دستگاه تصفیه آب زیر سینکی ،مزایا و نحوه کار آن

0

همه ما می‌دانیم که امروزه کیفیت آب دیگر در هیچ کدام از مناطق یک شهر یکسان نیست و این بدان معنا است که آب مورد استفاده شما بایستی به طور کامل تصفیه شده باشد تا بتوان از آن استفاده کرد. حال در برخی از مناطق به علت عدم دسترسی به آب با کیفیت و یا تصفیه شده از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنند که انواع مختلفی دارند و ما می‌[واهیم در این مطلب شما را با نوع تصفیه آب زیر سینکی آشنا کنیم و معایب و مزایای آن را بررسی کنیم.

تصفیه آب زیر سینکی چیست؟

تصفیه آب زیر سینکی یکی از معروف‌ترین و البته پر کاربردترین سیستم‌های تصفیه است که کار اصلی آن ایجاد آبی تمیز و سالم برای شما است. نحوه نصب این مدل تصفیه آب بسیار ساده ایت و به شما کمک می‌کند تا در میزان پرداخت هزینه‌های گزاف برای به دست آوردن آب شیرین بتوانید صرفه‌جویی کنید و با کمترین هزینه آبی شیرین و تمیز در اختیار داشته باشید. تصفیه آب زیر سینکی یک سیستم بسیار عالی برای استفاده در خانه است و مزایای بسیار خوبی ارد که می‌ـوان برای تمام اعضای خانواده سودآور باشد. (پیشنهاد مطالعه: آیا به دستگاه تصفیه اب خانگی نیاز دارید؟)

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی ،مزایا و نحوه کار آن
تصفیه آب زیر سینکی یک وسیله بسیار کاربردی جهت فیلتر آب از هرگونه املاح و فلزات موجود در آن برای تولید آب سالم و تمیز است.

حال ممکن است با خودتان بگویید تصفیه آب زیر سینکی چطور کار می‌کند؟! نگران نباشید زیرا بسیاری از افرادی که در حال حاضر از این دستگاه استفاده می‌کنند اطلاعات چندانی درباره عملکرد آن ندازند اما ما شما را با چرخه عملکرد این سیستم تصفیه آشنا می‌کنیم.

سیستم تصفیه آب زیر سینکی چطور کار می‌کند؟

یکی از رایج‌ترین انواع سیستم‌های تصفیه آب، مدل تصفیه آب زیر سینکی است که معمولا در خانه از آن استفاده می‌کنند و جای آن در آشپزخانه زیر سینک ظرفشویی است. علت آن هم این است که آب تصفیه شده برای نوشیدن و پخت و پز در دسترس باشد. مدل تصفیه آب زیر سینکی یک مدل دستگاه به نسبت ارزان قیمت است که کمک بسیاری در صرفه جویی در مصرف آب می‌کند و از طرفی فضای بسیار کمی را در یک مکانی که خارج از محدوده دید است، اشغال می‌کند. نصب این سیستم تصفیه آسان است و شما با کمک یک فرد با تجربه و متخصص در این زمینه می‌توانید به راحتی این دستگاه را نصب کنید و از داشتن آب تصفیه شده و سالم لذت ببرید.

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی ،مزایا و نحوه کار آن
تصفیه آب مدل زیر سینکی یک مدل بسیار رایج است که نصب و استفاده از آن نیز بسیار راحت است و برای خانه یک انتخاب مناسب است.

حال که با این دستگاه تصفیه آشنا شده‌اید ممکن است این سوال در ذهن شما پیش بیاید که آیا شما به تصفیه آب زیر سینکی در خانه خود نیاز دارید یا خیر؟ قطعا جواب به این سوال بسیار آسان است. به هر حال اگر نیازمند آب سالمف تمیز و تصفیه شده هستید حتما باید یک دستگاه تصفیه در خانه خود داشته باشید.

همه ما می‌دانید که آب شهری دارای املاح مختلفی است که زیاد بودن این املاح و یا فلزات موجود در آب می‌تواند از کیفیت آن بکاهد و علاوه بر این برای سلامت فرد نیز مضر باشد. از این رو دستگاهی به نام تصفیه آب طراحی شده است که کمک می‌کند مانند یک فیلتر تمام میکروب‌ها، املاح مضر و فلزات موجود در آب را از بین ببرد و آب آشامیدنی سالم تولید کند.

فلزات و املاح بسیار زیاد موجود در آب شهری می‌تواند بیماری‌های مزمن بسیاری را به همراه داشته باشد.

چرا باید از تصفیه آب زیر سینکی استفاده کنیم؟ مزایای تصفیه آب زیر سینکی

تنوع در مدل

یکی از مزیت‌های استفاده از تصفیه آب زیر سینکی ایت است که تعداد مدل‌های طراحی شده از این دستگاه بسیار فراوان است و شما به عنوان خریدار می‌توانید هر کدام از این مدل‌ها را که مناسب فضا شما است را انتخاب کنید تا دغدغه‌ای برای نصب آن نیز نداشته باشید.

علاوه بر این در میان مدل‌های مختلف موجود در بازار از این دستگاه، مدل بسیار پیشرفته آن نیز موجود است که قابلیت فیلتراسیون بسیار بلایی برای از بین بردن املاح و فلزات موجود در آب را دارد. این مدل دستگاه ممکن است کمی گران‌تر از دستگاه‌های ساده تصفیه آب باشد اما قدرت بالاتری نیز دارد.

در این میان نیز تعداد کمی از مدل‌های دستگاه تصفیه آب زیر سینکی وجود دارد که قابلیت حذف فلزات سنگین مانند فلوراید، آرسنیک، رادیوم و فلزهای دیگری که وجود آن‌ها در آب موجب بیماری‌های گوناگون می‌شود را دارد.

دستگاه‌های تصفیه زیر آب مدل‌های بسیار متنوع با عملکرد متفاوت دارند که هر فرد بسته به نیاز خود می‌تواند از میان آن‌ها انتخاب کند.

سرعت بالا در تصفیه آب

یکی دیگر از مزایای دستگاه تصفیه زیر سینکی سرعت بسیار بالای آن در تصفیه کردن آب است به طوریکه شما می‌توانید در مدت زمان بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یک بطری آب را از آب تصفیه شده پر کنید. علت این سرعت نیز به خاطر این است که آب در مخزن فشار هیدرواستاتیک ذخیره شده است و همراه با یک فشار مطلوب ثابت است که کمک می‌کند با سرعت بالا آب تمیز در جریان باشد.

سرعت بسیار بالا در امر تصفیه آب به شما این امکان را می‌دهد تا ظرف مدت زمان کوتاهی آب سالم و تمیز را در اختیار داشته باشید.

عدم نشتی آب

سیستم تصفیه آب زیر سینکی به شما این اطمینان را می‌دهد که هرگز نگران نشتی آب و ریختن آن از زیر سینک نباشید زیرا این دستگاه به صورت مستقیم توسط یک شیر منحنی به شیر آب اصلی متصل شده است در نتیجه یک سیستم کاملا یکپارچه به وجود می‌آید و شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی از کار نکردن این دستگاه یا نشتی آب توسط شیر آب اصلی به شست و شو مشغول شوید.

سیستم تصفیه آب به صورت کاملا یک پارچه در زیر سینک به شیر آب وصل می‌شود و هیچ گونه نشتی آبی نخواهد داشت و با خیالی آسوده می‌توان از آن استفاده کرد.

جاگیری بسیار کم

همانطور که قبل‌تر هم به آن اشاره کردیم یکی از بهترین مزایای استفاده از تصفیه زیر سینکی جاگیری بسیار کم آن در زیر سینک ظرفشویی است و این یکی از بهترین مزایای استفاده از ین دستگاه است زیرا نه چندان بزرگ است که ظاهر زشتی به فضای آشپزخانه ندهد و نه در معرض دید افراد قرار دارد و داخل کابینت نصب می‌شود.

استفاده از سیستم تصفیه زیر سینکی برایتمام خانه‌ها بخصوص افرادی که فضای آشپزخانه بسیار کوچک دارند می‌تواند مناسب باشد.

قیمت مقرون به صرفه و مناسب

این مدل از دستگاه‌های تصفیه آب از دو لحاظ بسیار مقرون به صرفه هستند: قیمت اولیه و هزینه نگهداری. از این رو این محصول یک گزینه بسیار عالی برای تمام افرادی است که به دنبال یک دستگاه تصفیه آب ارزان و البته کارآمد هستند.

قیمت بسیار مناسب این مدل سیستم تصفیه آب در کنار نصب راحت و امکان نگهداری آسان از جمله مزایای بسیار عالی برای خرید تصفیه آب زیر سینکی است.

معایب دستگاه تصفیه آب زیر سینکی چیست؟

تولید آب تصفیه شده تنها در یک مکان

به طور کلی شاید یکی از معایب اصلی که بتوان درباره این محصول ارائه داد این باشد که این دستگاه در هرجای خانه که نصب باشد فقط آب وارد شده به همان لوله را تصفیه می‌کند و این بدان معنا است که اگر این سیستم در زیر سینک آشپزخانه نصب باشد، تنها از شیر آب ظرفشویی شما می‌توانید آب تصفیه شده داشته باشید. به همانی خاطر  است که توصیه می‌کنیم هنگام نصب این دستگاه جایی را انتخاب کنید که بیشترین نیاز را به آب تصفیه شده داشته باشد و یا سعی کنید برای هر فضایی یک سیستم تصفیه نصب کنید.

نیاز به شیر آب تصفیه شده در محل

اگر شما در زیر سینک یک سیستم تصفیه آب نصب کنید، بایستی یک شیر آب مخصوص به آن نیز در کنار شیر آب اصلی نصب کنید که برخی افراد این مورد را یکی از معایب این سیستم تصفیه می‌دانند و شاید به نظرشان قرار گرفتن دو شیر آب بر روی ظرفشویی کمی ظاهر آشپزخانه را ناآراسته نشان ندهد. البته ناگفته نماند که با استفاده از تصفیه آب زیر سینکی خطی دیگر این مشکل رفع می‌شود. اما با این حال نصب مدل خطی این دستگاه کار بسیار دشواری است و از طرفی خواهان بسیاری در میان مردم نیز ندارد.

سخن آخر:

همه ما برای داشتن یک زندگی سالم و آرام نیازمند بهترین امکانات هستیم. آب نیز یکی از مهم‌ترین عناصر زندگی ما است و داشتن آب با کیفیت و تمیز می‌تواند زندگی سالم‌تری را به همراه داشته باشد. پس اگر به دنبال راهی برای داشتن آب مصرفی سالم هستید دستگاه تصفیه آب گزینه مناسبی برای شما است.

خدمات لوله کشی آب و فاضلاب

لوله‌کشی آب و فاضلاب

  • لوله کشی آب سرد و گرم
  • لوله کشی فاضلاب و سرویس بهداشتی
  • نشت یابی لوله فاضلاب و رفع ترکیدگی فاضلاب
  • لوله کشی فاضلاب آشپزخانه، سرویس بهداشتی و توالت
دریافت این خدمت از استادکار
نصب شیرآلات و تعمیر سیفون

نصب شیرآلات و تعمیر سیفون

  • نصب شیرآلات ساختمانی و بهداشتی
  • نصب شیرآلات اهرمی، مخلوط و پیچی
  • نصب شیر ظرفشویی، روشویی و شیرآلات دیواری
  • نصب دوش حمام و شیرهای سرویس بهداشتی
دریافت این خدمت از استادکار

منبع: kitchenguyd

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =