراف شما می‌بخشد. اما ممکن است برای برخی از افراد این رنگ زیادی روشن باشد و از بودن در فضای بی نهایت سفید احساس خوبی نداشته باشند، برای همین اغلب پیشنهاد می‌شود برای اینکه تعادل بیشتری بین رنگ‌ها و فضای خانه شما ایجاد شود از رنگی دیگر در کنار رنگ سفید یا به طور کل از رنگ سفید در کنار تمامی رنگ‌های دیگر استفاده کنید.

چطور از رنگ مشکی در فضای خانه استفاده کنیم؟

کاربرد فنگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه
استفاده از رنگ مشکی در دکوراسیون اتاق خواب

مشکی رنگ درون گرایی است و اغلب بطلان و پوچی را نشان می­دهد. همچنین رنگ رمز و راز، پنهان شدن و محافظت نیز است. بنابراین اغلب پیشنهاد نمی‌شود از رنگ مشکی به تنهایی استفاده کنید چرا که انرژی شما را می‌گیرد و ممکن است در این فضای تاریکی که رنگ مشکی ایجاد می‌کند دائما احساس خستگی و افسردگی داشته باشید. اما همانند رنگ سفید، رنگ مشکی نیز برای برقراری تعادل می­تواند انتخاب خوبی برای قرار گرفتن در کنار رنگ‌ها و فضاهای پر‌انرژی باشد.

 رنگ صورتی چه چیز را توصیف می کند؟

کاربرد فنگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه
رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق خواب

در فنگ شویی رنگ، صورتی را رنگ عشق بی‌قید و شرط و انرژی‌های زنانه می‌دانند. شاید به همین دلیل باشد که اغلب از رنگ صورتی در اتاق خواب‌های خانم‌ها استفاده می­شود. در عین حال، رنگ صورتی بیانگر صلح و آرامش نیز است. معمولا پیشنهاد می‌شود برای اینکه فضای فعال‌تری داشته باشید از رنگ صورتی به صورت یکدست استفاده نکنید. همچنین برای ایجاد تعادل جنسیت در فضای خانه نیز بهتر است از رنگ صورتی به تنهایی استفاده نشود.

معنای رنگ قهوه ­ای در فنگ شویی رنگ چیست؟

کاربرد فنگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه
رنگ قهوه ای در اتاق نشیمن

قهوه­ ای نیز در فنگ شویی رنگ، یک رنگ طبیعی و به اصطلاح زمینی است. رنگ خاک یا طبیعتی که از زمین سر به بیرون می‌آورد همانند ساقه گیاهان و بدنه درختان. بنابراین قهوه ای را می‌توان همانند ریشه گیاهان، مستحکم و قابل رشد دانست. همچنین قهوه ای نیز رنگی آرام و ساکت است. اگر دوست دارید فضای خانه­تان گسترده‌تر دیده شود شاید بهتر باشد از این رنگ استفاده نکنید.

جمع بندی

همانطور که دیدید رنگ‌ها در فنگ شویی رنگ معانی و تعابیر متفاوتی دارند. اگر از آن‌ها آگاهانه در فضای اطرافتان استفاده کنید می‌توانید در زندگیتان تغییر شگرفی ایجاد کنید. بخصوص خانه شما فضاییست که بیشترین زمانتان را در آن می‌گذرانید. بنابراین باید فضای خانه را با توجه به روحیاتتان رنگ آمیزی کنید تا هر صبح که از خواب بیدار می‌شوید از زندگی خود احساس بهتری داشته باشید. به مرور زمان متوجه خواهید شد رنگ فضای خانه‌تان چقدر در اخلاق و رفتار شما تاثیرگذار بوده است و چطور توانسته روحیات بر فرض عصبی یا درونگرایانه و یا حتی افسردگی شما را بهبود ببخشد. همچنین فراموش نکنید با خلاقیت و توانایی خودتان می‌توانید از این رنگ‌ها با توجه به خصوصیاتشان در کنار هم استفاده کنید و محیطی متعادل‌تر برای خودتان ایجاد کنید.

شما کدام رنگ را برای رنگ آمیزی و دکور کردن فضای خانه‌تان انتخاب می‌کنید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =