بهترین قالیشویی کجاست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

3

زمانی که از قالیشویی صحبت می‌شود و یا تصمیم می‌گیریم فرش‌های خانه‌تان را بشوییم، یکی از سوال‌هایی که ذهن ما را مشغول می‌کند این است که «بهترین قالیشویی تهران کجاست و چه ویژگی‌هایی دارد؟» و یا ممکن است از خودمان بپرسیم: «هزینه‌ی شستشوی فرش در قالیشویی چقدر است؟» در این مطلب قصد داریم ضمن پاسخ به این سوالات، برخی از ویژگی‌های بهترین قالیشویی را برای شما شرح دهیم.

قالیشویی و رفوگری

قالیشویی و رفوگری

 • شستشوی تخصصی انواع فرش، قالی، تابلو فرش و فرش ابریشمی
 • شستشوی فرش دستباف، ماشینی و نفیس
 • شستشوی موکت، روفرشی، پتو و لحاف
 • رفوگری فرش دستباف و ماشینی
دریافت این خدمت از استادکار

انتخاب بهترین قالیشویی یکی از ملاک‌های مهم خانواده‌ها برای واگذاری فرش‌های گران قیمت و قالی‌های نفیس برای شستشو به شمار می‌رود. ما به شما حق می‌دهیم که انتخاب یک قالیشویی و سپردن فرش‌ و گلیم‌ها به آن کار چندان آسانی نیست. برخی از خانواده‌ها در فضای مجازی دنبال بهترین قالیشویی می‌گردند و برخی دیگر ممکن است به توصیه اطرافیان و دوستان و آشنایان این انتخاب را انجام دهند.

 • چه میزان توصیه این افراد قابل استناد است؟
 • آیا واقعاً خود این افراد نیز به توصیه‌‌ها در زمان مورد نیازشان عمل می‌کنند؟
 • و یا صرفاً توصیه‌ای است که خود نیز از جایی شنیده‌اند؟

آیا به نظرتان دانستن نظرات مشتریان قبلی یک قالیشویی می‌تواند در انتخاب بهترین قالیشویی به شما کمک کند؟ حال اگر نظرات مشتریان قبلی معتبرترین قالیشویی‌های تهران در دسترس شما باشد چطور؟

به نظر می‌رسد این یک امکان فوق‌العاده است. انتخاب بهترین قالیشویی از میان بهترین و معتبر‌ترین قالیشویی‌های تهران، یک امکان ارزشمند است و زمینه‌ی یک انتخاب حرفه‌ای را برای شما ایجاد می‌کند.

دلیل این حرف شما چیست؟ ملاک‌های شما برای انتخاب بهترین قالیشویی کدام است؟

ما برای انتخاب معتبرترین و بهترین قالیشویی‌ها، ملاک‌ها و معیارهای مختلفی را در نظر گرفته‌ایم، برخی از این ملاک‌ها و معیارها فنی و تخصصی و کارشناسی است و برخی دیگر از این معیارها مرتبط با میزان رضایت‌مندی مشتریان قبلی و ارزیابی‌های آنها به دست آمده‌اند. همین‌طور ملاک‌های دیگری همچون سرعت، دقت، کیفیت انجام کامل کار، در دسترس بودن و تجهیزات آموزش پرسنل و نحوه ارایه خدمات به مشتریان نیز در نظر گرفته شده‌اند. اما برخی از مهمترین این ملاک‌ها در ادامه خدمت‌تان بیان می‌شود.

 ۱- یک قالیشویی خوب دارای مجوز و اعتبار است.

داشتن جواز کسب و مجوز‌های لازم برای ارایه خدمات قالیشویی و همین‌طور داشتن سابقه و اعتبار کافی ارایه این خدمات یکی از ملزومات یک قالیشویی خوب و یکی از ویژگی‌های بهترین قالیشویی محسوب می‌شود. این مسئله صرفاً ادعای قالیشویان نیست و به‌راحتی می‌توان از طریق استعلام از اتحادیه قالیشویان مجوز آنها را مورد بررسی و امکان سنجی قرار داد. یکی دیگر از جنبه‌های اعتبار قالیشویی، محل ارایه خدمات آنهاست. احتمالاً شما هم این نوع پیام‌های تبلیغاتی را دیده‌اید: قالیشویی در شمال تهران، قالیشویی در تجریش، قالیشویی در فرمانیه، قالیشویی ولنجک، قالیشویی صادقیه و پیام‌های دیگری از این دست که به یک مکان فیزیکی خاص در شهر مورد نظر شما اشاره می‌کند. اما سوالی که مطرح است این است که آیا واقعاً در آن منطقه این قالیشویی کارگاه، کارخانه و یا دفتری دارد؟ داشتن حداقل یک دفتر در محل زندگی شما می‌تواند یکی از جنبه‌های اعتباربخشی به کارخانه قالیشویی باشد، اما این مسئله تمام موضوع نیست. چرا که بسیاری از قالیشویان معتبر و بزرگ نمی‌توانند در تمام مناطق مختلف دفتر یا کارگاه و کارخانه‌ داشته باشند، اما سیستم لجستیکی و سیستم حمل و نقل آنها در کل تهران خدمات‌رسانی می‌کند.

 ۲- بهترین قالیشویی دارای دفتر است یا کارخانه؟

واقعیت این است که این مسئله یک مسئله فنی و بااهمیت در انتخاب بهترین قالیشویی است. بهترین قالیشویی نمی‌تواند تنها یک دفتر باشد. پرسنل مجرب و کارآزموده قالیشویی باید در یک مکان فیزیکی خاص و تحت شرایط استاندارد و اصولی خدمات‌رسانی کنند، به همین دلیل وجود یک دفتر و همین‌طور یک پارکینگ و یا سوله به تنهایی کافی نیست. امروزه فرش‌های بسیار نفیس و ارزشمندی تولید می‌شود که شستشوی آنها به حساسیت‌ها و پیچیدگی‌های زیادی همراه است. برای شستشوی آن‌ها باید از تجهیزات مکانیزه و دستگاه‌های پیشرفته‌ی مدرن استفاده کرد. به همین دلیل است که می‌گوییم داشتن یک کارخانه قالیشویی شرط لازم برای بهترین قالیشویی است. البته این مسئله نیز شرط کافی نیست و شروط دیگری نیز باید در نظر گرفته شود که همه آنها از فیلترهای ارزیابی ما عبور کرده‌اند.

  ۳- بهترین قالیشویی دارای سیستم مدرن و مکانیزه است.

تجهیزات مکانیزه خشک کردن فرش، سانتریفیوژ‌های لوله‌ای با دور بالا، ماشین‌های مکانیزه‌ی شستشو، گردگیر و شلاق‌زن، ماشین‌آلات رفوگری و دوخت، همه‌ی این‌ها تجهیزاتی هستند که در یک قالیشویی مدرن و مکانیزه مورد نیاز است. و صد البته وجود آنها یکی از معیارهای انتخاب بهترین قالیشویی می‌تواند باشد. ضمن اینکه امروزه خشک‌کردن قالی‌ها به وسیله نور خورشید یک کار غیر اصولی و آسیب‌زننده به حساب می‌آید، موجب از بین رفتن رنگ و کیفیت فرش می‌شوند. بنابراین انتخاب بهترین قالیشویی به‌نوعی تضمین حفظ کیفیت فرش‌های شماست.

  ۴- قالیشویی‌های حرفه‌ای کار را کامل انجام می‌دهند.

درست است که کلمه‌ی «قالیشویی» تصویری از یک کار خاص را در ذهن شما متبادر می‌کند و آن شستشوی قالی، فرش یا گلیم است، اما این در حالی است که خدمات گسترده‌‌تر و حاشیه‌های زیادی در شستشوی قالی‌ها وجود دارد. یکی از ملاک‌های انتخاب بهترین قالیشویی این است که تمامی خدمات مورد نیاز شما در حوزه فرش، موکت و گلیم و دیگر زیراندازها را انجام دهد. از جمله مهمترین این خدمات می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. لکه‌بری
 2. شستشوی کامل فرش
 3. رفوگری فرش
 4. ترمیم یا جایگزینی کامل ریشه
 5. شیرازه پیچی
 6. چرم‌دوزی فرش
 7. دو گره در فرش
 8. پرزگیری یا پرداخت فرش
 9. شستشوی تابلو فرش
 10. شستشوی فرش‌های گران قیمت و نفیس

 ۵- سرعت و در دسترس بودن

فرش یک عنصر حیاتی، وسیله‌ی مهم و مرکزی در خانه‌های ایرانی محسوب می‌شود. چراکه با نبود آن در واقع بخش بزرگی از فضای خانه غیرقابل استفاده می‌شود. امروزه بسیاری از خانواده‌های ایرانی علیرغم اینکه دارای مبلمان و تخت هستند، بر روی فرش نشست و برخاست می‌کنند. بنابراین در صورتی‌که قصد شستشوی فرش‌تان را داشته باشید، احتمالاً مایلید که در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرش‌ شسته و خشک‌شده به دست‌تان برسد. همچنین ممکن است قصد داشته باشید فرش‌های دیگری را نیز به آنها تحویل دهید، در چنین مواردی خوب است که قالیشویی مورد نظر شما دسترسی مناسبی داشته باشد. البته بسیاری از قالیشویی‌ها امروزه دارای شماره تماس‌های متعددی در نقاط مختلف تهران هستند، اما واقعیت این است که بسیاری از آنها تنها خطوط تلفنی هستند که بر روی یک گوشی موبایل منتقل (دایورت) شده‌اند.

این یک کار غیراصولی و نه چندان حرفه‌ای است. در صورتی که با کمک تکنولوژی و روش‌های کسب و کارها در حوزه آنلاین، می‌توان پشتیبانی به مراتب بهتر و اثربخش‌تری دریافت کرد. فرض کنید قالیشویی مربوطه دارای یک تیم پشتیبانی قوی باشد که به راحتی می‌تواند به سوالات شما پاسخ دهد و تمامی انتظارات مورد نیاز شما را برآورده کند. خبر خوش این است که این امکان برای شما در «استادکار» فراهم شده و پس از ثبت سفارش خدمات قالیشویی‌، یک تیم حرفه‌ای چند ده نفره‌ی پشتیبانی، آماده سرویس‌دهی و خدمات‌رسانی به شما هستند. همین‌طور کلیه انتظارات و نیازهای شما را به سرویس‌دهنده‌‌‌گان به‌صورت تمام و کمال منتقل می‌کنند. و در صورت وجود شکایت، به راحتی می‌توانید از طریق تیم پشتیبانی آن را مطرح کرده و منتظر پیگیری و نتیجه کار باشید. مطمئن باشید که از انجام خدمات رضایت کامل را خواهید داشت.

 ۶- نحوه برخورد و آداب اجرای خدمات

هیچ‌کدام از ما دوست نداریم که با افراد غیر حرفه‌ای کار کنیم. همچنین هیچ‌کدام ما دوست نداریم که با افرادی در ارتباط باشیم که منش خوبی ندارند و یا به دور از آداب اجتماعی رفتار می‌کنند. این یک نکته مهم و حیاتی در انتخاب متخصصان در مجموعه استادکار بوده و هست. همچنین علاوه بر در نظر گرفتن این معیار، آموزش‌های ویژه و مفصلی به کلیه متخصصان و سرویس‌دهندگان در مجموعه استاد کار داده می‌شود. این می‌تواند یک امتیاز ویژه در انتخاب بهترین قالیشویی برای شما باشد.

هزینه و قیمت قالیشویی چقدر است؟

 • هزینه متوسط قالیشویی و شستشوی فرش،  چیزی در حدود ۷ تا ۱۲ هزار تومان به ازای هر متر مربع فرش در نظر گرفته شده است.
 • البته برای شستشوی فرش‌های ماشینی معمولی که بیش از ۴ متر مربع مساحت دارند، چیزی در حدود ۵۸۰۰ تومان به ازای هر متر مربع دریافت می‌شود.
 • و همین‌طور برای فرش‌های نفیس دستباف تبریز ۵۰ رج یا چله ابریشم و همین‌طور فرش‌های نفیس ابریشم و نایین مبلغ ۲۶۰۰۰ تومان به ازای هر متر مربع دریافت می‌شود.

البته خدمات دیگری هم در حوزه قالیشویی وجود دارد که از جمله آنها می‌توانیم به شستشوی موکت، پتو و روفرشی اشاره کنیم.

 • قیمت میانگین برای شستشوی پتو چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان است  و برای شستشوی فرش و موکت نیز به‌ازای هر متر مربع مبلغی در حدود ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت می‌شود.

قیمت شستشوی تابلو فرش به چه صورت است؟

معمولاً تابلو فرش‌ها بر اساس میزان نفیس بودن آنها قیمت‌گذاری بالاتری خواهند داشت، اما در صورتی‌که نوع تابلو فرش شما از جنس معمولی ماشینی باشد، قیمت آن تقریبا برابر با قیمت شستشوی فرش است، با ذکر این نکته که اگر متراژ آن کمتر از یک متر مربع باشد هزینه یک مترمربع شستشو برای آن در نظر گرفته می‌شود. اما در صورتی که جنس تابلوفرش شما از جنس ابریشم و یا دستباف نفیس است مبلغ شستشوی آن پس از کارشناسی دقیق متخصصان قالیشویی به شما ارایه می‌شود و پس از توافق، قالی‌شویان اقدام به شستشوی آنها می‌کنند.

رفوگری یعنی چه؟

ممکن است برخی از فرش‌های شما پس از گذشت زمان کمی فرسوده شده و بخشی از گره‌های آن باز شده باشد. همچنین ممکن است فرش شما توسط اجسام تیز آسیب ببیند و یا حتی توسط اجسام داغ بسوزد. تمامی این موارد را به راحتی می‌توان با رفوگری فرش، ‌ترمیم و بازسازی کرد. شما در هنگام ثبت سفارش شستشوی فرش می‌توانید خدمات رفوگری را نیز انتخاب کنید، یا اگر نمی‌دانید که فرش شما نیاز به رفوگری دارد و یا نه، گزینه‌ی نمی‌دانم را انتخاب کنید تا کارشناسان و متخصصین، فرش شما را مورد بررسی کامل قرار دهند.

چرا در استادکار سفارش خدمات قالیشویی را ثبت کنم؟

هدف ما در مجموعه‌ی استادکار این است که شما بهترین انتخاب را در زمینه‌‌ی قالیشویی داشته باشید. ما با معتبرترین و بهترین قالیشویی‌های تهران همکاری می‌کنیم  و همین‌طور فضایی را برای شما ایجاد کرده‌ایم که ضمن بررسی پروفایل قالیشویان و سرویس‌دهندگان، نظرات مشتریان قبلی و میزان رضایت‌مندی آنها را مشاهده کنید و با بررسی قیمت‌های پیشنهادی آنها، مناسب‌ترین انتخاب را در زمینه انتخاب قالیشویی و برای شستشوی فرش‌های‌تان داشته باشید. پس اگر این ویژگی‌ها به نظر شما ارزشمند است، پیشنهاد می‌کنیم همین حالا برای ثبت سفارش قالیشویی و رفوگری فرش‌ها اقدام کنید.

قالیشویی و رفوگری

قالیشویی و رفوگری

 • شستشوی تخصصی انواع فرش، قالی، تابلو فرش و فرش ابریشمی
 • شستشوی فرش دستباف، ماشینی و نفیس
 • شستشوی موکت، روفرشی، پتو و لحاف
 • رفوگری فرش دستباف و ماشینی
دریافت این خدمت از استادکار

3 نظرات
 1. علی می گوید

  سلام هر کسی فرش هایش را دوست دارد به قالیشویی ادیب ندهد (فرش سالم بده فرش پاره تحویل بگیر) فرشی که یک سال خریده بودیم پاره تحویل داد

 2. میلاد خزایی می گوید

  من قالی هام رو به یکی از قالیشویی های تهران دادم سر زمانی که تعیین کرده بودم تحویل دادن و کارشون هم خیلی تمیز بود.
  اسم قالیشویی فک کنم قالیشویی نوین بود

 3. karan می گوید

  قالیشویی تهران اوغلی
  مبل شویی تهران اوغلی
  رفوگری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 2 =